Vrahovia mesiaca kvetov

• Česko Zabijáci rozkvetlého měsíce (viac)

Neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí o bohatých Indiánoch, nekonečnej ľudskej chamtivosti, vlne hrozných zločinov, ktoré spočiatku nikto nechcel vyšetrovať, a láske, ktorá sa môže zrodiť z tých najnižších pohnútok. (Cinemart SK)

hrumsrt

Žijeme v opravdu výjimečné době a to nejen z hlediska porovnání dnešní kvality života vůči zobrazeným dvacátým letům minulého století, ale současně máme každý rok tak pestrou a kvalitou oplývající filmovou nabídku. A i když souhlasím, že se v minulosti k filmům přistupovalo jinak, a že dnešní mainstreamová tvorba či válcování filmů seriály tomu neprospívá, tak stejně tohle je pro diváka překrásná doba.. Martin Scorsese je můj nejoblíbenější režisér a zkrátka v jeho podání filmy vypadají úplně jinak. Jde o nejlepšího vypravěče, kterému bych s klidem dovolil převyprávět i svůj vlastní život. A já jsem o to radši, že v osmdesátce dokáže pořád solit tak parádní kousky, kdy navíc jde o jeho velkolepý návrat po kratší pauze a především po dvou jeho slabších snímcích opět udeřil do správného... Tentokrát se nejedná o žádnou další Scorseseovskou gangsterku, nýbrž o velkolepou exkurzi do "velké Ameriky" na začátku 20. století, kde tématem je kriminální příběh napříč střetu dvou kultur zahrnující původní obyvatele Ameriky... A my se jako diváci díváme na historii jednoho indiánského kmene - Osedžů, který se díky objevení ropy stal ku poměru na svůj počet příslušníků kmene nejbohatším národem na světě. Ale bohatství s sebou přináší řadu strastí a především na sebe poutá pozornost okolí a těch, kteří ve vás vidí více než peníze, tolik nebude.. Tenhle hutný více než tříhodinový příběh by se dal rozdělit do tří kompozičních částí, z nichž by mohla třeba vzniknout i jedna z nejlepších minisérií všech dob. Nejprve Scorsese představuje mnou milovanou expozici, což je pro mě část filmového vyprávění, kterou tenhle velikán umí ze všech nejlépe a bohužel jsem měl z většiny jeho kousků v současném století dojem, že zrovna expozici pokaždé nejvíce osekal, aby dostal do kin divácky přívětivější podívanou. Po delší době návrat k masivní expozici přišel až v nenáviděném (ale taky nedoceněném) Irčanovi a tady se na ni naštěstí taky nezapomíná.. Proto nám film v úvodu představuje hlavní postavy a snaží se diváka naladit na vlnu, se kterou bude příběh vyprávěn. A snad i poprvé (nebo aspoň vzácně) pod Scorseseho taktovkou je v úvodu věnován prostor nastolení milostné linky, kde se nám představuje Ernest (coby válkou ošlehaný Leonardo DiCaprio) a Molie (fantastická Lily Gladstone, která mě ze všech bavila nejvíce), tedy základní dvojice filmu. On je válečný veterán a ona dědička bohatých indiánů. I možná proto, že nejde zkraje přesně říct, zda jde o upřímnou lásku přeměněnou v manželství nebo zkrátka jen manželství pro peníze, sledujete je o to pozorněji. Ovšem postupně napříč filmem jsem právě jejich vzájemným projevům náklonnosti uvěřil a kdykoli na ně zase došlo přišli mi krásně milé.. Sledujeme představení původního indiánského kmene Osedžů, kterými se prostřednictvím postavy Ernesta stáváme jako diváci součástí, což nám ukazuje jejich tradice, oslavy a specifikum jejich bohatého života. Takové indiány jste na plátně ještě neviděli.. Zase jsem se vrátil do časů, kdy