Galadriel nachází nového spojence, Elrond naráží na chladné přijetí u starého přítele, Nori se snaží pomoct Cizinci, Arondir hledá odpovědi a Bronwyn varuje svůj lid před hrozbou. (Prime Video)

ChuckOnly odpad!

ultra tupá kajda pokračuje... dialogy jako z twitteru, naprosté překroucení postavy Galadriel, tokenizované postavy jsou k smíchu stejně jako v house of dragons nebo witcherovi, otřesná přemíra CGI, levicový aktivismus na každém kroku. ()

Tintoreto

Taková pěkná pohádka na dobrou noc. Některé charaktery vypadají jak z pomocné školy... čekal jsem, že černý elf a černá trpaslice budou největším průserem... to jsem netušil, že to bude zatím to nejzábavnější co si z prvních dvou dílů odnesete... a o to je to smutnější. ()

Miky191

Podobná úroveň ako pilot, teda 3,5/5. Vizuálne stále fantastické, trpaslíci nesklamali, dokonca ani ich kráľovná nie je taká otravná, ako sa očakávalo. V prvých dvoch častiach sa ale nič poriadne nedeje, dej sa skoro nikam neposúva, jedná sa len o prehliadku postáv a kulís. Je tam potenciál, musí sa to ale rozbehnúť. ()

SalvorHardin odpad!

Najvacsi problem tejto serie je ten, ze to nema nic spolocne s tym, co Tolkien vytvoril. Aj ked Peter Jackson vynechal a zmenil niektore veci z Pana Prstenov, dokazal zachytit ducha a motivy, ktore Tolkien vytvoril. Toto tak akurat rozvratilo vsetko, co Tolkien napisal a naplulo na jeho odkaz. je to dost smutne. Kebyze to je uplne nove fantasy, tak nemam absolutne nic proti tomu, ale kedze si Amazon dovolil pouzit Tolkienove meno, tak je to proste neodpustitelne. Ak tu niekto hovori, ze chudaci producenti a ze ludia nedocenuju ich umelecke dielo, tak co ma povedat taky nebohy Tolkien a bezprecedentne majsterdielo, ktore vytvoril... Ach Tolkien, dobre, ze si sa nedozil tychto temnych casov :( ()

roabe

Zatím bezduchá bezemoční nudná multikulti povídačka o ničem. Ale i kdyby to mělo bombastický děj, prostě se nedokážu přenést přes černé elfy, trpaslíky ani černé či šikmooké chluponohé. Žánr fantasy má kořeny v reálných historických dobách evropského kontinetu, ve starých mýtech, bájích, legendách a pohádkách našich předků. Obsazení čmoudů je proti smyslu toho všeho, je to sraní na hlavu evropské kultuře. A všichni, kdo něco takového tolerují, tedy ti, kteří neznají svoje dějiny, jednou hořce zapláčí.. ()

NoodlesCZ

Rozhodně lepší jak první díl, který sem zcela protrpěl, za některé dialogy mi bylo až trapně. Kdo se dokáže odprostit od rejžování na značce LOTRa, tak si seriál určitě užije. Z celého zpracování sálá až puntičkářská dokonalost od kamery, až po masky. To se ale nedá říct o dialozích a prokreslení postav. Galadriel je neuvěřitelně protivná, afektovaná postava, herečka mi přijde až trapná. Podobně to vnímám u elfa bojovníka. Snad jsou tak ploší prozatím. Působí to jako by bylo charisma a motivace postav až na druhém místě za dokonalým zevnějškem a gigantickou výpravou. Každopádně atmosféra Středozemě je fuč na míle daleko. Zase na obranu koncepce trpasličí říše je tu naopak daleko lepší jak u mojí milované trilogie. ()

Ryorka

Vizuál snad dobrý - teda krajinky, prostředí. Herci nesympatický a zatím mi to nedává smysl. Tolkiena jsem nečetla. Středozem znám jen z Jacksonovy trilogie a ta je oproti tomuhle nadpozemská. Plná tajemna, napětí, krásy,  přátelství, naděje i strachu a zla. Tady necítím nic, nemá to tu duši. ()

micska

To je marný... Co je platný, že je to áááách...překrásné, když to nemá příběh. Ale hlavně, že už jsou na scéně kandidáti v kategorii největší plot armor série. Vypatlaná Nori, kterou by dávno něco sežralo nebo mlčící spravedlivý Arondir? Asi nejhorší vizitka, co může seriál potkat je, když mne po dvou dílech nezajímá, kdy bude další ()

