Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným (oficiálny text distribútora)

warrenur

Len maloktory film dokaze oslovit tak silno i po mnohych rokoch od svojho natocenia.Vykony oboch hlavnych predstavitelov su uctyhodne. V skutku, su to "pani herci". Tragikomicke situacie a tiez dialogy (sem-tam nejaky Dustinov monolog :) ) mi na dlho utkveju v pamati. ()

Meteorista

Tento film, jakkoliv je v očích jiných kvalitní a úžasný, ve mě nevzbudil až zas tak velké emoce. A že jsem velice emotivní člověk. A u filmu tohoto formátu by se to asi stát mělo (aspoň jsem to od něj očekával). První polovina filmu mi přišla strašně zdlouhavá a celkem nudná (pomalé odkrývání příběhu a zdlouhavé dialogy o ničem), druhá polovina už byla o poznání lepší (konzumní divák by se k ní ale nedostal - ne kdyby nevěděl, o čem film zhruba bude -> zkrátka 1. polovina nemá čím zaujmout). Navíc mi přišlo, že Tom Cruise ze sebe nevydal úplně vše. Navíc vedle skvělého výkonu Dustina Hoffmana to bylo znát dvonásob. A ty dialogy typu "Slyšíš mě?....Posloucháš, co ti říkám?.....No tak rozumíš mi?!", mě doháněly k šílenství. ()

R4kosn1k

ÚÚÚžasnýý film!! Tenhle film nemůže nikdy pochopit ten, kdo nemá sourozence, nevím jak bych se v takové situaci zachoval já, já doufám že tak jako Charlie na konci filmu :) ()

jasanka

Krásný film. Akorát mi opět nesedí škatulka "drama". Drama to samozřejmě je, ale nemělo by chybět i slovíčko "komedie". To kdybych věděla, tak jsem se na film podívala už dávno (nejvtipnější byla scénka s rozhovorem o spodním prádle). Ale bála jsem se, že to bude moc dojemné a ubrečené. Což byl omyl. Naprosto perfektní herecké výkony, téma, a k tomu "road trip" po Americe. Co víc dodat. Dokonalé. ()

mh.mail

100% - Když to u nás v kinech běželo poprvé, viděl jsem ten film shodou okolností asi pětkrát v průběhu několika málo dnů. Prostě mě dostal. Není, co bych dodal. ()

chelsea17

Drama mám opravdu v oblibě. Rain Mana jsem dlouho odkládal a to byla chyba. Film je mistrovsky zahraný a obzvlášt Dustin Hoffman to zahrál bravurně. Člověk by ani nevěřil, že se to dá takhle naučit. Příběh je velice silný a mnohokrát mě dojal. ()

Amper01

Film sám za sebe mne nadchl. Pozadí, za jakých okolností a proč vlastně byl natočen se mi víc než hnusí. Jaké tedy hodnocení mám zvolit? Raději žádné..... ()

rusty09

Je jasný, že bavit se tu o hercích je zbytečný, oba dva skvělý, jinak by za a) v tomhle filmu ani neobjevili a za b) těžko by byli celosvětově známí, kdyby hráli píču. Jde spíš o to, že příběh je jednodušší a chvílema nereálný. Nechci věřit tomu, že někdo na světe, i kdyby sebevětší génius dokáže za 10 sekund spočítat 296 spadlejech párátek na zem. To se na mě nezlobte, ale mentál opravdu nejsem. ()

Saur.us

Barry Levinson se tímto slavným roadmovie zapsal do paměti mnoha filmových divákům, stejně jako úžasný Dustin Hoffman. Jen za něj si snímek zaslouží plné hodnocení. ()

ASSBURGER

Rozhodne najlepší Cruisov film v ktorom kedy hral, perfektná hudba,scénare a veľa vecí za ktoré tento film odo mňa dostal päť hviezdičiek.....Dustin Hoffman má pomerne lepšie filmy než Tom Cruise a oveľa dramatickejšie,takže si film zaslúži 5/5,lebo mal niečo do seba. Tie štyri oscare si zaslúžil (za najlepší film,scenár, herec HR Dustin Hoffman,režia). ()

Bozvav

Když jsem ho viděla před lety, byl skvělý, je skvělý a skvělý zůstane. Výborný scénář, omračující herecký výkon D.H. tento film mě vždy dostane. Škoda, že takových filmů je méně a méně. nu což, alespoň si jich víc vážíme. ()

avitakova

Tento film v sobě má snad všechno: emoce, vtip, smysl. Herecký výkon Dustina Hoffmana je až neuvěřitelný, ale až věrohodný. Myslela jsem si, že spíš postavu Raymonda budu litovat kvůli jeho nemoci, ale scénárista byl tak vynalézavý, že postavu udělal i zábavnou, což mě velice mile potěšilo. Film můžu jedině doporučit. ()

inachisio

Naprosto úchvatný film. V tuto chvíli mě napadá především slovo krásný, což není obyčejné slovo, ale i přesto, že ho používám dost často, je to slovo s velkou váhou. Film zaměřený na to, že i zdánlivě chtivý a uřvaný člověk může mít velké srdce. Ano, scén se vztekajícím se Cruisem jsem brzo měla plné zuby a nejraději bych se být na místě jeho společníků zahrabala, ale k filmu patřily a já jsem nucena je skousnout. Přes četné zdlouhavé scény (rozhodně vinou stáří!) byl snímek bravurně vytvořen. Vynikající zpracování střídaly ještě lepší herecké výkony (především Rainmonda, ale rovněž i Charlieho) a fantastická hudba, která mi, ačkoli by mě rozhodně nenapadlo dát tento typ hudby do tohoto typu filmu, skvěle padla do noty a nemohla jsem se jí celou dobu nabažit. Prostě skvělé. 92% ()

godycz

hlavni hudebni motiv me hodne bavil. skoro jako hudba z atari. nebavila me ty sceny kdy mluvilo najednou tri az sestnact a pul lidi najednou. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (viac)

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)