Ceny Thálie se budou letos v Národním divadle udělovat už po dvacáté. Opět se nám představí nominovaní herci, zpěváci a tanečníci, kteří v minulém roce svými výkony nejvíce zaujali odborné poroty. A protože jde o ročník jubilejní, lze samozřejmě očekávat i něco navíc. Jako už řadu let, i tentokrát bude večerem provázet se svým příslovečným humorem Antonín Procházka. (oficiálny text distribútora)

claudel

Letošní udílení divadelních cen mě tak nezaujalo, asi to bude tím, že jsem celou dobu čekal, až můj oblíbenec a filmový i divadelní rekordman Ivan Trojan přidá další trofej do své sbírky. Nestalo se, byť Richarda Krajča i Divadlo Ungelt velmi respektuji. Celkový dojem však přece jen zůstává rozpolcený. ()

Agatha

Formou provedení o trochu lepší než loni a předloni, ale opravdu jen o trochu. Ale hlavně že to nemá opačnou tendenci. Ve srovnání s Českým lvem to však bylo přímo skvostné! A obsahem výborné, jak se sluší a patří na Národní divadlo. Jen lehce namyšlený (ale že má teda na co) ředitel ostravského divadla se v tom spěchu zapomněl učesat a zapnout si sako:-) ()

Paity

Ceny Thálie nijak zvlášť pozorně nesleduji, přesto považuji jejich vyhlašování důležité, zejména s přihlédnutím ke stále se tenčícím finančním ottkům v kultuře. ()

hermiona

Moc příjemný večer na úrovni, jakou má dnes málokterý program. Taťjana Medvecká je skutečně jako víno - zraje do krásy rok od roku. Svým vtipem mě dostal Luděk Munzar, ocenění Jany Hlaváčové mě opravdu dojalo. Myslela jsem, že cenu za ní převezme právě manžel. Když se pak objevila na jevišti, to už jsem slzy fakt neudržela. A nebyla jsem sama, protože jak jsem postřehla, slza ukápla i samotnému Luďkovi a taky Antonín Procházka si nenápadně utřel pravé oko. I kdyby nic jiného, tak už jen zjevení velké dámy českého divadla na obrazovce po roce stálo za shlédnutí. ()