Víra královny Míriel je podrobena zkoušce, Isildur se ocitá na rozcestí, Elrond odhaluje tajemství, Arondir dostává ultimátum, Theo neposlechne Bronwyn. (Prime Video)

Akira777

Vidím, že tady se často píše jako nejhorší díl, za mě tohle byl však nejlepší díl, byť nebyl zrovna na pět hvězd, pořád tomu chybí něco, kvůli čemu bych to nazval Pánem prstenů, ale už jsme se podle mě přiblížili mnohem víc než u předchozích dílů. Navíc nejsou tu ti "Hobiti", což je fajn je to jediná linka co mě na seriálu nikdy moc nebavila. ()

Eleanor05

Pořád stejně neživotné, umělohmotné, generické a nudné. Unylý scénář, nikam nesměřující děj, ploché postavy, nezajímaví, zaměnitelní herci. Pokud tomuhle předraženému braku dá někdo čtyři nebo pět hvězdiček, pak mu ke spokojenosti stačí, že je to barevné a hýbe se to. 1*. ()

Sany33

Príbeh: Štvrtá epizóda prináša odpovede na veľmi veľa zásadných otázok a teda, kto je otec škretov, aké je tajomstvo trpaslíkov a prečo kráľovná Miriel nenávidí elfov. Rovnako sa ale dozvedáme, že otec škretov je úplne nová postava tak, že predchádzajúce zahmlené zábery boli iba akože bu bu bu, trpaslíci skrývajú kus šutru o ktorom sa dozvedáme, že je mithrill - kov z ktorého neskôr elfovia šijú košele a Miriel sa iba snaží aby sa naplnila vízia z veštiacej gule. Teda hlavné otázniky celého filmu, boli vlastne úplné banality, ktoré dej nikam neposunuli. Týmto sa ale Hobbitia linka, ktorá bola doteraz tou najotravnejšou stáva razom najzaujímavejšou, teda hneď po tej Arondirovej.... Prevedenie: trocha som sa k nemu rozpísal už v príbehu a tak to nebudem opakovať ale musím ešte spomenúť jednu dôležitú vec. Vizuál seriálu je vec ktorá ho ťahá neskutočne hore. Napriek veľmi nešťastne voleným slow motionom je vizuál škretov, miest a lesov neuveriteľnou pastvou pre oči a dušu milovníkov fantasy. 80% ()

drackula

Stále sa na to dobre pozerá, dianie síce na prvý pohľad stojí, ale mne sa páčia tie rôzne zákulisné naťahovačky. Ako som už pár krát písal, nepadol som na zadok ale udržalo si to moju pozornosť. 70% Amazon ()

Anet21

⚪Polovica série preč a dej sa vlastne nikam neposunul. Stále sa točíme v kruhu - Galadriel je stále panovačná a vzťahovačná postava, ktorá kam príde, tam rozdáva rozkazy, ktoré vraj majú všetci počúvať, je drzá a pôsobí narcisticky, nepočúva žiadne rady a ku každému sa správa ako k podriadenému, mnoho postáv stále nemá jasné ciele či zámery, väčšina dejových odbočiek sa rieši rôznymi príhodnými skratkami, aby sa príbehy urýchlene niekam posunuli, scenár sa stále snaží o vyjadrovanie veľkých a hlbokých myšlienok a právd, ktoré ale v dialógoch pôsobia ako päsť na oko (výroky typu: ,,More má vždy pravdu" a iné skvosty).⚪Rovnako skratkovité sú niektoré scény, tu napr. scéna u trpaslíkov, kedy niečo náhodne buchne, zapráši sa, zničoho nič sa ukáže, že to je zával v bani a Durin niekam beží, že sú ešte štyria dole zavalení, všetko sa ale stane v takom neprirodzenom zhone a bez nejakej premyslenej naračnej štruktúry (ako väčšina udalostí tu), až sa zdá, že scenár píše začiatočník. To isté platí u scény s Galadriel, kedy najprv dostane preslov, ako má spoznať svojho nepriateľa a takticky sa mu prispôsobiť, čo ona pochopí tak, že má zbiť kráľovskú stráž a utiecť z väzenia. Bez komentára.⚪Pretože postáv je asi stále málo, pribúdajú predstavovania ďalších, pričom vrcholom je akýsi cosplay-ista na Karla Marxa. Je to ale jedno, pretože každá je stále sebecká a myslí očividne iba na seba.⚪Záver už je zase taká klasická fraška, v ktorej sa už dokonca dve silné ženy spoja na boj proti zlu. To, že to zatiaľ nikam nemieri je jedna vec, ale že je to vcelku nudné a bez iskry, to už je seriózna realita.⚪ ()

Reanimated

To byl extrém. Galadriel Brawl in Cell Block 99. Galadriel jde na loď... a je zpátky. Skřeti honí Thea s Arondirem a najednou... sluníčko! Zapomněli jsme střílet. Hele, ta Disa a Durin jsou na tom fakt nejlepší. ()

kenkaku

Polovina řady pryč a stále víme prd co je zač “Superman” (tomu náznaku fakt nevěřím). Naštěstí přišlo pár jiných odpovědí (abych nebyl úplně rozladěný). Co mě vyloženě nudí je cokoliv ohledně toho mladého námořníka a nějaké mladé pipky. Nezajímá mě to a nemá to žádný vliv na posun děje. To samé artové vsuvky (halekání v hoře, zpomalený útěk před Skřety, atd.). Naštěstí se ale něco děje, pokud by tohle byl nejhorší díl, bude to pecka seriál. ()

Elerrina

Tak jsme v polovině a pořád je to příliš rozvláčné, ale alespoň už skončilo představování postav a začalo to snad k něčemu směřovat. Konkrétně k ohrožení Jižních zemí a k tomu, že právě tam asi dojde k nějakému zásadnějšímu střetu (doufejme, že ještě v této sezóně). Jakou roli v tom budou hrát trpaslíci, není ještě úplně zřejmé, ale to je fuk - slice of life v Khazad-dum je dostatečně zábavný sám o sobě. Arondirova linka a Theova hra na schovku se skřety taky celkem fajn, i když u toho slow motion v lese jsem padala smíchy ze židle. Galadriel pořád aspiruje na nejprotivnější krávu v celé Středozemi a Nůmenor je pořád sice vizuálně dechberoucí, ale dějově podivně nelogický - třeba ta královnina názorová otočka v závěru způsobená zřejmě padajícími okvětními lístky - meh. ()

buzzwoody

No, zatím asi nejhorší díl plný zkratkovitých scénáristických rozhodnutí, který si vybral až moc slabších momentů najednou. Chybky, které se v předchozích epizodách daly přehlédnout, se zde poněkud navrstvily. Díl, který by měl být midpointový, by se tomu měl vyhnout, místo toho se tady okatě spěchá od bodu A do bodu B. Dochází tak k paradoxu uspěchané epizody slow-paced seriálu. Spousta vedlejších linek z Númenoru se pak drolí a ztrácí na důvěryhodnosti. Celá Theova mise a Arondir ex-machina, a následně podivná slowmo akční scéna v lese tomu nepomáhá, Galadriel stagnuje a absentující Harfooti tentokrát nepomohli. To jsou ale jen výtky seriálu, jehož předchozí díly si u mne zasloužily plnou palbu. Elrond s Durinem opět rules, Elendil je srdcem Númenoru, Waldreg se hezky vybarvil a s Adarem přišel velký příslib, že další epizody budou lepší. ()

Warle

Skřeti a Adar dobrý, bromance mezi Elrondem a Durinem taky není špatná, ale zbytek v čele s Galadriel prostě za moc nestojí. A na to, že máme za sebou 4 díly, tak se ani příběh zrovna moc nehýbe. K čemu to je, že to všechno nádherně vypadá, když to působí herecky prázdně, bez charismatu. Hlavně že to má romanci totálně vedlejších postav jako vsuvku. ()

Spacecore

Galadriel je příšerná, Isildur jí dýchá na záda. Numenor je tragickej. Trpaslíci a linka s Gandalfem není špatná. Nechápu jak se z Chluponohů stali Hobiti, protože je to taky tragická evoluční větev Středozemě (dle tvůrcu seriálu). Elfové když spolu mluví, působí to jako dialog z gay porno filmu těsně předtím, než po sobě skočí. ()

Martinius

pri jednotlivych dejovych liniach mam niekedy pocit, ze pozeram od seba viacero nezavislych serialov vyrazne rozdielnej kvality. linia elrond+durin - super. linia arondir+juzania - nadpriemer. linia galadriel+numenor = priemer az podpriemer. linia hobiti - cista kokotina. ()