Zoe (Léa Seydouxová) a Cole (Ewan McGregor) jsou blízcí kolegové a tajní milenci v robotické společnosti, která se specializuje na výrobu "syntetických partnerů". Když se mezi nimi začne rýsovat milostný vztah, robot jménem Ash (Theo James) odhalí jejich utajovanou aférku a v záchvatu žárlivosti vyzradí krutou pravdu - Zoe není lidská bytost, ale také jedna z robotů. Vztah Zoe a Colea, zmítaných mezi svou vzájemnou náklonností a stigmatem obklopujícím citové vazby člověka a stroje, se rozpadne. Zatímco se Ash pokouší Zoe přesvědčit, aby přijala to, kým je, milostný trojúhelník se rázem ocitá v bouřlivé erotické spirále zmatku, zrady a nejintenzivnějšího lidského citu – lásky. (HBO Europe)

RumbleFish

Vydařená komorní a melancholická romance zahalená ve futuristickém hávu, který vzhledem k soudobému zplošťujícímu se vnímání reality nemusí být tak dalekou budoucností. Pokud máte rádi styl Black Mirror či minimalistické sci-fi Andrewa Niccola, nešlápnete vedle. McGregor svou vizáží dá vzpomenout na vysloužilého Rentona, charisma Léy Seydoux netřeba zdůrazňovat. Velmi dobře zvolaný hudební podkres. ()

sedm.1

Drake Doremus pro mě začíná být velice zajímavé tvůrčí jméno, neboť po skvělém, působivém a především originálním snímku Equals přichází tento mladý režisér s další, žánrově velice podobnou podívanou, Zoe. Opět se tedy jedná o romantické sci-fi drama, též opět zpracované ve velice působivém, osobitém a nevšedním stylu, s velmi neotřelou atmosférou a hlavně tedy velmi netuctovou zápletkou. Celý příběh je každopádně postaven na skutečně výrazné stylizaci a emocích, které ovšem nejsou ani trochu kýčovitého rázu, spíše jsou vyvolávány z těch nejhlubších lidských niter, intimně prolínající čistou lásku s existenčními otázkami, čímž je zde nakousnuto i jisté filozofično, které ale nepůsobí nikterak nepřirozeně, či nesrozumitelně, naopak řeší běžné vztahové problémy a otázky. Doremus tak nejde cestou klasických romantických filmů, má mě rád, nemá mě rád, jeho romantika je mnohem náročnější, přesto ale zároveň i velmi přirozená, zde samozřejmě ozvláštněna ještě právě sci-fi podtextem, který celkovou atraktivitu snímku ovšem ještě jen zvyšuje. Kvalitu snímku pak navíc zvyšují skvělé a přesvědčivé herecké výkony, takže já si Zoe zkrátka opravdu užil, a i když určitě nejde o film pro masové publikum, a nelze o tomto snímku mluvit jako o běžné produkci, byla by chyba ho ignorovat, na to je totiž až příliš nevšední, zajímavý a výrazný. ()

Hanys_

Zajímavá romantika, ve které se tepe do témat, která už načala např "Her". Ale není to až tak vtahující, aby se ze Zoe stala podobně kultovní vztahovka. ()

filipvrbik

V celku melanchologický pomalu plynoucí snímek o robotické lásce, takových už tu bylo spousta, nic nového se nedozvíme...Přesto je film poměrně příjemný, trochu romantičtější variace na Blade Runnera a Ex Machinu, ale nejvíce je to podobné asi Her... Chemie mezi Colem a Zoe funguje skvěle...Jediné co mi fakt vadilo bylo, že film působí velmi lacině, ano v kinech opravdu nebyl, takže to dává logiku, ale i mnohé seriály jsou na tom líp ...70% ()

petikacka

Strašná vize budoucnosti...Syntetici nerozeznatelní od lidí a syntetická láska v pilulce...Ono se to děje už dlouho...Lidi žijí raději ve virtuálním světě než v tom reálném...Jaká škoda...Ovšem naděje umírá poslední a sc-fi ji vždy mají...JE LEPŠÍ ZAŽÍT BOLEST NEŽ VŮBEC NIC...Prostě stará dobrá pravda: V ŽIVOTĚ JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ LÁSKA I KDYŽ NĚKDY KUR+A BOLÍ, ale BEZ NÍ TO NENÍ ONO...Jo a hudba fakt dokonale doplňuje vizuál...No a třešnička na dortu je EWAN... ()

