Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

lestatie

Boží! Nemám, co vytknout (možná hudba by mohla být epičtější). Moje nerdské srdce zaplesalo. Film je zábavný, efekty skvělé, super herecké výkony. Po skončení mám chuť najít si nového Dungeon mastera a po dlouhé době si opět zahrát. Nicméně znalost hry opravdu není nutná a film si užije i kdokoliv, kdo má rád humor a dobrodružné fantasy. Plný počet hvězdiček. ()

Nedos.

Po vsech tech kravinach, kde se na pribeh a zabavnost kasle na ukor genderu a podobnych nesmyslu, je tohle hodne velký prekvapko. ()

Bennnnyy88

Uf, tak tohle mě zatím hodně minulo. Nový Strážci Galaxie, Společenstvo Prstenu ? První hodina se vleče a kdo nezná nic z toho světa tak je ztracený. To bych ještě filmu odpustil, ale tady se nejde z bodů A do bodů B, ale tady se jde z bodu A do bodů B za 5 minut a pak následuje C D atd.  No nic musím to vstřebat a zítra si to dát ještě jednou, třeba mi něco zásadního uteklo. ()

Matio

Moc jsem se těšil a moc jsem si přál, aby to byla jízda. Po hodině nudy se to trochu rozjelo, ale jelo to jak fízlové s fábií na plyn, když pronásledovali cigány v žigulíku do kopce v DC-city. Mě to prostě nebavilo. Příběh s tradičním zmrtvýchvstání, rudá kněžka hrála bez charismatu a špetky záporáctví a herci v partě hrdinů mi nesedli. Chcete zažít zábavu? Místo tohoto filmu pozvěte pár hezkých prsatých holek na dračák a budete mít zážitek do konce života. Jo a trpaslík byl super, ale proč sakra nebyl v partě?! ()

EricNor

K pěti hvězdám chybí lepší casting. Chris Pine není záruka úspěchu, jeho charisma mě míjí a celkově je to takový cukrkandl. Chyba byla i ve viditelně přestárlé Michele, kterou mám jinak moc rád, ale tady by to chtělo někoho mladšího méně znuděného. Postava paladina asi vyzněla trochu jinak, než bylo zamýšleno. Zbytek byl v pohodě. Po oslavných recenzích jsem čekal větší pecku. ()

tein

Velmi příjemné překvapení. Nic jsem od toho nečekal ale za to jsem hodně dostal. Letošní asi nejlepší film co jsem zatím viděl. ()

supEnoc

Takhle kdysi vypadal jeden z těch horších blockbusterů, kterej sice neurazí, ale nic spešl nenabídne, obvykle provázenej 100% předvídatelnym příběhem a meh postavama. Dnes to bohužel patří k tomu lepšímu, nicméně to neznamená, že z toho budu nadšenej. Pár referencí pobavilo. 65% ()

soloMCFC

Obrovský překvapení, Chris Pine i Hugh Grant výborný. Konečně zase fantasy na úrovni se skvělou dávkou humoru,akce a nápaditým příběhem! ()

SirErLeerdan

Pecka! Musím uznat, že jsem od toho moc neočekával a o to víc mě to krásně a mile překvapilo. Po dost letech perfektně udělané fantasy! Poslední fajnový fantasy bylo s Harry Potterem nebo Pánem Prstenů, tj. 20 let zpět. Takže tohle opravdu stojí za to. A podle mě nejlepší role Michelle Rodriguez. A Hugh Grant jako záporák? ANO! Kdy uvidíme Granta jako záporáka a navíc ve fantasy adaptaci? Zupa!... Jo a bez buzíků!!! Už za to dávám o 20 vejš. Za mě 95% ()

Zaks

Milé, vtipné, zábavné a aj napriek neúmernej dĺžke, vďaka svižnej akcii a nenásilnému humoru, rýchlo odsýpajúce. Či už kladné alebo záporné postavy sú sympatické, herci zvládajú svoje role bravúrne. Hudobne, trikovo, komplet celý vizuál na vysokej úrovni. ()

LoneGunman

Tak, a je to tady, dočkal jsem se. První pořádné filmové přenesení světa Forgotten Realms na stříbrné plátno. V tomhle světě jsem při hraní her jako Eye of the Beholder, Baldur´s Gate nebo Icewind Dale, a při čtení mnoha a mnoha knížek strávil opravdu hodně času. Na jednu stranu jsem si byl celkem jistý, že je to jen otázka času, kdy se do toho někdo pustí, na druhou stranu jsem spíš myslel, že ten, kdo to udělá, vsadí na jistotu a zkusí to s nějakou zavedenou postavou, pravděpodobně s Drizztem. V tom druhém době jsem se mýlil a jsem za to rád. Autoři se zbavili okovů, které by jim s Drizztem, Elminsterem nebo podobnou postavou svazovaly ruce, a šli do toho s nově vytvořenou partou dobrodruhů. A udělali dobře.  Film si naplno užijí ti, kdo o Forgotten Realms v životě neslyšeli, a fandům jako já, zase občas poskočí srdce ve chvíli, kdy jim autoři naservírují fan servis v podobě, kterou rozpoznají jen oni. Ale pozor, je třeba upozornit na jednu důležitou věc. Jedná se o fantasy a mnozí tak podvědomě přepnou do LOTR režimu a budou očekávat něco podobného a podobně epického. Nic takového však nedostanou. DnD je sandbox, je to prostředí, ve kterém se odehrávají dobrodružství všeho druhu, některá mohou být epická, jiná spíše legrační apod. To je na hráčích papírové verze téhle hry nebo na autorech, kteří tvoří obsah ze základních pravidel. V případě Honor Among Thieves zvolili autoři atmosféru, která mi trochu připomíná 80s a jejich dobrodružné filmy. Je tam akce, je tam dobrodružství, jsou tam sympatičtí hrdinové, je tam humor... Je to prostě taková osmdesátková jízda zasazená do fantasy prostředí a s novými efekty (byť ani ty nejsou úplně top). Důležité je ale především to, že jsem se u toho filmu celou dobu královsky bavil a užíval si jej. A co teď? Dostane se ten Drizzt na filmové plátno nebo ne? V případě ()

mich.chudy

Nečekejte úplně epickou a vážnou Fantasy typu LotR. Tohle je odlehčené. Hází nápady od začátku do konce. A mění se prostředí i situace. Kromě vtipu, se to umí brát i vážně, i když  klišé se tady taky nevyhnete. Sympatický film. Po dlouhé době skvělé Fantasy. ()

KatePolas777

Já tomuhle snímku reálně nemám ani co vytknout, koukala jsem na to s mladší sestrou (12let) a jí jen tak něco nebaví, ale tohle jí opravdu zaujalo. Má to takové své pohádkové i trochu strašidelné kouzlo. Určitě doporučuji. ()

Prck4

Přijemné překvapení. Postavy, charaktery, celkové působení a dojmy; naprosto uchvacující! klišé (dle mého názoru) tak maximálne 15% nápaditost "maximální!" celkový dojem z filmu: 4,5 praček whirpool! ()

aneken

Tak tohle byla jízda. Jako fanoušek D&D jsem dostal o dost víc, než jsem čekal. Ano, je to plné klišé, ale kdo někdy hrál tohle skvělé RPG tak je na to zvyklý. A je to hodně vtipné i pro ty, kdo s tímhle světem nemají moc zkušeností. Triky poctivě zmáknuté a dostal jsem i klamoparda a rosolovou krychli.  A návdavkem i Hugha Granta ve skvělé formě, ostatně celý cast mi sednul. U mě za plný počet! ;) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD