TY

• USA You
Krimi / Dráma / Romantický / Thriller / Psychologický
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (viac)

zdenzo

PŘÍLIŠ LEVNÝ DEXTER Pokud jste fandové legendárního sériového vraha a čekáte kdy se zase navrátí z projížďky, vězte, že ač se tenhle seriál o stalker-voayer-honiči snaží na tématu hvězdy forenzního oddělení Miami P.D. parazitovat, nepřináší nic nového. A to bohužel. Překombinovaný, nelogický děj jen pro fanynky Superdrbny. Jaká Škoda. 2,4* ()

laple

Jednoduché, předvídatelné, naservírované. Člověk čeká na mord a mezitím je to plytké a laciné. Jak telenovela pro teenagery. Velké zklamání. ()

holka218

O tomto seriálu jsem toho slyšela tolik, že jsem se na něj musela taky podívat. Téma je docela originální, ale pořád mám pocit, že už jsem někde něco podobného viděla. Myslím že to byl film, ale netuším jaký. Seriál je fajn, ale čekala jsem ještě o maličko víc. Joe je velice charismatický, roztomilý a dost naivní psychopat. Paradoxně s jeho postavou nemám žádný problém. Problém mám s Back. Trochu nesympatická a dost sebestředná. Nechápu, co na ní Joe vidí a stejně tak na Candice. Opět další seriál, kde se vyskytují vnitřní monology postav. Musím říct, že tento prvek bývá pro seriál velkým plusem. Polovina první série je úžasná. Seriál mě hned chytil a musela jsem sledovat pořád dál. Jenže v polovině první série se něco změnilo a už mě to tolik nebavilo. Některé části byly dost předvídatelné a některé dost zbytečné. Přijde mi, že Joeovi všechno vychází až moc snadno. Jako při sledování není zrovna nenápadný a ta krabice s knihami.... taky moc jednoduché. Po konci první řady jsem nechápala, jak chtějí udělat řadu druhou, aby byla smysluplná a navazovala. Nakonec musím přiznat, že se jim to docela povedlo. Ve druhé sérii to mám opačně, než v té první. První polovina je slabší a druhá naopak lepší. Love je kupodivu docela sympatická. Některé věci působí trochu ochraně a jsou stejné jako v předešlé řadě. A Joe to má opět docela jednoduché. Závěr druhé série je vážně něco. Jsem zvědavá na třetí sérii, ale docela se bojím, že to bude trochu moc a pořád to samé. Uvidíme. ()

Blazis34

První série, která se točila kolem Beck byla skvělá! Stále nové nápady hlavní postavy Joea, který ukazuje svoje detektivní, šmírovací i sofistikované dovednosti. Nedopadlo to úplně dobře, ale k seriálu se to hodilo. První sérii dávám 80%. Druhá série se často vracela do minulosti a přibyla postava Aime. Ta dokázala příběh hodně rozjet a také "zaútočit" na Joea. Postava Love byla celkem příjemná, ale konec mě překvapil. Druhé sérii dávám 70%. Celkově mě seriál baví, díly mi utíkají, ale občas bych vytknul nižší realitu (např. při důslednosti vyšetřování, vražd bez svědků - např. v parku atd.) a také jistou spojitost s Dexterem. Dávám celkově čtyři hvězdy - 75%. Třetí série se točila kolem Love a ukázala, jaká skutečně je. První tři díly byly velmi podařené, střední část mi přišla trochu zbytečná, ale poslední dva díly toho nabídly zas hodně. Jak to tak bývá, třetí série nedosahuje kvalit prvních dvou, ale i tak nelituji její zhlédnutí. Dávám ji 65%. ()

AndrewNewman

Dávam tri ale je to skôr 3 a pol. Len keby tam nebolo veľa nudných momentov, v ktorých sme museli stráviť trápne dialógy vedľajších postáv, ako sú napríklad kamarátky Beck, Pako alebo Forty v druhej sérii. Inak ma ale nadchla vizuálna stránka hneď v prvej sérii. Je totiž tak podmanivá, ako samotný výkon obľúbeného Penna Badgleyho, ktorý sa do svojej úlohy psychotického romantika fakt oprel! Druhá séria má u mňa + za viac napätých momentov, v ktorých ste skutočne nečakali, kto zomrie a čo sa môže stať. Naopak ma ale mierne sklamala hlavná protagonista Joeovho príbehu. Beck sa mi po každej stránke páčila viac. Love je oproti nej slabší odvar. K tomu záver (pozor spoiler) v ktorom odhalí svoju pravú tvár, vám len potvrdí vaše pochybnosti o jej zdravom rozume. Toľko k celkovému hodnoteniu, určite sa teším na tretiu sériu a ak si tvorcovia udržia nastavenú latku, zdvihnem svoje hodnotenie na 4 hviezdy. Snáď Joe ešte nepredviedol to najlepšie. ()

