Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (Cinemart SK)

ruhebitte2010

Za mě ani zklámání ani nadšení. Atmosféru to má, ale je to béčko, což by mi tak moc nevadilo jako to, že má člověk pocit jako když sleduje nějakou PC hru a na rozdíl od mnohých extra originální story mi to taky nepřijde. Fajn, ale jen jednou. ()

kery-

Tak tohle bylo boží. Nejsem žádný skalní fanoušek sci-fi, ale tohle je prostě něco, co můžu. Vždyť tohle v podstatě jde proti veškeré definici žánru sci-fi tím, jak až děsivě reálné to je. Film jsem si užil, v hlavě ho nosím už dva dny. Konec byl fakt skvělý a celkově i celou stopáž jsem jen seděl jako přikovaný a zíral, co se to vlastně děje, a v napětí čekal, kam to vlastně směřuje. Hodně parádní film! ()

Milan25

Netuším, kdo je Jed Palmer, ale ta jeho hudba mě hrozně moc bavila. Co se týče filmu - výborné akční béčko, skvělá kamera, hlavnímu hrdinovi to věříte. Asi můj nejlepší kino zážitek za posledního půl roku. ()

Zmrv

Vynikající! Nečekaně výživný kyberpunkový mix klasické revenge story a jednoho ze základních témat sci-fi - strachu z přílišné závislosti na technice a AI. Celkově mi Upgrade evokoval nedávné Mute a Ex Machinu. Whanell tedy nepřinesl nic nového, ale perfektně to ve svém scénáři zkombinoval. Nádherný vizuál "blízké" budoucnosti, kamera a výkon Logana Marshala-Greena pak celý film vyzvedly do silného nadprůměru. Za mě velmi milé překvapení a zatím nejlepší sci-fi tohoto roku. 85% ()

Corpsegrinder

Za mě nejlepší film roku 2018 a nejjasnějších 5 hvězd co jsem v poslední době dal. Příběh se drží hezky při zemi a zhruba po první třetině se z toho stane celkem slušná řežba kde neni nouze o ošklivý gore a zajímavý zvraty v příběhu, a samozřejmě fajn nápady jak využít kyberpunkovej svět. ()

SpaceOdyseus

Paradni chytra scifarna, ktere bych uveril, ze je podle povidky treba od Dicka. Je to cele sympaticky komorni, nekompromisni a podvratne zabavne. Film presne podle meho gusta. ()

Gogo333

Příběh tu už byl v několika různých podobách, ale provedení je zde naprosto luxusní. Logan je výborný, trošku mi připomíná Hardyho. Scifi prostředí je povedené. První bitka Stema pobavila a hlavně překvapila. Další si člověk už vychutnává. Souboje perfektně odvedené a natočené, radost sledovat. Potěšili gore scény. Závěr výborný, to se moc často nevidí. Film jsem si moc užil. 90% ()

HonzysKISS

Výborná sci-fi akčňárna u které se nudit nebudete, jenom si občas možná zakroutíte hlavou. Nejde ani o to, že by to bylo nějak stupidní. Je to spíš příběhové klišé, což je docela škoda. Naštěstí to zachraňuje všechno ostatní. Bojové pasáže jsou supr, od nich jsem neodtrhnul oči. Velkou pochvalu si zaslouží hlavně kameraman. Líbil se mi i soundtrack. Obzvlášť ve scénce, kde byli ti VR šašci. Společně s nimi to vytvářelo parádní atmosféru. A jak dopadl závěr? Stačí jenom říct, že jsem naprosto spokojený. Jinak kdo čeká, že to je horor, tak vůbec není. ()

Fary

Hodně dobře budovaná zápletka a nečekané zvraty s grandiózním finálem. Tohle mi spravilo náladu po znechucení novým Robinem Hoodem. ()

Ebon

Dobře napsané, slušně natočené, dobře odehrané. Neotřelé nápady v detektivní mlátičce. Takové super béčko. ()

Ledkodlaq

Taky to tak někdy máte, že film Vás zaujme, baví a napne a posledních 5% zvrátí a dojebe celý film? V tom nejhorším slova smyslu? Co je to za debilní trend poslední doby? Tohle už je asi třetí film v řadě, který závěrem zneguje úsilí celého filmu a pošle celý divácký zážitek do kopru. ()

kwoky

Tenhle film mě zaujal trailerem a hudbou. Jinak jsem o něm nevěděl zhola nic a díky tomu jsem si to v kině užil. Přicházel jsem totiž s otevřenou myslí a ta byla naplněna. Je zde plno maličkostí, které fungují a dohromady to dává velmi chutný celek. Zábavný film, který vede k zamyšlení a dělá to stylově. Dokonce jsem i uvažoval, že bych na to šel hned podruhé :) ()

angloumene

Překvapivě zábavné akční sci-fi. Hlavní myšlenka je přes svou jednoduchost nosná a hlavně dává smysl (což u tohoto žánru není vždy pravidlem). Vyvážený poměr akce, humoru a napětí dávají vzniknout vydařené podívané. Temné ladění podtrhuje celkové vyznění a umě skryje nízký rozpočet. 80 % ()

Prochy38

No ty vole. Tak to byla dobrá jízda. Prvních 15 minut jsem si říkal, kde to bere takové hodnocení, ale pak film zařadil dvojku, dupl na plyn, přešel rovnou na 4, během 10 minut na 5 a nohu z plynu už nesundal. Parádní práce! Mně ne moc známé obličeje, naprosto unikátní téma a luxusní realizace. Víc takových a jim podobných! ()

orkadimenza

Chcete vidět, jak to vypadá, když se někdo nasere, že Black Mirror končí svou 4. sérií? Rozhodne se natočit sci-fi film na podobné bázi. Příběh zasadí do světa blízké budoucnosti, který je trochu otřepaný, ale pokaždé v něčem inovativní, přidá trochu akce s perfektně fungující kamerou, špetku zdravé touhy po pomstě, vychytralou umělou inteligenci, která je vždy o krok napřed a zároveň velice zapeklitý způsob cesty ke zjištění, které jsme mohli vidět na konci každého dílu BM. Zkrátka vynikající podívaná nejen pro fanoušky BM, ale i pro nadšence akčních filmů, detektivek, drsných filmových scén a promyšlených filmových scénářů s hlubším významem. ()

SHit4U

Velmi jisté režijní uchopení. Dokážu si ale představit, že s větším rozpočtem by to bylo ještě o chlup lepší. A to především kvůli akci a destrukci, kterou si mohli dovolit. Protože i přesto, že neměli moc peněz, ukázali tihle pánové, že akci mají silně v paži a že si dokážou vyhrát i s takovou "blbostí" jako je styl pohybu kamery. Nehledě na to, že fajty jsou krásně přehledné. Prostě to, co předvedli, i s tak malým rozpočtem, je až neuvěřitelné. Whannelovi by měli dát aspon 80 mega a nechat ho točit opravdu cokoliv, co si nám napsal, protože film s tak jasnou vizí, audiovizuální propracovaností jsem dlouho neviděl. A ano, někdo by možná mohl dodat "A přitom taková blbost...," ale pokud máte rádi nezávislé, levné sci-fi, budete si užívat i závěrečnou pointu, která diváka utvrdí v tim, že tenhle film, ač se tak prezentoval, nebyl jen o zběsilé akci a hláškách, ale tenhle film měl i myšlenku. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz