Vtedy na Západe

• Československo Tenkrát na Západě (viac)

Opustená železničná stanica, na ktorej traja muži trpezlivo čakajú na príchod vlaku, je legendárnym prológom jedného z najslávnejších westernov v dejinách svetovej kinematografie. Tých troch poslal pištoľník Frank, aby sa postarali o tajomného cudzinca, ktorý si chce s Frankom vybaviť nejaké staré účty. Keď na malej stanici príde k nevyhnutnej prestrelke, vyvraždí Frank so svojou bandou rodinu farmára McBaina, tesne predtým, ako na ranč prichádza McBainova nová manželka Jill... (STV)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: F1 = 25.12.1991+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA (so slovenským dabingom): MARKÍZA = 22.10.2010 (25.10.2010) ()

Deschain

Už som to mohla vidieť dávno. Ale nemala som to srdce pustiť si to na počítači. A pár dní dozadu som sa dozvedela, že to bude v tohtoročnom slovenskom Projekte 100. Vravím si, dokonalosť. A nakoniec to dopadlo inak. Pár minút dozadu som to videla na festivale Colours of Ostrava. Filmová dokonalosť. Postavy, dialógy, prostredie, charaktery postáv. Všetko. A vďaka Eňovi najsilnejší hudobný zážitok festivalu. Heh, ešte teraz sa musím ovládať, aby som nesmoklila do klávesnice v press centre. Nebolo to sice plátno v kine, len premietanie na plátno, ale bolo to neuveriteľné. V kine si to nenechám ujsť. - Už som si to nenechala, slovenský projekt 100 a zatiaľ dve projekcie. Snáď sa podarí ešte aspoň raz. A keď pôjdem budúci rok vo februári na Morriconeho do Viedne....tak to bude neskutečné. To je mi jasné. A šup s týmto do top 10. Pištolníci. (Gong, Colours of Ostrava - 20.7.2013 / Lumiere - Projekt 100 - 22.9.2013 / Lumiere - Projekt 100 - 28.10.2013 / Lumiere - Projekt 100 - 9.12.2013, Lumiere - Projekt 100 - 29.12.2013, Lumiere - Filmotéka - neúplný záver! - 27.9.2020) ()

borsalino

...opět jsem shlédl největší klasiku mezi westernovýmí filmy a přesto, že nejsem zrovna fanda fimů plných jasně definovaných kladných a záporných chlapáků, kde je od prvních minut dost odhadnutelná dějová linie, tak film Tenrát na západě si musím pustit alespoň jednou, dvakrát za rok, abych znovu užasnul nad excelentně natočeným filmovým dílem, ve kterém není ani "ň" navíc a současně žádné "ň" nechybí. Vše podtrhuje strhující hudba hudebního génia Ennia Morriconeho. Takže nezbývá, než se znovu těšit na strhující herecké výkony, strohé dialogy a napjatou atmosféru, do které se již poněkolikáté rád znovu ponořím. O kolika filmech lze říci totéž? ()

0x141627D3D

Po dlhej dobe film, pri ktorom som zaspal... Hudba dokonala, zbytok ma vsak vobec neoslovil. Pravdepodobne to bude zanrom nakolko som pri spracovani nenarazil na nic, co by mi nejak vadilo, jedine ze postavy su onicom a vsetko sa to zdlhavo vlecie - to maju westerny tak nejak spolocne. Westerny mi celkovo nesedia, objektivne vsak musim povedat, ze film je "asi" zasluzene ospevovany, namna vsak dojem nespravil. ()

Peetas

Westernová klasika a pro mě lepší a takové víc westernštější než Hodný, zlý a ošklivý, ikdyž jsem nikdy neměl moc westerny v oblibě tahle klasika se svou vynikající hudbou se mi zalíbila. ()

Necrotongue

Doslova nádherná záležitost ve všech ohledech.Herecké výkony,scénář,režie,kamera,na co se podívám,to je výborné,já na filmu nedokážu najít slabinu.Pokud bych nějaké slabé místo najít dokázal,bylo by to úplně jedno,protože díky hudbě bych na to okamžitě zapomněl.Takhle to dopadne,když se na place sejdou mistři svého oboru.K hodnocení mám jen jednu připomínku:Nemám k dispozici dost hvězdiček. ()

Ištván87

"Máte pro mě koně?" Tenhle film je pro mě srdeční záležitostí a lebedí si v Top 5 mých nejoblíbenějších filmů. Jeden z nejbáječnějších filmových počinů, a to nejen v rámci westernů. Film pro pravé labužníky. ()

JASON_X

Překrásný a nadčasový film, jehož tempo je kouzelně pomalé, záběry kamery dlouhé a meditativní, hudba hypnoticky působivá, zkrátka pravý opak dnešního moderního šuntu s ruční kamerou a epileptickým střihem. Na tom filmu se mi líbí úplně všechno, třeba i božský zvuk vrzajícího větrného čerpadla nebo čeho na začátku. Henry Fonda je ďábelsky skvělý, role padoucha mu sedne dokonale, nechápu že byl do té doby obsazován pouze do rolí kladných. A zajímalo by mě, jak v osmašedesátém natočili tu scénu s mouchou neodbytně lezoucí po obličeji (dnes by se to vyřešilo digitálním trikem). A ještě jedna moucha, tentokrát jen jako malá vada na kráse - že by už v dobách osidlování Divokého západu znaly ženy umělé řasy? (Claudia Cardinale). Ale možná že ano, nevím... Každopádně smekám před tvůrcem tohohle geniálního opusu a neodpustím si jízlivou poznámku: Není divu, že za oceánem prý snímek u většinového publika příliš úspěchu nesklidil (a to je pro něj to nejlepší možné doporučení). P.S.: Tak už vím, jak to bylo s tou mouchou na tváři, díky příspěvku od uživatele don corleone! ()

Drolin

Dokonalý příklad bezchybného filmu. Tenkrát na Západě lze sledovat prakticky pořád, a vždy v něm lze nalézt něco nového - subjektivně i objektivně, neminutelná špička kinematografie, a to nejen v žánru western. ()

Bauer

Westerny nesnáším dokonce bych řekl , že je to ten nejhorší žánr filmu ale před tímhle smékám klobouk.Výborný obsazení ( nemusím ani Charlese Bronsona ) a ta nádherná hudba.Film který musí vidět každej.Klasika ()

becki_tu

Král westernů a klenot světové kinematografie, který je, díky svému hereckému obsazení, nadčasové Leoneově režii a v neposlední řadě také díky geniálnímu soundtracku mistra Morriconeho, zkrátka nezapomenutelný. A nesmrtelný. ()

matestlust

Já se omlouvám, ale tento film mě trochu minul. Ze spaghetti westernové jízdy Sergia Leona samozřejmě mega uctívám nesmrtelnou dolarovou trilogii s Clintem, film Tenkrát na Západě mě ale spíš nudil, zdlouhavé situační scény, které jsou silným rukopisem tohoto režiséra, mi zkrátka přišly až moc zdlouhavé a ani tolik kultovní hudba k tomuto filmu, od geniálního Ennia, mi k srdci tolik nepřirostla, jako ta z dolarovek. ()

Kimon

Ano, nebýt té skvělé hudby, jak se zmiňuje Kleopatra, nebyl by tento western tím, čím je. Hvězdou mezi westerny. Tím samozřejmě nikterak nesnižuji herecké umění zůčasněných. Je to prostě dnes již westernová klasika, tolikrát zkouknutá, že by jí možná prospělo uložit na několik roků k ledu, aby pak opět s plnou parádou ohromila další generaci diváků. ()

Sawy

Takže...Jedna hvězdička za perfektní a dokonalou režii Sergia Leoneho.Druhá hvězdička za nezapomenutelnou hudbu Ennia Morriconeho.Třetí hvězdička za první výraznou ženskou postavu ve westernech,kterou navíc hraje nádherná Claudia Cardinale.Čtvrtá hvězdička za jednoho z nejlepších záporáků ve westernové historii Franka,v úchvatně slizkém podání Henryho Fondy,kterého mám zafixovaného hlavně jako klaďase z Jízdy do Ox-Bow.Pátá hvězdička za nádhernou postavu desperáta Cheyenna.Další hvězdička za tajemné charisma Charlese Bronsona a jeho Harmoniku.Taky musím jednu přihodit za famózní atmosféru.A poslední hvězdička za dokonalé finále,Teda,jak se tak dívám,těch hvězdiček se mi tady nakupilo až moc.Ale to jenom dokazuje,že pro takový film,jakým je Tenkrát na Západě,těch pět hvězdiček prostě nestačí.První western,který mě dostal do kolen a do zhlédnutí Hodného,zlého a ošklivého taky můj nejoblíbenější zástupce tohoto jedinečného žánru. 100 % ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

13.07.2015

Quentin Tarantino miluje hudbu Ennia Morriconeho a mnoho let usiluje to, aby slavný italský skladatel ozvučil jeho film. Především westernová legenda, jejíž tvorbu jste slyšeli třeba v Tenkrát na… (viac)