John Wick 3

• Slovensko John Wick 3: Parabellum (viac)

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie. (Forum Film SK)

bobo7171

jednoznacne v JW 4 vykantri celu radu aj s upratovackami a v JW5 si to odskace cely zbytok populacie :DD. ako akcia je to celkom pozeratelne dokonca to ma aj pointu, ale toho zabijania je uz prilis. no co... je 21. storocie a kvalita filmu sa uz neposudzuje podla hereckych vykonov, ale podla mnozstva guliek, krvi a mrtvol... idealny film pre nasich tinedzerov a potom uz nikto nebude vediet pochopit preco sa striela v skolach, prepadava na uliciach, lebo zakonite si z tohoto filmu tinedzeri zoberu len to nasilie... za akciu davam 3* za pointu taktiez 3*, ale za ten zbytok -7 ()

Jimclark

Viděl jsem všechny 3 filmy po sobě, a musím bohužel přiznat, že na každém z nich mi něco vadilo. Na jedničce hlavně ten sladkobolný úvod, který nám měl jakože vysvětlit, že Johnovi opravdu o "něco" šlo (na druhou stranu, bez toho by ta zápletka s mafiánským synkem nefungovala, a ta se mi zase líbila). Ale jinak jsme měli možnost zhlédnout naprosto uvěřitelnou akci. Dvojka už mi přišla dost přehnaná, i když se na to pořád dobře koukalo. Ale tohle? Třetí díl už není akční film, to je čirá fikce. A to se prý ještě natáčí čtyřka. O čem to jako bude, John Wick proti celému světu? 50% za skvěle natočenou akci, ale jinak je to blbost, a je mi úplně fuk, jestli ještě uvidím pokračování. ()

rooklet

no...tak nějak mi to připomnělo tu slátaninu KOMANDO se Schwarzeneggerem... 100 lidí na "hrdinu" střílí a střely se mu zázračně vyhýbají...zatímco on, co rána, to smrtelný zásah. Jistě, určitá nadsázka se dá očekávat, ale co je moc, to je moc. A nejde jen o střelbu, již ty rvačky by stačily, aby to bylo totální béčko... to se dá snést v nějakých animácích typu Tom a Jerry, ale ne u filmů o živých lidech! Proč John, vyhledával doktora k zašití bodné rány, když mu evidentně nevadila daleko vážnější, vnitřní zranění, která musel utrpět ?...:D Je to prostě další potvrzení faktu, že podobná pokračování zabíjejí celý koncept. ()

Hidoshito

V podstatě nonstop bitka a střílečka, kde je (oproti předchozím dílům) neúnosné množství ptákovin, ze kterých je člověk natolik unavený, že má problém vůbec to dokoukat a každých 20 minut snižuje hodnocení. Vyvrcholení filmu (a vlastně celá ta globální "zednářská" sekta zabijáků) už je pak jen nechtěná parodie, která zavání odpadem. Z úcty k mému oblíbenci nechávám jednu hvězdu, ale zklamání je to obrovské. ()

Babinicz

Je hodně filmů s debilním scénářem. Ale často to člověk skousne, protože se děj alespoň odehrává v reálném prostředí. Tady ovšem tvůrcům chyběly jakékoliv zábrany. Divák prostě nesmí používat mozek. Nejvyšší rada, arbitryně, navzájem se popírající pravidla, stan na poušti, policajti na dovolené atd., to je takový tlak na logiku, že si lámu hlavu nad tím, co vlastně diváka vede k tomu, že si tohle pustí a také dokouká do konce. Je to prostě kolosální sračka. Já jsem podstatnou část filmu přetočil. Chtěl jsem ale vidět, jestli Džony na konci konečně zhebne a jestli předtím střelí mezi oči tu arogantní krávu. Spoiler: Džony bohužel přežil pád ze střechy, který zbrzdil nekolikanásobný úder spánkem o kovové zábradlí a kráva odjela limuzínou do dalšího dílu. Líbila se mi manipulace se zbraněmi. Někomu z filmového týmu na tom záleželo a je vidět, že Neo asi hodně cvičil. Ovšem bojové scény opět připomínají pouťovou střelnici. Sehraný tým, který má praxi v CQB, by hotel vyčistil bez ztráty jediného muže, zvláště, pokud používá ocelové pláty a další taktické vybavení. Zajímavost: Keanu má asi stejného ortopeda jako Liam Neeson, protože taky běhá jako po obrně. Zezadu bych si je spletl. Btw: Raději mám filmy o policajtech. Prostě, jako kluci jsme si hráli na dobrý a špatný. Už mi těch filmů o hodných nájemných vrazích přijde moc. Chtěl jsem dát dvě hvězdy, ale za zneuctění Vivaldiho snižuji na jednu. ()

Skeeveq

Jestli šlo o to udělat cover verzi na bruce-leeho pagodu, kde stoupá po patrech od soupeřů s různými zbraněmi až po "nejmocnějšího", není to špatný. Moc se mi líbil odkaz na můj nejoblíbenější western, kterým jsou "Hodný, zlí a ošklivý". Scéna kdy po sobě házej nožema jak sněhovejma koulema je sice absurdní ale nějak k Johnu Wickovi patří. Obecně John Wick patří k mejm oblíbenejm hrdinům hlavně proto, že toho moc nenakecá, drží si důstojnost, ale především se profiluje ukázka bojového stylu Keanu Reevse. Chvaty a hmaty jeho stylu jsou předváděny pořádně, je na co se koukat. Jedině s tím neprůstřelným onlekem to trochu přehnali. Chápu, ale přece jen je to trochu ufo :-) ()

Elanornegra

Opäť ačkova akcia so stále skvelým a nestarnúcim Keanu Reeves. Od úvodu to má skvele tempo výborne bojové scény. Najviac má dostali tie s staji s koňmi a potom ešte nekonečný fight v Casablance so supportom psov a krásnej Halle Berry. Mason z Billions prijemne prekvapenie aj jemne sklamanie. Malo to pár slabších situácii, hlavne vo finále, kedy toho schytaval viac ako bolo ako tak racionálne možné, ale prežil. Kráľ akčného žánru posledných rokov…. 90% ()

JC_Gucci odpad!

Nejnižší možné hodnocení si zásadně vyhrazuji pro filmy z kategorie "tak debilní, až je to zábava". Zatímco první film stavěl na jednoduchosti a filmařském kumštu, dvojka k tomu přidala zajímavý svět nájemných zabijáků se svými vlastními pravidly a hierarchií. Trojka vzala vše, co bylo v prvních dvou dílech a dělá si z toho srandu. Wick je nesmrtelný, henčmani kolem něj tancují a čekají na svojí řadu. Jako odpověď na mrtvého psa z jedničky tu naopak psi koušou henčmany mezi nohy. Nepřátel je tolik, že to působí jako absurdní humor. Wick střílí, hází a mlátí přesně, všichni proti němu jsou Stormtroopeři. Z cool prostředí pro největší bitky byly ve slosování šťasných deset tentokrá vybrány: hrad v poušti, místnost plná skleněných stěn, muzeum nožů a remake "lobby" scény z prvního Matrixu. Celé je to okořeněné katanami na motorkách a trochu to kazí scény, kde když někdo náhodou má možnost Wicka zabít, tak se buď vykecává, nebo mu dokonce podá ruku, protože je ve skutečnosti jeho fanoušek a chce si souboj s ním řádně užít. Možná to měla být akční komedie? ()

Forrestovi

Tak tohle bylo už moc. Překombinovaný děj, John jako nezničitelný terminátor, případně ho protivníci prostě nezabijí, i když mají spoustu příležitostí. Zato John je řeže hlava nehlava, což je bez debat dokonalé. Vzhledem k tomu, že děj tentokrát drhnul, měla jsem čas přemýšlet o náročnosti bojových scén. Neustále jsem si říkala: „Wow! Jak sakra tohle mohli natočit?!?“ a „Keanu je fakt frajer!“ Boj v muzeu s noži byl dechberoucí, Keanovi věřím jeho nas*anost do poslední kapky prolité krve. Závěrečná pointa konečně dávala smysl, nicméně jsem čekala, že bude tato pointa hlavním motem trojky, když se to nabízelo už v první třetině filmu, a ne až čtyřky. Člověk se holt musí na film podívat z úhlu daného žánru. Jako akční řežba to nemá chybu. Nápadité přidání vostrých psů, výměna aut za motorky a i ten kůň, to vše ukazuje, že Chad Stahelski nechce usnout na vavřínech a chce stále přinášet něco nového do relativně úzkoprofilového žánru filmu. A na nas*aného Johna Wicka se ve čtyřce vyloženě těším. PS: „Winston: „What do you need?“ John Wick: „Guns. Lot´s of guns.“ Výborná paralela!! ()

gggggg

Toto pokračovanie bolo na môj vkus až moc. Tvorcovia chceli priniesť viac akcie, čo bolo na úkor kvalitných akčných scén. Taktiež spravili veľmi veľa chýb, ktoré by sa stávať nemali. Dej bol síce nápaditý, ale prekombinovaný. Hlavný hrdina sa stal nesmrteľným, ale nie kvôli tomu, že by to bol kvalitný snímok, ale kvôli tomu, že ho netrafí žiadna guľka a aj keď je viac a viac dorezaný, vždy dokáže osobné súboje vyhrať aj s desiatimi naraz. A to ani nekomentujem záver, pretože taký pád by neprežil nikto. ()

petisebesta

Je to takový unavenější a nějak se nikdo neumí do Johna trefit ani píchnout. Ja jako chápu, že to není podle skutečné události ale ti soupeři by neměli čekat v řadě až na ně přijde řada na smrt. ()

Vaud

Skvělá atmosféra, báječná plejáda vedlejších postav, jen přehrávající Halle Berry mi  moc neseděla. V bojových scénách ale nebyla špatná. Celý svět kriminálního impéria a jeho pravidel je zábavný a vedlejší postavy jsou dobře vybrané a všechny odbočky od hlavní dějové linie naznačují, že spousta dalších věcí se odehrává “behind the scenes”. I přes nové metody, jak zabít všechny kolem, se některé scény opakují a pokud zaměstnáváte armádu bojových poradců, tak by vám mohl někdo poradit, že po střílečce je ústí pistole rozžhavené a není dobré si ji strkat za pásek vpředu do kalhot, pokud chce mít John Wick erotické  scény v příštích dílech. I tak super! ()

Foltest

Parabellum dosahuje svou kombinací různých typů akce takřka nebeských výšin. Ono jednoduše skutečně neexistuje jiný akční film se srovnatelnou šíří nejrůznějších zbraní, bojových stylů a obecně konceptů (nože, koně, ninjové), které by běžného smrtelníka snad ani nenapadly. Tady ale vše funguje na výbornou. Wickův boj útočí na absolutní osudovost a nezbývá než se těšit, kam nás zavede 4. díl. Do toho všeho je nutno ještě připočítat rozvinutí asasínské mytologie, kdy například celý oblouk s Rusy je prostě vynikající. Exotické lokace se plynule střídají a film tak utíká doslova mílovými kroky. Perfektní soundtrack potom z akčních scén dělá skutečné umění. Závěrečná scéna je pak naprosto dokonalá, a divák se už nemůže dočkat, kam ho fenomén jménem John Wick vezme příště. Tohle vážně stojí za zhlédnutí. ()

Thane

Vlastně mě to už místy docela obtěžovalo. Největší problém mám pořád s akcí. Nevím jestli to má být pocta hongkongským filmům ale někdy to působilo skoro jako parodie a jindy prostě jen směšně.  Nikdy jsem nepochopil lidi kteří byli od jedničky nadšení. Já si odnesl jen že to Bournovi nesahá ani po kotníky. A to stále trvá. K tomu hromada podržtašků kteří mají výzbroj že je skoro nejde zabít. Dokážu pochopit že se popírají jednotlivé filmy. Asi nikdo nečekal že jich vznikne tolik aby se nad tím někdo dalece zamýšlel ale že se popírá v rámci jednoho filmu to mě dost rozčilovalo. Prostě to nedává vůbec smysl. Ale pokud se vám na rozdíl ode mě akce líbila a ten svět je pro vás jen nezajímavá kulisa tak budete myslím hodně spokojeni. Já nebyl. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (viac)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)