Galadriel se obává návratu dávného zla, Arondir učiní znepokojivý objev, Elrond dostává nový úkol a Nori poruší nejdéle dodržované pravidlo mezi Chluponohy. (Prime Video)

Rocky88

Zdejší hodnocení (65 %, 9/2022) je podstřelené. Sice kvůli oficiálním posterům nebylo mé očekávání vysoké a trailer mě též spíše odrazoval, ale co jsem dostal v prvním díle zaslouží uznání. Ano, cíl naplnit multikulti sračky je očividný a přičmoudlí elfi jsou pokaždé pěst na oko. Ano, detaily kostýmů jsou... nejsou. Ale toho si člověk všimne až když se na to cíleně zaměří. Úvodní prolog je pecka, poté se přesunujeme přehledně z lokace na lokaci a představuje se nám tak svět v i mimo Středozem včetně jeho obyvatel. Příběhové linky jsou zatím jen nastíněné (je jich hodně), proto některé nenadchnou. Mám ale spíš pocit, že se buduje příběh na pevných základech, což chvíli potrvá. K vizuálu (CGI, výprava) - to je naprostá bomba. Každý niklák/měďák/hlíňák je znát a ať už byly hranice mezi filmy a seriály v tomto ohledu jakékoliv, tenhle seriál je boří - bez přehánění. Fantasy atmosféra zde taky sálá z každého koutu, takže kdo toto hledá, bude si chrochtat. ()

Cheeter

Asi širší hodnocení seriálu nechám, až shlédnu celou sérii, protože toto byla první epizoda. Ale leccos mi nedává smysl ani v příběhu samotném. Přijde mi, jako by tvůrci vymýšleli vlastní příběh a utíkali ze Středozemě. Ale nejsem znalec, tak se snad mýlím. ()

Martrix

Taky patřím mezi konzervativce, kteří velmi těžce koušou odklon od knih i Jacksonova triopusu. Ale....neumím si představit, že by jakákoliv produkce v USA zaplatila nejdražší seriál všech dob a obsadila jen bělochy. Nebudu tedy nasraně povykovat, že Elfové bruneti, černoši a zrzci jsou špatně. Nebudu řešit, že pokud Hobiti nezotročili kdysi v minulosti černé jižanské Hobity, tak by asi neměli být součástí malé uzavřené komunity. Prostě přeju malým i velkým černouškům, aby se cítili být toho všeho součástí. Ani nebudu řešit nesmyslné úvodní žvásty hned na začátku. Pay-Kay hold nejsou Tolkien. Pojďme k pozitivům. Každý dolar je vidět. Vypadá to opravdu dobře. Casting je s výjimkou viz. výše v pohodě. I když se skáče z místa na místo a je to celé nekonzistentní, na úvod to funguje docela dobře. Atmosféra sice zatím nic moc....hudba by měla odvádět lepší práci. Ale ....jde o první epizodu. Galadriel působí fajn, jen jsou občas k smíchu ty detailní záběry na oči, které v případě Blanchett fungovaly skvěle....protože nebyly nadužívány a díky tomu vytvořily auru tajemna. Navíc...její oči "mluvily" i díky kontextu. Shrnuto....tvůrci mají prostředky i schopnosti vrátit nás zpět do Tolkienworldu, možná mají i slušný příběh, takže pokud si to nechcete ošklivit viz. úvod recenze, může to být stejně, ne-li lépe zdařilý seriál jako Rod Draka. Na své předchůdce to nemá, ale ta snaha navázat se cení. A pořád jde o silně nadstandardní fantasy, za které bychom měli být rádi. Spousta lidí v poslední době jen kritizuje, protože v tom srovnávání nachází záminky, proč přiživovat frustraci ze změn, které probíhají. Tím, je ale nezvrátí...je potřeba, začít je akceptovat. A prsteny moci i Rod draka, jsou k tomu fajn příležitosti. ()