jsem nakoukával Scorseseho nejslavnější kousky a byl opět úplně polapen do způsobu, jakým on představuje a vypráví tyhle každodenní všednosti... Po tom, co už známe motivace postav a jsme seznámeni s jejich světem, kde jako divák opět nabývám pocitu, že všechny postavy něco dělají, i když nejsou na plátně, přejde příběh do své prostřední části, v níž se snaží představit, o čem “Zabijáci“ skutečně budou.. A jak bývá zvykem, tak právě tady Scorsese přechází do kriminálního žánru svého filmu a postupně zalévá svůj svět tmou a krví.. Pod taktovkou vlivných tahačů za nitky v čele se strýčkem hlavního hrdiny, kterého neztvárňuje nikdo jiný než Robert De Niro, který tak uvádí již svou jubilejní desátou spolupráci s tímhle newyorkským režisérským velikánem, se představuje plán, kde jmění nejbohatšího národa na světě přejde do rukou Ernesta a následně až k němu samotnému.. Poznáváme tak skutečnou podstatu vztahu Ernesta a Molie, kde už je na každém, zda jejich lásce pořád věří. Třeba mě to možná trošku naivně stačí a já jim ji v očích viděl.. Plánem je udělat z Molie dědičku veškerého Osedžského jmění a uvést ho v Ernestovo disponování.. Jenže tohohle se bez zvráceného zabíjení svých bližních nedá dostát. Na tuhle prácičku musíte mít pořádnou absenci charakteru a být tím správným sviňákem, který bude vrážet ostří do zad těm, kteří ho vzali mezi sebe… Všechno vraždění si Scorsese tradičně explicitně neužívá, každou další smrt schovává a používá ji jen jako prostředek v rámci příběhu. Ale tohle přece nemůže projít a křesťanstvím spjatý režisér si dostane svojí odplaty i v tomhle případě, a tak si můžeme být jistí, že biblická zásada „boží mlýny melou..“ zařídí své.. V příběhově nejzásadnější prostřední části, kde film představuje svůj směr, ale taky nastává největší problém samotného vyprávění a ambiciózního Scorseseho začne dohánět ego a rozhodnutí roztáhnout divácký zážitek do více než tříhodinové podívané, která délkou poráží i klasickou kino verzi Návratu krále, způsobuje mírně vleklou podívanou, kde sice pořád je všechno obhajitelné, ale spíše jsem tady jako divák nejvíce sváděl boj s pozorností.. No a jedeme do finále, které sice ve Scorseseho podání zase znamená skoro hodinovou záležitost, ale po pro mě roztáhnutém prostředku, jde o naprosto odlišné tempo, které navíc střídá jednu zajímavější a zadostiučiňující dialogovou přestřelku za druhou.. Změnou v příběhu a začátkem posledního aktu je příjezd Toma Whitea, agenta FBI, který přichází vyřešit indiánské vraždy a potrestat viníky. A opět musíme chápat, že nejde o normální indiány, nýbrž o nejbohatší lidi z města, kteří prakticky rozhodují o všech oficialitách.. Do role agenta si Scorsese obsadil Jesse Plemonse, kterého si naťuknul už v menší roli v předchozím Irčanovi. Na Plemonsovi vidíte, jaký má na filmy vkus, a že mu záleží na spolupráci s předními jmény a když mu občas zařídí nějakou tu nominace, taky se neurazí.. Stahující se smyčka vyšetřování FBI okolo provinilého Ernesta, kterého by přece díky jeho úzkému spojení s kmenem Osedžů nikdo nepodezíral, tak dokázala opět nakopnout příběh úplně odlišným způsobem. A i když bych třeba samotné zapojení FBI čekal větší s propracovanějším soustředěním na vyšetřování, navíc když si vezmeme, že má Scorsese za sebou třeba Prokletý ostrov, který se skoro po celou dobu motá okolo rutinního vyšetřování, tak na tohle se Killers už ani nemají čas soustředit.. Trošku to vykupuje samotnými výslechy ústředních postav, ale jakoby se uzavření příběhu už nikdo tolik věnovat nechtěl, anebo považoval za nevhodné tam diváky držet ještě o půlhodiny déle.. Přesto jsou ale všechny tyhle poslední konverzačky mezi ústředními postavami natolik vyhrocené tíživostí situace, které musí diváka v názoru na vztah Ernesta s Molie neustále znervózňovat, zda třeba neodsoudil Ernesta jako osobu příliš brzo nebo naopak moc pozdě.. Samotný soudní proces je nabitý emocemi a řadou velkých hereckých osob v drobných rolí, jen aby se navždy staly součástí Scorseseho práce. Nakonec musí zvítězit spravedlnost a stejně jako divák si to bude muset i Ernest na dost dlouho odsedět. P.S. Osobně moc děkuji za uzavření některých linek skrze závěrečný titulkový epilog... Bylo by jednoduché tuhle Scorseseho novinku pro svoji stopáž a možná až moc proamerický příběh odsoudit, ale i ve svém 26. případě přichází s celovečerní (doslova!) podívanou, která nemá v dnešní době obdoby. Už není prostor na to si na jeho styl zvykat a dávat mu šance, tohle není takové, že vám nesedlo nic předtím a teď to bude náhodou jiné. Jenže když se podíváte, co každý rok vychází za filmy, tak tyhle masivní příběhové epopeje točí už opravdu jen on. A já mu za to taky vysoce děkuji.. Užíval jsem si tu geniálně vyspělou práci s kamerou, která staticky nestojí uprostřed domu či ulice, kde postavy něco řeší, ale doprovází je dle potřeby a kdykoli přejde do venkovního prostředí vdechuje barvitě pestré krajině vůni. Mám chtít, aby to bylo kratší, když to co by ostatní nejspíše krátili tedy vztahově seznamovací úvod mě vyloženě hladí po duši. A i když si myslím, že dojde na místa, kde se tempo vleče a příběh přešlapuje, tak si nejsem tolik jistý jestli nejde spíše o projev únavy, který by se dal eliminovat kratší pauzou, jakou si ale v kině nedáte.. Nešel bych na to v očekávání revolučního a už vůbec, že tentokrát si třeba k režisérovi najdu cestu. Jde o další ukázku výjimečnosti a talentu pro mě nejlepšího režiséra a vypravěče, kde si rozhodně nemůžete stěžovat na povrchnost charakterů postav.. Žijeme v překrásné době, v níž se můžete na půlden zavřít do kina a sledovat režisérovu představu historie, které by v jiných rukách mohlo působit jako vypočítaný tah odnést si zlatou sošku, protože na podobná témata Akademie slyší a bohužel často bez skutečného kvalitativního obsahu, ale Scorsese ještě zastihl Oskary, když udělování dávalo větší divácký smysl a nešlo o kritické docenění a rozhodnutí, nad kterými pro diváka ani nemá cenu přemýšlet.. Bez ohledu na divácké přijetí, při němž nutno podotknout, že každý, kdo po celou stopáž filmu udrží pozornost, si zaslouží zvláštní uznání. Skutečně bych nepřál vidět mou maličkost v první a třetí hodině sledování, kde ve vás svými úsměvy asi budu vyloženě probouzet agresi.. Ale tohle je ultimátní vypravěčská onanie, v níž se Scorsese nekompromisně vysmívá dnešní zrychlené době a rozhodně to nehodlá usnadnit ani divákům.. Jenže kdo si jako já umí najít cestu a třeba bude nadšen, navíc přiznávám, že ve mně každým dnem příběh zraje.. Není to nejlepší Scorseseho biják, ale tenhle dědoušek pořád zatraceně umí! A já mu za to nesmírně děkuji.. /viděno v kině/ 90% () (menej) (viac)

Mkartaylas56

Vlastně to ani nešlo natočit lépe. Legendární Martin Scorsese nám konečně opět do kin doručil svůj nový snímek a po vzoru Irčana či jeho starších klenotů jde o monumentální, výpravný a komplexní příspěvek, který rozhodně není bohatý jen na délku stopáže. Svým poutavým stylem vyprávění nás tentokrát uvádí do 20. let minulého století a mapuje naprosto šokující a zrůdné události okolo Osedžů, indiánského kmene, co měl to štěstí, že na svém území narazil na bohatá naleziště ropy. Ovšem to, kromě dosud nepoznaného bohatství, přineslo i značné neštěstí, v podobě pozornosti a vychytralosti bílých Američanů. Příběh není tolik detektivní, jak se mohlo zdát, ale jde spíše o komornější dobovku, jenž klade velký důraz na tehdejší rasovou problematiku a na poli několika let mapuje záhadná a jen zdánlivě náhodná úmrtí členů zmiňovaného kmene. Ty jsou v průběhu filmu hezky stupňovaná, i spolu s čím dál napjatější atmosférou a mnohdy jsem si říkal, že dál už to snad jít nemůže. Opravdu to, co zde "bílý muž" napáchá, budí silné emoce a hlavně znechucení, čehož si je Scorsese dobře vědom a pro prohloubení tohoto dojmu vás v tom nechá pořádně vymáchat. A právě ti amorální jedinci jsou tu reprezentováni v čele s postavou, kterou ztvárnil Robert De Niro a musím říct, že už jsem ho dlouho neviděl takhle dobře hrát. Jeho hodný strýček se sakra temnější druhou tváří baví v obou rovinách a sám Robert si to zcela jistě užíval. Ovšem ještě výraznější a nejednoznačnější roli tu má Leonardo DiCaprio, který hraje vlastně celkem netradiční charakter. Na jednu stranu trochu přihlouplý, ale milující manžel, na stranu druhou bezpáteřní oportunista, kterému nedělá problém si zašpinit ruce, pokud díky tomu vydělá. Stejně tak se sebou kvůli své hlouposti nechává snadno manipulovat a často i k věcem, které by sám ani neudělal. Prostor k herecké realizaci tu tedy je velký a Leo toho využívá naplno. Od oscarového Revenanta jde za mě o jeho nejsilnější výkon a bude zajímavé sledovat, zda mu to nějaké ocenění přinese i tentokrát. Podobně silným dojmem na mě, krom těchto dvou již ostřílených hvězd, zapůsobila Lily Gladstone, která uzavírá pomyslný trojlístek hlavních postav a jedná se o naprostý herecký objev. Je to poprvé, co jsem se s ní setkal, no a stačilo to k tomu, aby si mě získala, když během filmu zvládla hned několik hereckých poloh s naprostou lehkostí. Kdybych se měl zamyslet, tak letos asi nebylo mnoho filmů, které by byly výkonem svého ansáblu herců tak kvalitní, jako právě Zabijáci. No a spolu se zkušenou rukou hlavního dirigenta Martina Scorseseho tak daly vzniknout eposu, který z mé strany zcela naplnil očekávání a cítím, že tady se bude nejen na Oscarech blýskat. ()

Dejvecd

Je to dokonalé? Asi nie. Hodilo by sa to skrátiť minimálne tak o dvadsať minút? Definitívne. Avšak Martin Scorsese aj napriek menším nedokonalostiam dokázal natočiť solídny film o klamstvách a využívaní, ktorý minimálne mňa fakt bavil. Na humorných pasážach som sa smial a do diania na plátne som bol dostatočne zainteresovaný, aby tie šialené skoro 3,5 hodiny prešli relatívne rýchlo. Možno by to chcelo vylepšiť tie emocionálne momenty, ale inak si myslím, že samotné posolstvo a nejaké "prehováranie do duše" udrelo na tie správne struny. DiCaprio hrá fantasticky, De Niro hrá fantasticky a Brendan Fraser fakt potešil. A to ani nehovorím o fantastickom režijnom štýle, vizuále a skvelom scenári. Dosť možno Oscarovým konkurentom pre letného Oppenheimera. 8/10 ()

PAVLIS

Amíci si můžou odškrtnout další položku ze seznamu dosud nezfilmovaných historických křivd a já jsem rád, že jsem se dozvěděl o pro mě neznámém historickém střípku, ale to si stačí přečíst jen text distributora. Rozhodně není třeba ještě vidět tento film, který kromě pěkných obrázků, výpravy a hudby v těch strašlivých téměř 3,5 hodinách nenabízí víc než čím dál tím větší zhnusení a frustraci z chování minimálně dvou postav a nestříhající střihačky. ()

Tomacek

Nemůžu říct, že bych na film měl špatnou náladu, právě naopak. Tento film dokáže v určitých situacích hodně dobře pracovat s atmosférou a v divákovi tak vyvolat takový ten nepříjemný pocit, ale to už jsme u  Scorseseho zvyklí. Film mi také celkové připomínal předešlého Irčana a to hlavně skrz chlad, který je z toho cítit. Mám tím namysli např. vraždy: jdi, popadni za rameno, zastřel a běž dál. Ovšem jedna ovšem veliká výtka u mě je stopáž, která je prostě přepal. U Irčana mi to tak ani nepřišlo, ale tady to jde cítit na míle daleko, až tak že sedačka v kině mi byla každou vteřinu nepohodlná. Všechny skvělý momenty co se tu stanou jsou tak hodinu od sebe (alespoň to tak připadá). Film tedy vyjede v jednu chvíli nahoru a potom to zase srovná na takový střed. Film jsem si však užil, ovšem z mého pohledu taky trochu zklamání...**** ()

Blazkowicz

Víc jak tři hodiny trvající utrpení v kině. Film absolutně bez života a emocí. Pěkně se na to dívá, ale to je tak všechno. Pořád jsem čekal, kdy se to rozjede nebo dojde k nějakému zvratu (třeba že se Ernest přidá k indiánům a bude střílení), nějaká akce nebo rychlé zametání stop před vyšetřovateli a ono nic. Jen si to tak pluje. Di Caprio si nemohl vybrat horší postavu. Neustále protažený ksicht nic nechápajícího debílka, to nebyl hezký pohled a herectví za nula. 3+* ()

MyrnaAlec

Spektákl o ňoumovi vracejícím se z války, který si vezme za ženu bohatou indiánskou ženu a za popichování svého strýčka se postará i o ostatní bohaté obyvatele. Pak je těch vražd už příliš a do věci se vloží nově založená FBI. Vyprávění je pomalé, velkolepé a všechno vypadá moc dobře. DiCaprio je už dávno out z rolí hezounů a Niro padoušsky skvělý. A ta paní, co hraje Molly, je taky přesná. ()

Overclocker8

Toho naivního prosťáčka zahrál Leonardo dobře, ale příště mu někdo řekněte, že to, že hraje ve “westernu” neznamená, že se musí tvářit jako Clint Eastwood. ()

Mamlas

Kulturní dramatické okénko do života prostých zbohatlých indiánů a podobně prostých bělochů, kteří z indiánů dělají dojné krávy ve prospěch někoho, kdo je všechny mentálně převyšuje. Příběh je od začátku průhledný, stopáž bezohledně převalená, 80% vaty, nic moc se tam neděje, přemíra zbytečností k přetočení... Kdyby to mělo celé kolem 90 minut, tak budiž, při tomhle castingu to mohl být slušný, lehce nadprůměrný film. Takhle zdlouhavě naředěné se to už smyslům příčí. ➡️ 45% ()

Plastík

Pan režisér světového formátu by si měl vzít k srdci to, že doba pokračila a vše jede velmi rychle. Velmi rychle. A není to díky drogám, ale díky sociálním sítím. 5 až 15 vteřinová videa skazili naše soustředění a schopnost sedět v klidu přes tři hodiny. I když to to byl moc pěkný film a ukázal historii USA, tak to bylo debilně dlouhý.  To se měl vrhnout na seriál.  A měl by úspěch X-krát větší. ()

SAINTS

Režisér mnohých kultových snímok Martin Scorsese sa vo svojom najnovšom filme rozhodol spracovať sériu vrážd pôvodných obyvateľov Ameriky, ku ktorým dochádzalo v Oklahome v 20. rokoch minulého storočia. Príbeh vrážd pôvodných obyvateľov Oklahomy je ukážkou toho najhoršieho a najabsurdnejšieho z amerických dejín. Pôvodní obyvatelia  Ameriky čelili krutostiam zo strany bielych už od čias kolonizácie, preto nečudo, že boli vystavovaní ďalšiemu útlaku. Najviac bije do očí vzťah Ernesta a Mollie, ktorý je až do konca nejasný. Divák môže len hádať, či boli Ernestové city k Mollie úprimné, alebo mu od samého začiatku išlo len o peniaze a o to, aby s ním bol strýko spokojný. Historické krimi Scorseseho je veľkolepé, a to nielen z hľadiska úchvatnej kinematografie, prepracovaného scenára a hviezdneho obsadenia, ale aj vzhľadom na jeho dlžku. Ide o úmornú dlžku pri ktorej neobsedí každý. Tematicky ide o dôležitý film, ktorý približuje neľahké pomery pôvodných obyvateľov Ameriky. ()

miki68cz

Tak vám nevim..... Děsně jsem se těšil a šlo to, bylo to dobrý, ale ne výborný. Neskutečný lokace, boží práce architektů, maskéři a kostyméři na jedničku, ale něco mi tam chybělo. Chyběla tam brutalita z Godfellas, možná chyběl vypravěč, který by se tam hodil, možná to bylo moc dlouhý a já vlastně ani nevím, jak moc to bylo podle pravdy, protože popisku jsem tam taky pořádnou nezaznamenal. Hmmmm dobrý, dlouhý a trochu divný. Nikomu bych nedal Oskara, ale doporučuji na dlouhé zimní večery. ()

Mateyf.Iks

Za me super. Asi mi to fakt sedlo. Koukal bych se klidne 8 hodin. DiCaprio posledni 3 filmy hral celkem ňoumy, ale samozrejme luxus. Krasnej predkus. Kdyz maj sceny s Denirem, tak je to fakt radost. I nejaky ty Scorsese shoty tam jsou. Peknej remeslnej film se zajimavym a neokoukanym nametem. Super dialogy, herci, kamera. Co vic chtit. Jeste kdyz to stalo skoro stejne jak močovina The Killer :D ()

Pete

Pro mě osobně zklamání - a to píšu s velkým respektem ke Scorseseovi, k němuž chovám obrovskou úctu, a spoustu jeho filmu miluju. Nyní je ale už bohužel za uměleckým zenitem, podobně jako další přesluhující legendy kinematografie (Eastwood, Scott). Klobouk dolů, co ve svém věku ještě dokážou, nicméně k jejich nejlepším dílům už mají nyní daleko. U Zabijáků se to projevuje ve zdlouhavosti, a otravné repetitivnosti, ve které se jinak zajímavá a společensky důležitá látka utápí, a jaksi rozpouští. Mnoho zachraňují vynikající herecké výkony, především dalšího spolehlivého veterána De Nira. Silné 3*. ()

Filmfactorem

Je to velice kvalitní krimi drama s úžasnými hereckými výkony, ale je trochu moc dlouhé. Z prvních dvou a půl hodiny bych tak hodinu vystříhal. Působí to na mě jako director´s cut, který je rozhodně dobrý, ale byl by lepší, být o něco kratší. ()

adamix

Scorseseho epická, herecky energická a príbehovo bohatá dobová dráma, okorenená tradičným tvorcovským štýlom s peknou záverečnou myšlienkou od samého režiséra. Na Vrahov som do kina nešiel, lebo stopáž. Ale paradoxne film mal stále čím zaujať, takže aj tých šialených 200 minút ubehlo celkom rýchlo. Tradične Leo zažiaril a úprimne som nečakal, že tu bude hrať falošného zmrda. Lily Gladstone zabodovala a z tohtoročných hereckých ženských výkonov by si zaslúžila výhru o zlatú sošku ona. A je zázrak vidieť v súčasnom filme ženu, ktorá je síce osobnostne a charakterovo vyspelá a silná, ale predsalen emočne závislá a odkázaná na svojho manžela. Zdĺhavosť občas prinesie neželané vytknutie, ale pre tento film sa mi to aj hodí. Perfektné dobové kulisy, správne vypointovaný a zaujímavý príbeh o bohatých indiánoch a falošných ľudí, ktorí sa im zadreli do životov a postupne ako jed ich začali vyhladzovať. Nechýbalo veľa do plného hodnotenia. Za mňa 85%. ()

darthvader77

Mist Scorsese prostě i na stará kolena válí. Mijazaki to ukazoval se Zvedá se vítr a teď i s chlapcem a volavkou tady borec maifánského žánru ukazuje, že to má pořád v merku. Hudba atmosférická, De Niro a DIcaprio je vraždící dvojice ale ani zbytek castu v roli indiánů si s ničím nezadá a potěšili i známé tváře z Breaking Bad. Pamětihodná je Dicapriův break down ve vězení po smrti dítětě. Krásná ukázka jak lidé se neštítí ničeho a mne osobně pomohlo si rozšířit obzory. Doufám, že nás mistr obdaruje ještě pár kousky protože čert ví, že náhrada za něj v současné době neexistuje. ()

Cermicek

Dobrá čterčička. Jako ruku na srdce, kdo to dal na jeden zátah bez klimbnutí zaslouží dva bludišťáky. Já to dokoukal na čtyři pokusy! První dvě hoďky jsou fakt dost nuda, kterou nezachrání ani herecká filharmonie LdC+RdN. Až s nástupem Jesseho to začíná odsejpat, ale to už je celkem pozdě. Závěr výbornej, ale na toho zlatýho plešouna to nemá ani náhodou. De Niro klasicky vynikající, Leo sqělej (nevim, co tady všichni maj s tou jeho protáhlou tlamou = mně tu naopak seděla jak prdel na hrnec a postavu Ernesta výborně dokreslovala) a rybana taky zahrála z partesu👍.All n all, film kvalitní, ale krom poznání, že v US kdysi byli inčučúnové, co si vodili bělochy díky černýmu zlatu si z toho divák moc neodnese. ()

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD