The Devil's Candy

Maliar Jesse (Ethan Embry) sa so svojou rodinou presťahuje do lacného domu v Texase. Krátko po nasťahovaní zisťuje, že jeho obrazy sa v novom prostredí zmenili. Už to nie sú obrazy, ktoré tvorí na objednávku, ale nové kresby vychádzajúce z jeho vnútra, pričom Jesse ani nevie o tom, že ich kreslí. Ešte horšie však je, že sú na nich zobrazené strašidelné výjavy. Jesse si uvedomuje, že v novom dome sa skrýva niečo temné, čo ho postupne začína ovládať. (Marceloo)

Karamanlis

Menej vydarený home invasion, ktorý podľa mňa stroskotal najmä na nezaujímavom hereckom obsadení a nemotornom záporákovi, ktorý čím viac hrozivejšie sa snaží pôsobiť, tým je to horšie. ()

Morholt

Satanistická rutina, která se může opřít o sympatické herce plus Vince a našlapaný soundtrack. Ale to je tak všechno. Upřímně řečeno od režiséra Loved Ones jsem čekal po tak dlouhé pauze mnohem víc. Zklamání. 50% ()

malylada

Rozhodně překvapující horor s temnými náznaky zla a šílenstvím. Herci předvádí nadstandard, scénář se vyhýbá nesmyslům, zbytečným přeháňkám a tím celá zápletka dostává zneklidňující pod tón. Do poslední chvíle divák netuší, co z toho nakonec vzejde, jestli zaúřaduje nějaké nadpřirozeno nebo to někdo vykosí. Metalová hudba výborně zapadá a především nahání hrůzu démonické našeptávaní s kytarovými riffy, které bych před spaním nechtěl poslouchat. Možná se hororová atmosféra více kouskuje, nedosáhne nikdy největšího bodu napětí, nicméně vzhledem k délce to uteče bez větších problému a i závěr se dá brát za nadprůměrný.......7/10 ()

AlistairMir

Příjemné překvápko v podobě depresivního satanskýho hororu, kde vysekanýho malíře začne po přestěhování do nového bydlení chytat celkem zvrácená múza. A aby toho nebylo málo tak jeho dcera se stane hlavním předmětem zájmu místního magora, kterýmu satan našeptává taky ne zrovna 2x hezký věci. Vše samo sebou vede k finálnímu střetu, kde se pozná, kdo je víc posedlej a hlavně, kdo má silnější vůli. Buranskej hromotluk co rozřezává omladinu je jako záporák v cajku, ale Ethan Embry jako vysekanej malíř-metalista je postava o dvě třídy vejš a když mu začne lehce hrabat, stává se rozhodně tím děsivějším. ()

dubinak

The Devil's Candy je svým námětem hodně prapodivný a těžko se o něm píše a ještě hůř se mi hodnotí. Ke své škodě mi přišel scénář tak nějak nesoudržný, necelistvý a možná i trochu nezajímavý. Buď bych se zaměřila na příběh otce nebo na příběh dcery, ale dohromady to na mě působilo nedotaženě a nevyužitě. Velice bezmocný a uřvaný závěr (v dobrém slova smyslu) moje hodnocení malinko povytáhl, ale pořád ne do takové výšky, abych o tomto filmu nemohla říct, že mi přišel víc nezajímavý než zajímavý. Slabé tři. ()

stitch7

Půlku filmu jsem přemýšlel nad tím, odkud znám tu herečku, co hraje matku. Pak už jsem si jen užíval hutnou atmosféru, kterou ale zkazil úplný konec, na němž byl znát nízký rozpočet. Heavy soundtrack mi nesedl, ale bylo to zas něco jiného. The Loved Ones určitě lepší, ale 70% zaslouženě. ()

MatejNosal

Príjemné prekvapenie, potešil metalový doprovod a zaujímavá no opozeraná storka. Počuť ja také hlasy v hlave neviem čo by som robil veru. Záver mohol skončiť aj lepšie resp. horšie pre hlavné postavy a scéna v horiacej izbe mohla vyzerať lepšie no chápem že financií nebolo veľa ale ako satanská jednohubka veľmi účinné. (70%) ()

Corpsegrinder

Podprůměrná variace na vraždění pod vlivem hlasů v hlavě která nepochybně každýho trochu pohoní tim že na soundtracku má pár metalovejch kousků. Před lety by to oblblo i mě ale dnes už ne. Navíc to vůbec nepasuje k tý rodinný atmosféře hlavních hrdinů a tak to často vyznívá spíš do trapnosti. Posledních 10 minut solidních. ()

HonzysKISS

Pokud nejste metalista, ani se na to nedívejte, rovnou na to zapomeňte. Já sám miluju metal a tohle mě vůbec nebavilo. Zatraceně mě to zklamalo. Prvních dvacet minut bylo jakžtakž dobrých, ale jinak samá nuda. Vůbec mi nevadí filmy bez akce, ale tady se opravdu vůbec nic neděje. Přitom je to vážně škoda. Podobný horor se satanismem bychom potřebovali. Jenomže ne tohle. Dobrý na tom leda tak je, že to má aspoň jiný příběh než klasický horory s prokletými baráky. Herectví je taky fajn, obzvlášť na konci filmu se hezky předvedli. Každopádně kdyby nešlo o metal, tak bych stejně nejradši hodil celý film do odpadu… ()

Gray Wolfman

Celkem solidní, lehce hororové drámo s dobře zahranejma charakterama, do hlavního tejpka jsem se dost vžil, pač máme hodně společnýho, tak doufám, že se mi nic podobného za 12 let nestane! Překvapení za tenhle rok!!! ()

Hernycztek

Tak v tomhle případě se připojím k menšině, která nesdílí nadšení se zdejšími hororovými fanoušky a s hodnocením půjdu hodně dolů. Nejsem vyznavač takovéhle muziky, při první scéně, kde byl slyšet zvuk kytary, jsem věděl, že je zle. S každou další podobnou scénou kde hrála kytara nebo metal, jsem hrozně trpěl. Zkrátka a jednoduše, někdo se nedokáže dívat na explicitní násilí, já nedokážu poslouchat tenhle řev, co si říká hudba. Ale zpátky k filmu. Jediná věc, co se mi vážně líbila, bylo herecké obsazení rodiny a především kamera, když zabírala detailně Embryho obličej. Vince jakožto dětinsky se chovající magor působil silně odpudivě, ale tím končí moje kladné dojmy. Scény s malířským uměním metalisty Jesseho působili depresivně, a i když přesně tohle mám na hororech rád, tady mě to obloukem minulo. Závěr bych dokázal ocenit v případě, kdyby Taylor Vince nehrál takového hromotluka, který mi svou ,,mstou" připadal leda k smíchu. V součtu.. gore nulové, atmosféra téměř žádná a strach ani v nejmenším.. 2 hvězdy za sympatické obsazení a nerad bych na to ještě někdy narazil. ()

warrenur

Obcas celkom fajnova rockova, ci i metalova hudbicka. Zvlast vynikajuca Like a Drug od Queens of the Stone Age ma dostala. Inak je premisa filmu uplne s tych najobycajnejsich - po prestahovani sa rodinky s pubertalnou dcerkou sa "deju veci". Opat nutny/nudny apple product placement. :) Vince so svojim nystagmom - "ocnym tikom" bol ako zrodeny pre tuto rolu, naviac hral celkom chytlavy akord. :) Zaver prilis prepaleny a ukricany. Skoda. ()

Raziel_cz

Sean Byrne nedělá kdovíjak originální věci, ale dělá je velmi dobře. The Loved Ones byla intenzivní jízda do pekla a The Devil's Candy... no, s peklem má společného taky dost. Tentokrát s doslovným. Byrne jede na napětí a atmosféru (nula lekaček, bitches!), ovšem tentokrát příjemně překvapí i humorem a ironickým finále jako z osmdesátkových hororů. A metalovým soundtrackem. Tenhle film umně střídá upřímně zábavné a upřímně stresující pasáže a šlape mu to bezvadně. Pruitt Taylor Vince solidní jako vždy, ale Eathan Embry by si zasloužil nějakou cenu. Geniální výkon a celkově výborná hororová zábava, jaká tady poslední dobou zatraceně chybí. Teď se jen těšit, do jakých subžánrů se Byrne ponoří příště. A doufat, že mu to zase nebude trvat šest let. ()

Rathalos

The devils candy ma urcite potencial,len skoda,ze nebol dostatocne vyuzity,ale aj tak sa jedna o celkom fajn horor,ktory ma atmosferu i napatie,ale ma to dlhsi rozjazd a viac-menej sa nieco zacne diat az ku koncu,co je skoda,no a este musim vyzdvihnut herecke vykony,tie boli fakt na urovni...:-) ()