Očarujúca Anna je hlavnou hrdinkou strhujúceho akčného thrilleru, plného prekvapivých dejových zvratov a vášnivých vzťahov. Kedysi predávala v Rusku na trhu matriošky a teraz pracuje ako top modelka v Paríži - teda aspoň tak to vyzerá na prvý pohľad. V skutočnosti je chladnokrvnou a mimoriadne nebezpečnou tajnou agentku, ktorá má vďaka tvrdému výcviku schopnosť vyviaznuť živá z akejkoľvek prestrelky či súboja. Nikto však netuší, že Anna okrem pokynov vedenia sleduje aj svoj vlastný plán, vďaka čomu sa zrazu ocitne v strete záujmov dvoch svetových veľmocí. Pohybuje sa stále na tenšom a tenšom ľade – medzi špinavou ulicou a nablýskanými prehliadkovými mólami, medzi KGB a CIA, medzi dvoma milencami na opačnej strane barikády aj medzi lojalitou k svojim mentorom a túžbou splniť si vlastné sny. Dokáže nakoniec uniknúť? (Forum Film SK)

Devadesát Dva

Strukturou zajímavý a daleko chytřejší film, než jak se prezentuje trailerem. Sasha Luss = Dime Piece. And she sells it so well in this movie. Luc Besson pořád umí a jeho ženské hrdinky jsou jedny z nejikoničtějších ve filmu, vidím to jako takový malý návrat, protože de facto od Angel-Y, dlouhých čtrnáct let, Besson nenatočil pořádný film, jako tenhle. ()

Kienast

Sice se na to hezky kouká a chce to působit chytře a zábavně, ale na konci zjistíš, že to fakt chytré není, není to ani zábavné a do týdne se ti to vykouří z hlavy. Cením herecké obsazení a hezkou tvářičku v titulní roli. Jinak si ovšem radši pustím Rudou volavku, která kvalitativně jinde. 5/10 ()

Wally

Příjemná záležitost...sice je pravda, že koukat na anorektickou modelku, která hravě mlátí stokilové chlapi je trošku mimo realitu, ale mělo to koule a akce byla fajn...a těch headshotů :-) ()

joora1

Hodně hloupoučký film, který lítá v ději a v čase a naivně si myslí, že z toho divák bude překvapen. Anna je vyzáblá modelka, kterou kdyby někdo zmlátil, tak se zlomí vejpůl:). Navíc od první chvíle mi byla nesympatická. A celková koncepce příběhu mi vůbec nesedla. Byla prázdná jak duše soudruhů z KGB. Tvůrci až moc tlačili na pilu v dávkování zvratů až se z toho stala rutina. Nakonec jsem nebyl překvapen ničím. Anna měla i světlé momenty, ale bylo jich zoufale málo, že mě ani v součtu celého nezaujaly. ()

Loki_Six

"We all have turning points in our lives. Most of the time, we can't see them until they're in our rear-view mirror. But I'm here to tell you this is one of those moments. Every intersection offers several possibilities. You just have to pick the right road. And sometimes, those choices have to be made quickly." ()

666Carnage

Luc Besson válí a tahle rádoby romantická špionážní jednohubka se mu velice povedla. Akční scény v restauraci a pak na v sídle KGB jsou hodně top a je to dost jízda. Sasha Luss je mladá sympatická a se zbraní jí to slušelo. Bylo to i lehce zamotané ale i lehce prokouknutelné ale to vůbec nevadí protože ty dvě hodiny jsou najednou fuč. Besson má svůj styl a toho se drží a musí se nechat, že mu to jde. Mám jeho filmy rád a tohle se určitě povedlo. 70% ()

Hanys_

Ha. Dvě hodiny po třetím Wickovi přišla Anna, která si s ním v choreografii vůbec nezadá a navrch přihazuje zajímavý, byť ne úplně originální příběh. Prvotřídní zábava. ()

Ripley

Je jasné,že Bessonův pták Phoenix již nikdy nevstane,tudíž jde opět o akční rutinu s dobrou akcí ala John Wick,pěknou tvářičkou(S.Luss) a dobrou postavou(H.Mirren).Jde o výcuc Brutální Nikity,Atomic Blonde a Rudé volavky. ()

F.W.Colqhoun

Now, I can have you in a French prison inside of an hour, or I can make a call and have you hauled off to one of our black sites in the Czech Republic where the fine men and women of the United States Intelligence community will violate your human rights until they get bored. Annu (případně Annu M - em jako Moskva) charakterizuje zajímavá práce s časem. Besson na jednu stranu činí šestákový příběh méně předvídatelným tím, že jej fragmentuje a přeskupuje (vnucuje se říci dekonstruuje, kdyby nešlo o termín jaksi nepatřičný k čemukoliv z dílny EuropaCorp). Na druhou stranu mate ještě více četnými anachronismy, tak hloupými, až jeden neví: "Ruská smažka na konci osmdesátých let podává přihlášku do námořnictva prostřednictvím notebooku (a internetu)" resp. "každý druhý má v roce 1990 rozměry nevelký mobilní telefon", případně "kdosi kopíruje na začátku devadesátých let data z notebooku na USB flash disk (a na druhé straně pouští INXS z audiokazety". "Chyby" nutí diváka nejen ověřovat si, ve kterém roce jsme, ale též podezírat Bessona, že se nám snaží sdělit mezi řádky cosi dalšího. Jenže on se o to nesnaží. Jen dělá srandu. A to mu jde tradičně dobře. Příběh naivně, nikoliv hloupě (Bessonův francouzský trademark) baví i tím, jak na dva vrcholy produktu ryze mužského žánru umisťuje ženy. Veškerá tíha tedy naštěstí nespočívá na bedrech překvapivě akčně zdatné, koukavé, ale v herectví poněkud tupé Sashy Luss. Potěší spíš méně využitá Helen Mirren v roli pomrkávající směrem k Rose Klebb, i Luke Evans resp. Cillian Murphy v rolích odpovídajících důležitostí a inteligenci Svena a Kristoffa ve Frozen. Závěr v duchu dvojitá agentka jako holubice míru a sisters-are-doin-it-for-themselves feministický přístup vychytrale završuje. Nebýt na druhé straně toho opakovaného znásilňování hereček, které prasklo v nejnevhodnější dobu, mohlo Anna i vydělat. ()

