Legendárny hrdina John Wick je späť. Pod nátlakom bývalého spolupracovníka, ktorý má v pláne získať kontrolu nad tajným medzinárodným združením nájomných vrahov, sa v plnej sile vracia do akcie. Viazaný krvavou prísahou sa vydáva na cestu do Ríma, kde ho čaká zúčtovanie s bandou tých najnebezpečnejších zabijakov na svete. (Forum Film SK)

lykan9

Čím to je, že o pořádný akční nářez se zasluhují jen 50níci. Je jedno jestli se jedná o Denzela, Liama nebo Keana. Tihle potencionální dědečkové dokážou přesvědčit, že by dokázali nakopat celému světu. Pokračování Johna Wicka není vyjímkou. Opět se jedná o nabušenou pecku se skvělými akčními scénami a výborně zahranými bojovými scénami. Reeves má kliku, že měl příležitost se do tohoto projektu dostat, protože se zaslouženě zapisuje mezi akční legendy jako je Rambo, John Matrix nebo jeho vlastní Neo. Film však není jen o akčních scénách. Skvělé jsou i suché dialogy mezi postavami, kde každý ví na čem je, díky pravidlům, kterých se drží jak rytíři Jedy. Mám jen jednu výtku, jestli se to dá označit jako výtka. Přišlo my, že každý, kdo se objevil na scéně byl nájemný vrah. Ať bylo na scéně pět osob nebo padesát. ()

Honzua

Kdo by to byl řek, většinou dvojky v podobných situacích uvaří stejně dobrou akci, ale scénaristicky uletí tam, odkud už bohužel pro ně není návratu. John Wick 2 solí akci ještě lépe než v jedničce a k tomu navíc dodává trochu uměleckých ambicí. Dojde na důmyslné odkazy nejen na Mendesova Bonda a Vaughnova Kingsmana, ale taky nečekaně, a o dost úsměvněji, i na Jarmushova Ghost Doga. Chrochtal jsem blahem. Rozšíření zabijácké mytologie Wickovi prospělo, a to nejen v zápletce, ale také, na rozdíl od jedničky, v povedeně vypointovaném finále, které pracuje s pravidly hry. Druhá kapitola je tak povšechně sevřenějším filmem jak režijně tak scénaristicky, byť cheesy momentům se taky neubrání. Ty k Wickovi ale patřej a já můžu jen dodat, že se vážně těším na trojku. ()

Sany33

Johna Wicka by som dal do učebníc kinematografia ako príklad na vzorový akčný film. Po bezchybnej jednotke sa Reeves v podobe Johna Wicka vracia opäť na plátna kín a pokračuje tam kde prestal na konci jednotky. Príbeh a univerzum ostáva a celé je to priamo nadväzujúce akoby jednotka ani neskončila. Riccardo Scamarcio je ten správne úlisný záporák s talianskym kukučom čo sľubuje zahrávanie sa s jednou z najväčších mafií sveta. Jediné čo musím vytknúť filmu je opakovanie, ide v podstate o to isté ako v jednotke akurát s novými nepriateľmi ale súboje sú ako cez kopirák a celé vyhrotenie aj záver je na tom podobne. Nič to, ak je niečo dobré tak to nekurvime. Alebo kto nič nerobí, nič nepokazí? Teraz neviem. 89% ()

Imune

Akční scény byly docela slušný, ale nehorázně přehnaný. Pokud chcete jen kopu nesmyslné akce, bude vám dvojka stačit. Mě ale bohužel tolik neoslovila. 50% PS: Keanu samozřejmě parádní. ()

fabecc1222

Dvojka poměrně rychle smete příběh jedničky ze stolu a pomalu ale jistě začíná budovat příběh celého nového "filmového vesmiru". Už to není jen příběh o zabijákovi, který se mstí za smrt svého psa. Teď už je to příběh zabijáka uvnitř zabijácké organizace, kde každý píše svůj vlastní příběh. Jasně, furt je to hlavně obyčejný akčňák, kde John Wick videoherně přechází z jednoho levelu do druhého a rube při tom mraky nepřátel. Dvojka v tomhle ohledu přinese zas trochu něco jiného a osvěžujícího a opět posouvá hranice současného akčního filmu. K tomu už série jako taková získala nějaké jméno, takže se do vedlejších rolí podařilo získat pár známých jmen, což také potěší. ()

s.e.p.p

John Wick 2 je slušným pokračováním, o kterém by nebylo fér prohlásit, že nedosahuje kvalit předešlého dílu. Zklamává ale v tom ohledu, že hlavně v akčních scénách jede příliš na jistotu, recykluje a nepřichází s žádnou výraznější inovací. Doplácí tak vlastně na svou vlastní originalitu v díle prvním. Hlubší prokreslování fascinujícího Wickova světa potěší a připravuje půdu pro případná další pokračování, zároveň ale varuje před nějakou přehnanou rozmáchlostí, která by byla spíše na škodu. Tentokrát to jsou paradoxně ty neakční scény, které utkví v hlavě a akce samotná působí trochu výplňově. Závěr už je vyloženě prvoplánový, ale zároveň neskutečně působivý, s výrazným dopadem na Wickův další vývoj. Až je člověku trochu líto se s ním na další minimálně dva roky rozloučit. ()

Tft

První John Wick byl jako blesk z čistého nebe, který rozvířil vody akčích filmů. Díky setkání bývalého kaskadéra Chada Stahelskiho a scénaristy Dereka Kolstada tak vzikla filmová serie, která právem sklízí úspěch, který nikdo nečekal. Jádro toho úspěchu tkví především v těžce stylové režii a ve světe hitmanů, který působí až videoherně/komiksově a je naprosto boží. Je jasný, že tenhle svět je plný nelogičností jako je měna v podobě zlatých mincí za jednu z nichž si koupíte dva drinky na baru nebo neprůstřelný oblek, každý druhý člověk v New Yorku je nájemný vrah včetně bezdomovců, každý z nich má svoje telefony zapnuté na hlasité vyzvánění a každý člověk na světě zná Johna Wicka a ví o koho jde. Všechny tyhle věci působí trochu úsměvně, ale na druhou stranu je tenhle svět zabijáků cool, má koule a především má osobitý styl. Chapter 2 se tak po jedničce, která nám do tohohle světa dala jen z lehka nahlédnou ponořuje hlouběji a odhalí nám spoustu nových věcí, stále ale zůstáva několik nezodpovězených otázek a třetí pokračování je naprosto nevyhnutelné a nebránil bych se ani origin story. Od první automobilové honičky na začátku bylo jasné, že akční porno, které bylo v jedničce se posune o další level. John Wick 2 navazuje přesně tam, kde jednička skončila a nedává Keanu Reevesovi stejně jako divákům vydechnout. Film je narvaný akcí a gentlemanský testosteron z plátna stříká na plný koule. Akce je bohužel místy trochu repetetivní a našli se i místa ve filmu kde jí bylo prostě až moc, ale hned vzápětí přijde další scéna, která vás chytne za nohy, násilím vtáhne zpátky do děje a na nějaké to zaškobrtnutí hned zapomenete. Chad Stahelski povznáší umění akčních scén na další úroveň a naprosto s klidem ukazuje, že to jde i bez těch roztřepaných záběrů, v poklidu a uhlazeně. Rychlé akční střihy používá účelně a se smyslem, je tak vidět, že nad každou scénou bylo stráveno několik set hodin tréninku, nacvičování a přemýšlení nad tím jak vše bude vypadat. Tohle všechno spojuje s obrazovým vizuálem, za který by se nemusel stydět ani Nicolas Winding Refn. Vynikají především scény v italském podzemí ve tmě a prachu nebo závěrečná část mezi zrcadli, ty jsou přehledné a Stahelski je nám podává na stříbrném podnose. Prostě se nedá dělat nic jiného než si je užít. Nepatrné problémy filmu jsou tak zastíněny jeho přednostmi a pokud se další díly ponesou ve stejné kvalitě a drajvu mohla by vzniknout jedna z nejlepších akčních serií všech dob. 83% ()

Zagi20

Babajaga je zpět !!! Akčnější, nápaditější a taky trochu utahanější. Hlavně začátek se vleče a moc mě nebavil. Ale přesně v momentě, kdy se po zuby ozbrojený John vydává na párty v Římě, nabere všechno na obrátkách. Ta choreografie, dlouhé záběry a energický hudební podkres v pozadí najednou celý film nakopávají o dva levely výš. A to tempo příliš nepolevuje až do závěrečného fightu v zrcadlové síni ... která je prostě fantastická. Něco tak neokoukaného, fascinujícího a perfektně natočeného sem už dlouho neviděl. 90% a moc se těším na pokračování. ()

svobik

Etalon svého subžánru. Nejlepší přímé pokračování čistokrevného akčňáku od Bournea. Akce v Římě sice asi předčila finále, na druhou stranu je ale třeba uznat, že tolik vizuálních nápadů vážně nepamatuju. Závěrečná scéna je přesně tím, co na filmech tolik miluju. Díky za to. 9/10 ()

blackJag

Důkaz, že i s jednoduchým a tolikrát provařeným námětem se dá pracovat na pokračování. Navíc jiného reunionu typu Neo meets Morpheus on the roof se už těžko kdy dočkáme, takže další významné + 80% ()

Killda

Každej je zabiják, dokonce i vaše babička! Naštěstí jsou všichni totálně neschopní a vyjímeční jen v tom, že snesou v průměru 5 - 10 kulek do hrudníku. Keanu Reeves si nejspíš vytřel zadnici levným dvouvrstvým toaleťákem a uznal, že to jako scénář stačí. Navíc Reeves je opravdu otřesnej herec, naštěstí pro něj mu zbytek obsazení poměrně úspěšně konkuruje. A tak nikdo neumí hrát, tváří se u toho hrozně drsně a u toho pronese pár vyblitých dialogů. Tohle je film, který svou megatupostí sráží akční brakový žánr na absolutní dno. A dokonce i promyšlenou choreografii nahradilo nesmyslné plácání, čímž zmizelo to jediné, co z prvního dílu dělalo snesitelné pokoukání. ()

Pedross800

John je zpět ve velkém stylu a s ním i originální gentlemanský svět profi zabijáků s vymazleným vizuálem a skvělou údernou hudbičkou. Děj a nějaký myšlenky opět netřeba hledat, třeba se kochat a bavit úchvatnou akcí v katakombách nebo zrcadlovém sále....a Chapter Three? Noooo to bude asi totální masakr :-) ()

Marrdaa

Jo jo, kameru, efekty a spád to má opravdu vytříbený. Ale tohle já nehledám. Když chci něco akčního, tak to musí mít o něco důmyslnější scénář než každý druhý porno. Něco jako kdyby se tohle zpracování nacpalo do 96i hodin. To by bylo senza. ()

Sklepkan

Komentář dvěma větami, doplněný třemi spoilery: Další čokl nechcípne. Místo toho pochcípá každý padouch ve dvou kontinentech a nejspíš i všichni civilisti v Římě, páč takhle prázdné ulice nejsou ani u nás a to žijeme prakticky na vesnici. ()

drackula

Je to tak trochu copy-paste jednotky, plus niektoré veci sa tlačia už trochu do extrému, ale stále to funguje. Škoda, že záver sa už nesie v duchu - dajme tam čo najviac priestoru pre pokračovanie - ako v nejakom rozumnom finále. 80% ()

ghatos

Styl, to je to o co tady jde. Wick je akční hrdina a těch je v dnešní době opravdu pramálo. Celkově vzato kvalitka...fanoušci žánru si oprávněně mohou přidat procenta na víc. 68%. ()

MI-380

Utíkej, Johne, utíkej hodně daleko a s tou svou krvavou gymnastikou se ani nemusíš vracet: 50% (zatím 13.343 hodnotících je na průměru 77%). ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (viac)