Přímý přenos z udílení cen Herecké asociace za mimořádné herecké výkony i celoživotní mistrovství. Slavnostní večer v Národním divadle uvádí Václav Moravec. Ceny Thálie budou letos uděleny už po pětadvacáté. Je to výročí krásné, ale nijak zvlášť se slavit nebude. Tou nejlepší oslavou jsou jevištní výkony, kterých bylo v minulém roce opět dost velmi kvalitních a jako vždy se z nich jen těžko vybíralo. Někdo se dostal alespoň do širších nominací, někdo ani tam a cena nakonec může být udělena stejně jen jedna. Taková jsou nesmlouvavá a jistě místy i nespravedlivá pravidla soutěže. Ale interpreti i porotci jsou lidé a ne stroje – díkybohu. Sympatické je, že řada umělců může letos dosáhnout už na svou druhou Thálii. V muzikálu třeba Lucie Bílá, nebo v baletu Nikola Márová či Ondřej Vinklát. Překvapením budou ocenění za celoživotní mistrovství ve všech hlavních kategoriích a jistě i to, co se o letošních nominovaných dozvíme z úst jejich kolegů a obdivovatelů. (Česká televize)

SOLOM.

Velká gratulace všem oceněným. Především mě pak potěšilo to Petra Kostky, který je vynikající herec a i Jirky Korna. Ostatní moc neznám, ale to neznamená, že bych jim nepřál. Co se samotného udílení týče, tak to opravdu nemohli sehnat nikoho lepšího než Moravce? Poslední dobou už ho mám plné zuby a kazil mi jinak průměrné Ceny Thálie. Přidávám se k názorům, že nedostatek prostoru k vyjádření vlastních slov a poděkování, bylo ze strany pořadatelů trapné. ()

Agatha

Na co se vyrábí takovýhle slavnostní večer, když se nesmí mluvit? To snad byl vždy účel Thálií ne? Když od prvních minut nestíháte, tak to nedělejte, přečtěte to z papíru během 5 minut, ceny pošlete poštou a fertig. Tohle byla trapnost nad trapnost. ()

vavria01

Bohužel, pro mě nekoukatelné. Václav Moravec nebyl vhodným moderátorem, experiment se nevydařil. Opět se "nestíhalo", je ostuda, že nebyl ani dostatečný prostor pro poděkování. Medailonky s nominacemi občas působily přinejmenším zvláštně. ()