Ebon

Je to zábavné a hravé. Člověk se musí přenést přes to, že ústřední Anna je vyzáblá modelína, co bitkuje drsňáky. Bohužel řada časových skoků sice přibližuje motivace a zvraty, ale zároveň zabraňuje vcítění do děje a postav. ()

Mauric

Luc Besson takový, jakého ho mám rád. Jednoduchý, milý a svižný. Další ze špionážních pohádek pro dospělé si na nic nehraje, vše vám vysvětlí tak, že si nepřijdete, jako kdyby z vás někdo dělal blbce, ale zároveň budete moci přepnout mozek na téměř nulový výkon, a má v zásobníku několik skvělých herců. Hlavně se to ale obejde bez otravného nacionalismu, kde si všichni myslí, že uprdnutí americké/britské/ruské hlavy státu nastartuje třetí světovou, když jí okamžitě někdo nezachrání a nenaservíruje léky proti nadýmání. ()

Strandmon

S Bessonem jsem tak trochu na vážkách. Jednou natočí opravdu pecku a jednou to prostě rozhodně není ono. I tak jsem se na tento jeho po dlouhé době větší počin těšil. Anna je pořádná makačka na mozkovnu, hodně zvratů a Besson si hraje s divákem, tak jak to má rád a můžu říct, že tento film se mu konečně po dlouhé době povedl. Sasha Luss, pro kterou to byla vlastně první větší role a hnedka hlavní postava, zvládla vše naprosto na jedničku. Jako zabiják naprosto chladná a jako modelka zatraceně sexy. Samozřejmě i Luke Evans a můj oblíbenec Cillian Murphy zahráli velmi dobře. Bohužel z toho nemám pocit, že by časy starého dobrého Luca byly zpět, každopádně Anna se mu povedla. ()

MejDej

Luc Besson se znovu snaží o svůj oblíbený vzorec s hlavní hrdinkou ze které se stane zabjiák. Sasha Luss je určitě krásná ženská, ale nikdo při smyslech ji nemůže věřit házení 100kg chlapů přes půlku místnosti. Helen, Luke a Cillian jsou zde skvělí a táhnou ten film dopředu, ale i tak je to celé hloupé a pár dobrých akčních scén do nezachrání. Těžký průměr. ()

woodsman

skvely film KGB vs CIA a vs Anna strasne sa mi pacilo to skakanie visvetlenie vsetkoho az do detailu pekne finty tu boli pouzite Besson je skvely reziser ()

Marius_ss

Celkom pozerateľné. Tvári sa to veľmi chytro a záhadne, s kopou flashbackov (neviem či šlo o to zámerne zmiasť diváka, alebo to tak naozaj chcel režisér vyrozprávať) a "prekvapivým" záverom. No v skutočnosti je to to isté, čo sme už videli viac-krát. Musím však uznať že som sa pri tom bavil o trochu viac ako pri Red Sparrow a Atomic Blonde. A Sasha Luss je z nich jednoznačne najkrajšia, takže lepšie ***. ()

Renfield

Samozřejmě, další ze série Brutálních Nikit, tentokrát ovšem feminističtější (což zrovna zde není až takový problém) a s na současného Bessona, větším množstvím světlých chvilek. Jednou z nich je určitě obsazení, trojice Helen Mirren, Luke Evans a Cillian Murphy, je velmi dobrá, což kvalitě filmu přidá. Snaží se i Sasha Luss, jejíž charisma pro roli vlastně stačí. Dalším z kladů jsou akční scény, kterých naštěstí není mnoho (hra tajných služeb byla zajímavější), za to jsou velmi dobře natočeny a taktéž přepáleny, jako celý film. To jde vidět především na scénáři a na těžce nedobové atmosféře. Uhlídat si alespoň těch několik zásadních věcí, snad nebylo tak náročné. Díky tomuto zvláštnímu pojetí, Anna rozhodně není žádné retro. Kladem pro mě ovšem byla i forma vyprávění příběhu. Ono zde často kritizované přeskakování tam a zpátky v letech, bylo bez problému srozumitelné a především dělalo ne příliš složitý příběh zajímavějším. Finále potom lehce úsměvné, klasicky přehnané, ale k ději padnoucí. To se ovšem nedá říct o hudbě, což je velká škoda, protože jinak se na to kouká hezky. 70% ()