Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

SamanthaM.M

Začala som pozerať tento film len preto, aby som si overila, či bol Clint Eastwood za mladi naozaj taký feši ako teraz jeho syn Scott a veruže bol. Prvá hodina ma dosť nudila, pretože je rozvláčna, ale postupne film nabral grády až do nezabudnuteľného finále. Teraz mi už len zostáva zložiť poklonu majstrovi Morriconeovi za jeden z najlepších soundtrackov 20. storočia. P.S. Aj vám tá scéna s mostom hrozne pripomínala Most cez rieku Kwai? ()

palmrus

Omluvuji se Clintovi, ale já jsem u toho usnul. Možná proto, že se na sebe pánové třeba i 10 minut jen koukali, než se něco stalo a možná i tím, že jsem viděl prodlouženou verzi. Nicméně jsem bez skrupulí usnul. ()

FOCKE_WULF

Vtipné, kýčovité, geniální. Ošklivý a Hodný se po čas filmu nemohou zhodnout, jestli jsou hromský kámové na život a na smrt nebo co vlastně. Zlý s opravdu ostře řezanými rysy je prostě zlý. Ovšem optimista, když někomu ukončuje to jeho pozemský trápení, tak se u toho tlemí. Když pan Bú naděloval filmové vtípky - sestřelování klobouků, tak Sergio Leone rozhodně byl u toho. Bylo to ve všech jeho filmech, měl to opravdu zmáknutý a kdyby ho zlolajná smrt neodvedla z tohoto světa, tak by jistě natočil tříhodinový western bez nějakého trapného děje, kde by si jen parta debilů z hlav sestřelovala klobouky. ()

Killingjoke

Kdybych si sestavoval žebříček nejlepších westernů, tenhle by se jasně umístil na jeho topu. A paradoxní na tom všem je, že ten nejlepší western natočil italský režisér Sergio Leone, geniální hudbu k němu složil další Ital Ennio Morricone a takřka výhradně byl natočen ve Španělsku. Do postav "hodného", "zlého" a "ošklivého" byli obsazeni Clint Eastwood, Lee Van Cleef a Eli Wallach, směska tak nepředstavitelně rozdílná, že k sobě naprosto perfektně sedí. A pak je tu samotný příběh, výtečná povídačka o ukradeném a schovaném zlatě, doplněná epizodními událostmi, jenž spojují hlavní postavy u niž brzy pochopíte, že není až tak snadné přistoupit na to, že ten je dobrý a ten zlý. To vše na pozadí americké občanské války... Na tomhle westernu je prostě všecko správně. Sympatické postavy vás donutí fandit i tomu největšímu hajzlovi a břitká ironie příběhu na tváři často vyloudí úsměv. A ano, není to jen nafouknuté pozlátko a ty zvěsti mluví pravdu... tohle je vážně nejlepší western všech dob!... ()

Razzor_82

"Když máš střílet, střílej! Nemluv!” Leone je špička ve spaghetthi westernu. Trojice skvělých herců v čele s blonďákem Eastwoodem. Kulisy divokého západu a hudba je perfektní. Škoda jen celkem natahovaných scén které brzdí dynamiku filmu. 8/10 ()

Kalimero13

Místy sympatické, s krásným prostředím a obecně klobouk dolů, že toto bylo natočeno 20 let předtím, než jsem se vůbec narodil, ale pokud nejste vyloženě fanda westernu nebo to není film, na kterém jste vyrůstali, tak při opravdu upřímném hodnocení, ten film nemá dnešnímu lehce náročnějšímu divákovi co nabídnou, natož udržet šťastného skoro tři hodiny. Ten film nemá dobrý příběh, nemá dobré herecké výkony (přehrávají nebo hrají nějaké nerealistické karikatury - problém většiny starších filmů) a i ta epická skladba je na konci filmu znásilněna naprosto směšným dlouhým neodpovídajícím záběrem, který jí není hoden. ()

depp

Eastwood je ten nejvíc cool cowboy co sem kdy viděl. Film všechny znaky skvělého bijáku, v čele s úžasnou hudbou s klasickým motivem. ()

Arequipa

Eastwoodovo frajerské zapalování cigarety a její následné převalování v ústech + vtipné hlášky vyřčené jako nic z něj dělají jednoho z největších filmových frajerů. Scény v poušti, kdy voda rozhoduje o tom, kdo má zrovna moc jsou nezapomenutelné. ()

Highwayking

Mezi westerny prostě špička. Narozdíl od Tenkrát na západě tenhle kousek nerve tak za srdce ovšem vůbec mu to neubírá na hodnotě. To vyvrcholení strastiplné dějové linie - prostě geniální, a to zrovna nejsem vyznavač westernů. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych mohl popřít dokonalost tohoto snímku. ()

thoosah

klady: dobrý děj, vynikající herci, skvělá závěrečná scéna, jeden z nejlepších soudtracků zápory: moc roztahané; scény, které bych vynechal (na co ta scéna s vyhozením mostu?) = dlouhá stopáž --- Film to byl skvělý, nenudil jsem se, místy se smál, místy byl napjatý, prostě tak, jak to má být. Ovšem pocity rozhodně nejsou pro plný počet hvězd. Jak říkám - skvělé -> 8/10 ()

D.Paulus

Klasický spaghetti western. Třetí díl "dolarové trilogie". Na rozdíl od známějšího rozvláčného Tenkrát na západě má tento film více akce, vtipu i napětí. ()

simplejack

Hodně podařený western(taky ho točil Leone, tak musí byt podařený), ale pro mě vždy bude stát ve stínu Tenkrát na západě, což se mi ve všech směrech líbí o něco více. No nicméně si stojím za tím, že Leone natočil dva nejlepší westerny pod sluncem a ikdyž westerny zrovna nevyhledávám, tak na tyto dva se vždy rád podívám. ()

Saimon

Perfektní kamera a gradace určitých scén vynáší tento western mezi nejlepší svého žánru. Moc se mi líbilo duo Eastwood a Wallach. Western mi nic nerika,ale tady mi 154 minut uteklo jako nic.. ()

Joski

Perfektné zavŕšenie Dolarovej trilógie:-))) Jednoznačne jeden z naj Spaghetti Westernov! Najlepší na tomto filme je scenár. Priamočiary príbeh s absolútne nepredvídateľnými udalosťami a prešpekulovanou zápletkou. Leone si odskúšal všetky svoje filmové esá a dokonale sa pripravil na natáčanie Vtedy na západe:-))) ()

bakeero

Westerny nejsou mým šálkem kávy, ale tenhle si mě získal. Sice by se dala vypustit epizodka s válčícími armádami, ale jinak vše OK. A závěr prostě nemá chybu. Možná, že ještě poupravím své hodnocení, protože minimálně 1* je za hudbu a samotný film prostě není jen za 3*, ale k dokonalosti tomu kousíček chybí... Uvidíme s odstupem. P.S. Tady jednoznačně vykrádal i Tarantino a čím víc filmů, které on vyloženě kopíruje (hlavně ve své novější tvorbě) a nic nového nepřidává vidím, tím víc u mě Tarantino klesá na pouhého plagiátora a střihače. ()

Nekroskop

Všechno je tak, jak má být. Vynikající režisér, herci, hudba, kamera... Ale proč je to, proboha, tak dlouhý? Místy to byla až nuda. Filmu by prospělo vypuštění několika scén, možná celé jedné vedlejší dělové linie. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)