Léto 84

• Česko Léto roku 84 (festivalový názov) (viac)

"Nejšílenější věci se odehrávají na předměstích", sděluje nám v úvodu filmu "Léto 84" patnáctiletý Davey Armstrong, a něco o tom ví. Děj se odehrává v červnu onoho titulního roku v oregonském městě Ipswich. Davey tráví celé dny i noci poflakováním, tlacháním o sexu a podrobnostech z pokračování Hvězdných válek, a hraním si na “lovce lidí” s kamarády Eatsem, Woodym a Curtisem. Když se v televizi objeví zpráva, že policii uniká sériový vrah, pro Daveyho, který se vyžívá v konspiračních teoriích, je hrůzostrašná novinka příslibem vzrušujícího dobrodružství. Vezme si do hlavy, že oním vraždícím maniakem, který v okolí kosí teenagery v jeho věku, je jeden z jeho sousedů, navenek přívětivý policista Wayne Mackey. Davey strhne své tři nejlepší kámoše k tomu, aby společně začali na vlastní pěst pátrat po usvědčujících důkazech. (Cinemax)

toomm

Disturbia 2, tedy až na to finále. Ale ne, je to dobré, dokonce dost dobré. Perfektní počin pro fanoušky, až na posledni čtvrthodinku naprostá oddechovka, kde si divák může jen užívat povedenou atmosféru. Až závěr to ale vyzvedne do úplně jiných končin. Za mě super. 85% ()

j.sorensen

kdyz vidim tech 72% tak je jasny,ze vetsina hodnoticich je ve veku tech ctyr onanistu.v zanrovym vyctu by melo byt uvedeno misto horror a thriller, film pro deti... ()

Nikolas__

Dementní, sentimentálně směšně pojatá vykradačka věcí jako Stand by me nebo Stranger Things. Naprosto příšerné postavy. Hodinu a půl se díváme na to jak se čtyři pubertální hovada baví o hovnech, s tím nejprovařenějším scénářem, a potom se tam Jendou za dvacet minut objeví zajímavá scéna. Hlavní hrdina hrál tak špatně že jsem si nezapamatoval ani jméno té postavy ve filmu. Jen ten kluk s brýlemi a podezřelý soused jsou v pohodě postavy. Ostatní kluci jsou příšerní, ta holka je příšerná, ty rodiče jsou příšerní - prostě celý film šel úplně mimo dne. Občas dobrá hudba (ač stereotypně osmdesátková), ale jinak je to pořád bullshit. A jestli tohle někdo považuje za horor, tak už opravdu nevím, kdo z lidí tento žánr vnímá hůř. Alespoň závěr má nějakej říz. ()

Kanee

Novodobé horory stojí za starou belu, i o tom je tento film. Nechápu jak to vůbec může být v kategorii horor, to i cesta do práce je víc na posrání než tohle. Chápu, že to není dělané jako přímo horor ale i tak, drama bylo jen když jsem si myslel že si tlouštík usral v treehousu a byl to killer. Retro supr, ale nevím, mám z toho pocit ošizeného filmu s dobrým potenciálem. Ty smrti jsou jak otvírání jogurtu nožem. Hodně věcí se dalo předpovědět jen z pohybu kamery, celý film se odehrává jen kolem jednoho podezřelého. Šlo to udělat líp, škoda, vypadalo to dobře. Odpovídá tomu tenhle votřesnej trailer. ()

tsatsiki

Tak tohle bylo překvapení, nečekal jsem, že mě to tak chytne, ale nemohl jsem se odtrhnout.Musel jsem vědět, jestli pan policajt je vrah.Výborně zahrané,  i napsané, i když od začátku je tak nějak jasné, že pan policajt vraždil.Sympatické obsazení, skvěle je to zahrané a temná hudba za mě dává hodnocení  75%. ()

johnsnow

Veľmi zaujímavý klon Distrubie, ktorý ale má o niečo drsnejšie scény, jeden kurevsky nepríjemný zvrat a naozaj nečakaný záver. ()

Dexter666

Nepovažujem to za žiadny chladný kalkul. Hlavne po tom, ako sa film poslednej tretine zlomí a my sa pozeráme na skvelo napísaný tretí akt. Filmu chýba pevnejšia réžia, niektoré scény na seba moc dobre nenadväzujú tempo kolíše (istým spôsobom sa tak odlišuje od žánrovej Disturbie). Asi nikdy som si tak po filme nehovoril, že toto a toto by som natočil inak. Pretože ten spirit tam je a je to robené s láskou, určite nie kvôli nejakému komerčnému megaúspechu. Výsledok možno kazí necitlivý strih, ale tá atmosférická hudba (oh Bože Bananarama!) ma jednoducho núti myslieť na roky môjho teenagerstva, aj keď to bolo o generáciu neskôr. Veľmi silné 4* ()

Naghavi

Vůbec to nebylo špatné, ba naopak...Osmdesátkové prostředí mne nostalgicky udrželo být během první hodiny vzhůru a závěr filmu vcelku brilantní. 80% ()

Kushina

Absolutně si nemohu stěžovat, byl to skvělý film, kde parta mladých naivních kluků nakonec najde vraha, do kterého by to nikdo netipoval. Každý jim říkal, že to on být nemůže a nakonec to mladí teenageři vyřešili. V celém filmu bylo velké napětí, které se dalo krájet a pravá tvář vraha byla nakonec o to děsivější, když jsme věděli, jaký to byl před tím "milouš" :D 65% ()

misiaq

tazko sa to komentuje, kedze vacsinu dojmov som si nasiel v prispevkoch od ostatnych prispievatelov. Len by som dodal, ze vidno, ze tvorcovia a reziseri sa nesnazili ist podla sablony a snazili sa vniest prvok (ne)prekvapenia, no velmi mi to pripominalo Disturbiu kde sa podobny namet objavil, no tam boli vztahy medzi moznym vrahom a jeho pozorovatelom tesnejsie no a atmosferou aj ked bez mystery je to blizke stranger things, no tam ta atmosfera 80tych dychala z kazdeho prvku, hudby, vizualu, kontextu... ()

BlackAdder87

Dalo by se říct že je to tak trochu variace na Okno do dvora, nebo jeho modernější remake Disturbia. Tentokrát s dětskou partou a v retro kabátku. Já se u toho bavil, i když objektivně musím říct, že příběh nebyl bůhví jak originální, tedy až na konec, který mě docela dostal. Pokud se nevezete na 80´ vlně, tak si z mého hodnocení uberte 1*. ()

TesterX

Souhlasim s komentem LIVINDEAD. Fakt je to drtivou vetsinu stopaze pro decka, nabori to az uplny zaver. Bohuzel tu chybi napeti, nejaky twist, prekvapko,vlastne takrka vsechno. Cely film tedy jakztakz zachranuji herci, kteri se snazi, dobova atmosfera a pekny hudebni podkres. ()

hrdygay

prijemne prekvapenie, dobry film s neznamym castingom, film je akasi verzia to, super 8, stranger things, partia pubertakov patrala po seriovom vrahom, vyborny osemdesiatkovy feeling, skvely zaver, paradny soundtrack 7/10 ()

Lily.Rush

Zprvu malinko Disturbia, hodně záživný průběh, bavila jsem se na vlně napětí a tajení dechu. Lekačky na úrovni (věc názoru, samozřejmě :-) ) a sympatie vůči hlavní postavě za žádnou cenu nevzdávajícího se Davea. Občas mě štve, že nelze hodnotit víc podrobně, víc limitovat a rozlišovat, co ze kterého filmu člověk dostává, protože mých 5 hvězd se nevyrovná jiným, ale 4 dát prostě nešlo. V posledních cca 15 minutách se moje potěšení z děje obrátilo o nejvíc procent na druhou stranu, jak jen mohlo. Stísněnost a bezmocnost z toho, jak děj vyústí, mě proti vůli ničilo. Hudba bezvadná, miluju tuhle dobu, dýchalo to na mě přesně tak, jak si sama pamatuju z dětství. Pluska za to, že hudba neopouštěla většinu všech momentů. Perfektní zážitek. Silná a nejlépe strávená podívaná, jak jen si člověk může vybrat. Povedlo se moc. ()

Jenn

Málem sem se posrala! Teď vážně, nečekala sem, že to bude taková pecka, ta hudba je mrazivě skvělá, herecký výkony výborný, jsem vážně spokojená. SPOILER Pořád sem doufala, že polda je čistej neškodnej loser...shit. A taky sem fandila špekounovi a bylo mi ho fakt líto...shit! ()

bonovox

Ďalší príjemný retro film z 80-tych rokov, ktorý vyniká tým, že sa v ňom neobjavujú mimozenšťania resp. zlí démoni. Naopak, partia chalanov hľadá vo svojom mestečku sériového vraha. Prekvapí dosť brutálny záver, ktorý je dostatočne kvalitný a nepredvídateľný. Slušná práca a príjemné navnadenie na 3 sériu ST. ()