Boj o moc

• USA Succession
USA, (2018–2023), 39 h 25 min (Minutáž: 56–85 min)

Tvorcovia:

Jesse Armstrong

Brian Cox, Jeremy Strong, Matthew Macfadyen, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Hiam Abbass, Natalie Gold, Mary Birdsong (viac)

Seriál o bohatej dysfunkčnej rodine na čele s Loganom Royom (Brian Cox), generálnym riaditeľom jedného z najväčších mediálnych a zábavných konglomerátov na svete. Vzhľadom na Loganov pokročilý vek (v úvodnej časti oslavuje 80. narodeniny) všetci netrpezlivo očakávajú jeho skorý odchod do dôchodku. Každé z jeho štyroch dospelých detí sleduje svoje osobné záujmy, ktoré sa nie vždy zhodujú so záujmami ostatných súrodencov alebo samotného Logana... (HBO Max)

BugHer0

Jeden z nejzbytečnějších seriálů, které jsem kdy viděl. Přesto jsem z nějakého záhadného důvodu dokoukal celé dvě první řady. Hlavní poselství seriálu ve smyslu „nechutně bohatí lidé se chovají jako debilové“ bylo pochopitelné od první epizody, ale dál už mi to přišlo každý díl zbytečně natahované. Navíc jsem se po prvním díle těšil, že přijde Loganův konec a celý seriál se bude věnovat tomu, jak celé Waystar impérium převezme jeden z jeho potomků a povede ho rychle do záhuby, ale chyba. Logan tam straší celé dvě řady. Do toho mi hrozně vadily dialogy. Přišlo mi, že scenáristé mnohdy vyloženě tlačí na pilu a hlavně u Romana se snaží valit jednu přisprostlou hlášku za druhou, ale takhle pohotově ve skutečnosti nikdo nemluví, natožpak člověk, kterého mají všichni za blbce. Tím, že mi byla většina postav nesympatická, jsem měl problém se do seriálu pořádně vžít. Zpětně mi došlo, že to ve mně vlastně celé emočně nic nevyvolalo. Prostě seriál, na který koukáte, říkáte si, že musel stát hodně peněz, ale v paměti vám nijak zvlášť neutkví. Navíc bych asi i měl problém někomu vylíčit, o co v tom seriálu jde, protože je to ve výsledku jedno dlouhé roztahané tlachání o tom, kdo převezme rodinný podnik. ()

kagemush

Spolu s  Kdo je tady ředitel a Viceprezident(ka) zas něco , co mě  roztlemilo od lalůčku k lalůčku. Smál jsem se asi víc, než možná by bylo autorům milo (ale jo, taky mi občas bylo trapně koukat na ty figurky co ne a ne pohnou zeměkoulí, nebo aspoň s ultrapatriachátem-což už asi záměr autorů byl). Tuhle formu vyprávění žeru. Jen doufám , že třetí řada se zas nepřehoupne někam dál a dál, by z toho jednou zas nebyla nějaká ta Spice Op(e)ra (což se onehdy přihodilo jistým Biliónům). (-no a po shlédnutí třetí řady /ta je zatím jinak hodnocena hodně vysoko/ jsem jednu hvězdu ubral - už je to pro mě selanka na jedno téma, takže nová Dynastie (?) v novém hávu (?), --další řady mně minou) ()

Lischai

Dallas pro tohle tisíciletí. Na začátku jsou všichni dickové, ale postupem seriálu jsou sice pořád dickové, ale na jejich dickovství si zvyknete a máte je rádi. A celé to je to mnohem vtipnější, než jsem čekal. Nějak zvláštně to funguje dohromady. Koukáte se, jak se bohatí lidi navzájem pojebávají a do toho sypou suché fóry a prasárny. Nebyla to pro mě úplně binge záležitost, ale bavil jsem se. EDIT: První sérii se to hledalo, ale druhá a třetí jsou skvělé. Skvělý mix politikaření, nevyřčených rodinných a osobních traumat a humoru. Měním hodnocení na 5* a nemůžu se dočkat další série. ()

BarryLyndon

Tak to mám za sebou. Hledal jsem si k tomu cestu asi natřikrát a láska přišla až za nějakých 10 dílů. Úžasná věc.    O to větší zklamání bylo ze samotného závěru. Mám pocit, že dneska tak 3/4 seriálů končí prostě nedůstojně. Skončilo to úplně jinak, než co bylo dobré před tím. Vytáhli záporáka úplně z prdele stejně jako linku politiky v pozadí a celé to bylo v jiném duchu. Nemyslím teď úplně dějově, ale prostě silné stránky co jsem měl rád chyběly a místo toho uspěchaný úprk do konce... Škoda, do nějakého 4. dílu poslední řady bych šel na 10/10 pak jak kdyby to dopisoval někdo jiný. ()

