Boj o moc - Série 1

(séria)
USA, 2018, 9 h 53 min (Minutáž: 56–67 min)

Tvorcovia:

Jesse Armstrong

Brian Cox, Jeremy Strong, Matthew Macfadyen, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Hiam Abbass, Natalie Gold, Mary Birdsong (viac)

kocik1

Na první dobrou mě tenhle seriál hrozně štval. Despotický otec OK, ale synové, jeden, druhý i třetí jsou v podstatě karikaturami sebe sama. Reálně si nedokážu představit, že by kterémukoliv z nich kdokoliv (a jejich mačo otec zvlášť) svěřil ve firmě jakoukoliv řídící funkci snad s výjimkou organizace úklidu na záchodcích. Z tohoto úhlu pohledu otcovo rozhodnutí, jak by to mělo být ve firmě dál, není ničím překvapujícím a nechápu, proč muselo trvat místy utahaných 10 dílů. Zvlášť když mně ten odhad, kdo by se hodil, trval poloviční počet dílů. No ale uvidíme, co bude dál.... ()

hony23

Despotická hlava rodiny churavý a jeho 4 potomci rozehrávají hru o rodinnou firmu, boj o moc i pomstu. Musím se přiznat, že dlouho jsem měl s tímto seriálem problém, rodinné intrikaření příliš zajímavou podívanou dlouho nepřinášelo a vlastně jsem si ani nenašel jedinou postavu, které bych dokázal nějak fandit. Jenomže závěr 1.série byl opravdu dobrý a najednou si neumím představit, že bych nesledoval další osudy téhle pošahané rodiny, zvlášť když recenze na ČSFD slibují skvělou 2.řadu. ()

Kaka

Při sledování Succession máte pocit, jako kdyby za kamerou stál Paul Greengrass a dialogy mu psal Martin Scorsese s tím, že herci mohou improvizovat dle libosti. Těžkotonážní korporátní/rodinná krasojízda, proti které jsou Billions jen učesané a uhlazené pozlátko pro IT geeky. Tady je špína, bahno, zloba i skutečné intriky. Jednička zatím nekulminuje na bodu varu, ale dá se předpokládat, že další série budou. ()

Qitek

Trvá to. Než Vám sednou postavy (které vám více méně nikdy nesednou, jen vás začnou náležitě bavit a to doslova ) a než vám sedne tenhle "způsob života". A někdy za polovinou jsem zjistil že se vezu. A baví mě to po všech čertech. Díky finálním dílům je to skoro za pět. Ve velkém očekávání co přinese druhá série. Game of thrones podle mého gusta. ()

lemonova

Naozaj zvláštny seriál. Už od úvodného sugestívneho hudobného motívu po nevšedný a veľmi vydarený casting. Neviem v ňom nájsť jediný nepoškvrnený charakter, ktorému by som bezvýhradne fandila (snáď okrem krásne naivného Grega :)) a napriek tomu ma osudy týchto "anti-hrdinov" zaujímajú. Musím sa naozaj hlboko skloniť pred excelentnými hereckými výkonmi, ktoré sú neskutočne civilné a pritom jedinečne vykresľujúce. Uvidím, či zmením názor po druhej sérii, ale prvá je výborná. ()