John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

Xmilden

Jako komedie by tohle bylo super. SLJ je nahláškovaný až na půdu a často vtipně komentují společenské dění dnešní super korektní doby. Musím říct, že mě tahle nenáročná blackpower záležitost hodně sedla. Shaft v téhle formě by se mohl vracet častěji. 60% ()

LiVentura

Jacksonova nejvýraznější hlavní role.. Ale už nebaví! Nicméně odkaz na prvního dědu Shafta, který se zde ukáže po boku dvou dalších současnějších Shaftů je peckovní... :-) ()

Shakers

Jednotka od Singeltona mi prišla lepšia. Toto ma moc nebavilo a dosť ma tu otravoval Shaft junior, na druhú stranu treba pochváliť aj nestarnúceho Samuela L. Jacksona, pretože tie hlášky a prestrelky mu idú ako za mlada. Veľké plus patrí práve jemu, bez neho by bol tento film polovičný. 60% - 3* ()

JohnnyD

Skvelý nahláškovaný záver série s troma generáciami Shaftov, dobrou akciou a síce nie veľmi objavným ale použiteľným príbehom, v rámci ktorého je požehnane priestoru pre Samuela L. Jacksona. A chvalabohu Richard Roundtree tu má dôstojnejší priestor než v predošlom reboote. ()

mzss1

(75%) Musím teda říci, že jsem velmi příjemně překvapen. Neboť předchozí film zvaný „Drsnej Shaft“ z r.2000 mi moc nesedl (byl jsem rád, když jsem hodnocením udělil slabší 2* a 35%). Samuel L. Jakcson tam určitě zahrál dobrou postavu, ale zbytek filmových aspektů stálo za starou bačkoru. Co se týče tohoto nového pokračování po 19 letech, moc jsem nečekal, ale přeci jenom jsem se na 70 letého Samuela těšil. Ve finále jsem opravdu rád, že jsem se v tomto snímku nezklamal. Sice se nejedná o bůh ví jakou pecku, ale na druhou stranu si nemůžu moc stěžovat. Je to neškodný film, který si na nic nehraje, žádnou hlubokou chybu bych v tom nehledal. Co se týče akce, rozhodně nečekejte, že jí tu bude kvantum. Do první cca hodiny je tu pár obyčejných bitek a chvatů. Poté tu máme převážně přestřelky. 2 v baru a jedna finální akce. Abych to zhodnotil, byla relativně slušně natočena, neurazí, ale ani neuchvátí. Ale o tom ten film rozhodně není. Je to především o postavě starého Shafta a jeho syna juniora Shafta. Samotný Jackson je zde skvělý, sehrál ještě větší výkon než v jedničce. Měl přímo skvělé, drsné hlášky. Jeho syn to též zahrál docela slušně. O tom ten film byl stavěný. Jen ta cca 3/3 snímku trochu už drhla, zpomalilo se tempo, upozadil se děj a už to bylo takové trochu méně záživné, prostě tomu tak nějak došla šťáva. Ale to asi přeháním, furt to bylo celkově vydařené dílko. I hudba se docela povedla, byla tedy podobná jak v původním snímku i když ji skládal tentokrát jiný skladatel. Stylem to bylo zcela něco jiného, jsem rád, že jsem tomu dal šanci. Když beru v potaz to, jak mi původní záležitost nesedla, palec nahoru. ()

topr harley

Akční komedie ve stylu 80 let. Shaft se zase vrací a tentokrát jsou tu 3. Nostalgie vyhrává. A tady se to rozhodně povedlo. Není to žádný filmový zázrak nebo umění, ale jako chvilková zábava to svůj účel splní. ()

Kudly4

Neviděl jsem ani jednoho Shafta, ale kurva tenhle byl fakt parádní ! Výborná, černošská, hláškující, akční komedie. Samuel L. Jackson je zde přímo excelentní. (Další trefa po Zabiják & bodyguard). Trhal jsem se smíchy po celou dobu. Suprovej relax, určitě chci vidět ještě jednou. ()

Jordan

ani som to nedopozeral... orpoti predošlému cool, drsnému, zábavnému, špinavému, surovému, béčkovému Shaftovi je toto tak impotentné a sterilné, že som sa do toho musel siliť, potom ma to uspalo, a na neviemkoľký pokus som to s vypätím síl dotiahol na nejakú polhodinu, no znechutenie a smútok nad kastráciou kedysi coolového snímku ma prinútila prestať v sebatortúre... preto to ani nehodnotím, nebolo by to fér, keďže som nevidel ani len polovicu filmu... ale to, čo som videl, nestojí za zmienku a aj ten odpad by tomu len zbytočne prisúdil nejaký status, kdežto podľa mňa si tento film nezaslúži žiaden. ()

Anderton

Sympatické obsadenie celej rodinky aj objektu záujmu juniora a perfektná chémia medzi všetkými, fungujúce hlášky, zaujímavý prípad upomínajúci na istý aspekt následkov invázie do Afganistanu, o ktorom sa nahlas nehovorí, priemerná akcia a priemerné finále. Neprestrieľné autá a stoly v reštauráciách beriem ako vizuálny fór, nie ako klišé. Bohužiaľ film kruto prepadol, asi išiel do kín spoločne s nejakými MCU/DCU/SW. Ak by nebol Shaft len fikčná postava, došiel by tú všetkú zberbu do kín vystrieľať. ()

silentname

"Shaft" ma nakoniec bavilo viac než som si myslel, že ma bude. Samuel L. Jackson je pán a v tomto filme si to užíva absolútne naplno. Možno to nie je najlepšia tohtoročná akčná komédia a napadne mi možno jedna, ktorá ma chytila o niečo viac, no na druhú stranu nemôžem povedať, že by som sa na tom nebavil. Príbeh je celkom okey, hoci nemôžem povedať, že by bol reálne nejako vysoko prekvapivý. Väčšinu vecí viete veľmi jednoducho odhadnúť. A záverečné odhalenie tým niečo stráca. No na druhú stranu tu je niekoľko dobrých monológov a pár skvelých scénok. Okrem toho nemám problém uveriť, že Samuel L. Jackson je otcom Jessieho T. Ushera. Pôsobia veľmi prirodzene. Akcia je dobrá a film ma celkom baví. Miestami zachádza svojim humorom trošku nie najšťastnejšími cestami, no na druhú stranu tu neboli fóry, ktoré by mi nejako extra vadili. Ako celok je to pre mňa pozerateľné akčné krimi. S prvkami komédie. A myslím si, že na večer ako film v pohode stačí. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Samuel L. Jackson opäť vyšetruje vraždu, ale kým k nej príde, musíte sa preniesť cez ukrutné upišťané neherectvo Reginy Hall, ktorá tam dve-tri minúty otravuje život, až som to chcel vypnúť. Ale keďže pán Jackson vyzerá v 70 rokoch v čiapke stále ako Ben Cristovao, musel som pozerať ďalej. A stálo to celkom za to. Ako akčná komédia to na mnohých miestach funguje. Nie je to nič extra, ale dá sa zabaviť. ()

Chrustyn

Přestože jsem tomu v dnešní době nevěřil, nový Shaft je překvapivě zábavný. Vše táhne výborný Sam Jackson, který si roli vychutnává jako žádnou jinou a je to právě on, kvůli kterému stojí za to film vidět. Po režijní stránce film nijak nepřekvapí a těch pár akčních scén, je spíš do počtu. ()

Marze

Film pro střední generaci, který "zrujnuje vaše dětství". V závěru režisér přepnul na autopilota.scénář vypadá jako kdyby ho napsala matka na skákacím míči v době " uprostřed roku 2000. Film je prostě kolosální plýtvání časem. Hodnocení na tři hvězdy dávám za úžasný smysl pro humor a vtipné hlášky. ()

TheEvilTwin

Akčňák o synovi a otci, kteří jdou po gangsterech a řeší vraždu kamaráda. Samuel L. Jackson tady celkem sedl, jeho syn spíše ani moc ne, protože na tuhle roli je takový moc nezralý a moc mu ji divák nevěří. Děj jako klasická krimi jednohubka, který je jednoduchý a prohlédnutelný, vtípky se semtam povedou a občas příjemně pobaví, akce je celkem málo a bohužel mi to celé přišlo jako taková "dobrodružná krimi výprava pro děti", protože se tvůrci prostě báli nějak přitvrdit a dát tomu správný drajv. Ke konci jsem se už díval, kolik zbývá do konce, protože filmu prostě chyběl ten prvek, který by si udržel pozornost a přinutil diváka sledovat až do konce. Čekal jsem něco lepšího, ale na jedno zkouknutí se to přetrpět dá... ()

mm13

Prvé dve tretiny (až tri štvrtiny) sú balené do najhrubšieho šmirgľového papiera, a teda za plných 5*. Ku koncu to žiaľ prebalili do darčekovej tašky a na úplný záver ešte previazali hodvábnou mašľou... Ale ten nástup, ten stál za to! ()

Morholt

Pokud jde o SLJ, tak není co vytknout. Hláškuje co to dá a pálí ostrými, takže dělá přesně to, co od něj člověk čeká. Navíc mi připadá, že ten chlap vůbec nestárne. Kámenem úrazu je Shaft jr.. S jeho ukňouranou postavou se nedá sympatizovat a proměna v drsňáka je mizerná i na komedii. Obešel bych se i bez tradičních otcovsko-synovských blábolů, ale na druhou stranu je fakt, že to mohlo být i horší. Každopádně vzdor tomu všemu má film drajv, pořád se něco děje, najde se prostor pro zasmání a akce, byť nijak nápadité, je dost. Na jedno podívání OK. 65% ()

Lacike

Sam Jackson je stále bad ass motherfucker. Ale bohužiaľ tento film pod hladiny podpriemeru ťahajú dve veľké gule. Nemyslím tým Samove. Tou prvou je jeho otravný nepodarený syn, ktorý by mu mal byť sidekickom, ale nielenže nie je vôbec vtipný, ale je hlavným hrdinom a skutočným sidekickom s oveľa menším priestorom je Sam. Druhou guľou je režisér Tim Story, ktorý vtipný film proste nenatočí a zase stvoril komédiu, ktorá je väčšinu času sterilná. Len sem tam sa nejaká hláška vydarí a aj to len vďaka tomu ako ju podá Sam. Konečne si mimo Marvelu mohol zase poriadne zafuckovať. Jediná režijne vydarená scéna je tá, keď baba najmladšieho Shafta nadšene pozerá ako Shaft strieľa do protivníkov a do toho hrá romantická hudba. A to je tak všetko čo sa Storymu vydarilo. Akcia tiež za nič nestojí. Tvorí ju len pár tuctových prestreliek. Samotný prípad v ktorom Shaftovia pátrajú po vrahovi je nezaujímavý a chýba mu akékoľvek napätie, keďže páchateľa odhadnete najneskôr v polovici filmu. Teoreticky to mohla byť celkom solídna komédia založená na strete politicky nekorektného starého Shafta a mladého bezpohlavného zastáncu kdejakých menšín. Ale tento námet príliš nevyťažili. Okrem Sama tu chýbali schopní ľudia pred aj za kamerou. Výsledkom je typicky nevtipná Netflixovská komédia. 4/10. ()