Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

bourec

Upgrade sem hodně přehlížel,ale většinou je to jako s věcma z krámů.Čím míń reklamy to má,tím lepší a kvalitnější to je.Líbilo se mi to fakt hodně.Kombinace několika filmů ,navíc moje oblíbená a vyhledávaná pomsta,což je povětšinou záruka zábavy.Sice akce taková mechanická,ale drsnejch scének hodně,a i když ten konec bych si přál vlastně jinejtak film mě na devadesát minut parádně zabavil.Slušný.80%. ()

C0r0ner

Pár herců, dobrý námět, excelentní scénář a skvělý konec. Kurva, tak to vypadá, když si dá někdo záležet na příběhu a vytvoří film, který je originální, realistický a ještě k tomu napínavý. Přesně takhle má podle mě vypadat pořádné sci-fi, které jako by vypadlo přímo z dílny šlupek od Netflixu. 100% ()

ad

Docela fajn letní nízkorozpočtová oddychovka z ranku filmů jako byl třeba Všemocný, nebo Zdrojový kód... Tentokrát s trochu přihlouplejším scénářem, zato s příjemnou dávkou nadsázky (jméno J. Wan na zvonku apod)... Příští rok si na to už nevzpomenu, ale na jedno shlédnutí ideální... 3 a půl kvůli zdejšímu lehkému nadhodnocení ()

Fleinka

Povedení snímek protkaný dráty a skvělou hudbou. Myšlenka nad tím k čemu směřuje naše budoucnost, svět obklopený technologiemi, které nám usnadňují život až do takové míry, že nás mohou mít pod robotickým palcem. ()

Adaamos21

Neuvěřitelné akční sci-fi zjevení. Skvělý scénář, herecké výkony, nápaditá akce a fantastická zvuková a hudební složka. Překvapení roku v tomto žánru. ()

dubinak

Upgrade je film, který mě tak trochu vyděsil svým příliš futuristickým trailerem, poněvadž mám zrovna období, kdy se mi na tento subžánr dívat nechce. Nicméně na doporučení zdejších uživatelů a uvědomněním toho, že do režisérského křesla zasedl Leigh Whannell, má nechuť byla potlačena a film byl dokoukán. Záhy po projekci jsem z Upgradu měla docela slušně nadprůměrně spokojený pocit, akce docela pěkná, hlavní postava super, nápad sice lehce průhledný, ale zároveň ne tak obyčejný. K těmto typům snímků ale nemám jaksi hlubší vztah a tak se mi v průběhu času začal velmi rychle zpamětí vytrácet a po opakovaném přetáčení, zjišťuji, že ty čtyři tomu dávám dost nerada a spíš to vidím na tři lepší až tři a půl. Mnohem lepší uspokojení jsem dostala například z Hardcore Henryho, kde jsou ty čtyři hvězdy naprosto adekvátní. ()

Eriol

Příjemně jsem se bavil. Zhruba od druhé poloviny překvapila a potěšila brutální, ale rychlá a úderná akce. Černošská postava ze začátku nesympatická, ale s postupem času jsem si ji oblíbil a fandil jí. Cool hudba, dlouhé tak akorát. Super pointa(!) na konci. ()

fugazi

Naprosto nekompromisní sci-fi revenge, kdy se při každý malý potyčce tetelíte blahem a s výkřikem prožíváte každý další úmrtí. Tohle je natočeno fanouškama pro fanoušky a Logan Marshall-Green je herecká extratřída, která pomalu dobývá Hollywood. Jeden z nejzábavnějších a nejoriginálnějších filmů roku ... 8,5/10 ()