Drozdo57

Gulty pleasure? Možno. Mal som aj ja Dexter vibes? Trochu. Toto je ale uvoľnenejšie a menej surové. Hlavný hrdina je sympatický, má skvelé interné cynické komentáre. Beck v prvej sérii je síce pekná baba, ale celé je to akési nedovarené, akoby ešte tvorcovia nevedeli čo s konceptom. Druhá séria sa rozbieha pomaly, ale práve rozbehom línie s Love sa seriál dostáva do najlepších dielov. Vôbec, kde nestačí Penn Badgley (a že veru niekedy zachraňuje, čo sa dá), tak spoľahlivo istí Victoria Pedretti. Bohužiaľ tretia séria je podľa mňa zasa poslabšia. Prial by som si vývoj iným smerom. Možno preto som ostal trochu sklamaný. Ale stále dobrá pozeračka na nenáročné večery. ()

wowylgu313

Mé hodnocení se týká jen (prozatím) třech sérií. 70-75% ... Čtvrtou jsem dokoukal do druhého dílu a rozhodl jsem se že tu si nechám až na vydání páté. A to celé proč? Protože první série je bezdebat stolker (to čím tenhle seriál získal srdce diváků) dokonalá tam není asi o čem, druhá se drží skoro všeho co fungovalo v první + poměrně vyhovující obsazení. Třetí série byla fajn že navazovala na druhou a zároveň se trochu změnila role psychopata na psychopatku. Bylo to už trochu tahání a místy nuda ale furt, pořád to drželo nějaké příběhové drama a tempo. No a pak přišlo něco co jsem nedokázal pochopit.... Čtvrtá série byla hned ze startu jak když koukáte na úplně jiný seriál. Jen bohužel nezajímavý a nudný. Úplně jiná linie s tím že hned ze startu nechápete o co tady jako jde ... proto jsem to nedokázal překousnout a zničit si ten víceméně uspokojující efekt na tento seriál a utnul jsem to. Počkám si na pátou sérii a vezmu v roce dvacet čtyři tyhle dvě série jako celek. ()

SuzieS

nejvetsi problem, co s tim serialem mam, ze jsem si nevytvorila zadny vztah k hlavnim postavam. Ta holcina mi byla celkem jedno. Nechapala jsem, proc jsou z ni vsichni tak paf. Zajimava byla ta linka, ze se na ni vazali jen psycho lidi, nekteri lidi jsou skutecne takovymi magnety. Serial je to rozhodne napinavy, scenar s novym napadem, clovek to zkoukne za dve odpoledne, protoze chce vedet, jak to skonci. Ale cekala jsem asi jeste malinko vic. Scenar byl v hodne mistech nedotazeny. Prala bych si, kdyby to pojali jako treba ve smyslu Lolity, jen tady misto pedofila by hlavni roli zastaval psychopat/sociopat. Dalsi problem jsem mela s tim, jakou poruchu teda vubec ma. Na sociopata uz jde ta hlavni postava moc za hranu a na psychopata to taky uplne nesedi, protoze je pohanen laskou, pricemz psychopat klasicky neni schopny nejakych citu. Jsem zvedava, jak se to bude vyvijet. Na roli psychopada vybrali typove super herce, uz v gossipkach na me pusobil vysinute, - akorat tam me vyzarovanim a reci tela pripadal psychopatictejsi, nez tady :D Co se mi kazdopadne hodne libilo, je, ze tvurci presne vystihli to, proc vlastne holky s takovymi kluky chodi. I po shlednuti teto serie by si mnoho holek pralo, aby je nekdo az takhle miloval, az takhle za hranu. Aby pro tu lasku udelali cokoli. Uplne cokoli. To mi prijde fascinujici ()

belinko

Videl som pár častí, lebo to pozerá moja polovička, lenže keď som sa na to pozrel kedykoľvek, presne som vedel ktorá postava s kým spala, v akom je s ním vzťahu. Takže keď je celý seriál takýto predvídateľný, tak je horší, než si myslím. ()

kk_kiii

Velká škoda je, že druhá série nedržela krok se sérií první. První série Vás prostě chytne, že se dokonce občas přistihnete u toho, že vlastně fandíte "záporákovi", což je možná dané i jeho cíli, kterými v první sérii byli lidé, kteří snad záměrně byli ztvárněni tak, abyste je prostě nesnášeli a našli jste uspokojení ve všem zlém, co se jim stane. Konec první série byla paráda, člověk by snad ani nevěřil, že to takhle dopadne, za mě nečekané. V porovnání s tím - druhá série, tady opravdu budete mít radši oběti šílenců, a budete si přát spíš špatný konec pro hlavní postavy. Zklamání je i slyšet nějaké Joeovo "sebeuvědomění", které ve finále k ničemu nevede a nic se nemění. Finále druhé série se dalo očekávat, dopadlo přesně tak, jak napadne i ty méně bystré. Trápí mě tu nejvíc ta věc, že se v seriálu neustále zmiňuje, jak je většina charakterů inteligentních a jsou tak prezentováni a ve finále jim vše uniká a když už na něco přijdou, tak se toho chtějí ujmout sami a sami napravit svět, místo toho, aby to konečně třeba někdo nahlásil. :) Bohužel tedy, spousta věcí v seriálu opravdu nedává smysl, takže to chce, aby člověk nebyl úplný hnidopich, aby se mohl tímhle seriálem nadchnout. Za mě tedy ale velké plus za obsazení, je zde k vidění mnoho skvělých hereckých výkonů. 7/10 ()

ariari

mne vadí jedine, že Joe vyzerá ako pakobylka,s hlavou mimozemského aliena,.ktorému omylom drží hlava na krku.niekto napísal že je sexy? páni, pripomína mi ohryzok z jablka,to máte latku dosť nízko.. ono celý ten seriál je lacnou napodobeninou dextera, truhlík obsedantne a nabubralo robiaci jednu chybu za druhou. šepkajúca ufňukaná lascívna Beck a po nej rádoby úprimná a svojská, ale vyšinuto závislá Love, tiahnúca brata na dno svojou obsesívnou starostlivosťou...no uff, Will, JOe, to je´fuk, nebol by mi sympatický ako postava ani o 30 dielov ďalej, scénaristi sú tím typickej konzumnej emeriky, ale davu sa páči, čím viac debilnejšie , tým sa viac prihadzuje bodov. radšej 20x naivný brooklyn 99 .alebo black books, ako naivistan s pocitom premárneného času nad hýbajúcimi sa vyfantazírovanými figúrkami , ()

Saxos

S01/E01-10 i S02/E01-10. Jistý nádech Dextera každého napadne o čemž svědčí zmínky v ostatních komentářích. Bohužel Joe je trochu měkký, i když killování mu celkem jde a to s pomocí náhod i částečného promýšlení. Stalking se v roce 2010 dostal i do našeho TZ, jako trestný čin Nebezpečné pronásledování. Představu o pořádném psycho stalkerovi mám určitě jinou. Zápory: dost velká nevyváženost dílů; jakoby každým dílem byla ukrojena část hvězdičky; chybí udržování napětí; až moc ukecané; ani jedna z postav mě vyloženě neupoutala; S02 je slabší jak 01. Klady: odpočinková záležitost a stačilo. Závěr: doporučuji. ()

oli9

Tak nevyrovnanou první a druhou sérii nepamatuju. První série by zasloužila 4 hvězdy, druhá s těží 2 spíš 1. Celkově první série bavila, až překvapovala. Ale mělo se to utnout. Druhou sérii jsem stěží prokousával a možná bavily až poslední2 díly... ()

kokofek

V první sérii se nedovíme proč je Joe tak velmi podivná osobnost s psychopatickými projevy.Neskonale touží po lásce za až za hrob.Je pravda,že některé postavy jsou tak protivné a nepříjemné,že by se mi taky chtělo jim ublížit,ale v mém světě se zkrátka takovým lidem vyhýbám.Amíci jsou zřejmě větší pokrytci. ()

FantoMaSk

Netflix měl jednu dobu neuvěřitelný čuch na materiál pro dobré seriály - ať už to byly ve 2016 Stranger Things, nebo ve 2017 13 Reasons Why, kolem kterých se vždy rozjelo na různých webech patřičné recenzentské promo. O to více je mi záhadou, jak to, že jsem se o You dozvěděl až před pár dny a víceméně úplně omylem. A přitom jde o kousek, který si s výše jmenovanými kvalitativně v ničem nezadá, a byla by ohromná škoda nechat si jej ujít ... Joe je obyčejný prodavač knih. Beck je nádherná, začínající, ale vysoko mířící spisovatelka. Joe je taky trochu stalker. Když si umíní, že Beck si zaslouží mít po svém boku jeho, je odhodlán pro to udělat cokoliv. Naprosto cokoliv ... Jak už zápletka naznačuje, nejde o klasický romanťák, ale je protkán thrillerem. V obou žánrech ale sebejistě obstává. V thrillerové lince umí být patřičně mrazivý, a v některých nevyřčených momentech jde až za hranici očekávání. Pojetí zamilované linky kupodivu skvěle drží tempo, v You mi strašně sedlo, a přišlo mi hodně "ze života". Člověk apriori nemusí být zrovna stalker, aby mu kousavé momenty typu "čím víc mně chce, tím míň chci já", Joeův rozhovor s Lynn na narozeninách, ebo motiv toxických přátel, kteří ve skutečnosti škodí, něco připomněly... Osobně nemám romantické filmy/seriály příliš rád, ale tady ve spojení s thrillerem, i kvůli reálnosti v dialozích funguje parádně. Mnohokrát dokonce ukáplo mnoho slz, a lví podíl na tom nese hlavně skvělá Elizabeth Lail v roli Beck, která je neskutečný anděl (její příchod na scénu při vyjížďce na Staten Island je okénko po okénku dokonalost), a člověk se Joeovi vůbec nemůže divit, že jí okamžitě propadne. Navíc krom perfektního audiovizuálního dojmu také skvěle hraje... Všechny ty emoce, které dokáže vyjádřit třeba jen očima, to je naprosto bezkonkurenční oskarová performance ...  Joe zdatně sekunduje, ale o něm se tu píše skoro v každém komentáři, tak popojedem. Vypíchnul bych i český dabing, který obvykle degraduje originál, ale tady se velmi povedl. Beck ústy Kateřiny Velebové/Peřinové dodává originálu, který je přeci jen hlasově tak trochu "bitchy", ohromnou zranitelnost a křehkost, díky které její postava o to více přiroste k srdci, což její linku ještě více umocňuje. Třeba scéna s básní o Modrovousově zámku je zejména díky tomu absolutním emocionálním highlightem první série... Na cenu Františka Filipovského pak aspiruje Filip Tomsa coby hlas Joea, který je v dobráckém módu uvěřitelně přirozený, zatímco v tom temném by se ho bál i sám Batman. I on mi v porovnání s originálem sedl více. Sečteno, podtrženo, krásná, napínavá, mrazivá romance, s perfektním castingem, kde měl Netflix u hlavní představitelky podruhé v krátké době (po Katherine Langford z 13RW) ohromně šťastnou ruku. Za mě bez jakýchkoliv pochyb stoprocentní práce po všech stránkách. MALÝ SPOJLER TIP PRO ROMANTIKY - nepouštějte si poslední epizodu první řady, ideálně vynechte konec deváté, nebo i devítku klidně celou, na vyznění osmého dílu nic nemění. KONEC SPOJLERU ()

kolly13

Jak pěkně popsat stalkera, abyste mu fandili a po sedmém dílu začali řešit, zda scénář psali další stalkeři (nereálnost) a zda se budete čím dál tím víc nudit. A nebo rozčilovat, jak je ta Beck pitomá. ()

Predator77

1 Série: 75 Procent, 2 Série: 65 Procent, 3 Série: 60 Procent, 4 Série: 80 Procent, I když to říkám nerad tak tenhle seriál je celkem dost návyková záležitost která chytne a nepustí a jo co se týče porovnání se seriálem Dexter tak jsou tu určité podobnosti ale naštěstí si seriál Ty jde vlastní cestou, a jenom teda po shlédnutí 4 série si myslím že by to klidně mohli ukončit už !!! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. První dvě série byly hodně povedené, čtvrtá sezóna pak přišla s úplně novým konceptem. ()

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021