Päť nocí u Freddyho

• Česko Pět nocí u Freddyho (viac)

Nechceli by ste byť v koži Mikea (Josh Hutcherson), hlavného hrdinu filmu Päť nocí u Freddyho. Sám sa stará o svoju desaťročnú sestru Abby a doteraz sa nevyrovnal s nevysvetliteľným zmiznutím druhého súrodenca spred viac ako desiatich rokov. Čerstvo bez práce s vyhliadkou na stratu opatrovníctva Abby sa zamestná ako nočný strážnik v zatvorenej pizzerii Freddyho Fazbeara. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o pohodovú a nenáročnú prácu, ale Mike čoskoro zistí, že Freddyho reštaurácia skrýva množstvo prekvapení, z ktorých väčšina vôbec nie je príjemná. Nevysvetliteľné udalosti, do ktorých sa Mike čoraz viac zamotáva, ho postupne privedú do situácie, ktorá pripomína tú najdesivejšiu nočnú moru, akú si dokážete predstaviť. Zdanlivo nudná nočná zmena sa zmení na boj o život, v ktorom jeho protivník nehrá podľa pravidiel. (Cinemart SK)

Kebabkony

Původní herní trilogii mám rád. Ovšem tento film nemá tu stejnou energii jako ty zmiňované hry. Animatronici jsou udělaný perfektně, ale nepůsobí vůbec děsivě. Celé to nepůsobí jako horror, protože jsem se fakt nebál a ani si nejsem jistý kam to do žánru zařadit. Asi to bude tím, že nejsem cílovka. Taky mě mrzelo, že tu nejsou pořádný killy až na jednu sekvenci, ale to mi přišlo málo. Hlavní postavy jsou hodně retardovaný a nikdo tu nehraje nijak zajímavě. Taky mě srala jedna opakující se scéna, která je ve skutečnosti sen. Film i přes tyto problémy nenudil, ale žádný zázrak to nebyl. Do budoucna to potřebuje více horrorový kabátek. 5/10 ()

xzajox

Prvé, čo treba povedať - toto nie je dospelácky horror. Ak si toto chcem pozrieť s deckami (IMO aj otrlejšie 10+ to zvládnu), tak musím oželieť očakávania, že to bude echt horror. No veru echt nie je (ako sa dalo čakať). Je tu možno pár pekných jump-scare, trocha krvi a hlavne veľa scén, kde síce vieme, aké hrôzy sa dejú, no dejú sa zakryté, v tieňohre, alebo mimo kamery. Nie som gore-fan, takže za mňa ok. Na FNAF mi vadí ich základná idea, že by tie mechanické hrôzy vôbec niekto mohol považovať za atraktívne pre deti (myslím aj pred posadnutím duchmi). V 80's sme sa možno mohli stretnúť s hračkami "nepodarkami", ale toto bolo trochu moc. Zasa ale aj tak, vraždiace hračky v horroroch nie sú novinka, takže ok. Josh odviedol dobrú prácu, hrá veľmi dobre a celé to ťahá. Film má fajnú atmosféru a príbeh ako adaptácia hry je dobre napísaný. Celkom spokojnosť - 62% - 3* ()

HanzoBureshi

Five Nights at Freddy's byla jednoduchá hra, která měla umění vylekat každého hráče. Když přišla zpráva o filmu, tak jsem byl dost zvědavý, ale na rovinu jsem od toho nečekal skoro vůbec nic. Film, ve kterém straší medvídek + kuřátko + liška + zajíček... to ani nejde být dobrým filmem, a už vůbec ne hororem. Kdyby se to nějak tou hrou řídilo, třeba tím, že každá noc bude divočejší, ale tady to tak úplně není. Freddy se rád nechává vozit taxíkem nebo si animatroniky rádi stavějí s dětma bunkry... Mělo to být strašidelnější, brutálnější. Možná jsem čekal dost více, ale na druhou stranu PG-13 chápu, takže v tomto věkovém úseku je to docela OK . Willy's Wonderland byl na tom o něco lépe. Mé hodnocení: 3/10 ()

J.Mayen

Uz jen kdyz jsem si precetl jmeno reziserky Emma Tammi, neco mi reklo, ze tady to nejak smrdi pruserem a film nebude zadna hitparada. Zase sem se ale nechal nachytat na doporuceni. Mozna bych to i snesl lip nejit na to do kina. No horor videl film mozna tak nejak vzdalene ze sikanzenu. Nejak mi unikla pointa s policajtkou, teda krom toho (spoiler) ze byla dcerou toho hlavniho idiota. Proc ho ty figury nezlikvidovali driv? Proc se do deje musel motat uneseny bratr hlavniho manika? Navic teda toho herce uplne nezboznuju. Jeho vyraz dokonale popsal uz Verbal ve svym komentari, takze mne nezbyvat nez souhlasit. ()

Sebule

Ale jo, nebylo to nejlepší, ale nebylo to ani infantilní, jak někteří popisují. Pěkné efekty, jak už praktické, tak cgi. Herecky za mě v pohodě, nejvíc mě potěšil Matthew Lillard. Čekal jsem asi o něco více horor a trochu více gore. Na druhou stranu jsem ale taky fanoušek těch her, toho loru a všeho okolo. Další plus je skvělá hudba. Takže asi takhle, horor to není, jako zábava to slouží dobře. Hodnocení: 5,5/10 ()