LasT_Olt

Tenhle nový Letopisy Narnie seriál vypadá zatím fakt lit. Ne teď vážně, je to na mě hrozně moc sluníčkové, sice je to první díl, ale pochybuju že to dál bude jinak. Galadriel je samozřejmě silná nezávislá žena, která sama porazí ledového trolla, kterého nezabije šest mužů. Je prostě úplně nejlepší a Elrond ji to musí často připomínat, abychom na to my hloupoučtí diváci nedej bože nezapomněli. Černej elf Arondir je hned v první scéně rasisticky napaden, ale naštěstí je nad věcí, na rozdíl od přízemního white trash red necka. Nakonec dostane u studny nějaký fet, takže cajk. Linku s dětma (nebo co jsou zač), moc nechápu. Ale sledovat několika minutovou scénu jak se parta dětí prohání po louce a žere lesní plody je asi typ vaty, který tvůrci upřednostnují. Nechci aby to vyznělo jako účelový hate, nový Pán prstenů si fanoušky určitě najde a já jim to přeju, jen to asi není nic pro mě. Možná ještě napíšu komentář až vyjdou všechny epizody a třeba se mi změní názor. Jestli to teda vydržím sledovat. ()

Remivsremi

Důkladné představení hlavních postav a jejich motivů. Je to pomalejší rozjezd, ale dokázal vtáhnout. Dlouhé představovací záběry na krajinu mě baví. Je to klasický styl spjatý s filmovou sérií. Hlavní struktura je fanouškům důvěrně známá. Zlo se skrývá, ale ne úplně. Pár jedinců před ním varuje. Většina o tom nechce slyšet, neboť si přejí mír. O to více času pak zlo má, aby mohlo posílit. Budovat. A plánovat. Vizuálně mě to bavilo více než trailery a těším se na další části. ()

DragonnCZ

7/10. - Začátek zatím mírně fajn. Není to až takový průser jak by se dalo čekat, ale já od začátku k tomu nebyl tolik skepitckých a čekal sem, že to fajn bude a ono to fajn ve výsledku je. Zatím si to drží dobré tempo a atmosféru. Ale příběh a scénář zatím mi příjde plochý, ale očekávám, že se to rozjede. Nevadí mi korektnosti ani přeobsazování herců páč s tím už nikdo nic nezmůže a užívám si ten svět a hlavně ty efekty a audiovizuál jsou v tomto seriálu pastva pro oči. Furt si svět drží svoje kouzlo, ale asi bych tomu taky nedával tolik moc kreditů páč stejně to je furt prkenný ve smyslu představíme ti několik linek a postav před tím vším co si viděl a zoritentuj se v tom. Nečetl sem Silmarilion ani Tolkienovy knihy, jen mám rozečtenýho Hobbita kterýho hodlám dočíst. Ale jako člověk co vyrostl na filmech od pana Jacksona toto má fakt hodně daleko a nikdy na to mít nebude. Soundtrack mi tu příjde zatím moc nevýrazný. Režie taky dobrý. Herecký casting až na ty korektnosti taky dobrý ale scénář mi zatím příjde plochý jak sem řekl. ()

koxin

Dokonalost. Tolkienův feel a propracovanost, ten mix něhy, vážnosti, kouzla a akce, to všechno tam je. Jakožto další adaptace (tentokrát oproti filmům spíše rozšíření, prohloubení slepých míst Tolkienových náčrtů, které si sám on přál) to umí zároveň skvěle zachovat to, co trilogie od PJ udělalo skvělými, ale zároveň přinést svěží pohled na svět tisíce let před "postapokalyptickým" LotRem, plný nových tváří a míst. Jako první díl to bravurně rozložilo figurky na šachovnici a zároveň to ve mě zaselo semínko lásky pro každou z nich. Moc mě mrzí, že oči tolika fanoušků jsou (prakticky již od první zmínky před 3 lety) skloněny dolů, do temnoty pod hladinou, a nedokáží otevřít mysl a přijmout něco nového. I tak jsem přesvědčen, že tohle zatím respektuje předlohu v mnohém více než filmy od PJ (které miluju, což o to), a Tolkienovu vizi i hodnoty tvůrci opravdu pochopili — stačí nahlédnout dále než jen na pleť zúčastněných. ()

