Snímek se dočkal značného diváckého ohlasu kvůli své velmi žhavé tematice - sexuálnímu obtěžování na pracovišti - respektive jejímu obrácení. Agresorem tu není muž, jako ve většině případů, ale přitažlivá žena, jíž pozice nadřízené dává moc uplatnit svou převahu i v soukromém životě. Téma sexuálního harašení ovšem ve filmu není řešeno osamoceně, ale jako součást zákulisního politikaření ve velké společnosti a lidské chamtivosti. (oficiálny text distribútora)

gabin(a)

Demi Moore zde opravdu byla za pěknou mrchu a i když ji vůbec nemám ráda, musím uznat, že jí ta role sedla... Jinak pěkný pohled na mocenské boje, nekalé praktiky a ostré lokty. Ale víckrát už to vidět fakt nemusím. ()

Maty85

Film vedený v erotickém a dramatickém duchu. Zase opět včele s mistrem těchto rolí Douglasem a Moore je samozřejmě kočka, které takovou tu mrchu umí v klidu zahrát, ovšem výkonu např. o 2 roky staršímu " Základního instinktu" to nedosahuje. ()

Mylouch

"Hraji jen způsobem, který určují muži, a jsem za to trestaná." Trojí střetnutí - erotické, virtuální a důkazní - ve vnitrofiremním příběhu. Demi správně sexuálně agresivně hranatá, na r. 1994 je při umělecké střídmosti rovina virtuální technologicky vizionářská, ♫ Morriconeho žestě se však do světa Digicomu úplně nehodí. 3-4* ()

charge

Nechápu, že se Douglas nechal do něčeho takovýho navrtat, hodně provařený téma podobný Osudový přitažlivosti, která mě osobně připadá narozdíl od Disclosure jako poctivý thriller, sledovat drama firemních IT problémů a neukojení tuh a tím způsobená msta s následkem vyštípat svého protivníka mi dvakrát zajímavý nepříjde, zvlášť když se táhne dvě hodiny. ()

andrii

Odstrojí, položí, poníží vztyčené, styčné postavení... muže. Žena vamp = pád ze světla ramp, a nebo je tomu naopak? Hráčce - kočce, která mu jde po krku, zatáhne dráp, temné "Lady Mrakodrap," v nejvyšších patrech, udělá křup, podpatkům mat. Pořádný humbuk neřádné logice ambicí. ()

Triple H

Klasický ulízaný Douglas, toho času po Základnom inštinkte v kurze ako nadržanec v saku. Demi Moore spolu so Striptízom na vrchole svojho sex appealu - a je sa veru na čo pozerať. Normálne som zabudol ako veľmi bola sexi. Znesiteľný thriller, ktorý pevne istí Crichtonova zábavná predloha a Levinsonova réžia. ()

Sfinkter

Demi by extra v tomhle filmu potřebovala extra jízdu, docela mě dostala. Slabší než Základní instinkt, hlavně kvůli scénáři. Kvůli Demi na místě Sharon to není určitě, za ty čtyřky dávám čtyři hvězdy. ()

Lachtaan

Zatím nevím, z jakého důvodu natočil Michael Douglas tolik filmů s tématikou sexuálního harašení, jako správný fanda jeho tvorby je ale určitě postupně doplním. Disclosure je prvním adeptem na dohánění klasik tohoto amerického sympaťáka a musím uznat, že jsem vzhledem k synopsi filmu čekal dravější příběh. Buď jsem kvůli neodolatelné Demi Moore doufal v trochu víc svůdných scén a nebo kvůli mému zalíbení do právničiny ve vícero hádavých scén mezi tvrdohlavými obhájci. Takhle jsem se dostal na pomezí satisfakce z vyvrcholení snímku a zklamání ve vývoji prvotního neprůbojného napětí. ()

_DAVE_

Slusny thriller az do doby nez prijde ke slovu "virtualni realita" ktera uz i dnesni dobe vypada neskutecne trapne nehlede na "odborne" dialogy behem celeho filmu. Zkratka pokud se clovek v IT malinko orientuje prijde mu tenhle film neskutecne najivni podobne jako treba "Sit".. ()

Pavlínka9

Na začátku trochu sexuálního napětí, profesionální pracovní pojmy, které mi nic neříkají :D :D a skvělé napětí, co dalšího si mrcha v podání Demi Moore, která v tomto filmu předvádí pouze své krásné tělo, jelikož jinak zde neodvedla dobrý herecký výkon...To si pamatuju z tohoto filmu :) Ve snímku si můžeme povšimnou také na poukaz nejmodernějších elektronických přístrojů - skvělá reklama ;) a snaha chlapa doslova položit na kolena ;) Pro mě má film kouzlo hlavně v dané atmosféře, kdy Moore má stále nějaké trumfy v rukávu a za každou cenu se sápe po šéfovském postu ;) Těším se až se na film podívám opět za několik let :) ()

geklon

Opři se a já ti budu dělat šéfa. Už to mám pane doktore, až se na Vás nějaká roztoužená sukuba, démonka z pekla, vrhne a rozhodne se Vás znásilnit, stačí říkat jenom né né né... pořád dokola. A kdyby to náhodou nestačilo, tak jí párkrát výstražně plácněte po zadečku, ať ta kurva, ví kdo je pánem a že dostala protože zlobila. A kdyby ani tohle nezabralo, tak jí nečím zacpětě hubu, ať do toho tolik nekecá. Díky Majkle, tohle jsem jako budoucí ženáč vážně potřeboval. Fotřík je moc měkej na takhle rezolutní a nekomproprcní řešení. No a kdyby to náhodou dostalo konturu týhle brutální výdíračky, s naprosto destruktivními následky....... Zabiju se a nebo zajdu na 50 odstínu srsti starý báby ( předpokládám, že až budu v Douglasově věku, ve kterém "Skándála" točil, bude realizován 26. díl o super šukézní bábě Dakotě, která je zvyklá obcovat s nosorožci, vebloudy a minotaury) a z něj se naučím, že s každou ženckou je třeba zacházet jako s hovnem. Vysrat, utřít a nechat vyšumět.......někam do hajzlu. Michale nechal si se sebou vyjebat.. a navíc s tebou vyjebala Můra.....a to se dnes neodpouští.. ()

JohnSmith

Demi Moore hraje opravdu děsnou děvku a ta role ji evidentně bavila.Douglas v roli loutky svých nadřízených toho zas moc předvést nemohl a po Základním instinktu byla asi volba na jeho obsazení jasná. ()

Guzo

Douglas opravdu nepatří mezi mé oblíbence, ale podobné role mu skvěle sednou (viz výborná The Game nebo Wall Street). V tomhle thrilleru - i když popravdě se jedná spíš o napínavé drama - hraje muže obviněného ze sexuálního obtěžování, který nestáhne ocas mezi nohy (nebo vlastně ano, ehm) a snaží se bránit proti Demi Moore. Moc nechápu místní "modré" hodnocení, protože film má v podstatě všechno, co podobné typy potřebují. Od výborně hrajících herců přes atmosféru až po zajímavou zápletku. 8/10 ()

KASUGI

Fakt byl tohle bestseller? To prodávali za dolar k hambáči? Nebo ten rok nic jiného nevyšlo? Nebo knihomolům prostě jeblo? Už kdysi mi to smrdělo jak je to divně poskládané. Buď chtěl Crichton příběh o sexuálním obtěžování a nevěděl, jak to zakončit dostatečně epic, tak tam narouboval fúzi a čachry o místo v práci, nebo měl kratičkou epizodu o čachrech v počítačové firmě, ale byla tak krátká, že ji rozšířil o sexuální obtěžování. Tak jako tak, je tohle hybridní spojení úplně debilní. A neskutečně mě tam sere ta nedořešená dějová linka s ředitelem Sutherlandem. S Demi Moore kuje po celou dobu pikle proti Douglasovi a pak to na konci úplně vyšumí a pohodička, jede se dál. ()