Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton) jsou nejúspěšnější bankovní lupiči v americké historii. Jejich osvědčenou metodou je zajmout v předvečer loupeže manažera vyhlédnuté banky a ráno jej "doprovodit" do práce. Jednoho dne ale jako rukojmí vezmou znuděnou ženu v domácnosti Kate (Cate Blanchett) a události naberou nečekaný směr. Kate nejenže ze svých únosců nemá strach, ale naopak všechno vnímá jako příjemné rozptýlení. Zanedlouho se stane komplicem dvojice a postupně i milenkou obou mužů. Jejich přátelství tím získá povážlivé trhliny a ruka zákona po nich začíná chňapat čím dál tím dotěrněji... (oficiálny text distribútora)

Faidra

Nebudu nikomu nalhávat, že je to veledílo. Ale Cate coby otrávená housewife, která je ze svého únosu všechno jen ne vyděšená, Bruce coby lupič-drsňák a BBT jako lupič-neurotik, to je třaskavá kombinace a nemůžu se zbavit dojmu, že si ti tři užívali film stejně jako diváci. ()

Jossie

Tak napoprvé za 4*, ale podruhé už to nebylo tak dobré. Chvílema to bylo utahané a mělo to hluchá místa. Jinak velmi sympatická trojka hlavních hrdinů, trochu Butch a Sundance, trochu Bonnie a Clyde, chvílemi velmi vtipné, jako oddechovka určitě dobré. Konec mi přišel trochu moc přehnaný, ale k tomuhle typu filmu se asi hodí. ()

Jara.Cimrman.jr

"Vy jste ti hoši z televize: Nocující banditi. To jsem asi rukojmí. Honem pojďte dál, ať můžeme začít." Pokud by všichni ředitelé bank brali přepadení v takovém klidu, tak bych se tím snad mohl živit i já. Jenže oni to tak neberou, brání se, natáčejí si mě, dávají mi mezi bankovky barvící kapsle a ještě na mě volají poldy. To se radši budu živit poctivě a po večerech si užívat u podobně pohodových filmů, ve kterých si rukojmí femme fatale zarputile odmítá vybrat mezi svalovcem a hypochondrem. A jelikož k tomu hraje pohodová muzika, tak si pod hrozbou namířené zbraně dovolím hodnocení zaokrouhlit nahoru. ()

EdaS

Pohodový filmeček, který mohl být vzhledem ke schnopnostem svých tvůrců mnohem, ale mnohem lepší. Chtělo by to především lepší dialogy a trošku pokrátit rozvleklejší první polovinu. Výkonům hlavních představitelů vzhledem k žánru se nedá vytknout prakticky nic. Zvlášť Cate Blanchett mě překvapuje svou schopností ztvárňovat naprosto různé postavy a vždy na jedničku. ()

Morien

-"I don't wanna rob banks for the rest of my life. The stress level is just too damn high." Když přijde na filmové hypochondry, tak zdejší Billy Bob je určitě můj nejoblíbenější. P. S.: Cate Blanchett se zrzavými vlasy, hot damn. ()

Gilmour93

Neurotický hypochondr Billy Bob, Bruce s účesem Carradineho z Kung-Fu Legenda pokračuje a mezi něma krásná desperate housewife Cate. Ti všichni na loupežné stezce ve stylu Bezva finty s Belmondem, jen o něco méně humornější a o něco více romantické. Willis, Thornton, Blanchett a všechno půjde samo, řeknete si, jenže Levinson měl smůlu, že zrovna točil v období stávky střihačů (mínus 20 minut by rozhodně nebylo na škodu) a opět shořel na svém syndromu vymačkaného citrusu, protože všechny jeho filmy, co jsem doposud viděl, se mi zdály poněkud bez šťávy. ()

Aluska88

Vtipná, příjemná, chytrá a svižná gangsterská krimi komedie. Vysoce sympatická a skvěle k sobě padnoucí ústřední hrdinská trojice. Bruce Willis jako "silný a šikovný" chlap, Billy Bob Thornton jako "citlivý" neurotik a úchvatná, éterická Cate Blanchett. Při tomto filmu mě zaplavil pocit, že snad není nic krásnějšího, než žena s bílou pletí, zrzavými, či tmavými vlasy a hypnoticky jiskřivýma, modrýma očima. A právě Cate je jednou z těch hereček, jež mezi tyto nevšedně, až nadpozemsky nádherné ženy patří. Fenomenální jsou její muzikální kreace v kuchyni a v autě, obě při písních Bonnie Tyler. Vůbec celý soundtrack je skvěle zvolený. Kromě Bonnie také U2 či mě neznámí Five For Fighting se zpěvákem, o němž jsem si byla při sledování jistá, že je to hlas Jamese Blunta:) Jen úvodní scény s návštěvou u dvou teenagerů a poté prvního vyhlídnutého bankéře mi nepřišly příliš věrohodné. Jako jen tak se jim objevili v obýváku dva chlapi ve vězeňském oděvu, oni se ani nelekli, nezavolali policisty a v klidu je nechali v bytě. Pak jsem si řekla, že je to pořád jen film a nemá smysl si dvěma scénami nechat ovlivnit celý skvělý děj. Potěší milá závěrečná pointa. No, kdo jste jim právě toto nepřáli?:) Můžu Vás zastřelit." - "Jen do toho, ani nevíte, jak mi tím pomůžete," "Tak ji zastřel, zakopeme ji v lese.":) ()

genetique

Fakt dobrá krimi zábavka. Willis a hlavne Thorton sú skvelý! Perfektne zohraná dvojka, len čo je pravda, Bruca by som rád vídaval aj v takýchto rolách. Veľmi slušne som sa bavil. Slušný scenár, neohraný, s hromadou zvratov, ktoré milo prekvapia. Ale o tých 15minút by sa to dalo skrátiť. Záver klasika, ale kto by si prial aby to skončilo inak? 80%. ()

Le_Chuck

Dve pozitívna = dve hviezdy. Po prvé Cate Blanchet - krásna, prirodzená, zrelá herečka nech sa objaví kedykoľvek, kdekoľvek. Po druhé záver, ktorý na rozdiel od NEUVERITEĽNE NUDNÉHO zbytku nepostrádal nápad a bol zrozumiteľný. Ináč sa pritom dá fajne podriemkávať. ()

castor

Poctivé tři hvězdy, ovšem tvůrci před kamerou i za ní slibovali přeci jenom víc. Dvěma zlodějíčkům totiž nestačí běžné potíže spojené se zločinem. Cholerik Bruce Willis a neurotik Billy Bob Thornton se navrch zamilují – do stejné ženy. Tu fobiemi trpící Thornton neprozřetelně unese, jenže právě dáma v domácnosti Cate Blanchett ve velkém domě neprožívá život, který si vysnila. Takže tohle nečekané rozptýlení vlastně přivítá. Zručný Barry Levinson sice měl slušně napsaný příběh, ale mohl a měl něco vynechat/vystříhat, zbavil by se tak hluchých míst a přidal šťávu a říznější tempo. 65% ()

Trellíno

Příjemná oddychovka, ale nic víc. Chvilkama dost přitažený za vlasy. Wiilis je skvělý jako vždy, celkově bylo obsazení zvoleno velice dobře. Nebýt to tak roztahané, hodnocení by bylo vyšší. Ale za ten konec si to ty 3* zaslouží. ()

darkrobyk

Život je sud prachu a tohle zase velmi příjemná komedie. V záplavě rádoby vtipných stupidit se jedná o dobrou zábavu. Předvídatelná, konec se sice dá odhadnout, ale dnes jeden nikdy neví, že... Několikrát jsem se zasmál, což se u dnešních komedií často nestává. Cate Blanchetová řádící v kuchyni a zpívající společně s Bonnie Tylerovou Holding out for hero mě prostě dostala! Vůbec sáhnutí do 80.let nevadilo - Tanita Tikaram, stejně jako třeba pozdější song od U2. Jen jsem se stále nemohl ubránit pocitu, že B.B.Thornton je v některých momentech tak podobný Ivanu Trojanovi, že snad je to Trojan sám.... ()

Gimp

Nuda prý není argument. Pak tedy nemám argument pro 3 hvězdy tomuto filmu. Ale všimněte si, že tam stejně jsou. pam pam It's beatiful day... pam pam ()

cheyene

Chvílemi mi Banditi připadali jako Butch Cassidy a Sundance Kid v moderním hávu, avšak kvalitativně jsem tu viděl značný rozdíl. Neříkám, že jde o špatný film, to vůbec ne, děj není špatný, protože kombinuje prvky komedie, krimi, dramatu a romantiky, hraje tu Bruce Willis, kterému role svědčí, podobně jako Cate Blanchett, zaznívá tu příjemná hudba, ale v celkovém dojmu to u mě není na více než 3*. Banditi mi zkrátka přijdou jako průměrná, či lehounce nadprůměrná záležitost, kterou mohu vidět jedenkrát, ale podruhé bych si ji už nejspíš nepustil. ()

paascha

žertovná gangsterka, která by byla lepší, kdyby byla o dost vážnější. Jinak vcelku koukatelné jako podklad pro práci na PC ()

Shakers

Priznám sa, že som o tomto filme nemal ani potuchy, že vôbec existuje a to som videl deväťdesiat percent Willisoviek. Nuž nikdy nie je neskoro a tak dvadsaťjeden rokov od premiéry, som si pozrel celkom dobre hodnotených Banditov. Zo začiatku ma to celkom bavilo, stred mi prišiel zaujímavý, ale moc ma neupútal, keďže romantika tu podľa mňa moc nefunguje medzi ústredným triom, no a záver je asi to najlepšie, čo tento film ponuka. Pre mňa to je len lepší priemer. Willis ma bavil vo svojej úlohe, Thornton, ktorý hral s časti dementa, moc nie a Cate Blanchett, aj keď je kočka, tak mi tiež prišla nejaká mimo. Vlastne celý film mi prišiel, čo sa týka správania postav dosť divný. Ale takých scén je v tomto filme viac. Mám rád vykrádanie bank, ale také chabé prepady (okrem premysleného záveru), kde nie je skoro žiadna ochranka som nevidel už dávno. Zaujímavé príbehom, dobre obsadené, ale nie moc záživne zrežírované. 65% - 3* ()

petaspur

Pobavil jsem se, oddychl jsem si a navíc jsem se od Billy Boba dozvěděl o několika fóbiích, jejichž charakteristiky v životě jistě uplatním. Co si může člověk přát víc po těžkém pracovním dnu. ()