Očarujúca Anna je hlavnou hrdinkou strhujúceho akčného thrilleru, plného prekvapivých dejových zvratov a vášnivých vzťahov. Kedysi predávala v Rusku na trhu matriošky a teraz pracuje ako top modelka v Paríži - teda aspoň tak to vyzerá na prvý pohľad. V skutočnosti je chladnokrvnou a mimoriadne nebezpečnou tajnou agentku, ktorá má vďaka tvrdému výcviku schopnosť vyviaznuť živá z akejkoľvek prestrelky či súboja. Nikto však netuší, že Anna okrem pokynov vedenia sleduje aj svoj vlastný plán, vďaka čomu sa zrazu ocitne v strete záujmov dvoch svetových veľmocí. Pohybuje sa stále na tenšom a tenšom ľade – medzi špinavou ulicou a nablýskanými prehliadkovými mólami, medzi KGB a CIA, medzi dvoma milencami na opačnej strane barikády aj medzi lojalitou k svojim mentorom a túžbou splniť si vlastné sny. Dokáže nakoniec uniknúť? (Forum Film SK)

CaptainPixel

Bessonuv pokus o recyklaci stareho receptu, svezi jak taska na hadry do fitka. Komicka snaha o sokovani nasilim, tupa britva ve strizne a zplacanej konec. Fakt mu tu anoretickou holku nezeru aneb tohle ani kvalitne vybranej hudebni doprovod nezachrani. ()

vinson003

Musím dát čtyři, něco mezi. Je to tak 75, protože to byla pěkná oddechovka. Trochu přehnané, ale akce někdy náramná, až na pár stříleček, to už otravovalo. Brutální Nikita v podání Anny byla zcela jiná, i když podobná. Jak se může z modelky stát prvotřídní zabiják, to je tedy ve hvězdách. Snad je to znásilňování v dětství, nenávist k chlapům, možná mlácení, trochu možná nízké poměry, kdo ví vážení. Anna je šťabajzna, to je sichr. Ovšem, o co v celém filmu jde, to vám neprozradí ani otec Fura. Takže přeju pěknou jízdu :) ()

Hanika_

... samozřejmě jsem si vzpomněla na Nikitu, ale je to vlastně úplně jiný příběh. trochu překombinovaný, ale logický jako šachy... Super akční oddychovka. ()

supg

Svižný thriller, který ničím neurazí, ale ani nepřekvapí. Blonďatá uzkoprsa bábika je rozkošná a závěr filmu trošku pohadkoidni. Celkově 3+ ()

Foghorn

Překvapivě dobrý špionážní film. Nejvíc mne zaujalo herecké obsazení a choreografie bojových scén. Neustálá snaha šokovat a hra na dvojité a trojité agenty ale ve výsledku působila poněkud ploše a bylo patrné, že jsou spíš "na efekt", než že by byly dějově integrální. Naopak nelineární vyprávění pomocí   časových skoků bylo citlivě a pečlivě provedené, a kdyby zůstalo jen u toho, byla bych spokojenější. ()

patient333

Za mňa veľmi dobré hoci nie úplne uveriteľné ale to predsa pre Luc Bessona nie je nič nezvyčajné. Každopádne hlavná rola, respektíve celkovo casting je top, akcia, napätie, všetko šlape, dokonca to má dobrú zápletku. Nie je to však nič náročné na pozeranie a určite odporúčam. ()

io.

Na to, jak jsou tyhle agentské skazky už omleté, tak tahle se překvapivě povedla. Herci perfektní, vizuálně velmi povedené a při tom film působí pořád realisticky. Kritik tentokrát přesně vystihnul přívlastek "akční thriller",protože tam bylo víc rozstřílených hlav než herců a o akce skutečně není nouze. Během těch dvou hodin vás tvůrci určitě nenechají odpočinout ani se nudit, takže pokud máte chuť na drsnější podívanou, určitě se tohle dá doporučit. ()

sun.eagle

Luc Besson a Brutální Nikita vol.2. Nikitu poráží na celé čáře jak v tempu tak v akčních scénách. Jasně Nikita je 30 let starý film, ale prostě mě po letech začal nudit. U Anny nuda rozhodně nehrozí, pořád se něco děje. V čem naopak oproti Nikitě ztrácí, je na realičnosti. Ta zápletka jak se začíná čím dál víc zašmodrchávat a kombinovat, budí nechtěný smích. Celkový dojem ale určitě pozitivní. Pokud si budu chtít někdy pustit akční film o soubojích tajných služeb, se silnou hrdinkou v hlavní roli, tak Anna nezklame. ()

mikroslar

Kdyby to člověk neviděl v různých variantách už tisíc krát a to jak po formální, tak i po obsahové stránce, dal bych tomu hodně, možná až 3 hvězdičky, Ale tento film by byl "novým" tak před 30ti lety. Vše, co se v něm děje je natolik očekávané, že jsem si půlku filmu myslel, že je to záměr.  Ale dokoukal jsem to dokonce a nic nenaznačuje, že by to záměr opravdu byl. Dokonce i ty zbytečné bojové scény a krvavý únik ze sídla KGB, je nejspíše myšlen vážně. Jako zábavná pohádka by to nebylo špatné, jenže nadsázku a humor Besson nechal někde v minulosti. ()

Iloveporn odpad!

Ty vole. Besson neví, že každej film má bejt o něčem jiným. Film "vezmi feťačku, vycvič ji, nech ji zabít asi 300 lidí" už sám kdysi natočil. Teď to bude chrlit každý tři měsíce, pokaždý s jiným jménem, jak tropické bouře. - To už úplně splynul se svým arabským publikem z předměstí, že si ani netroufne mít IQ vyšší než oni. ()

Player11

Mám tyhle špiónský filmy hodně rád, zvlášť z období studené války. Co však mistři filmu nezvládli, je dobová technika, což mě trochu ruší. Malé mobily, notebooky, USB, flashky, minikamery, venkovní kamerové systémy s zoomem ve 2K - to opravdu neměli na přelomu 80.-90. let Rusové ani Amíci. ()

Zajk odpad!

Co to bylo za sra** , jako vážně ??? Holka z ulice si udělá výcvik v KGB a najednou je schopná zabít přes 100 chlapů, na tyhle pohádky jsem už starý ? Děkuji za zkažený sobotní večer. ()

Naive

Dějově zajímavé díky rozuzlení, časové skoky styl vyprávění ozvláštnily, bojové scény (kdy 50 kilová modelka přepere, zmlátí a zabije desítky chlapů) jsou dost mimo a celý film tím degraduje ze špionážního na pohádkový příběh. Z herců vynikají H. Mirren jako agentka KGB a C. Murphy jako agent CIA, naopak hlavní hrdinka představuje klišé v podobě krásné blonďaté modelky - zabijáka, které moc nejde věřit důvod, proč se dala na zabijáckou dráhu. Celkově hodnotím jako spíše slabší odvar Brutální Nikity, ale špatný film to není. ()

Kacenka_73

Dějově fajn film, který mě upoutal, nicméně mně scény, kde Anna všechny drsňáky kosila jak stébla trávy, navíc v rekordním čase, přišly moc. Joo, krásná herečka, ale se zbytečnými schopnostmi, i když dělala pro kágébé, zlato. ()

zamukooo

Skvělý film, super akce, příběh, rozuzlení. Nejdřív mě sice mátlo, že to není chronologicky, ale člověk se později „chytne“ a dává to celé smysl – dokonce i já s momentálně „vykojeným“ mozkem jsem neměla problém to pochopit. I když nepůsobí moc věrohodně, že agentku hraje někdo, kdo vypadá, že neunese ani kabelku. Ale to by jinak asi zase nemohla být modelka. ()