Sabrinina děsivá dobrodružství

• USA Chilling Adventures of Sabrina
USA, (2018–2020), 34 h 52 min (Minutáž: 50–64 min)

Hudba:

Adam Taylor

Kiernan Shipka, Ross Lynch, Lucy Davis, Miranda Otto, Chance Perdomo, Michelle Gomez, Richard Coyle, Jaz Sinclair, Tati Gabrielle, Gavin Leatherwood (viac)

Vabr

Sabrinina děsivá dobrodružství nejsou zrovna moc z tvorby Roberto Aguirre-Sacasa vydařená :/. Riverdale a Katy Keene jsou bezva, ale tohle je nudné, dlouhé, na to, že tu je čarodějnictví, to není moc zábavné a nevyhovuje mi postava Sabriny. Její partička přátel je dobrá, ale je to dost málo na to, aby mě to udržel při sledování. Jako zvládl bych seriál dosledovat, ale to bych furt dával 2 hvězdy, a to by za to nestálo. Humoru se tolik nechytám a teta Zelda a High Priest jsou strašně o ho*ně. Koho reálně jejich vztah zajímá? Myslel jsem, že se mi to bude hodit k 6. sérii Riverdaleu, ale nakonec jsem se bez toho obešel. Vyhodnocení: Nechápu postavu učitelky co chce ()

Anayka

Tenhle seriál se ničeho nebojí, pokud se postavy baví o tom, že se budou pojídat lidi, tak na pojídání lidí opravdu dojde. Pro mě docela zajímavý mix teenage komedie a hororu, který má s původní seriálovou Sabrinou jen málo společného. ()

Maximilianus

Super dark teen seriál o starej známej Sabrine. Hlavne Teta Zelda trochu pritlačila na píľu, ale celkovo je seriál v znamení krvi, temného pána, smrti a podobne. Druha séria pôsobila do nejakého šiesteho dielu ako prešľapovanie na mieste, no aspoň tie zvyšné diely to zachránili. No tak tretia séria, neviem neviem. Nenudil som sa, ale tu mi už seriál pripadal fakt viac pre teenegerov. Bola tam síce krv a náhle úmrtia, ale k čomu to je, keď je koniec aký je. Piesne mi nevadili, ale vôbec sa k príbehu ani atmosfére nehodili. Netflix asi skúšal, či by to išlo. Diváci im ale verím tento výmysel rýchlo vyženú z hláv. Prvé dve série aspoň mali zmysel, ale tu mi to prišlo ako iba niečo naviac, čo bolo úplne zbytočné. Postavy boli také ploché, zo Sabriny sa stala neohrozená a arogantná hrdinka, kúziel tu bolo málo a hoci tu bola predzvesť niečoho väčšieho, budeme si musieť asi počkať na ďalšie série. Peklo absolútne nevyužité, Michelle Gomez stále lahodná, ale aj ona mi prišla nejako málo na obrazovke. Celkovo sa tvorcovia asi snažili dať do tejto série veľa a zároveň urobiť ucelený príbeh, až mi to vyšlo také prázdne, že som nedostal plnohodnotnú sériu. Na druhej strane, oproti predchádzajúcej sérii boli diely viac vyvážené. Posledný diel bol úplne WTF, kedy tvorcovia už takmer úplne zahodili logiku a ani sa nesnažili nejako to všetko vysvetliť. Len sa všetko nejako stalo, a samozrejme všetko išlo ľahko a scenáristické barličky len tak lietali (čo sa týka celej série). Roz a Harvey úplne zmenili povahy, zrazu sú z nich neohrození bojovníci, absolútne nikto v Greendale sa nad ničím nepozastavuje a tým pádom nie je problém. Katastrofa. Prvé štyri diely 4. série tiež neboli bohvie čo a pôsobili veľmi teenegersky, no druhá polovica bola dosť super a bavila ma. Síce si to spievanie mohli odpustiť a koniec bol trochu uponáhľaný, ale kvalita oproti 3. sérii išla hore. Potešil aj 7. diel, ktorý priniesol aj trochu nostalgie a hlavne konečne hovoriaceho Salema.V konečnom dôsledku hodnotím štvrtú sériu ako aj celý seriál pozitívne. ()

ER

Hned v úvodní epizodě mně navnadila scéna se zapíchnutými nůžkami v hlavě učitelky a pak....story ze střední s občasným zaříkaváním. Na další skvělou scénu jsem čekal 3 epizody (a nebylo to svlékání Sabriny do spodniček). Hold je to seriál pro nenáročné diváky, který dokáže"okouzlit" svou cílovou skupinu. ()

haroska

Strašně zmatečné, chvíli rádoby hororové, pak romantika. Pro mě osobně se obtížné sleduje dějová linie. Vzdala jsem to po 5.dile ()

Klajondr

Sabrina Spellman, již toto jméno by mělo naznačovat, o co v tomto "roztomilém" seriálu půjde. Avšak ne tak docela. Příběh nás zavádí do městečka Greendale, které jakoby celý rok slavilo Halloween. Ne nadarmo se totiž jedná o doupě všerůzných čarodějnic, které za sebou (ale hlavně před sebou) mají nevídaná dobrodružství. No, abych to neprotahoval, seriál vás absolutně pohltí do svého výborného světa, který se s každou sérií o něco rozroste, až vlastně na konci nevíte, kde jste se nacházeli v první sérii. Skvělá práce scénáristů a hlavně herců vám rozhodně zpříjemní napínavé koukání, od kterého se jen tak neodtrhnete. Kiernan Shipka si na, do této chvíle skoro neznámou herečku, vede obdivuhodně a celému světu dodává krásné kouzlo (inside joke). Škoda jen té 3. série. A konce. Pobrečel jsem. ()

Sharpooter

Tento seriál jsem si určitě užil. První dvě série mají takový jemný nádech tajemna a jsou nejlepší. Tyto první série se zabývají jednoduchými zápletkami a mají dobře napsaný konec. Také mají jednoduše vysvětlený svět, který je následně v třetí a čtvrté sérii okořeněn více a více informacemi a já osobně v seriálovém vesmíru měl celkem bordel. Jelikož následně k nebi a peklu scénáristi přidaly smyšlené bohy, nebo řeckou mytologii, což moc nedává smysl, ale dobře. Měl jsem pocit, že scénáristi měly dobře promyšlený scénář, ale když přišlo na udělání třetí řady, tak trochu brain off. Co mi trochu vadí je, že seriál nebude mít pátou řadu a je ukončen, jak je ukončen. Sabrinina děsivá dobrodružství budou pokračovat v komiksu, který doufám, vyjde i u nás v Česku. Teoreticky když si nebudete chtít komiks přečíst tak nezoufejte, jelikož konec čtvrté řady se dá považovat za úplný konec. I přesto je seriál super a já doporučuji zkouknout – 8/10. ()

Vitasek123

K tomuto seriálu jsem se dostal náhodou, když na mě vyskočil trailer. Trailer se mi líbil a hned jsem zapnul Netfilx a ponořil jsem se na 10 hodin do světa čarodejnic, démonů, zaklínadel atd. Je vidět, že si tvůrci dali záležet. Atmosféra je čímdál temnější a temnější a to já rád. Tvůrci se tady taky bezvadně zaměřili na historii a tradice což je za mě velký plus. Sabrina je mi sympatická a herečka odvádí skvělou práci. Mrs. Wardwell je tak skvěle napsaná i zahraná postava, že jsem si jí oblíbil víc jak Sabrinu. Poslední díl je taková třešnička na dortu za skvělou první sérií a konec vás natěší na tu druhou. Pokud máte rádi svět kouzel tento seriál je přesně pro vás. ()

CaladanChmur

Je to silně nevyrovnaný seriál.A to jak jednotlivými díly ,tak i v epizodách samotných.Navíc je to až neskutečný myšmaš všeho možného,který spolu dost dobře nespolupracuje.Jediné co se mi tu líbilo byl casting,vyjímečně nemám k němu jedinou výhradu.Ale to kvalitu nezachrání.Celkově je to neuvěřitelně pitmoučké,nelogicky překombinované a ještě navíc děsně předvídatelné.Je smutné jestliže se u 70% obsahu nudíte..A po přečtení některých komentářů mám co dělat,aby jsem se nerozesmál....nazývat tohle "halloweenskou peckou s neskutočnou atmosférou starých hororů" či "super stylovou čarodějnickou záležitostí"...to považuji za hodně odvážné tvrzení.Za mě celkově tak 45%.PS: No ty voe on jim někdo dal prašule na 4 řady?Asi je potřeba něco vyprat,protože když si vezmu,že třeba Carnivale skončilo po dvou řadách a je to tak o 60% ( ze 100%) kvalitnější...Opravdu věřím tomu,že populace na Zemi má většinou v hlavě vymydleno... ()

Arkagas1989

K novému temnému zpracování Sabriny jsem byla dlouho skeptická, protože na klasické Sabrině, kkterá běžela na Primě jsem vyrostla. Ale! Tohle se vážně povedlo. Rozhodně se nejedná o seriál vhodný pro děti a náctileté - doporučený věk je Netflixem udán na 16 let a toho bych se držela. Zpracování je skvělé - temné, někdy dost hororové, ale přesto velmi odpočinkové a pro nás dospěláky se jedná o seriál, u kterého absolutně nemusíme přemýšlet. Sabrina, její tety Hilda a Zelda, kocour Salem a ostatní postavy zůstaly stejné, jen se nejedná o úplně hodně čarodějky, ale o čarodějky církve noci. A ano, církev noci rovná se satanská církev. Nesvaté obřady, znesvěcené kostely, antipapež a další jsou prostě skvěle pojaté. Nutno podotknout že kdo se nevyzná v dějinách a bibli, tak se tady leccos přiučí, protože zpracování dějin je poměrně věrné. zezačátku jsem si říkala jak jsou ty díly dlouhé a jak na to nebudu mít chuť, ale nakonec mě to tak vtáhlo, že jsem dnes dokoukala poslední díl s pocitem na co mám koukat teď. ()

Sady1993

Po první sérii hodnotím Sabrinu jako velmi příjemnou oddechovku s velmi sympatickou protagonistkou. Škoda jen několika větších scénáristických kiksů...Těším se na druhou řadu. ()

darkphoenix

Vizuál a obsadenie je fajn. Ale nemá to dostatok kúzla, dostatok energie a dostatok zaujímavých postáv aby to utiahlo desať epizód. Skrz-naskrz priemer. ()

cernakus

Tak tohle je síla. Ještě, že jsem počkal s hodnocením do konce druhé série (a tajně doufám konce celého tohoto promarněného pokusu). Zatímco první série byla svěží, neotřelá a roztomile hororová s několika vážnějšími zápletkami a dobrými dialogy, tak v druhé sérii buď scénáristy vyměnili, nebo je lobotomizovali. Taková snůška hovadin, dětinských zápletek, brutálně okaté LGBTBLBLJBH osvěty a naprosto otřesných dialogů ... to se jen tak nevidí. Těžko uvěřit, že se obě série schovávají pod jedním seriálem. Na druhé sérii jde také dost vidět, že rozpočet netflix uvolnil na obě série zároveň a pánové tvůrci ho profetovali a prochlastali už v té první a v druhé zbylo leda tak na catering pro herce. Taktéž musím začít něco dělat s tou svou hebeofilní závislostí, protože jak jsem mohl nevidět, že Shipka je dřevo nejdřevitější už v první sérii, fakt nechápu. Koruna jejího neherectví je pak scéna, kdy se promění v posla Pekla. To jsem si musel pustit dvakrát, aby se přesvědčil, že se mi to nezdá. Odpouštět mladým pěkným štětkám neschopnost hrát jen proto, že jsou mladé pěkné štětky se prostě nedá do nekonečna. Kdyby alespoň trochu kůže ukázala, to by se pak dalo brát jako nekvalitní náhražka porna... Čtyři hvězdy za první, 1/2 hvězdy za druhou, to máme celkem za dvě a druhou sérii mažu z disku. ()

jkpj22

Řekl bych, že jsem měl své pochyby o kvalitě tohoto seriálu, ale on si žije svým vlastním životem, dá se na něj dívat a není to vůbec jen na zabití času. Některé epizody se docela vyvedly. Dávám tři hvězdy. ()

FemmeFragile

Od seriálu Sabrinina děsivá dobrodružství jsem vpravdě mnoho neočekávala – měl to pro mě být prostě jen takový malý výlet zpátky do devadesátek, kdy běžela Sabrina, mladá čarodějka. Pokud jsem čekala moderní remake tohohle už trošku retro seriálu, pak jsem byla zklamána. Seriál totiž z potenciálu podobného typu příběhu vytřískal mnohem víc, než bych se byla odvažovala doufat. Sabrina je sice v podání Kiernan Shipky trochu ukňouraná a po chvíli sledování trochu dost otravná puberťačka se spasitelským komplexem a pocitem, že svět čeká jenom na ni a na to, až udělá přesně to, o čem jí všichni říkají, ať to nedělá… ale ráda bych vypíchla ostatní, mnohem zdařilejší role. Staronovým objevem je pro mě Miranda Otto, kterou jsem od Pána prstenů nijak zvlášť neregistrovala, ale Sabrina mi její herecké mistrovství připomněla. Role Zeldy, která osciluje mezi „itchy bitchy“ charakterem a milující a starostlivou tetou, jí definitivně sedla. Je asi podobně nonšalantně-badassoidní, jako třeba Minerva McGonagallová v Harrym Potterovi (až na to, že Minerva je většinu času nonšalantní a jen občas badass, u Zeldy je to přesně obráceně). Absolutním vrcholem Děsivých dobrodružství ale pro mě byla mně dosud neznámá Michelle Gomez ve dvoj- až tříroli pánbíčkářské a podivínské učitelky, madam Satan a něčím mezi tím ve chvílích, kdy se za onu podivínskou učitelku tato nadpřirozená a nadpřirozeně manipulativní bytost vydává. Snad kromě chvíle, kdy ukáže svou přirozenou tvář, je „sexy as hell“, což je s ohledem na tematiku seriálu asi to nejvýstižnější pojmenování, co si lze představit. Je úžasně prohnaná, úžasně zlá, úžasně manipulativní, což úžasně snadno střídají polohy, v nichž se zdá, že v ní je přece cosi „lidského“ – snad zraněná duše. Musím říct, že informace, že 5. řada tohoto seriálu se neplánuje, je pro mě největším zklamáním za opravdu dlouhou dobu, protože už teď, jen několik málo dní po zhlédnutí celé série (v rekordním maratonovém čase) se mi po tomto univerzu neskutečně stýská. ()

Víteček

Jak promrhat potenciál 101. Z první řady Sabriny jsem měl opravdu radost. Měla výrazný hororový nádech, výbornou atmosféru a ucelený příběh, který za něco stál, měl nějakou váhu a člověk měl pocit, že je hodně v sázce. Druhá a třetí řada to začínají postupně zahazovat na úkor teen seriálu plného romantických vztahů, ale stále si to drží určitou míru zábavnosti, i když úplně jiným způsobem. Měl jsem vůči tomu své nemalé výhrady, ale jako celek jsem si obě řady do určité míry užil. O čtvrté se nic takového říct nedá. Ze seriálu se stala podivně uspěchaná věc bez pořádné atmosféry, i když se o ní svým tmavým zabarvením neustále snažil. Ale to bylo tak jediné. Je to jinak spíš parodie sebe sama. Většina postav se chová pitomě a většinu času ani nejde pochopit proč, jen aby se třeba za 5 minut chovali jinak. Hroziví Eldritch Terrors, ta nejhrůznější věc, se kterou se kdy setkali, jsou ve skutečnosti obyčejná monster of the week, která ani nejsou příliš hrozivá. Konec se zpodobněním Nicoty už byl nejspíš jen hloupý vtip a jedinou emoci, kterou budil, byl nevěřící údiv.  A jak bylo po první (ale hlavně ve čtvrté) naloženo s Luciferem a později i s Lilith, to už si opravdu skoro říká o věčný zákaz podílet se na dalším seriálu. ()

Veskoslav

Tak to byl slibný seriál. Jenomže tvůrci trpí naprostou schyzofrenií a ve 3. a 4. sérii to, co pracně budovali v prvních dvou sériích se naprosto vytratilo. Jakoby nevěděli, jestli to bude horor nebo kravina pro náctileté holčičky, co by se chtěli stát démonickou čarodějnicí... ()

Birter

Jsem si vědom, že v současné době jsou populární teenagerovské multikulturní-superkorektní seriály, které existují v různých žánrových příchutích. Byla tedy jen otázka času, než si Netflix vezme na paškál něco takového. Já zdaleka nejsem cílová skupina, ale na pilot jsem se podíval, jakožto velký fanda seriálu Sabrina - mladá čarodějnice (o komiksu vím kulový, a co si budem povídat tohle vzniklo stejnak jen kvůli úspěchu seriálu), se kterým to nemá víceméně společné nic. Jako komedie to fungovalo občas až dokonale, zde je to neuvěřitelné a hloupé fantasy, a není to ani rip-off, ani reload a ani remake seriálu z devadesátek. Tohle je je jednoduše vykradačka. To co se jim tam hodí nechají a celé to obalí ve feminismu (později zcela jistě příbuzným tématům) a satanismu. No fuj. ()