Přímý přenos z udílení cen Herecké asociace za mimořádné jevištní výkony. Jako každý rok v blízkosti Světového dne divadla bude Herecká asociace udělovat své ceny za mimořádné interpretační výkony v minulém roce, ceny za celoživotní mistrovství i ceny zvláštní. Nejvíce nominací bez ohledu na obory získala tři divadla: Národní divadlo Brno, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava a Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Už podruhé budou moci Cenu Thálie získat Iva Janžurová, Hana Holišová nebo tanečník Richard Ševčík. Poprvé by cenu letos mohli získat i Milan Kňažko nebo Vojtěch Dyk. Jako vždy nebude do poslední chvíle nic rozhodnuto, Kolegium pro udělování cen zasedá až před přímým přenosem. Večerem budou provázet Taťjana Medvecká a Jan Cina. (Česká televize)

Eleanor05

Po vzoru přenosu Českého lva - bez jakýchkoli medailonků o nominovaných, které by diváky zpravily o hereckých, pěveckých a tanečních výkonech. Zato s šíleně vypjatou Taťjanou Medveckou, která působila, jako by byla na Speedu a se zbytečnými "uměleckými" vsuvkami tanečníků a hudebníků. Osobně tuto úpravu formy vkusného a zábavného přenosu z minulých let, který se soustředil především na nominované a jejich výkony, považuji za krajně nešťastnou. A jednu hvězdičku dávám jenom za jako vždy sympatického, a v silném kontrastu s přepjatou paní Medveckou, příjemně civilního Honzu Cinu. PS: Pokud může Thálii za muzikál získat někdo ve zpěvu tak (sotva) průměrný, jako Vojtek, pak už ji může získat skoro každý. ()

caba

Tak to se moc nepovedlo!! Křečovitá ,roztřesená Taťjana Medvecká ,která se snažila bujaře být vtipná.Také šaty ,které zvolila na tento večer, nepotěšily oko diváka.Odhalovaly to ,co mělo být trochu skryto-hlavně tvarohové paže.Také ředitel divadla nebyl žádný fešák.Snad by se našek krejčí,aby na jeho nesouměrnou postavu ušil oblek a když né,tak asponˇkošile mohla být podle velikosti a né o 5 čísel větší.Zato mladý Jan Cina se držel ,ostudu neudělal. A ještě k cenám ,jak už je zde zmíněno- od Eleanor05*-by rozhodně takové uznání, jakou je cena Thálie za zpěv!! ,Josef Vojtek rozhodně nedostal. ()

jfaba odpad!

Jak jsem to minule chválil, tak teď jste to úplně posrali. Kam se poděl Antonín Procházka? Proč, když něco funguje, se to musí změnit? Nebo někomu vadil? Takže když nám jde pivo, prodáme to. Když se dá aspoň na Thálie koukat, změníme to, a tak bych mohl pokračovat napříč naším společenským, historickým, průmyslovým a jiným životem. Musíme být světový. A teď k pořadu. Dvojice "moderátorů" a skupina hudebníků a skečařů tomu nasadila korunu. Po půl hodině už jsem to nevydržel a šel si číst. Křečovité, rádoby vtipné, slabé a ubohé. To je NÁRODNÍ DIVADLO. Velikáni se obracejí v hrobech. No a ten můj příspěvek, taky nestojí za nic. Taky odpad. Učím se rychle. ()