Splasher

Jak bývá u Armstronga již dobrým zvykem, nechává jednotlivé díly napsat různými scénáristy, natočit různými kameramany a řídit různými režiséry. Přesto celek vypadá velmi koherentně a nejsou tam tak patrné rozdíly jako tomu bývá u sitcomů, kde je tato praxe (v minulosti často ani nepřiznaná) mnohem běžnější. ()

Radiq

Je to takovej Dallas, akorát z jiného prostředí... a je to pojato v modernějším duchu. Tak moderním, že v tom musí být minimálně jeden teplej asiat. Ten, kdo to napsal, se v tom korporátním bordelu musí asi slušně vyznat, protože to vše dávalo smysl a byl to dobře vymyšlené. Intriky se intrikují a rodina je sviňská a skrz naskrz prohnilá. A to bylo to, co mě drželo v křesle celou první sérii. Akorát mě hlavně ze začátku dost sral ten neustálý jakoby ruční zoom kamery. Herecky dobře vybrané typy, ať už jde o vzkříšeného Kierana Culkina, bezskrupulózního Jeremyho Stronga nebo zajímavou Sarah Snook. A samozřejmě Brian Cox je tam osobnost největší. Jen ten Matthew Macfadyen je na můj vkus asi až moc britskej, chch, a má divnej tón hlasu. 2. série: Nerozumím všemu tomu, co se týká businessu, akcionářů, akvizicí a jak to má fungovat, ale jedno je jisté - že podrazy jsou pořád podrazy a že jde pořád o prachy a o moc. Všichni zbohatlíci se chovaj jak posraní aristokrati, až nestačím kroutit hlavou nad tím luxusem, plýtváním a obchodováním v částkách, které jsou astronomické (většinou se zaokrouhluje na miliardy). Z nějakého důvodu je to ale pořád tak chytlavé. Co mi moc nešlo pod knír, tak ta provinilost Kena (Jeremy Strong), kterej všude chodil vážnej a smutnej, jak kdyby ta role úplně ztratila smysl života. A taky se mi nelíbila Holly Hunter, ani rolí, ani svou divně šišlavou mluvou a herectvím. Ale jinak je to plné fuck-fucking hlášek, které tam trousí snad úplně každý, Romanových (Kieran Culkin) sprostých a černohumorných průpovídek a problémů, které chudý člověk nemusí řešit. Super. 3. série: Tak trochu už se opakujeme, teda hlavně s tím, že nevím, o co tam přesně jde. Teda vím - o prachy. Ale ty způsoby, jak toho chcou dosáhnout a navzájem se ojebat různými tržními ojebávkami. Prostě se to stočilo trochu do stereotypu a i když mě to stále baví, snížím hodnocení o jednu hvězdičku na 3. A ty luxusní interiéry a exteriéry, to jsou vždy třešničky na dortu. Jo a nesmím zapomenout, že už od začátku je hodně chytlavé to hudební téma, které se v různých provedeních (dle situace a nálady) objevuje v jednotlivých epizodách. A čtvrtou řadu si nemůžu nechat ujít. V té to paradoxně tou smrtí trochu ožilo, že jsem se už chtěl pomalu vracet na 4 hvězdičky, ale rozmyslel jsem si to, protože ten děj byl už potom vlastně pořád dokola jedno a to samé. Prostě kdo dostane jakou funkci a kdo tu hlavní. Boj o moc, no, boj o moc. Dobrej seriál, dobrej, ale né dostatečně úchvatnej, abych ho musel vidět znovu. ()

filmmovier

Každej to hypeuje a označuje Boj o moc za nejlepší seriál současnosti. Já ne. Trvalo mi celé tři série, než jsem se k němu konečně propracoval a vlastně mi to vůbec nevadí. Nejsem ovšem zklamán, vlastně jsem dostal to, co jsem očekával, jsem tedy v zásadě spokojen, ale pohlcen jsem fakt nebyl. Sledovat to špičkové a jedinečně herectví všech zúčastněných je fakt zážitek, na který se nezapomíná. Scénář také tvoří mistři svého řemesla, z úst postav už vypadl nejeden špičkový dialog či moudro. Je to dobré a propracované, seriálu jen chvíli trvá, než nabere správný směr a dech, víceméně celou první sérii. Proto nevdávejte, stojí to za to! 8/10. ()

geklon

Hodně pomalý rozjezd nudné rodinky miliardáře.... Klasická rovina buržoázní lenosti v kontrastu společenské dokonalosti. NuDa. Kdyby tam nebyla tk skvělá hudba ani tři hvězdy nedám. Jsem zvědavej, jestli se to další sérií rozjede.... nebo bude pokračovat kreativní prázdno. ()

terunka003

Rodinné, mocenské, bojující, falešné, rozmazlené, chladné, neosobní. Naprostý unikát. Abych neměla v oblibě žádnou postavu, to se mi asi ještě nestalo. Tahle rodinná sebranka je neskutečně citově chladná, falešná a zákeřná. Bohatý tatík, z kterého mají jeho děcka strach, začnou usilovat o prvenství ve firmě po zdravotní indispozici svého otce. Jdou si slušně po krku. Do toho se nacpe příbuzný ze druhého kolena a přiženěný člen rodiny. A už to frčí, psychické nátlaky, machinace, tvrdost, cukr a bič, neschopnost, póza a moc peněz, která pro nikoho nic neznamená, včetně úlisných zaměstnanců firmy. Prostě postavy k zblití. Doporučuji. První dva díly jsou utrpení ale k závěru se to slušně rozjíždí. Těším se na další sérii. ..s nima bych se teda kamarádit nechtěla.. ()

Eleanor05

Jeden starý bohatý patriarcha a jeho čtyři děti, které se ho všechny bojí. Jedna velká firma – Waystar Royco – a starosti o její prosperitu… Rodinné rozmíšky, naschvály a podrazy na vlastní příbuzné, péče o firmu a snaha mít nad ní rozhodující vliv. Jednou se daří otci, jindy synovi, jindy dceři a tak pořád dokola. Po nějaké době se děj stává repetitivním a únavným. Vyjádřením na Tv Zone, že se jedná o geniální seriál, nevěřte. Nezakládají se totiž na pravdě. 2*. ()

hroubek

Říká se, že Boj o moc je nejlepší seriál současnosti. Osobně s tímto výrokem moc nesouhlasím, nicméně je velkou pravdou, že se jedná o velmi kvalitní seriál, ve kterém herci podávají životní výkony. Můj největší problém se seriálem je ten, že mi dělalo problém nějaké postavě fandit, jelikož jsou všichni vypočítavé svině, kterým nedělá problém se neustále podrážet, lhát si, ubližovat si, a využívat jiné pro získání více moci. Po režijní a scénáristické stránce je to skoro geniální a pokud si zvyknete na tu chladnou a odtažitou stylizaci, tak si to neskutečně užijete. Brian Cox má zde jednu z nejlepších rolí ve své kariéře a je perfektní v každém momentu. Jeremy Strong podal výborný výkon a jeho Kendell působí jako tragická postava, které není dáno dosáhnout úspěchu. Strong to zahrál parádně a jeho silné scény ze závěrečných epizod patří k tomu nejlepšímu, co seriál nabídl. Kieran Culkin má velmi vděčnou roli a zahrál jí velmi dobře. Hodně se mi líbilo jakým způsobem se Roman v průběhu seriálu vyvíjel, aby se nakonec stal tím, kým je a Culkin to zahrál moc dobře. Sarah Snook má skvěle napsanou roli a jako všichni ostatní, jí zahrála perfektně. Shiv není zpočátku, tak vypočítává, ale i u ní přijde jistá změna a jiný pohled na svět. Jejich vztah s Tomem je perfektně odehraný a má hodně silných momentů. Matthew Macfadyen si svou roli užil na maximum. Jeho Tom je pijavice, která parazituje na všem a všech, a nedělá mu problém měnit strany, aby přežil do dalšího dne. Další bezpáteřní člen rodiny je bratranec Greg v podání Nicholase Brauna. Braun svou postavu zahrál opravdu moc dobře, přesto mi celou dobu byl jako postava neskutečně nesympatický. Boj o moc je velmi kvalitní seriál, který si své ceny zaslouží a pokud hledáte kvalitní seriál, tak touto volbou nic nezkazíte. ()

vyfuk

1. série: Neuvěřitelný kolotoč emocí a intrik. Seriál, který jsem vynechal, protože jsem myslel, že půjde o hraní si na chytrý a vtipný nebo hůř vážný ekonomický seriál, který bude nudný jako třikrát řečený Babišův slib, ale místo toho je to Hra o trůny v moderním době. Vrstevnaté až do jádra planety. 4. série: Musím říct, že ona souhra hrůz a neustále intriky dokázaly být už v něčem ohrané. Ne nijak extra příšerně, ale že bych měl pocit, že sleduju echt originál, to se úplně říct nedá. V každém případě i Madsen, který podle mnohých vše ožil, mi připadal spíše zdlouhavý a těžko uchopitelný se svým příběhem. Trochu chaos. I tak se jedná o skvělou sérii jako každou jinou. A kdo by kurva řekl, že budeme mít seriál, který bude od počátku do konce prakticky bezchybný? Strhující, zábavné, vtipné až zvráceně. 4. série: Musím říct, že ona souhra hrůz a neustále intriky dokázaly být už v něčem ohrané. Ne nijak extra příšerně, ale že bych měl pocit, že sleduju echt originál, to se úplně říct nedá. V každém případě i Madsen, který podle mnohých vše ožil, mi připadal spíše zdlouhavý a těžko uchopitelný se svým příběhem. Trochu chaos. I tak se jedná o skvělou sérii jako každou jinou. A kdo by kurva řekl, že budeme mít seriál, který bude od počátku do konce prakticky bezchybný? Strhující, zábavné, vtipné až zvráceně. ()

svobik

Velmi dobrá a ke konci už prakticky bezchybná seriálová záležitost, u které divák málokdy uhodne, jakým směrem se vydá. Výborná práce s postavami (Roman, Tom), hromada vtipných momentů a herecký koncert všech zúčastněných. Velká škoda slabé třetí série, která připomíná spíš souhrn záminek pro interakci hlavních postav, aniž by se na obrazovce dělo něco zajímavého nebo nosného. Táhnou to až 2 poslední díly. Závěrečná sezona nicméně strhující a skvěle gradující. ()

TroiMae

Lidé sice říkají, že když člověk přetrpí prvních pár dílů Boje o moc, má to spád, ale nechci se dál trápit s postavami, které mě nezajímají. Zatímco v Miliardách nechápu, o co jde, od první chvíle je to napínavé. V Boji o moc rozumím, co se děje, ale je mi to jedno. Hlavně Miliardy mají specifickou atmosféru, která na někoho může působit jako woke, ale právě to, jak přirozeně ty nehetero, nebinární, BDSM postavy jsou vitální součástí příběhu, z toho dělá něco jedinečného. Tak jako je součástí příběhu New York, kdežto v Boji o moc to ani není poznat. A to je zase taková homogenní cis white het sausage party kreténů, jejichž osud by mě zajímal jedině při invazi zombíků, kdo kdy a jakým způsobem zhyne. A ruku na srdce, pokud si mám vybrat mezí hlavním hrdinou Brian Cox (přes 70) a Damian Lewis (přes 40)… ()

Nassau

/+/The ‘Logan Roy School of Journalism’? What’s next, the ‘Jack The Ripper Women’s Health Clinic’? 1. serie 8/10, 2. serie 9/10. ()

kolemjdouc

Natahování každé epizody nesmyslnými záběry mi už drásalo nervy a tak jsem se dívala jen sporadicky a i tak musím dát vysoké hodnocení.Protože mi nic neuniklo, jen jsem ušetřila čas.A jsem v obraze o co šlo.A v jádru popsal ve čtvrté řadě v páté epizodě Roman někde ve výšce v Norsku : nechce pokračovat,chce nás koupit a potom zničit.Konec citátu.O tom celý seriál je.O žralocích a malých rybách ve světě obrovských peněz. ()

Mo.

Co mohl byt Dallas, kdyby byval mel genialniho scenaristu, partu kvalitnich hercu a koule. To, co zde predvadi Jeremy Strong, Sarah Snook, Brian Cox a zhruba tucet dalsich "druhoradych" hercu je vpravde neuveritelne. Serial ma lehce rozpacity rozjezd (tak na 4*), ale jakmile si vsichni ujasni, ze ano, skutecne maji hrat naprosto odporne lidske zrudy, a ano scenar skutecne rika, ze to ma byt cele psycho, zacina skvela jizda, ktera do konce druhe serie ani na okamzik nepolevi. Scena "kanec na podlaze" je pak naprosto legendarni. Nelze, nez doufat, ze dalsi serie si udrzi uz tak nasponovanou vzestupnou kvalitu. ()

mclenin

Aj napriek tomu, že som bol "team Better Call Saul", po zhliadnutí tohto seriálu som pochopil, prečo práve Succession zbieral všetky možné dramatické televízne ceny posledných rokov a Saul (žiaľ) ostal ukrátený. Korporátna hra o tróny postavená na brilantne napísaných a zahraných postavách, ku ktorým si počas sledovania divák vytvorí celú škálu emócií so skvelou hudbou a neustálymi dramatickými zvratmi vedúcimi až ku parádne vypointovanému finále, to je shit show v priamom prenose, z ktorého sa tají dych. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)