oveckaoa

Hodně nepodařená fanfikce co nemá kromě jmen s Pánem Prstenů nic společného. Působí to levně jak nějaké pohádky co se točily v 90 letech (třeba Dračí srdce)   všichni elfové vypadají jak z žurnálu jsou pěkně namalovaní a dokonale učesaní do toho tam chodí jakýsi  jakýsi poloelf nebo kdo to je , který nemůže chodit na jednání rady elfů , ale může mluvit s králem a radit Galadriel co má a nemá dělat (proč ho vůbec poslouchá a proč si s tím králem nepromluví sama evidentně to není tak těžké?) Galadriel celkově zde je zajímavá postava má družinu , která ji neposlouchá a nerespektuje a , která  jak narazí na jeskynního obra ta jen stojí a jakoby máchá meči a nechává se masakrovat a čeká na Galadriel , aby si třikrát máchla mečem a obra zabila pak ji ta družina řekne, že dál nejdou jelikož porušuje nařízení krále  hups a hned máme střih Galadriel na jednání rady elfů.  Scény  s hobity jsou trapné a v rámci rasové korekce se zde vyskytuje černý hobit pak jelikož to nestačilo je zde i černý elf. V podstatě celý díl se i nestane chápu, že to má mít 8 dílů, ale mohlo to mít nějaký náhled aspoň.  Co na tom pochválit postavu Galadriel a výpravu různé lokace a tak jinak nic. 40 procent ()

elanius

Čo sa mňa týka, kľudne mohli supnúť všetkých elfov černochov, nech tunajšiu rasistickú úderku porazí od nervov. Ja chápem v čom je problém a väčšina divákov to nemyslí s touto kritikou zle, ale dosť vela jedincov sa tu utrhlo z reťaze. Myslím, že je správny čas aby admini začali aj trochu sledovať obsah recenzií, pretože nájsť tých chudákov je otázka pár hodín. K seriálu. Na prvú epizódu, mohlo to byť lepšie. Najväčšia slabina celého seriálu bude zjavne nehorázna strojenosť vsetkých postáv a ich dialógov. Ono to vyzerá krásne v exteriéroch, ale keď sa ide trochu do detailu a dialógov, sála z toho dosť umelina, chlad a strašné chcenie urobiť to dramatické a poetické. Špeciálne elfovia, tí my liezli riadne na nervy. Bod číslo dva, casting. Preboha. Možno najnesympatickejší cast v historii až na Elronda a Nori. Chvalabohu, príbehovo síce poslabšie, ale ten svet je stále natoľko atraktívny, že si to pozornosť docela udrží aj keď teda trochu s výhradami. Ja tomu rozhodne šancu dám. Čím vlastne tento počin najviac trpí, sú obrovské očakávania. Objektívne, je to stále nadpriemerný materiál. (6/10) ()

Sany33

Príbeh: Galadriell nám rozpráva svoj príbeh o tom ako stratila brata v boji so Sauronom a ako sa snaží svet zbaviť zla. Popri tom sledujeme dejovú linku Hobbitov, ktorá nie je absolútne ničím zaujímavá snáď až na posledných pár sekúnd kedy sa im do dedinky zrúti meteorit. Pre mňa najzaujímavejšia linka je linka Arondira, ktorý čelí záhade otrávených polí. Prevedenie: V prvom rade by som po tak dlhej dobe dal do popredia neskutočnú nostalgiu a radosť z výpravy na Nový Zéland. Je pre mňa celkom zaujímavé vidieť mladých hrdinov z milovanej trilógie na ktorej som vyrastal. Zrejme to tu už viacero ľudí spomínalo ale nedá mi to. Ničí ma Genderove vyrovnávanie rás a pohlaví v dnešných projektoch kde by sa táto ideológia nemala do takej miery prejavovať. Čierneho hobita som prekusol ale čierneho elfa? Veď sám Tolkien prirovnal ich pleť k alabastru. Najhoršie na tom je, že postava Arondira je neskutočný simpoš a vidím to tak, že jeho dejová linka bude bomba ale jednoducho vo všetkej úcte k predlohe tam nepatrí. 77% ()

blackJag

Spíše spokojený. Výhrady mám, jistě, očekávání byla velká (a nejsou naplněna), ne všichni herci mi sedli, ale víc než to, že elfa hraje černoch, mi vadí, že elfové nemají dlouhé vlasy :-) ()

Avari.73 odpad!

Každý, kdo tomuhle dal čtyři hvězdy a více, je idiot. Jde o naprostý výsměch práci Jacksona a jeho týmu, který přinesl skutečně geniální dílo s úctou k originálu. Tady Amazon jen využil populární látku k šíření neomarxistických zrůdností. O ničem jiném to není. A ony ty první díly ukázaly, že i bez té propagandy, je to opravdu špatně natočený. Postavy bez charismatu, často na pěst (Galadriel), spousta kravin a nesmyslů ničící lore. Kostýmy, scénář, dialogy to je jedno velký špatný. Ale chápu, že mnozí novodobí levičáci to vidět nechtějí. ()

drackula

Úvod bol síce epický, ale potom to išlo do oveľa skromnejších koľají. Predstavených nám bolo množstvo postáv a lokácií a okrem Galadriel žiadna výraznejšie nezaujala. Je to ale asi príliš skoro hodnotiť. Nebol som sklamaný, ale vyslovene ma to nestrhlo. 60% Amazon ()

Anet21

⚪Nebyť odkazu na známe meno a produkt, spadlo by to pre 80% divákov do škatuľky ,,priemerné fantasy, čo práve vyšlo," takto sa v tom budú rýpať všetci, a to bol asi autorský zámer.⚪Inak, námetom zase klasicky woke, po She Hulk je aj Galadriel silná žena, idúca za svojou pomstou, silnejšia ako všetci ostatní, motivovanejšia, zabíjajúca netvora pár ranami, i keď 10 chlapov si s ním nevedelo dať rady. Ale čert to ber.⚪Čert ber aj tie klauzuly, tých farebných elfov, tie neustále narážky na diskrimináciu, na ženské prebudenie, feminizmus, divný casting, v ktorom je 80% hercov absolútne nesympatických (nechápem, aj keby chceli tak by sa im niečo takéto nepodarilo, nie je tam jedna na pohľad sympatická postava), aj tie odkazy na Jacksonove dlhé nájazdy kamery a dronov na krajinu, ktoré asi majú aspoň naoko uspokojiť fanúšikov trilógie.⚪Čo už čert zoberie horšie je scenár a motívy v ňom, nepomáha ani zbytočné množstvo postáv, neustále prebiehanie z lokácie na lokáciu a očividné ťažkopádne CGI. Jacksonove filmy majú 20 rokov a stále mnohé z efektov ohromia, tu, vraj v najdrahšom seriáli sú otrasné efekty, strop sú zábery lode plávajúcej na mori v závere, niečo tak slabé sa už dlho nevidelo.⚪Celkovo zatiaľ priemer, okrem kamery a hudby nezaujme skoro nič, atmosféra sa zatiaľ nekoná, žiadny strach sa nevyvolal, a zaujímalo by ma, prečo tu hobiti žijú ako nejakí lesní špinaví kočovníci v hnusných domoch z látky, keď pôvodne mali svoje pekné domy s charakteristickou architektúrou atď. Zaklínač 3.0. Faaaakt treba vidieť.⚪ ()

jefff

Zatím zklamání. Je to takové umělohmotné, bez duše, bez emocí a kromě Galadriel jsou tu jen silně nesympatické postavy. No uvidíme, kam se to posune... ()

kenkaku

Začíná to hodně pohádkově (nemáme slovo pro smrt), naubuřele (stovky let bojovali, tisíc let putovali…) a debilně (někdo jim zhasne strom a oni musí někam úplně do kšá, aby mu vysvětlili, že takhle ne?). Padnou tam známa slova jako Sauron a Středozem. O těch už se povídalo v LOTRovi  před 20ti lety. A tedy víme jak to s nima dopadne. Tedy už v desáté minutě první epizody bylo nutné vypnout a snažit se jen konzumovat. Naštěstí děj nijak zvlášť nevleče a po tom co proběhne povinná seznamovačka s postavami se děj někam pohne. Linky jsou jen 3, takže vše v pořádku. ()

DavidS.

Prvních 10 minut vykazuje potenciál, ale pak přichází jen woke...Amazon v úvodu nešetřil - výprava je skvělá a řada scén má ten správný monumentální i epický rozměr včetně hudebního podkresu, ale v okamžiku, kdy nalepíte špičaté elfí ouška na černocha nebo libovolného míšence, je prostě Tolkienovo fantasy kouzlo pryč...Ale opravdovou tragédií je casting, kde jsou všechny větší "mužské" role obsazeny strašnými ksichty (tady nelze být eufemistický), u kterých se navíc stylisté a kadeřníci předháněli v soutěži o největší vlnku na kadeři...Naštěstí Morfydd Clark jako Galadriel je vysloveně výhrou... ()