Martrix

Byť jsem velký scifík, tak na Upgrade jsem po přečtení oficiálního textu distributorů vůbec neměl chuť. Možná jsem prostě náročnější a na téma UI trochu háklivější. Ale obavy byly v tomto případě zbytečné, protože Upgrade je scifimňamka, která ukazuje aspekty UI trochu jinak. Zprvu to zavánělo nechutně předvídatelným rozuzlením, ale i kdyby nedošlo k příjemnému twistíčku, bylo by to jedno. Spíš než kdo stojí za vraždou manželky, bylo zajímavé sledovat, jaké mělo upgradování důsledky pro hlavního hrdinu. Logan Marshall-Green byl pro postavu Greye skvělou volbou, protože Greyovi dodal civilní look, který pak pěkně kontrastoval s tím, co se mu dělo. Whannell je navíc velmi dobrý režisér, který si šel za svým(aby ne, když si to tak napsal), takže vlastně není co vytknout. Pro mě bylo překvapením, jak moc akční Upgrade je...čekal jsem hodně povídání, ale ona je to docela jízda a to jízda kvalitně natočená a vymyšlená. Srovnání ohledně obsahu neobstojí, ale když napíšu, že je to stejně osvěžující autorská originalitka, jako byla kdysi Garlandova Ex Machina (2014), nic tím nepokazím. Relativně malé projekty, které jsou překvapivě dobře udělané, bez logických děr, okázalých CGI sekvencí a přeplacených hvězd. Těch je po čertech málo a vždycky mi udělají radost. I když se rád podívám i na ta velká a často přihlouplá velkoscifi, jsou to právě filmy jako je Upgrade, jejichž jsem už třicet let cílovka. PS: celá tato paráda, měla rozpočet jen blbých 5 mil USD ()

zette

Zabavny akcni thriller, ktery se stal ze dne na den hitem. Spokojeny jsem, ale po tech vsech kladnych ohlasech jsem cekal vice... ()

Juto

Skvelý film , režisér má milo prekvapil svojou zručnosťou a akčné scény sú husté. Film má skvelé technické spracovanie a až neuveriteľné že mal tak nízky rozpočet . Dokáže diváka zaujať. Doporučujem. 7/10 ()

PROCESOR

Moc sem od toho nečekal, ale dostal sem výbornou zábavu. I když se mi moc nechce věřit, že v takové přetechnizované době s dronem na každým rohu, že by na nic nepřišli. Nicméně akcičky byly povedený. Za mě spokojenost. ()

Pajky3

Mám rád tyhle sci-fi z nepříliš vzdálené budoucnosti a na Uprage rozhodně oceňuji jeho zakončení. Dost nekompromisní a Logan Marshall-Green rozhodně boduje, jeho hraní "robotických" pohybů je pecka. Vřele doporučuji, stojí za podívání. ()

PavelVanekArt

Hodně originalní a skvěle natočený eRkový sci-fi gore překvapení toho roku. Trochu mi to sráží jednoduchost příběhu a hlavně ukončení. Hromada filmů si nezaslouží pokračování a mají je, tenhle si zaslouží i trilogii a nebude ji mít. Velká škoda. 5* a.k.a 95% ()

NiWi

Upgrade je důstojné akční béčko se spoustou drobných futuristických nápadů, slušnou vizuální stránkou a povedenou akcí. Rozhodně se nejedná o žádný přelomový snímek, mimoakční scény jsou trochu pomalé, a zpětně ne vše v příběhu nutně dává smysl. I přesto dokázal Leigh Whannell a Blumhouse vyrobit další povedený kousek, který dokáže položit zásadní otázku, avšak zároveň ideálně pobavit, nezabřednout do zbytečného hloubání o nesmrtelnosti švába a lehce předvídatelným ale i přesto silným závěrečným twistem nabídnout silný zážitek. ()

campix

Hodně povedená žánrovka, která sice neoslǹuje svým námětem ani převratnými dějovými veleteoči, ale má hodně svižné tempo, akce je nápaditá a na to, jak byla pravděpodobně levná, tak i zajímavě navozuje ten futuristický feeling. Jenom se nemůžu ubránit pocitu, že kdyby byl v hlavní roli místo Logana Marshalla-Greena někdo jiný, trošku charizmatičtější, tak by šlo ještě o trošku více vymazlenější jízdu. Každopádně zajímavý počin a jedna z těch kvalitnějších letošních scifi akčních žánrovek. ()

BoXBe

Prima. Nápad fajn. Provedení někdy cyber punk, někdy cool, někdy nevyrovnané. Poslední tři minuty to každopádně zvedly. Mainstream si to ale asi moc neužije. A nápad časem někdo přetaví v seriál na Netflixu a může se tím hluboce zabývat horda lidí u notebooku, když to bude stát za to. A když ne, tak taky :P ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz