Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. (Cinemart SK)

ANTYCHRYST

Ten začátek a poznávání postav je zbytečně zdlouhavé škoda..ale celkový vizuální zážitek je parádní..skvělá kamera a nádherné záběry Egypta, Londýna..Nilu..samozřejmě ještě musím vychvalit hudbu..sakra dobrá práce..bohužel ani tohle všechno nestačilo více nežli na 60% a 3* děj a postavy to už bylo slabší..doktor se do role vůbec nehodil a I další slabota.. vražda v o.e. se tedy povedla lépe:) ()

incognito

Tak tohle za mě ne. Už předchozí Vražda v Orient expressu byla varováním. A tady to máte! Knižní předloha od Agathy Christie je zde v rámci dobové korektnosti náležitě upravena (naprosto zbytečně a nesmyslně). Je zde přidán i další nesmyslný prolog o původu kníru. Následuje přesun do digitálního Egypta, který jakoby vypadl z Lvího krále. Vypadá to jak omalovánky. Parník, na kterém se celé drama odehraje je opravdu krásný, ale to do očí bijící digitální okolí to opravdu nespraví. To o čem hlavně jsou knihy s Poirotem a to vyšetřování a skládání stop. To zde moc není. Ale předvádění digitálního Egypta si užijete dost a dost... ()

maramashi

Keď je kriminálka predvídateľná tak je naozaj asi dačo zle, keď to porovnáme s minulým dielom je to veľký skok do prázdna. Od začiatku sme všetci vedeli kto je vrah aj napriek pár zvratov ktoré nás mali odkloniť od toho kto je vrah, no nikoho to v skutočnosti nijak nezaskočilo. Emma Mackey si zobrala všetku moju pozornosť od začiatku filmu a bola najzaujímavejšou postavou aj keď ju nebolo až tak často vidno. Gal Gadot pomerne suchá a na to že ju mám celkom rád tak tu nijak zvlášť nezaujala. Jediné v čom nás posunie príbeh je že nám odhalí prečo Poirot nosí dlhé fúzy a pekné pohľady na Egypt. Nič čo by sme od Poirota čakali, sklamanie. 55% ()

Mkartaylas56

Povedená detektivka, v níž Kenneth Branagh krásně kloubí old-schoolovou atmosféru se svěží režií, nabízí trošičku odlišný a osobnější přístup k Herculovi a po celou délku stopáže zachovává filmu úchvatnou vizáž, jenž by mu možná mohla vynést i nějaké ty ceny. Jsem tedy, podobně jako po Orient Expresu, spokojen a s chutí vyzkouším i další případ (pokud tedy vznikne). ()

papadoce

Milan K., vlastná tvorba: “Z vláčiku na loďku, zo päť vrážd za hoďku, strieľanie, rezanie, na konci priznanie. Arkil je hrdina, na lásku spomína, bo mu ju zobrala bombička z Berlína. Pre prachy, pre lásku, smrť visí na vlásku, Indovia, lesbičky, kto vraždil hrdličky? Milenka z úvodu, to dala na pohodu, so svojim zlatúškom spravila dohodu. Že zmastia Galdotku, prestrelia galotku, ukryjú diamant, zvalia na srálbotku. Nevyšli plány, dámy a páni, Poirot zažiaril, jak ja včera v spálni. To bolo napätie, vášeň aj krik, tentokrát už nebol vrah záhradník.” Úklon, potlesk, ďakujem. No čo by som vám k tomu ešte. Dobré to bolo. Akoby som sa díval na plynulé pokračovanie Vraždy v Orient Expresse. Technicky dokonalá, zamotaná detektívka, ktorá Kenethovi sedí ako režisérsky tak aj herecky. Čo sa samotného prípadu týka, tak zas môžme len povedať, že hŕstka zazobancov bojuje o majetok. Nič nevídané, ale natočené svižne a dobovo. Divák ma možnosť hádať a mýliť sa. Ja by som to videl na takých 70 a Keny nech pokračuje, baví ma to. ()

J.e.r.e.c

Starosvětská detektivka Agathy Christie made by Branagh s hvězdným ansámblem doplněným o počítačové omalovánky, podruhé. Díky pomalejšímu tempu a přehlednějšímu představení všech zúčastněných lepší než Vražda v Orient expresu, které se Smrt jinak podobá jako vejce vejci.  Na rozdíl od nesmyslně překombinovaného předchůdce, kde divák neměl sebemenší šanci zápletku odhalit, jsem tentokrát zmrda na Nilu odhadl, už když jsem si zhruba v půlce filmu (tedy ještě před první vraždou) sumíroval, vo co komu de a jak se to celé může vyvinout. Byť samotné provedení zločinu je opět lehce over-the-top. A Poirot je ještě zajímavější figura než minule. Tady Kenneth zaválel. 71 % ()

Worry77

Nejsem si jistý, jestli filmové adaptace detektivek Agathy Christie působí vždycky tak prázdně a suše kvůli tomu, jak jsou v originále napsané nebo je to jenom vina filmařů, kteří se to snaží přenést na stříbrné plátno. Death on the Nile je relativně rutinní a nezáživný detektivní příběh, který je nespočetněkrát shozen špatným CGI a blue screenovým pozadím, které jasně dává divákovi vědět, že studio zcela jistě rozpočtem příliš neplýtvalo. Nejvíce to jde cítit v úvodní vojenské scéně a pak vlastně prakticky po celý zbytek filmu, protože komu by se chtělo natáčet film odehrávající se na vodě, poblíž skutečné vody, že ano. Asi nemusím říkat, že finální rozuzlení ve mně nezanechalo moc uspokojivý nebo snad překvapený pocit. Herecké výkony nejsou rozhodně špatné, ale že by se jednalo o něco, co bych měl speciálně zmínit, se říct nedá. Líbily se mi aspoň prvky ze starých filmových detektivek a nějaká ta atmosféra tam přece jen taky byla. Jinak ale musím být, stejně jako u Orient Expressu, zklamán průměrným výsledkem, který z toho nakonec vzešel. (60%) ()

LilinkaW

Nějak mě ten nový Poirot "s temnou minulostí" nebere, jeho důvtip a občasné vtípky jsou pryč, ale hlavně že víme proč nosí knír. Orient Express mi přišel zajímavější, trochu lepší herecké výkony, také tam neobtěžovalo tak špatné CGI. ()

Anianna

Každé nové zpracování známého námětu musí mít důvod. Proč se po velmi úspěšné detektivce s Ustinovem do toho pustil tak všestranný tvůrce, to mi hlava nebere. Právě Branagh, obdivovatel Agathy Christie a ještě více Shakespeara, člověk, který ctí kulturní tradice své země... Ne, Smrt na Nilu není thriller. Branagh z toho téměř komorního dramatu udělal americkou podívanou, vizuálně velmi pěkně dotvořenou, ovšem na začátku s patřičným slavnostním humbukem, který mi připomněl třeba Gatsbyho. Sám Poirot ztratil dokonce svůj ostych a v několika scénách nejen, že projevil jako muž zájem o dámskou společnost, on dokonce běžel a střílel. Branagh je zřejmě i obdivovatelem nula nula sedmičky, a tak se mu to anglické literární dědictví zachtělo pěkně spolu promíchat. Vražda v Orient expresu se mu povedla více. ()

magu

Úplne zbytočný remake. Neprináša nič nové z pôvodnej predlohy, iba nový, vymyslený príbeh o Piorotovi. Digitálne pozadie a efekty pekné, ale niekedy až veľmi prehnané, až to bije do očí.  Chápem, že niekto potrebuje žmýkať handru, kým prináša peniaze, ale to neznamená vždy, že je to lepšie ako pôvodné spracovanie. Videné na ČSFD projekci 10.2.2022 na Černém Mostě. ()

Hyperbolic

Starý příběh v novém kabátě, Branagh ale ví jak režírovat (a zahrát Poirota aby do té role vnesl i něco vlastního) a některé scény byly vážně krásné, herecké výkony i atmosféra Egypta potěší. Za mě o chlup lepší než předcházející Orient Expres. ()

nmarca

Spíš než na Nilu to byl kolesový parník na Mississipi... a ten bar asi v New Orleans... průměrná, trochu rozvleklá zábava s digitálním Egyptem zcela zbaveným Arabů (proč to nikomu nevadí?), zato s Afroameričany. Nevýrazná, místy nepříjemná hudba (Patrick Doyle se tentokrát zjevně vyčerpal). Z herců byl výrazný jen Brannagh, jinak průměr. Starší verze s Peterem Ustinovem a Davidem Suchetem tuto poslední překonávají ve všech směrech. ()

Leonora

Bože... Proč má někdo potřebu přetáčet verzi s hvězdným obsazením Davida Sucheta a Emily Blunt??? Branagha by nikdo neobsadil, kdyby si to nerežíroval sám, a zbytek ansámblu se pohybuje v rozmezí od neslaný nemastný po odpudivé flekaté slizouny. Kamera je naprosto nepřirozená, kostýmy mdlé, líčení amatérské, práce s barvami mrtvolná, zato obsazení průřezem britské smetánky afektovaně barevné. Ještě, že se toho nedožila Agatha. A abych došla k tomuhle závěru, stačil i malý kousek. Radši ani nedávám hodnocení na hvězdičky, nemám žaludek na to koukat na to celé. ()

Dejvecd

Priznám sa, že po zahliadnutí traileru, som sa na film docela tešil, pretože ukážka naznačovala, že sa môže jednať o žánrovú lahodu s dobre navodenou atmosférou. Bohužiaľ výsledný film ma presvedčil o dosť veľkom opaku. Smrť na Níle je film, ktorý sa snaží pôsobiť ako ďalšia veľká a prekombinovaná detektívka, ktorá sa však sťažka drží na nohách, ak nie priamo padá (v niektorých momentoch) a nevie si nájsť pevnú pôdu pod nohami. Príbeh je klasickým jednoduchým výplachom, pri ktorom ani vedľajšie dejové línie / motívy neprinášajú nič zaujímavé. Postavy ploché a nie príliš zaujímavé. To však ešte ani zďaleka nehovorím o tom, že prvá polovica filmu ukazuje v podstate to isté ako trailer (tým pádom nemá šancu poriadne zaujať) a tá druhá sa snaží rýchlo odpovedať na všetky otázky, takže je to tým pádom strohé a s minimom emócií. Kenneth Branagh je bezpochyby skvelým hercom a celý film, ťahá dopredu práve jeho výkon, avšak ako režisér natočil nezaujímavú zabúdačku. Keďže som bol unavený, tak som sa snažil, čo najviac vypnúť a čo najviac si film užiť. Takže s veľmi prižmúrenými očami dávam 6/10 ()

Grondal

Mám rád priznané detektívky. Vždy dúfam/verím, že niekde na očiach sa skrývajú vodítka, ktoré ma privedú k odhaleniu identity vraha spolu s vyšetrovateľom, alebo dokonca ešte skôr. Avšak je to ako s kúzelníckym trikom, každý ho chce prekuknúť, ale keď sa to niekomu podarí, nakoniec je z toho aj tak sklamaný. V tomto prípade vidíme jasné náznaky možných podozrivých, avšak nevidíme žiaden usvedčujúci dôkaz a teda máme otvorených viacero možností až do samotného záveru, čo je dobre. Škoda len, že film predsalen nebalansuje ešte tesnejšie na hrane „odhalenia“, ale to by som už chcel asi príliš. Po vizuálnej a hudobnej stránke je film vyslovene výborný a spolu s kvalitnými hereckými výkonmi (áno aj Gal Gadot  tu hrá) ma poľahky vtiahol. Šróbovaná reč hlavného hrdinu má niečo do seba a škoda, že sa do tvorcovia neponorili kľudne aj hlbšie do nejakých dobových reálií aj čo sa týka reči, alebo charakterov, kľudne by som to dal. Síce som chválil vizuál, ale vo filme sa vyskytujú aj scény (najmä nejaké kamerové oblety), kde príliš bijú počítačové triky do očí, čo je škoda, lebo toto je tiež vec, ktorá narúša feeling z filmu. Ani spomínané výtky však nemenia nič na tom, že sa jedná o kvalitnú detektívku, takže pre fanúšikov žánru asi povinnosť a ani ostatný nestúpia vedľa keď dajú tomuto filmu šancu. ()

Solverino

Dost dobrý. Úchvatný vizuál, dobrá kamera a zvuk. Zbytek není špatný, ale takový moc "hollywoodský". Však ona předloha od Agátky taky nebyla moc složitá na přemýšlení.... Herci nemají moc co hrát, ale celkem hezky se na to kouká. Proletí hlavou a je to pryč. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

24.03.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)