Matt_D_

Lepší než první díl. Galadriel a její linka je sice podle mě nudná a nezajímavá, ale docela se mi líbí Arondirův příběh, kde se vyskytuje aspoň trochu akce a překvapivě i Elrondův, kterého jsem se vzhledem k obsazení hlavní role bál nejvíce. Musím říct, že trpaslíci se vyloženě povedli. Na druhé straně pak stojí nepovedení  chluponozi, jejichž příběh (holka dobrodruh, jejíž rodina je nudná a ustrašená a schovává se před bůhví čím, se dostane do problémů, protože je moc zvědavá) je poněkud okoukaný a neoriginální. Nakonec to asi nebude tak marné, jak to vypadalo, ale o nějaké super bombě se taky nedá hovořit... 3* ()

zelvapetr

Překvapili mě a těším se na další díly. Začíná to mít grády a po prvním díle kde sem si nebyl jist jestli mě to chytne tak mě to hodně překvapilo a potěšilo. ()

lukas.7

vizuálne efekty super , prepracovanosť , vizuál , hudba , začiatočne Intro ma vťahovalo a potom to zrazu skončilo .. Môj celkový dojem je rozprávka nemôžem si pomôcť ono by to malo aj čaro ale herecké obsadenie a dejová línia bola nudná ide o môj pohlad a môj názor scéna na mory je efektná a mierne zachraňuje situáciu ale celkový dojem 2 casti nie... určite tomu dám šancu a verím ze sa to rozbehne ..Galadriel mi príde fajn a je vidno ze sa vžila do svojej role (síce je ako posadnutá démonom) ale ostatne postavy  ma ničím nenadchli ( hlavnie nie dve hobbitky ktoré mi prídu naivné ...) čakám niečo viac a určite to vo mne (aspoň zatiaľ ) nezbudilo hrdý titul Pána prsteňov .... ()

Nellaron

Tak po prvé: seriál má nádherný a vypiplaný vizuál. Je vidno, že sa na tom makalo. Nezabudlo sa na zábery prírody, ktoré som oceňoval v Pánovi Prsteňov. Vizuálna stránka sa nesie v duchu pôvodnej filmovej trilógie, za čo tvorcom patrí vďaka. Vidíme mestá elfov, dokonca aj mesto trpaslíkov v plnom rozkvete. Nádhera. Po druhé: dej je slušne dynamický, najmä keď uvážime, že sú vonku len 2 diely. Rozbehnutých je niekoľko paralelných príbehov naraz, nenudím sa. Po tretie: mladá Galadriel hrá svoju úlohu výborne. Je dravejšia, bojovnejšia, čo je plne v súlade s tým, že je o pár stoviek rokov mladšia od čias LotR. Na Morfydd Clark sa navyše dobre pozerá. Rasová korektnosť je trochu prehnaná. Ľudskú rasu beriem, ale trpaslík nemá byť prečo čierny. Žije pod zemou. Seriál sa nám len rozbieha, ale každý, kto dá už teraz odpadové hodnotenie, je sám odpadom, a môže ísť hodnotiť akurát guláš na dedinských hodoch. Toľko práce od tvorcov, aby sme sa opäť mohli vrátiť do Stredozeme, a trollovia v zaprdených stoličkách klikajú na odpad - to je fakt na facku. ()

JanPrazak

Druhý díl si pořád drží stejný level, jako ten první. Nemůžu si pomoct, ale mně se to prostě strašně líbí. To jak jsou ty vizuály zpracovaný je něco tak neskutečně pěknýho, že to snad ani není možný. Část s trpaslíky byla fakt skvělá a moc se těším, jak se vyvine dějová linka Galadriel. ()

colis

Moc mě neba linka s Arondirem a není to kvůli tomu, že je to černý krátkovlasý elf, to už jsem nějak přešel a snažím se nenechat se touto píčovinou strhnout.  Nesrovnalosti vůči Silmarillionu jsou znatelné, ale vůbec mi to nevadí. Seriál si na to ani nesnaží hrát a jde vlastní cestou. To je důležité si uvědomit a pak proniknete do nádherného světa fantasy. ()