Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

Toro8

Není o čom. Už len ta zvučka od Morriconeho vás opäť chytí za srdce. Dlho som zvažoval či tu dám najvyššie hodnotenie pretože pre mňa je len jeden top western a to vtedy na západe, ale po opakovanom zhliadnutí tohto snímku už nevahám dať 5*. ()

yrik

Kuknul jsem na něj jen z důvodu žebříčkového umístění, nejspíš jsem ho už kdysi viděl (dokonce jsem se nechal na chvilku znejistit přítelkyní, že tam hrají Hill ze Spencerem), western není můj žánr. Ale jo, dobře natočený, mohl být o malinko kratší, Clint báječný. ()

hajner

Skvelý western pri ktorom som nepocítil hodinkový syndróm pre jeho dĺžku. Skvelo zahrané s výborným scenárom a hudbou. Tradične skvelá old school westernovka. Jedna z najlepších rolí ak nie najlepšia Clinta Eastwooda. ()

Otarie

Ač nepatří westerny mezi mé oblíbené žánry, Sergio Leone dokázal protlačit do mé top desítky hned dva. Miluju ty dlouhé, pomalé scény, kde více, než ze zbytečného tlachání, vyčtete z výrazu tváře a atmosféru okamžiku cítíte, jako byste tam byli. Tento film je takových scén plný a závěrečná přestřelka je moje nejoblíbenější filmová scéna vůbec. Eli Wallach jako Tuco nezapomenutelný! Věčná škoda, že TV na tenhle skvost zapomíná a možná proto ho mám o chloupek raději, než Tenkrát na západě. Čistých a zasloužených 100%. ()

maestrum

Ještě v polovině filmu jsem si říkal, co na tom všichni vidí ? Není to špatné, ale jsou přece lepší westerny. Poslední čtvrthodina jak Tuco hledá hrob, to je zážitek. Už chápu název skladby Ecstasy of gold a význam slova hamižnost :D Prskal, dychtil, slintal, třepal se nedočkavostí, to se musí vidět. ()

HeyHo

Kdo tenhle film neviděl, jako by ani nežil..je to prostě skvost kinematografie...obavám se, že už nikdy nebude na světě takový génius filmu, jako byl Sergio..ale na druhou stranu.. to ani nechci. :) ()

JancakV

Pro mne nejlepší western všech dob. Úžasná hudba, neuvěřitelné a dlouhé záběry, špičkové obsazení a bezvadné postavy, dobrý příběh, prostě u mne Nr. 1. ()

Road.Man

Aj keď takmer trojhodinový film, ubiehal veľmi rýchlo, čo je známka kvality. Clint bol fakt "dobrý", ale najviac ma dostal "the ugly" Eli Wallach. ()

Seiby1

Clint je jeden z nejlepších herců, živých i zesnulých, na světě.. Udržuje si svou dolarovou latku hodně vysoko... Lee seriozní jako vždy.. Ale tomu co předvedl Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez by se měli oba poklonit.. Hloupý, vtipný a naivní Elli, něco takového nenajdete u věčného rivala tohoto filmu. PS: Leone a Morricone rulez ()

debuggercz

Tento film spolu s Tenkrát na západě dokazuje, že Sergio Leone patří mezi elitu westernového žánru. Přestože Tenkrát na západě byl podle mého názoru lépe zpracován, tak i tu nechyběla výborná hudba, herecké výkony a humor. ()

TeeToTaller

Vynikající western, který Tenkrát na Západě jednoznačně převyšuje - ať už vtipem, hláškami, nápaditostí i větším množstvím akce. Začátek i závěr filmu nemohli být lepší, a to samé mohu říci o postavě "the Ugly", protože toho jsem hltal plnými doušky. ()

omadlik

Ostré, ostré jako břitva. Kdo je dobrý? A kdo špatný? A jak tohle všechno smísit, aby divák pochopil a zároveň "to v něm přeci jenom trochu hlodalo"? Tak takovéhle otázky si mohl klást Sergio Leone coby režisér westernové 3 dílné série při natáčení posledního titulu. A povedlo se. Zatraceně dobře se povedlo, protože divákovi naservíroval krmi vskutku královského chodu. Všichni tři protagonisté hlavních rolí plní role na výbornou, děj je místy natolik delikátní, že se jedná troufnu si říci až o definici klasiky žánru. Prostě a jednoduše - pro ty z vás, kteří máte western rádi, je to sousto mnoha ingrediencí avšak společně splývající v jednu skvělou chuť. A budete mít chuť ochutnat znovu ;-). Hodnocení: 90%. ()

oskarmovie

Môj obľúbený film od Sergia Leoneho ..Nestarnúca klasika s Clintom Eastwoodom a v tejto dobe 98 ročným Eli Wallachom ktorý ma v tomto filme bavil asi najviac..Naozaj vynikajúca réžia, kamera , hudba Ennia Morricona ,kostými a samozrejme herec ako Lee Van Cleef ktorý skvelo stvárnil záporáka a celkovo silný zážitok od začiatku až do konca . ()

kubyczech

Pro mě je tenhle western č.1 ! Tenkrát na západě je samozřejmě elitní, ale u tohoto snímku se člověk i zasměje .. "Když střílíš, tak střílej a nemluv" Role Eli Wallacha mě dostala nejvíc .. U Leea člověk ani nepotřebuje úvodní nápovědu, že to on je ten zlý, jemu to vyzařuje z očí a strejda Clint je pro mě symbol divokého západu ()

lukas_flek

nejsem milovníkem westernů, ale např. opravdová kuráž se mi velmi líbila. byl jsem přesvědčován, že hodný zlý a ošklivý není obvyklý western s tvrďáky tvrdšími než diamant a kamennými tvářemi v situacích, kdy by se průměrný člověk podělal strachy, tak jsem to zkusil a ... nedokoukal. zvlád jsem asi 2hod a pak jsem došel k závěru, že je to obvyklý western splňující charakteristiku z předchozí věty a že se způsob vyprávění děje do konce už zřejmě nezmění. na mě to bylo dlouhý předlouhý, bez spádu a s hroznými zvukovými efekty (kdy facka má 100dB). ()

mpet

Mezi westerny je Hodný, zlý a ošklivý absolutní špičkou. Přímočarý příběh, spousta humorných situací a samozřejmě hudba, která se člověku dostane pod kůži. To vše v režii Itala, který zastínil všechny americké režiséry v tomto pro amíky vlastním žánru. Vidím zde jedinou vadu a tou je délka filmu. Skoro tří-hodinová stopáž je na mě poměrně dost. (A to jsem poměrně velký a nadšený fanda westernů). ()

PORTER44

Western-Sergio Leone-Clint Eastwood k tomu není co dodat.Co spolu tihle dva natočily to jsou perly na které se nezapomene.Výborné herecké výkony C.Eastwood,L.V.Cleef a E.Wallach lepší osazenctvo nemohli vybrat i když film má skoro tři hodiny tak jsem se ani minutu nenudil,propracovaný detaily celého filmu,prostředí,hudba a příběh nemělo to chybu.Takové to westerny už nikdy nikdo nenatočí takový talent se málo kdy objeví. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)