Axident

Ačkoliv od stejného režiséra mě před pár lety nadchlo Breathe In s Guy Peracem, Zoe je trestuhodně nepovedený kus, jehož celou stopáž jsem si lámal hlavu, zda je možné, aby Ewan McGregor byl tak špatný herec, jak zde působí, a to jsem o něm, ač ho mám rád, neměl nikdy přehnané mínění.... Mnohokráte ze všech stran uchopené a obehrané téma umělé inteligence, která si uvědomuje sama sebe a vyvíjí se (humanoidní android), čímž vzniká neřešitelné morální dilema, by potřebovalo mnohem emotivnější a silnější zpracování a mnohem schopnějšího režiséra i aktéry, aby zaujalo. A to cítím, že chápu, jak to režisér zamýšlel a proč to udělal zrovna takhle (nudně!), ale naprosto to nefunguje. Tak jediné, co mě zaujalo, byla píseň Apocalypse od Cigarettes After Sex, která ve filmu zazní. Za mě, bohužel, vyloženě zaoufalý výsledek :( ()

BOURQUE

Film „Zoe“ v sebe skrýva potenciál. Pokročilá fúzia citov a myšlienok medzi „robotom“ a človekom s (ne)malou dávkou „art“ prvkov. Tá chémia medzi L. Seydoux a E. McGregor nie je zlá, ale ten „deep feeling“ tu chýba. Myšlienka zaujímavá a viem si predstaviť, že s niečím podobným sa ešte v budúcnosti stretneme. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

wege

Je to strašná nuda, a to jak příběh, tak atmosféra, provedení, kamera, tak většina hereckých výkonů. Není v tom pořádný zvrat, nerozumím tomu, proč jednají tak, jak jednají, není to logické. Je v tom divná hudba, která se snaží navodit atmosféru, kdy se to odehrává, ale taky se nedaří. Jako by režisér nevěděl, co chce filmem říct, neříká nic, nedonutí vás to o tom jakkoliv přemýšlet, u mě základní předpoklad aspoň trochu dobrého filmu. Kdyby v tom nehrála Lea, tak to nedostane ode mě ani tu jednu hvězdu. ()

Jereme

Herecky super, hudba i vizuál je také povedený a některé věci vedou k zamyšlení, ale scénář je takový... no jak to popsat... něco tomu chybělo ()

mirkath1

No nevím, jen doufám, že některá nebude chodit s robertkem třeba do divadla. Stroj je stroj, ať se to nazývá jak chce. Vložené vzpomínky a city prostě nejsou zkušenost.Kravina ()

PlysovyMacko

Nenapadny, pomaly filmik o robotoch, ktorí slúžia ludom co nechcú byť sami. V úvode sa mladá žena dozvie, že je robot a celý film sa s tým vysporiadava a rieši romantické city k svojmu stvoritelovi. Je to utahane a bez energie. Páčil sa mi nápad s tabletku, ktorá vyvoláva pocit zamilovania. ()

rigby

Příjemná romantická sci-fi o tom, že i do robota se dá zamilovat. Možná se na tenhle film bude někdo dívat skrze prsty, ale mě se to líbilo. I když to nebylo nijak složité ani náročné ani dokonalé. Ale možná tkví dokonalost v nedokonalosti. ()

bonovox

Sci-fi romantika o láske medzi človekom a robotom s dobrým námetom a kvalitnou hereckou dvojicou ale bez výraznejších momentov. ()