Klaun Cibulka (Lubomír Lipský) predvádza v cirkuse úspešné číslo s medveďmi. Riaditeľ cirkusu Bonifác (Jan Libíček) však vymení svoje medvede za cvičené prasiatka a Cibulka dostane výpoveď. Na popud detí sa prezlečie za ženu a nastúpi v škole ako kuchárka. Problémy nastanú v okamihu, keď za Cibulkom do školy prídu cirkusové medvede, ktoré ušli novému majiteľovi, riaditeľovi konkurenčného cirkusu Švihákovi (Miloš Kopecký). Vystrašia upratovačku (Darja Hajská) aj školníka a Cibulkovi nezostane nič iné, ako prevziať aj ich povinnosti. A to všetko v deň, keď má školu navštíviť školský inšpektor (František Filipovský). A tak Cibulka varí obed, upratuje a snaží sa v škole ukryť šesť živých medveďov... (TV JOJ)

Vesecký

Bratři Lipští opět jako milovníci (na rozdíl ode mě) cirkusu, tentokrát veselohra pro děti, která se nám tolik líbila, jeden z těch filmů, které předznamenávali řadu crazy komedií Oldřicha Lipského, ovšemže s milouc šesticí medvědů a dalších zvířátek, chaptivým ředitelem, který chtěl vyměnit svá prasata za medvědy, blázinec ve škole způsobený neustálými převleky Cibulkovými, milá uklízečka Hajská... Takže až na to téma cirkusu... ()

RadimFišer

Mňam, mňam. U takových filmů jsem měl nádherný pocit první republiky, dále dnů, kdy chodil do školy můj otec a respekt k učitelům, který již není tolik vidět. Pac a pusu kluci medvědi, ať už živí ve sklepě, nebo vycpaní v kabinetě. Všichni se na to podívejte, zasmějte se, pobavte se a skvěle to zhodnoťte jako já, neboť nemohu jinak. ()

TomasKotlant

Příjemný film s perfektním začátkem, pak ale začne být humor a střídání podob pana Cibulky příliš výrazné a při druhém zhlédnutí už to není ani moc vtipné. Co se týče práce se zvířaty, těžko se hledá konkurence. *** Ve zkratce: Medvědi jsou vyměněni za čuníky a jim, dětem a panu Cibulkovi se to nelíbí... ()

J R C Pecuchet

Jak je známo, pan Oldřich Lipský miloval cirkus a proto mohl vzniknout už v pořadí druhý jeho film z tohoto prostředí. Příběh filmu příliž nevybočoval ze standardů kvality, ale herecké obsazení bylo vynikající. Posuďte sami, čeho byli pánové Sovák, Kopecký, Libíček a Filipovský schopni v jedné scéně z filmu. http://www.youtube.com/watch?v=cD5yD7tRJhI ()

Mr.Hudson

Stará dobrá klasická česká komedie. Vynikající námět cirkusu spojený s číslem medvědů nemá opravdu chybu. Vynikající humor a Lubomír Lipský st. na jehož čísla s medvědy a převleky vzpomínám velmi rád. Zkrátka rodinná komedie, která se prostě musí líbit. ()

MovieFive

Obsahem i zpracováním je film spíše určen dětem, ale myslím, že potěší i starší generace. Šest medvědů s Cibulkou je dalšího Lipského film, který se zakládá na vyhrocených situacích a téměř nemožných náhodách a s logickými mezerami si hlavu neláme. Pro mě skutečně povedený film nad kterým jsem se pousmála a velice jsem si oblíbila Lubomíra Lipského v hlavní roli. ()

zdeny99

Šest medvědů je jedna z nejslavnějších československých komedií s plejádou spousty známých herců, navíc Lubomírem Lipským v dvojroli. Chvílemi sice některé scény jsou tak ztřeštěné, že připomínají taškařici (sypání pilin na chodbě, klouzání po vydrhnuté podlaze, medvědi v kabinetu....), ale ty právě tento film dělají tak skvělým. [15221. hodnocení, 244. komentář, 67%] ()

tyna97

„Všude mají ve sklepě uhlí, a tady mají medvědy.“ Fajn oddechová česká komedie z doby, kdy se ještě uměly točit. Pan Lipský dokáže pobavit a rozesmát, František Filipovský tomu ještě dodal korunu tím, jak se klouzal po chodbě. V dětství jsem měla nejradši hlavně scénu, kdy Cibulka na chodbě školy předvádí jakousi vzdušnou akrobacii, svolala jsem na ni všechny kámošky, jak jsem z toho byla nadšená. To byly asi počátky mého snění o cirkusovém životě. ()

Bozvav

Pod taktovkou skvělého Oldřicha Lipského hezký a milý snímek, jehož jediným záporem je znásilňování zvířat v cirkuse. Skvělé a dnes už kultovní hlášky, špičkové herecké obsazení, super hudba. Prostě paráda. ()

brunnerka

Má oblíbená česká komedie s Lubomírem Lipským a cvičenými medvědy. Pro mě to je oblíbená klasika už od raného dětství. Dodnes pobaví. ()

ivamka

Vybírám si jen ty lepší scény s Libíčkem, Lipským a Sovákem coby ředitelé." Hadrabo, co mi to děláte, vy jste se zase svlííííknuuul!" ()

IvcaG

6 medvědů a jeden Cibulka nebo spíše báječný Lubomír Lipský k tomu a opičák Tonda. Film, který se mi od dětství nepřestal líbit. Peripetie, které pan Lipský převádí v roly kuchařky Cibulkové, pana školníka a uklízečky nám přinesou nejednu opravdu vtipnou a povedenou scénu. 90% ()

Jeand´Boa

Bláznivé scénky plné převleků a zvířat...na mě to prostě tehdy působilo...smál a bavil jsem se...a neříkejte mi, že o to tvůrcům nešlo... ()