Očarujúca Anna je hlavnou hrdinkou strhujúceho akčného thrilleru, plného prekvapivých dejových zvratov a vášnivých vzťahov. Kedysi predávala v Rusku na trhu matriošky a teraz pracuje ako top modelka v Paríži - teda aspoň tak to vyzerá na prvý pohľad. V skutočnosti je chladnokrvnou a mimoriadne nebezpečnou tajnou agentku, ktorá má vďaka tvrdému výcviku schopnosť vyviaznuť živá z akejkoľvek prestrelky či súboja. Nikto však netuší, že Anna okrem pokynov vedenia sleduje aj svoj vlastný plán, vďaka čomu sa zrazu ocitne v strete záujmov dvoch svetových veľmocí. Pohybuje sa stále na tenšom a tenšom ľade – medzi špinavou ulicou a nablýskanými prehliadkovými mólami, medzi KGB a CIA, medzi dvoma milencami na opačnej strane barikády aj medzi lojalitou k svojim mentorom a túžbou splniť si vlastné sny. Dokáže nakoniec uniknúť? (Forum Film SK)

milos.bradik

Tyto filmy jsou všechny na jedno brdo. Na první akci jí dají pistoli bez nábojů a ono zlikviduje několik desítek cvičených zabijáků z ochranky. Stejně tak když zabije Vasiljeva tak se probije z baráku plného policajtů, kteří pro jistotu v závěru mají pouze pendreky, protože jinak by už nikdo neuvěřil, že by ji prostě někdo z nich netrefil. Takže průměr 50%. ()

Geon

Agentka KGB Anna touží mít odpracováno svoje a užívat si svobody a to do KGB ani nenastoupila. Zácvik probíhá v restauraci, servírováno je řeznické množství krve v kombinaci s chirurgicky přesnou popravou. Akční sekvence v restauraci je to nejsilnější, co film nabídne. Následují intriky a flashbacky s vysvětlením, prostříhané denní a večerní rutinou topmodelky Anny. Do všeho se zapojí CIA, zlanaří agentku KGB Annu a tím zažehnou sérii zrad, které vyústí win-winem pro všechny zúčastněné a Anna může začít žít svůj pohádkový život. ()

TerezaH

Film začíná trošku zmateně, někde v minulosti kdy jsou v Rusku zabiti američtí agenti. Hned na to se seznamujeme s hlavní postavou Annou, která je oslovena na tržnici mužem s velmi líbivou nabídkou stát se modelkou v Paříži, kterou Anna samozřejmě neodmítne.  A náhle se objevujeme v Paříži, kde zjišťujeme, že Anna je tajnou agentkou KGB. Hned na to jsme zas daleko v minulosti, kdy byla Anna narkomankou. Řekněme, že by to hned ze startu mohlo být přehlednější. Rychle se ale v příběhu zorientujeme a počáteční zmatení vynahrazují akcí překypující scény, sarkastické dialogy a příjemná podívaná na Cilliana Murphy a na Sašu Lussovou, kterým jsem role neuvěřitelně věřila.  Film je sofistikovaně zakončený, ale zase bych nerada prozradila vše. Ačkoliv nejsem vyloženě cílovka akčních thrillerů, tak dvě hodiny utekly jako voda a ráda si film pustím znovu. 3* ()