Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (Cinemart SK)

GodComplex

Zni to jako HAL, ale neni to HAL, co je to? STEM! Vypada to jako Tom Hardy, ale neni to Tom Hardy, kdo je to? Logan Marshall-Green! Prijemne cyberpunkove prekvapko z cisteho nebe. Sice je to trosku standard na tema AI went wrong, ale byla to kvalitka (vizualne, scenaristicky, hudebne) a bavilo me to. 8/10 ()

Makky

Skvelá austrálska jednohubka, ktorá na malom priestore a s malým množstvom postáv rozohráva sci-fi naháňačku za pomstou. Dobrá akcia, hlavný hrdina, sympatický look a príbeh a to všetko za niečo cez hoďku a pol ubehne ako nič. Whannell je šikula, pokiaľ nedojí sám seba a tvorí niečo nové. ()

slunicko2

Prostá akční scifárna 1)  má rychlý spád. Postupný skluz k bulváru naštěstí přerušil konec._____ 2)  Pěkný kluk: 25letý Harrison Gilbertson (vynálezce Eron)._____ 3)  A teď mě nechte být. Mám hlad a jdu si vytisknout pizzu. ()

Mikita

Sice to není dokonalý a bezchybný film, ale byl to takový zážitek, že jdu do plných. Bavila jsem se vlastně od začátku a říkala si, jaká je v jednoduchosti krása, jak tak jednoduchá zápletka nepotřebuje nic složitého, jen všechno hezky řemeslně udělané a já budu spokojená. Audio i vizuál, obojí skvělé a vlastně docela netradiční. Naprosto parádně vytvořený pohyb těla ovládaného čipem, jehož nepřirozenost ještě umocnilo umístění kamery. Vše hezky šlapalo. Trochu sci-fi, trochu detektivka, pomstička a bude závěr, který čekáme a vážně by mi to ke spokojenosti stačilo. Ale v závěru se z toho jednoduchého příběhu vyloupne i něco navíc, něco, co pro mě nebylo očekávané a najednou sedím a nejsem jen spokojená, jsem vyvalená a nadšená. Naposledy jsem tenhle pocit měla u Ex Machina. Doporučuji. (PS: Pořád jsem si říkala, že na můj vkus je tam moc krve a násilí a až teď koukám, že jsem od mistra krváků ani nic jiného asi čekat nemohla. :D) ()

Kaluž

Docela fajn skopičinka s low-cost Tomem Hardym na jedno sfouknutí. Připomnělo mi to takové ty méně ambiciózní projekty, co nám poslední léta servíruje Netflix. Tohle se však z nějakého podivného důvodu zjevuje v oficiální kinodistribuci, což je na jednu stranu dobře, na tu druhou bych tam však mnohem raději viděl třeba tu Garlandovu pecku s Portmankou. ()

movieband

Posledních deset sekund mě kope do toho dát plnou. Uvidime, co se bude dít až se mi film víc rozleží. Tak nebo tak, sem Loganovi věřil vše. Od rozpačitých momentů při vraždění, až po mizérii vidiny světa plného AI. Čekal jsem bezduché béčko. Dostal jsem temný film s přesahem, který by dokázal děsit. Právě kvůli závěrečným pár sekundám."Falešný svět, je méně bolestivý, než ten skutečný." Edit: Tu plnou si Whanell s Loganem zaslouží. ()

Flipnic-RE

Nadhernej, krasnej film !! Ta snova atmosfera me vtahla uplne dokonale, ta byla nejlepsi... akce malo, ale to nevadilo. Krasnej barevnej sci-fi utopy kousek. ()

stration

Tak jsem se dočkal. Konečně jsem viděl jeden z mých nejvíc očekávaných filmů. Je to fakt pecka! Hlavní postava vypadá jak Tom Hardy (asi schválně) a od doby, co je upgradovaná se stím vůbec nemazlí. Musí pomstít smrt své ženy a své zmrzačení. Vše komplikuje otravná policistka a ještě víc otravný počítač. Akce je vynikající, výborně nasnímaná a originální. Závěr filmu obsahuje nějaký ten twist, který taky potěší. Trochu nadhodnocuju, protože takový film se nevidí každý den. A taky za mého oblíbence Whannella a jako povzbuzení pro další. ()

Hamaradža

Béčko, ktoré si nie je isté, či sa berie vážne, alebo nie, v prvom rade chce byť efektné, ale nemám mu to za zlé, pretože baví a rovnako ako starý Saw - ku koncu i prekvapuje. 3,5* ()

AffectedFace

Upgrade mi přijde jako Low-Budget film, kterej si hraje paradoxně na (High-budget). Narozdíl od ostatních filmů tohohle typu si scénáristicky na nic nehraje a když přijdou gore sekvence, tak stojí za to (bohužel jich je málo). Film, na kterej jsem určitě měl jít do kina. Green hraje skvěle a i všechny ostatní postavy podávají úžasné herecké výkony, které se jen tak nevidí. Na runtime 100 minut to je ale málo, chtělo to minimálně 140, protože na tuhle tématiku by se dalo vymyslet víc. 4 hvězdy za scénář,kameru a režii, která byla úžasná. Bohužel nemůžu dát plný počet, chybí spoustu materiálů, i přesto, že plot-twist to má jako opravdovej a doslovnej. ()

salalala

Hodně překvapivý komorní sci-fi thriller, který skromný rozpočet využívá na maximum a vskutku výborně evokuje svět blízké budoucnosti. Leigh Whannell nepotřebuje moc k tomu, aby diváka zaujal, stačí mu vlastně jen potemnělá atmosféra a výborný vizuál. Je pravda, že začátek je pozvolnější, což je asi nutné zlo, když se ale příběh rozjede, tempo už je hodně svižné, moc nezpomaluje a nezastaví se až do samotného konce. Akce tu sice není tolik, když k ní ale dojde, je skoro fenomenální, protože Whannell se absolutně nebojí brutality a jeho hororová průprava je na ní znát, protože divákovi servíruje proříznuté čelisti a ustřelené hlavy, navíc ji velmi originálně zabírá z "robotického" pohledu, čímž jen prohlubuje celkový dojem. Body navíc pak získává i za samotný příběh, který není nijak složitý, ale v závěru jde sympaticky proti žánrovým klišé a nabízí lehce překvapivou pointu, což je moc fajn. Škoda jen, že se mu úplně nepovedlo obsazení klíčové role, protože Logan Marshall-Green je celou dobu křečovitý a trochu toporný a úplně u něj ta drsnost nefunguje, to je ale asi jediná zásadnější výtka, kterou lze k filmu mít. Upgrade není nikterak přelomový počin, všechny fanoušky poctivých akčních béček a brutální akce určitě potěší a navíc má relativně chytrý scénář. 80 % ()

JohnMiller

To kukám... Jeden z najlepších filmov roku 2018. Upgrade je parádne Sci-fi z blízkej budúcnosti______ o ktorú sa práve kvôli takýmto filmom bojím čoraz viac Snímka zachytáva zrod umelej inteligencie ktorá ďaleko prevyšuje ľudskú bytosť. Hlavná postava po napadnutí neznámym gangu zostáva ochrnutá. Jeho ženu zavraždia a vyšetrovanie sa dostáva na bod mrazu. Po čase už nemá chuť žiť. No v tom momente sa mu naskytne možnosť o navrátenie pohybu tela, avšak má to jeden háčik, impulzy bude zadávať umelej inteligencii. Tá má ale svoj vlastný rozum a psychologickými ťahmi postupne získava nad svojim hostiteľom kontrolu. Silný príbeh a dokonalé akčné scénky si človek užije tak, že sa ani raz nepozrie na hodinky. Dynamiku to má parádnu. Leigh Whannell ma prekvapil, doteraz som ho vnímal skôr ako obstojného scenáristu avšak nič moc režiséra. To sa teraz zmenilo. ()

Trevor

Záver mňa osobne celkom príjemne prekvapil, nakoľko už som sa bál že to dopadne tak ako to ponúkol priehľadný úvod.Našťastie si scénarista nechal prekvapenie na záver a trochu ľutujem že som film nevidel v kine. ()

Colby Sawyer

I na podruhé po dvou letech je Upgrade stále naprosto geniálním dílem, které v ranku akční scifi nemá absolutně konkurenci. Ať už ve velice povedeném scénaři či nekompromisním akčně-vizuální podání si snímek udržuje obrovskou originalitu a jedinečnost, kterou si mě naprosto získal. Tahle věc je jedinečná a jednou ji vidět nestačí. ()

TominoLa

Upgrade je velká filmová paráda a něco takového mi už chybělo. Za málo peněz zatraceně hodně muziky. Skvělá akce, fajn soundtrack, hlavní postava Logan Marshall-Green mi neskutečně sednul. Obával jsem se hodně závěru, ale i ten moc potěšil. Těším se až si tuhle jízdu dám znovu. 8/10 ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz