Ceny Thálie 2022

Réžia:

Roman Petrenko

Účinkujú:

Daniela Písařovicová (moderátor)

Slavnostní večer 29. ročníku z Národního divadla v Praze, během kterého budou oceněni divadelní umělci za výjimečné jevištní výkony. V loňském roce nebylo z důvodu pandemie covid-19 možné udělovat ceny za herecké výkony uplynulé divadelní sezony. Porotci proto tentokrát vybírali z inscenací, které měly premiéru v posledních dvou sezonách. Tradičně budou také rozdána ocenění za celoživotní mistrovství, některý z mladých talentů získá cenu pro činoherce do 33 let a své letošní laureáty budou mít i nejnovější kategorie – Cena České akademie divadelníků a ocenění za šíření divadelního umění v televizi. Přímým přenosem provede diváky Daniela Písařovicová. (Česká televize)

Sfaxia

Thálie pro Sašu Rašilova a některé mladé "umělce" mě upřímně rozesmála. Jedna hvězda za umělecké bardy, jejichž umění je nezpochybnitelné. Celý večer se nesl v nudné atmosféře, pár minut Bolka bylo málo. ()

ryccoly

Neurazí, nenadchne. Mrzelo mě, že nemohl moderovat Ondřej Kepka, nicméně Písařovicová se toho zhostila dobře a nakonec to zvládla s grácií. Celý přenos byl ale bohužel ukrutná nuda, žádné ozvláštnění mezi jednotlivými cenami, žádná živá hudba a trvalo to moc dlouho. Bylo fakt strašně znát, jak se šetří, škoda. Jinak gratulace oceněným, zvlášť děkovná řeč Bolka Polívky mě potěšila. ()

castor

„To je dobře, že jste nám neprozradila jméno posledního oceněného…“ Legendární František Němec s chováním gentlemana a hlubokým podmanivým hlasem se ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit, rovněž za životní mistrovství oceněný Bolek Polívka (podobnou poctu obdržel nedávno i na karlovarském festivalu) naštěstí přišel a rozdal pár životních rad. ()

• Původně měl večer moderovat Ondřej Kepka. Nakazil se však onemocněním covid-19 a na poslední chvíli ho zaskočila Daniela Písařovicová. Večer zakončila citací z divadelního představení Záskok (1997): „Tak končí naše komédie, zlo prohrává a dobro žije.“ (TomasSlach)