Hercalek

Kulisy byly pěkné (bratrance naštvalo, že security místnost neměla okno vedle dveří) takže nemůžu napsat 1 : 1. Foxy, Freddy a ostatní se pohybovali správně pomalu, jako npc a nemotorně (ve vetšině dnešních filmů se roboti pohybují s nadlidskou pružností a rychlostí). Hru jsem sice nikdy nehrála, ale mám povědomí o čem je a i s tak málo infromacemi o hře jsem měla celou dobu pocit, že film nevystihuje podstatu videohry, ale nikde se nepíše, že to tak musí být. Dle mého až moc rozvláčných a bezpodmětných konverzací kazilo celkovou atmosféru. ()

Frca

Chtěl jsem na to jít do kina a nakonec jsem nešel A DÍKY BOHU za to. Protože pokud očekáváte, že zde na vás budou všude mrkat easter eggy a že se budete bavit/bát , tak to ani náhodou. Je to většinou děsná nuda, kde se hlavní hrdina snaží zjistit, co se stalo s jeho bratrem, když byli malí. Nějaký lore je tu zcela 0%, jako by se na to režisérka a  scénáristka v jedné osobě úplně vy*****  a prostě jen udělala "rádoby horor" okolo existujících charakterů ze hry, které nemají skoro žádnou roli ve filmu. A "U Freddyho" skoro nejsme, většina téhle blbosti se odehrává uplně jinde. A já se na to těšil. TRAPAS A NUDA K UZOUFÁNÍ. ()

xxmurphyxx

Hru som nehral, takže som oslobodený od nejakého porovnávania a preto hodnotím len film ako taký. Obsadenie ja fajn, osobitne musím vyzdvihnúť Elizabeth Lail v úlohe policajtky, kde je jednoducho nádherná a do jej očí by som vedel dívať aj celých sto minút filmu. Zvyšok už tak fajn nie je, viac menej všetko od hudby, príbehu, kulís je ťažký pod/priemer. Vôbec tomu nepomáha ani PG-13, čo znamená nulový gore. Na zabitie nudného večera ok, ale fakt len ak nie je do čoho pichnúť. ()

kacir

Zbytočná nudná detská pičovina ktorá okolo hororu ani nešla. Nechápem ako na toto mohli ľudia chodiť v húfoch do kina. Strata času, nepozerať. ()

Quentin10

Škoda tak nízkého hodnocení, protože já jsem se bavil celou dobu. Mělo to spád, zajímavý příbeh a sympatické obsazení. Rozhodně to není oskarový film, ale nelituju návštevy kina:) ()

blondboss

Tak za mňa je toto kravina roka. Film tváriaci sa na horor, ktorý rozpúta akési hrôzostrašné vraždy pomocou elektronických zvieracích masiek. Už len ten samotný nápad, aj keď viem, že pochádza z videohry, je maximálne stupídny a preniesť to čo v i len najjednoduchšej verzii na filmové plátno, by dalo umenie. Tu sa o to Emma Tammi pokúsila, ale vznikol z toho akurát tak bulshit, za ktorý dám až prehnané dve hviezdy. Jedna je totiž navyše za sympatickú Elizabeth Lail. 30 % ()

tsatsiki

Zajímavý nápad a příběh zpracovaný trošku levně a bohužel to bylo vidět.Ale jinak to byl takový průměrný horor, kde se nebylo moc čeho bát. Ale zabavilo mě to a na odreagování dobrý. 50%. ()

Scanerior

Five Nights at Freddy's nevyužívá svůj potenciál. Prvních 40 minut je stále takový rozběh a první velká akce je extrémně přímá, což je škoda. Vlastně v celém filmu se vůbec nevyužívá systém kamer, které jsou ve hře zásadní, co vím a navíc by mohli posloužit ke skvělým děsivým scénám. Hlavní linka sice nakonec nebyla na horor nejhorší, jen měl člověk od této známé značky vyšší očekávání, zvláště po zhlédnutí traileru, který vypadal dobře. ()

Nikolas__

Nechci a nebudu sem psát jakožto fanoušek her, protože jím dlouhodobě jsem a asi bych někoho zabil. Tenhle film je tragédie která neměla vzniknout. A to když se to na začátku rozbíhalo - jsem myslel že to budou 3 hvězdy, piču, hlavně závěr byl nestravitelnej. Nevím co víc říct, neskutečně trapnej film a pro fanoušky tvrdá rána do ksichtu, nebo spíš bodnutí do zad. Nečekal jsem že to bude méně zábavné než Willy's Wonderland, ale opravdu bylo. ()

vlada-xxx odpad!

Tady je špatně naprosto všechno. Herci kategorie C to začíná a ratingem Kids Friendly to končí. Pokud chcete vidět lepší, stylovější a vtipnější verzi s N.Cagem koukněte na Willy's Wonderland. ()

sebulba1981

Tohle bylo hodně v pohodě.Moc horor to teda není,ale ty robotické zvířecí loutky jsou hodně povedené. Příběh ani hru neznám, dvanáctiletá dcera to má hodně nastudované.Tam byla obrovská spokojenost.Kino v Příbrami bylo plné, takže hit to rozhodně bude a pokračování si nenechám ujít. Herci hráli taky dobře. Hudba výborná. ()

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

06.11.2023

Zabijáci rozkvetlého měsíce, epický western Martina Scorseseho za 200 milionů dolarů, za sebou mají tři víkendy v kinech, a za tu dobu vydělali celosvětově 119 milionů. Béčkový horor s pětinovým… (viac)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)