Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

bizz_mjc

Docela fajný revenge sci-fi thriller s příjemným vizuálem, při němž si vzpomenete třeba na Transcendence. Klidně bych čtvrtou hvězdu dal za nekompromisnost a až hororový feel, to u mě vyvolalo sympatie, ale na stranu druhou zápletku rychle předpovíte. ()

Yoda sama

Chutne krvavá, pulzúcou atmosférou nasiaknutá a takmer Dickovsky pojatá lekcia o nebezpečí umelej inteligencie. Propagáciou tichý, no o to učelnejší cyberpunkový príspevok som od Whanella nečakal. ()

Trustme

Nebudu to zbytečně okecávat - Překvapení roku, majstrštyk v žánru a film s aspirací na kultovní zařazení ve filmové historii. ()

Wade

Ale jo tohle mi fakt sedlo jednoduchý sci-fi nářez,který se nebojí ukázat ani gore. Poslední dobou jsem koukal hlavně na staré horory a nejspíš proto možná nadhodnotím jednou hvězdou,ale teď je to pro Upgrade plná palba 5*. 90% --- 9/10 IMDb ()

VanTom

Jednoduchou, téměř esenciální revenge kostru ozvláštňuje prostředek výkonu pomsty - umělá inteligence Stem, komunikující a v nutných momentech přebírající kontrolu nad zmrzačeným tělem, z čehož vyplývají krátké, ale velice efektní bitky. Ty skutečně bavily, avšak futuristické prostředí s až "bladerunnerovsky" potemnělou náladou jaksi postrádalo jiskru a nevtáhlo mě, ani pointa nezasáhla. Vzhledem k rozpočtu smekám před technickou kvalitou. ()

Timak

Nejdříve jsem s filmem bojoval. Pořád jsem nevěděl, jestli mu mám přijít na chuť nebo to spíš vypnout. Ale pokaždé jsem byl trochu zvědavý, co bude dál. Poslední půl hodinu jsem si myslel, že vím, jak to skončí. A opravdu ještě 3 minuty před koncem to tak bylo, ale teda ty poslední minuty mě vážně překvapily. Donutily mě přemýšlet a nakonec najít odpověď, že to opravdu za to stálo. Stopáž je tak akorát a vlastně i ten koncept a myšlenka je vcelku nosná. Je to pro mě asi stejné, jako District 9 nebo vlastně i Desperado. Za málo peněz vcelku hodně muziky. 3,5* ()

Sany33

Čo by som k filmu povedal. Bavil som sa ako už dlho nie. Film mal postupnú gradáciu, ktorú mám ja veľmi rád. Rovnako mal aj emóciu a to je pre mňa v dnešnej hektickej dobe vyhľadávaná požiadavka na film. Ja osobne som si od začiatku moc nešiel Logana Marshalla-Greena lebo však povedzte sami má taký debilný ksicht že niekedy som aj fandil tým zloduchom keď mu dávali cez papuľu. Čo sa týka režséra, je to pre mňa veľmi milé prekvapenie nakoľko sa Leigh Whannell a jeho tvorba sústreďovali na prepracované hororové thrillery s maximálnou dávkou násilia hraničiacimi na R-kovom raitingu. Aj keď, keď sa tak spätne pozriem za týmto filmom tiež to nebola prechádzka ružovou záhradou. Podstata filmu je opäť to overené klišé kedy UI chce ovládnuť svet a je iba na ľudskom jedincovi aby mu v tom zabránil. Je to tu však podané tak že to nevyzerá otrepane a má to taký svieži nádych, že mňa, ako fanúšika si film celkom získal a nebudem teda šetriť ani hodnotením. 90% ()

lykan9

Velice zajímavá novinka, která spojuje akční a hororový žánr. Musím uznat, že jsem něco podobného dlouho neviděl a tím má tento snímek punc originality. Akční pasáže jsou opravdu skvěle propracované a příběh příjemně plyne, tak se člověk nemá možnost nudit. Označení horor se mi zdá sice poměrně přehnané, ale i když jsem velký hororový fanda, tak mě to nijak neuráží. Velkým plusem je pro mě Logan Marshall-Green. Předvedl, že má jako herec co nabídnout a bude zajímavé sledovat, jak si povede do budoucna. ()

klima777

Vzpomínky na knihu Permutation City od Grega Egana. Takže díky (3,5*).---------- Zpráva pro ghost7777777: To, že se nějaký film dosud nevyskytuje v české distribuci, neznamená, že není dokončen. Tento je např. možno vidět v Austrálii a ve Spojených státech amerických. ()

Jaro.Krafcik

Pomalší rozbeh ale upgrade je aj tak skvelým sci-fi prekvapením. A čo sa týkalo deja bol dosť zaujimavý a aspoň sa môžeme zamyslieť čo nás môže v budúcnosti čakať. Robotické autá a čipy ktoré ovládnu človeka. Záver celkom tiež ušiel. 4* ()

Zagi20

Svěží vítr v béčkových příbězích o pomstě. Pokud se rozpočet opravu pohyboval okolo 5 mega dolarů ... tak to potom klobouček pánové. V podstatě je samotná kostra příběhu ohraná a jasná od prvních minut, čím však Upgrade překvapí jsou lehce nekonvenční způsoby jakými si pohrává s divákem a pak samozřejmě celé rozuzlení. Moc rád bych ještě vypíchl originální kameru a choreografii. Jen škoda toho podivínského obsazení a několika logických děr. 77% ()

Autogram

Vylepšenie človeka technikou je večne živá téma pre sci-fi žáner. A čo keď takéto vylepšenie človek nevyhnutne potrebuje a ešte mu to prinesie aj super schopnosti malého ochrnutého terminátora. Komu by sa to stále zdalo obohrané, ešte je tu STEM a jeho prekvapenia. Tie radšej neprezradím, ale je ich viac. K dokonalosti filmu určite niečo chýba, o čom svedčí aj minimálne zastúpenie piatich hviezd medzi hodnoteniami. Dalo by sa diskutovať nad faktickými nezrovnalosťami a logickými dierami, niektoré sa vysvetlia, niektoré nie, no prídu lepšie akčné pasáže a skoro všetko sa dá odpustiť. Len neviem, či to mám odpustiť, a či to náhodou nebol zámer, že celé osadenstvo filmu je zložené z nesympatických hercov a nepekných žien. Alebo nás čaká práve taká budúcnosť? –––– Si zložený len zo samých núl a jednotiek. Ale my máme hlavu plnú zasraných chýb! ()

Tft

Přímočará, stylově natočená akční jízda, v které vyhrává forma nad obsahem na plné čáře. Leigh Whannell, který má za sebou dlouhou štaci u hororových sérií Saw a Insidious na pozici scénáristy, dokazuje po ne moc povedeném prvním režijním počinu, právě u třetího dílu Insidious, že možná přeci jen rozšíření jeho pole působnosti do režijní sféry nebude zas až takový krok špatným směrem. Upgrade je klasický akční revenge thriller, zasazený do budoucnosti, kde se auta samy ovládají, na pořádek ve městě dohlíží policejní drony a pro milovníky starých aut, která ještě stále voní benzínem, jako je hlavní postava Grey Trace, už dávno není na světe místo. Je jasné, že zápletka není to hlavní co by Upgrade mělo táhnou, ale musí se nechat, že vymyšlené to má Whannell i přes jednoduchou revenge story parádně. Nechává hlavního hrdinu ochrnout v klasickém prvním aktu filmů stejného ražení a následně mu do těla nasazuje STEM (náhradní mozek, který má za úkol zdokonalit spolupráci mozku člověka s jeho tělem), k tomu přidává zavražděnou manželku a důvod pro odplatnou krvavou jízdu je na světě. Následně se film dostane do pořádných otáček a je to právě tahle prostřední část, kdy Upgrade šlape nejlépe. Vzniká tady parťácká dvojice Grey s ochrnutým tělem a STEM, který mu pořád něco hučí do hlavy, díky tomu má Whannell dost prostoru k vytvoření několika povedených komediálních okamžiků. Zároveň vytváří naprosto originální akční scény, ve kterých obličej herce Logana Marshalla-Greena vůbec nekoresponduje s pohyby jeho těla, je spíš pozorovatelem toho, co se s jeho tělem děje a díky šikovné práci s kamerou jsou akční sekvence neskutečně zábavné, mají šmrnc a jsou závanem svěžího vánku mezi záplavou dalších jiných nudných akčních scén podobných filmů, pro které akční scéna = co vteřina to střih. Co je ovšem horší je zbytek hereckého výkonu Logana Marshalla-Greena, který mimo akční sekvence připomíná spíš budget verzi Toma Hardyho a to ho ještě nadhodnocuju. Je to škoda, protože pro mě je tohle důvod, proč se mi Upgrade úplně netrefil do noty, těžko se vcítit do postavy, která mi nesedí a pro film o odplatě je tenhle prvek zásadní. Je to ale můj subjektivní pohled a jiné kvality se Upgrade rozhodně odepřít nedají, pokud tedy hledáte kvalitní béčkovou akční nálož a nevadí vám kostrbaté herecké výkony je Upgrade jasnou volbou. 71% ()

blackJag

No jo no, VENOM bez licence, s borcem, co vypadá jak Tom Hardy a taky tak hraje. Navíc je fakt prdel, že je tento revival lepší, než ta Hardyho venomovská kreace. 70% ()

LizianShaw

O tomhle filmu jsem dopředu nic nevěděl, ani trailer, žádná synopse, nic. O to větší to bylo překvapení a po tom co film skončil jsem z nadšení poslouchal i soundtrack u titulků. Film má (ne)výhodu, že tam nejsou žádní velicí herci. já znám jen Marshall-Greena (Homecoming), a i ten je pro mě relativně nový. Ale herecké výkony jsou parádní (spolu s Marshallem, samozřejmě Gilbertson a i Stem). Film mi poskytl všechno co jsem chtěl: náročné techno-akční bojové sekvence (díky Bohu Rkové), humor (s A.I. to perfektně sedne), ale i dojetí, kdy díky skvělému hereckému pojetí máte na krajíčku. A samozřejmě filmový zvrat, kterých snímek nabízí hned několik. Jako horor mi to moc nepřišlo, ale z některých scén běhal mráz po zádech. Bál jsem se že tak výtečný film zkazí jenom nějaký cliché konec, ale dostal jsem pravý opak, a s hubou dokořán jsem chrochtal blahem. Kdyby tu šlo více než 5*, dal bych deset. Film roku, a pro mě nejlepší futuristické sci-fi. ()

Stasz

Konečně film u kterého to odsípá. Ani chvíli jsem se nenudil a musím přiznat, že by se mi takový čip taky hodil a to nejsem žádný kvadruplegik.. haha ()

ghatos

Nesmírně vděčná záležitost, která by fungovala i bez závěrečného twistu, ale když už tam je, tak rozhodně nepřekáží. Blade Runner atmosféra, kvalitní scénář, propracovaná akce...co si více přát? 80%. ()

vyfuk

Příběh z nepříliš vzdálené budoucnosti, který se v celku snadno může stát brzy realitou. A na jednu stranu hrozně strašidelnou, ale zároveň zcela cool. To se Whannellovi podařilo v celku skvěle zaznamenat. Přeci jen, je hodně hustý a tvrďácký, že můžete začít nový život a být neporazitelné monstrum, ale zároveň z konce, který umí být dost realistický prostě zamrazí. Na tom není moc, co říci. Pan režisér opět přišel s něčím originálním a jenom to ukazuje, že si zaslouží svou pozici mezi dobrými světovými scénáristy a popřípadě i režiséry. Krom toho, výkon Marshalla-Greena je zcela nepopsatelný a skvělý. Atmosféra funguje více než dobře. Chcete se smát, ale nejde to. Za živého boha to nejde. Protože tohle je tvrdá budoucnost. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz