Vrahovia mesiaca kvetov

• Česko Zabijáci rozkvetlého měsíce (viac)

Neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí o bohatých Indiánoch, nekonečnej ľudskej chamtivosti, vlne hrozných zločinov, ktoré spočiatku nikto nechcel vyšetrovať, a láske, ktorá sa môže zrodiť z tých najnižších pohnútok. (Cinemart SK)

DarweyD

Jeden rok, dva filmy od geniálních režisérů (Oppenheimer, Killers of the flower moon), dvě historická dramata se silnou tématikou, dva audiovizuálně perfektní snímky, dva dle mého názoru zbytečně moc dlouhé filmy, kterým by neuškodilo ubrat na počtu dialogů a na stopáži 85% ()

murkl

Je to jeden z těch dobře natočených filmů, které se mi utkvějí v hlavě, ale vidět znova bych je nechtěl. Skvělý Robert de Niro jako jeden z nejhorších padouchů posledních let. ()

kubas369

7.5/10. Kus poctivé filmařiny, který si prostě neobhájí svojí délku, přesto je dobře, že se tyhle události vytahli na světlo. DiCaprio hraje totální gumu takovým způsobem, až je to cringe. To Scorsese nezná jiné herce?  Konec je ale geniální. ()

john.doe

Po dlouhé době skvělý film, který mě vcucnul. Skvělí herci, hudba, výprava , námět nádhera! De Niro? Radost sledovat to je prostě pan majstr herec. Skvělý slizský král výšin :-)  Ve srovnání s nudným Oppenheimerem to snad ani nejde :/ ()

PlayEasy

Scorseseho celoživotní dílo naprosto obdivujeme, ale poslední dobou se nám zdá, že s jeho zvyšujícím se věkem se nebezpečně navyšuje i průměrná délka stopáže, která v jeho nejnovějším počinu dosáhla monstrózních - a především nesnesitelných - rozměrů. Mistr už navíc není ani zdaleka tak poutavým vypravěčem, jak jsme byli zvyklí např. z Departed, a tudíž čtyřhodinová změť suchopárných dialogů už po chvíli diváka zcela otupí. DiCapriovy pořád dokola se opakující role "rozpolcených" charakterů už nás omrzely, naštěstí celý "opus" aspoň trochu zachraňuje manipulativní Děd Niro a minimalistická Lily Gladstone. Jestli to někomu stojí za opruzeniny, tak už nevíme. Jako tři hoďky kvalitního spánku to ale funguje vcelku dobře :) 60% ()

Trixcze

Jako knížka má 256 stran a točit z ní skoro 3,5 hodinový film je totální nesmysl. Za mě to začíná být zajímavé a má to trochu spád až s příchodem FBI. Vše co bylo předtím by se dalo zkrátit na polovinu možná i míň. ()

Kebabkony

Už v pořadí druhé historické drama za tento rok a opět to dopadlo excelentně. Poslední film od Scorseseho, co jsem viděl byl Irčan a to pro mě byla vyloženě utahaná nuda. Zabijáci rozkvetlého měsíce jsou pravým opakem. Má to tři a půl hodiny a vše tu funguje. DiCaprio je skvělej. Spousta dalších postav tu má dostatek prostoru a dokážete si k nim vytvořit vztah. Řeší se tu nepříjemná témata a hudební podkres tomu dodává to pravé kouzlo. Snímek je hodně komplexní a proto nebude pro každého, ale mě sedl. Druhá třetina filmu je dle mého nejslabší část a taky se zbytečně táhne. 8/10 ()

Kokos

Problém filmu je, že celou dobu sledujete hrozné zmrdy, jak dělají hrozné zmrďárny. Jediná pozitivní ženská indiánská postava (které je dán nějaký větší prostor) je zase natolik pasivní, že není hybatelem děje - tudíž se na ní divák nenapojí jinak, než že mu jí je líto. A tak nejsilnější emoci, co jsem při sledování měl, byl vztek na ústřední dvojici, kolem které se celý komplot točí. Jinak ale povedená věc a Marty ukazuje, že filmařský elán ani v 80 neztrácí. ()

Fin_429

Tahounem celého příběhu je vztah a rozpad. Rozklad, rozpor a manipulace - Ernest poslouchá a neodporuje. Je to velmi dlouhé, 206 minut je moc. Před 2. sovou jsem žil v tom, že opravdu usnu. Krásný storytelling. Velmi upovídané, scénář měl snad 450 stránek. Ovšem díky konci to považuji za výbornou podívanou.8,5/10 ()

CZRohlik

Já úplně nevím co si o tom mám myslet... na jednu stranu hezky zpracovaný dílo (aspoň vizuálně), ve kterým sledujeme morálně naprosto odporný postavy, který jen dokola lžou, aby se dostaly k většímu zisku. Na stranu druhou, ale samotnej styl pro mě všechno táhne dolů... ono je totiž hrozně hezký, že vidíme postavy jak 3 a půl hodiny něco dělají a zažívají, ale já to nechci jen vidět, já bych to chtěl i cítit. To nám Scorseseho styl nedovoluje, celý je to natočený strašně odtažitě a bez emocí, který mají potenciál tam být - ať už díky skvělým hereckým výkonům (pro DiCapria další oscar plsss) nebo díky stopáži, během které jsme si mohli vybudovat fakt velkej vztah k postavám. Bohužel byla stopáž využita... no, zajímavě... sice ve filmu nejsou hluchý místa a děj je pěkně rozloženej po celou dobu filmu, ale i tak je 3 a půl hodiny prostě přepal a ve své podstatě ta stopáž není ani pořádně opodstatněná. Na začátku jsme měli aspoň dobře fungující romanci, postavy měly až pozoruhodnou chemii, ale od toho jsme relativně rychle přešli k zabíjení. V ten moment už jsem asi nic necítil. De Niro sice hraje dobře a jeho postava je ještě ze začátku vcelku zajímavá, ale čekal bych, že se v naších očích bude čím dál tím víc vykreslovat jako naprosto odpudivá osoba... no namísto toho zůstává po celou tu dobu stejně, až pomalu groteskně zlo-hodnou postavičkou a DiCaprio mu to furt dokola žere. Já fakt prostě nevím... 7/10. ()

Vito_LePour

Scorsese zase předvedl absolutně špičkové řemeslo, tak jako ve svých ostatních filmech i zde obhájí šílenou stopáž. Film má docela konstantní klidné tempo, ale absolutně žádná hluchá místa. Casting šlape skvěle, ovšem Leo za mě drobně pod svým průměrem. Výborná je i hudba a způsob vyprávění tohoto smutného příběhu dějin USA, kdy části děje vysvětlují různé postavy ze svého úhlu pohledu. Na 5* film není dostatečně strhující a nemá moc drive. ()

Matamoroz

Navzdory poněkud topornému DiCapriovu herectví  opravdu povedený film. Stopáž mně překvapivě nevadila, skoro tři a půl hodiny příjemně uplynuly. Asi proto, že děj byl krásně plynulý, dá se říct s absencí dějové vaty. Herecké výkony De Nira a hlavně neznámé Lily Gladstone byly opravdu skvělé! Vedlejší role také naprosto bez chyby. Největší slabinou tak byl překvapivě (?)  Dicaprio a jeho zachmuřené kreace, které působily krapet strojeně. I přes to dávám 5*. ()

hasacisko

Nemozem si pomoct ale v deNirovi budem uz vzdy vidiet agenta CIA vo vysluzbe ako lustruje svojho nadejneho zata... ale teraz vazne herecke vykony maximalne presne, tam naozaj nie je co vytknut ale tato tema jednoducho nema na to aby utiahla 3 a pol hodinovy film bez nudenia, takze sa dobrovolne bez mucenia priznam, ze som si v kine zopar krat na par sekund zdriemol. Ta stopaz je umorna...hodina do kosa a dal by som mozno aj 4 hviezdy... ()

Gangsta

Recenzi píšu s odstupem, protože film ve mě zanechal rozporuplné pocity. Řemeslně to byla podívaná a ty herecké výkony byly bomba. Ale je tu jedno velké ALE. Nedokázalo mě to vtáhnout do děje, protože je to prostě šíleně dlouhé a navíc úplně zbytečně. Sestříhat a zkrátit na dvě hodiny... Pak bych bezváhání hodnotil 5*, ale takhle jsem hodně dlouho váhal mezi 3* a 4*.  Šel bych znovu ? Jednoznačně! Di Caprio, De Niro a těch posledních 30 minut stojí za trochu monotóní první dvě hodiny. ()

cimrman2.

Scorsese řekl kapitalismu velké NE! Martina musí jeho práce bezedně naplňovat, protože natočit si film pro sebe, který mu peněženku rozhodně nenaplní (vypadá to spíše na ztrátu) TO CHCE FAKT KURÁŽ! Běžný divák se bude spíš trápit. Ten středně vnímaví (to jsem já) si ze snímku užije "něco" no a někteří filmofilové možná zachrochtají blahem nad skvostnou filmařinou. Já mezi ně nepatřím a samozřejmě, že bych si z pohledu běžného diváka desetkrát více užil nějakou ultimátní gangsterku plnou přestřelek, drog a namistrované ústřední dvojice. To v Zabijácích rozkvetlého měsíce rozhodně nenajdeme. Je to vystavěné jako jedna velká deprese s DiCapriem v netypické roli s netypickým výrazem. Martin si zvolil přeskakovací taktiku a tak je to chvilku komedie (opěvovaná) hraná na straně zla De Niro DiCaprio a chvilku hraní na city na straně Osedžů především Lily Gladstone. Tímto postojem to Marťa Scorsesů podle mě nejvíc zabil, protože jsme nedostali ani zdaleka takovou jízdu jako v Mafiánech nebo Vlkovi a ani jsme se nepřiblížili dojáku jako Tanec s vlky. Výsledkem je, že je to nemastné neslané a NEKOPE TO!  Pojďme však hledat pozitiva. Poseděl jsem si TŘI DVACET V KINĚ. Přes obrazovku jsem se po nějaké době skontaktoval s jedním z mých idolů. Nasál jsem další koutek historie a bylo více než zajímavé vidět jak i rudí na čas ovládali bílý. ()

Lina

Indiáni, co po ovládnutí amerického kontinentu bělochy získali tak velký majetek, aby to přilákalo vrahy, je hodně neobvyklý námět. De Niro hraje tak skvěle, že ho tu oprávněně zmiňují skoro všichni. Jeho postava kmotra je přitom snad ještě horší než Vito a Michael Corleonovi. Ti dva vraždili proto, aby své poddané udrzeli v poslušnosti. King se tváří jako pohádkový dědeček, ale z pozice ochránce Osedžů je bez sebemenší výčitky chytá a zabíjí jako pavouk. Jeho synovec má sice trochu svědomí, ovšem ne zas tolik, aby si také s klidem nevzal všechno, co si myslí, že může. DiCaprio se snažil svému staršímu hereckému kolegovi vyrovnat a jestli se mu to úplně nepodařilo, je to kromě jeho schopností i kvůli náročnosti role. Není právě snadné ukázat darebáka a slabocha, co nepobral moc inteligence, ale přesto má v sobě kousek člověka s normálními lidskými city. U záporné postavy je totiž potřeba najít rys, co ji vytáhne z čistě černé zóny a dodá jí tím věrohodnost. Naštěstí DiCapriovi pomáhá představitelka jeho indiánské filmové manželky a najdou se tu scény, jaké musí pohnout snad s každým. Náročný divák rozhodně nebude zklamaný. Jde o silný příběh s mimořádně dobrou, poctivou hereckou i režisérskou prací. Jenže mám taky pocit, že tempo odpovídá spíš seriálu, takže filmu by prospělo ubrat v délce aspoň půl hodiny. Potěšil by překlad pasáží v indiánském jazyce, které se nedaly snadno domyslet. A k páté hvězdicce mi chyběl ještě i ten kousek, co vás i přes váhání nakonec doopravdy strhne. Možná až podruhé, s odstupem? ()

kacir

Na filme, kde šesťkrát zaspím, asi nie je niečo v poriadku a ja aj viem čo. Extrémna nuda. A popri tom nebol vôbec zlý, len jeho najväčším problémom je jeho dĺžka..masaker. Neviem na čo to bolo dobré, ak by mal dve hodiny, bol by to úplne iný film. Lily podľa mňa dostane oscara, De Niro klasika skvelý a Leo ma s tou krivou hubou iba rozčuloval. ()

Habanera

Tomu filmu nejde nic vytknout… až ný tu prokletou stopáž. V posledních letech jsem vnímala p. Scorseseho jako režiséra za zenitem, ale tímto atmosférickým, poutavým příběhem si získal mou pozornost, který ji udržel až do samého konce. Nejpůsobivější byl herecký projev Lily G - tak neokoukaná, přirozená a charismatická bytost se na plátně nevidí. De Niro jako zákeřný lstivý stařík je v nejlepší formě. Rozhodně nelituji těch 206 minut. ()

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD