V roce 1999 přežije dospívající Celeste (Raffey Cassidyová) násilnou tragédii. Poté, co zazpívá na zádušní mši, se z ní s pomocí její sestry skladatelky (Stacy Martinová) a talentovaného manažera (Jude Law) stane vycházející popová hvězda. Celestin raketový vzestup ke slávě i následná ztráta nevinnosti jsou úzce spjaty s otřesným teroristickým útokem, což mladou energickou dívku promění v dosud nevídanou celebritu – americkou ikonu, zbožňovanou polobohyni a světovou superstar. V roce 2017, po skandální události, která podkopala její kariéru, zažívá dospělá Celeste (Natalie Portmanová) velký návrat na scénu. Během turné na podporu šestého alba s názvem "Vox Lux" musí nezlomná a drzá popová spasitelka překonat osobní i rodinná úskalí, aby si proklestila cestu mateřstvím, šílenstvím i monumentální slávou ve věku teroru. (Cinemax)

Chrustyn

Těžké na sledování ale nesmírně zajímavé. Film už v úvodu nepříjemně překvapí při představení hlavní hrdinky a v nepříjemnostech pokračuje prakticky po celou dobu. Natálka netradiční ale výborná. ()

Marze

Nádherně režírováno bývalým hercem Brady Corbetem. Je to temné a občas nervující zkoumání současné kultury, násilí a smyslnosti, která ji pohání. Občas je zde příliš mnoho myšlenek a na konci nezůstane žádná. ()

classic

Snímok Bradyho Corbeta sa očividne inšpiroval masakrom na Columbine High School z roku 1999, keďže i tento film zahajuje svoje dejstvo (Corbet ho scenáristicky upravil na rok 2000, január) v navlas rovnakom duchu, len s tým rozdielom, že pôvodne útočili dvaja mladí páchatelia, študenti školy, keď tentokrát si „vystačí” iba sám, narušený, psychicky labilný jedinec, Cullen Active, ktorý po vstupe do hudobnej triedy, automaticky, po krátkej chvíly, namieri svoju hlaveň zbrane proti učiteľovi, ktorého chladnokrvne zavraždí, a v tom momente a šoku, začnú študenti vrieskať od strachu, kedy jedna z nich, Celeste (nie, Buckingham), si i napriek extrémne zložitej situácii, udrží chladnú hlavu, kedy ho chlácholí, aby pustil študentov, že práve v tom okamihu nastane zbesilá streľba, strih, úvodné, depresívne titulky, za asistencie perfektnej DP Lola Crawleyho, a v doprovode policajných áut a sanitiek, so sirénami, ešte tesne predtým si SWAT zmapuje epicentrum, ktoré je už po krviprelievaní, s mŕtvolami, čo ležia všade na podľahe, kedy už len treba spísať konečné štatistiky, zároveň i prepáčte trochu za môj pomerne brutálny a surový koment, ktorý som si doteraz neodpustil, ale je to vskutku až tak strašne na pocit nepríjemné, že sa mi to dostalo až hlboko pod kožu ! Našťastie niektorí toto vyčíňanie prežili s traumou na srdci, a tak po istom čase Celeste Montgomery za pomoci svojej staršej sestry Eleanor, napíšu spoločnú pesničku "Wrapped Up", akúsi hymnu za obete, z ktorej sa stane veľký HIT, zo Celesty bude zo dňa na deň-popová hviezdička, a to je pokračovateľom snímku, čiže o jej vzostupe a páde (drogy, alkohol), s množstvom dlhých, nudných, občas i neprerušovaných záberov, s chameleónskou Natalie Portman, ktorá je výborná herečka, ale i speváčka súčasne, že pri jej záverečnom koncerte som neveril vlastným očiam a ušiam, podala to naprosto famózne, s čím jej mohla vypomáhať aj profesionálka SIA, ktorej balady i spievala ? Film je veľmi silný v niektorých pasážach, t. j. prológ, aj prvá, slabšia polovica, i sekvencia z chorvátskej pláže je maximálne strhujúca, no po príchode “portmanky” stojí film na mieste, až v citovanom finále je excelentný, a tak mám dosť zmiešané dojmy, keď si myslím, že vidieť Vox Lux nie je až takou extra stratou času !? Je to asi diskutabilné. ()

Lacike

Hlavna hrdinka na zaciatku a na konci zazije nejake tragicke udalosti, ale okrem nich jej zivotny pribeh vlastne prilis zaujimavy nie je. A to ani napriek skvelemu hereckemu obsadeniu v ktorom sa objavi viacero mojich oblubenkyn. A ako bonus charizmaticky Jude Law. Ja sa asi nejakeho poriadneho filmu s Natalie, ktory by som mal chut vidiet aj druhykrat, uz nikdy nedockam. 5/10. ()

BoPo

Čo nám chceli povedať? Že obdivujeme ľudské trosky? Že aby sa stali obdivovateľnými, tak musia podstúpiť sebazničenie? Že žijeme v zvrátenej dobe? Že boh existuje? Že boh neexistuje? Že Natalie Portman dokáže plakať na povel? Ja fakt k*rva neviem. V podstate než sa objavila na scéne Natalie, tak to pôsobilo ako tak zaujímavo. Ako nejaká necenzúrovaná sonda do zákulisia stvorenia popstar. Nenechajte sa nalákať na kombináciu Jude Law a NP a vyhnite sa tejto podivnosti oblúkom. ()

ledzepfan

Čtyři hvězdy za to, že po dlouhé době jsem viděl něco z čeho jsem zmatenej jak lesní včela.. Tady se fakt vůbec nechytám a to je svým způsobem sympatické.. Nebo spíš dráždivě nezvyklé... ()

Laxik

Šoubyznys je kamion, kterej vás porazí, ale pak vás ještě dalších 20 let veze na svý kapotě jako andělici od rolls royce. Všem na odiv. Zajímavej film, zpočátku možná maličko nudí, ale s příchodem dospělé Celeste a tedy výborné Natalie Portman se rozjede. Negativní hodnocení každopádně chápu, není to pro každýho. ()

M.i.k.e

strašně zvláštní a místy celkem bizarní film o kterém nějak nevím co si myslet.Jisté je,že se na něj ale moc pěkně kouká díky výborné kameře a precizní režii.Mnohem lepší je pak první polovina bez Portmanky...60% ()

Aljak

Poriadne dynamický scenár plný kontrastov vyplývajúcich z vývoja osobnosti hlavnej postavy Celeste. Od šedej vystrašenej myšky až k žiadostivej a povýšeneckej superhviezde, ktorá sa absolútne utrhla z reťaze - či už charakterovo alebo vizuálne. Po dejovej stránke to bolo zaujímavé, hoci tá začiatočná fáza filmu ma bavila oveľa viac ako Celestina dospelosť a jej problematický vzťah s dcérou. Pesničky od Sie ma nijako nezaujali, a nepomohla tomu ani skvelá Natalie Portman. Celkovo je to tak na 3* ()

Crawler-D

Označovat se za portrét 21. století je značně odvážné. Nakonec to pro mě ale srazilo nudné koncertní finále, jinak to bylo poutavý, ale ne nijak originální pohled do hudebního showbyznysu. ()

Juto

Začiatok a záver filmu je vynikajúci. Stred sa len vlečie čo je Škoda. Záverečné prekvapenie filmu je dych vyrážajúci. 6/10 ()

Larushka

Než se na plátně objevila Natálka, tak se mi to líbilo moc. Raffey Cassidy byla skvělá. Z té popové hudby jsem si skoro chtěla vystřelit mozek z hlavy. :)) ()

chelseaman22 odpad!

Vox Lux je trudomyslný film o trudomyslné ženě, které je zejména svým vokálem a outfitem všem buřt. odpad! Celosvětový příjem k 7. 10. 2019: $727,119 ()

viperDavid

Přiznám se bez mučení, že jsem si to původně vykládal za životopisný příběhl Sii, nicméně jediné společné jsou drogy a chlast. Natálie přiznala, že film byl natočen za velmi malé peníze, ve kterém se prostě politicky musela ukázat avšak kvalita odvyprávěného příběhu je tak mizerná, že to nezachránila ani ona. Některé scény vypadali až moc vtipně než aby byli vážné což asi byl původní záměr. Bohužel se to nepovedlo tak jak by asi mělo. Je vidět, že i když zde hrají herci první ligu, někdy to prostě nestačí. Nicméně úvodní a konečná scéna jsou skvělé. ()

Pavlínka9

Tento film není pro běžného diváka. Buď se bude děsně nudit, nebo to po 30ti minutách vypne, protože se mu to nebude líbit jelikož to nejede v běžných kolejích.....A tím je ten film ale jedinečný...Má tam hodně zvláštní základ v tom, jak se může z holky, která se stane účastníkem nepříjemné situace hudební hvězdou a jak jí to otočí život vzhůru nohama... Ten film má něco do sebe, zároveň tím, že nejsem zastáncem populární hudby - nebylo to pro mě běžně "poslouchatelné", ale zajímalo mě, jak to s nimi dopadne...to znamená, že mě to drželo až do konce, abych věděla, co z toho bude dál :) A to je pro mě veliké plus. ()