John Wick 3

• Slovensko John Wick 3: Parabellum (viac)

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie. (Forum Film SK)

JoseBenes

85-90 % filmu je akce. Je to dobře? Pro někoho asi jo. Bitky během první půlhodiny super, hrátky se psy taky, ale pak už je to stereotyp. Děj v zásadě neexistuje. Zakončení otevřené pro několik pokračování. Halle Berry je ve filmu asi 20 minut. ()

svobik

Takhle nadšenej jsem z akčního filmu nebyl od Bournova mýtu. A i když musím přiznat, že mi některý dějový zákruty moc nevoněly (výlet za dědkem) a asi by mi nevadilo sevřenější podání... tak jsou to vlastně jenom malichernosti. U akce s noži jsem skučel blahem, ve stáji kroutil hlavou nad maximální nápaditostí, u motorek na mostě zase uhýbal spolu s hlavním hrdinou. Odpor je prostě marnej, pět hvězd jak vyšitejch. Etalon akčního žánru, jehož scény si budu ještě mnohokrát pouštět a mlaskat u nich. Kdo by to byl u nenápadné komorní jednočky tehdy řekl. ()

mkubalikova

Si vis pacem, para bellum. Nesmrtelný John Wick předvádí efektivní (a efektní) využití zbraní, koní, psů, Halle Berry a koženého pásku v boji. Jedničku jsem v kině nezaznamenala, dvojku propásla, ale trojku jsem si ujít nenechala. Jen doufám, že čtyřka to někam posune, protože teď jsme vlastně tam, kde jsme v Parabellu začali. Dvojka stále vede. ⚔️ 80% ()

blackJag

Masakr pokračuje, ze začátku velmi nápaditě, postupem času nadšení opadá a závěrečná bitka je jednak přetažená a potom ani z té choreografické stránky nevykazuje takovou preciznost, jaká by byla (vzhledem k stopáži) zapotřebí... Tvůrci filmu mě celkem nasrali jakým stylem zametli s postavou Marka Dacascose - proč z něho udělali tokového šaška? 70% ()

Jaro.Krafcik

Rozhodnutie či ísť na derniéru Johna Wicka prišlo náhle. Je to prvý film v kine ktorý vidím ako 20ročný. Super hudba a zmeny prostredia ale hlavne neustalá akcia jednoducho bavilo. Pán Wick mi spríjemnil moje 20. narodeniny a som rád že sa stále drží v takej dobrej atmosfére ako predošlé 2 filmy. Už len čakať na štvorku. 5* ()

dragon94

Třetí díl Johna Wicka pokračuje ve šlépějích předchozích. Pořád je zde hlavní akce a je vskutku parádně natočená. Jako obvykle i zde ji doplňuje výborný soundtrack. Co mi však velmi vadilo byl příběh. Ten je rozhodně nejslabší ze všech 3 dílů. Ta odbočka v poušti si myslím, že nikoho moc nebavila, ačkoli celkem zajímavě rozšířila příběh. Co je však největší kámen úrazu je Johnova nesmrtelnost a logika postav. Občas se stane, že všichni útočníci mají střelné zbraně, ale namísto nich se rozhodnout přijít blíže a zaútočit nožem. Ale to by mi ani tak nevadilo. Co mi však vadí je, že Johna třikrát porazí a přesto mu pořád dávají šanci na to bojovat dál, aby je nakonec mohl porazit. John samozřejmě bojuje neustále naplno i přes mnohačetná zranění, ale když pak na konci spadne z 6 patra a po cestě si přerazí páteř a následně je schopný se neustále hýbat a mluvit. To už je na mě fakt moc. Mimochodem na to jak v tomhle světě dodržování pravidel důležité, je až s podivem, jak moc lidí je jen tak porušuje. 3* 60% ()

Ichabod

Dost evoluce na to, aby opět film rychle utekl. Akce se psy je zase o kus dál a opět něco, co jsem ještě neviděl. Film stejně jako minule už ke konci jakoby ztrácí dech, protože 25 minut soustavné akce vyčerpá i diváka. Ale u čtvrtého dílu se mnou může Keanu zase počítat. ()

drackula

Z pohľadu akcie je to neskutočne našlapané remeslo, ktoré je preplnené nápadmi a skvelou realizáciou. Z pohľadu príbehu je to tak trochu zlátanina. Načo sa trepali do Afriky? Aby potešili psíčkarov? A tie šachy v NY. No ale ak zabudneme na tieto hlúposti, je to stále zábavné a veľmi kvalitne spracované. 70% ()

Kurikmoon

No, štýlová mlátička... to na mňa nezaberá. Nejako som to dopozeral, času uplynul... Ale verím, že je kopec filmov, ktoré dajú viac. Takže, ak môžete priatelia, ostante maximálne pri jednotke. Maximálne. ()

vyfuk

John Wick vlastně sám o sobě začal jako v celku neškodná záležitost. A netrvalo to ani nijak dlouho a dostali jsme už třetí díl a v podstatě něco, co by se už klidně dalo nazvat i kultem. Třetí film začíná v celku svižně a pokud jste připraveni na akci, nebudete zklamaní. Poté se dostaneme i k nějakým dialogům a v podstatě k příběhu. No a pak zase jenom akce a akce. Což je v podstatě problém, protože já osobně nejsem v tomto ohledu nějak velký puntičkář, ale opět... sledovat hlavního hrdinu jak jde doslova přes mrtvoly s tím, že mu nemůže ublížit absolutně nic a jeho protivníci jsou v podstatě hadrový panáci... to vás v celku rychle omrzí. V celku rychle vám dojde, co byl ten háček na Wickovi, který se vám moc nelíbil a byl to důvod, proč celá ta filmová série byla vlastně tak nějak o ničem. Ale i přesto je to kult. I přesto je to comeback a i přesto je v celku zábava. Dokázali jsme si na hlavní postavu zvyknout a to celé nás svádí k tomu si čekat na čtvrtý díl, který byl zřejmě zamýšlen v první myšlence. Což napůl naznačuje silnou promyšlenost komplexního děje, ale zároveň i určitou snahu toho, vymilkovat co nejvíce. Zamýšlí se pět filmů? Kdo ví? Pro mě nicméně je určitou jistotou, že i přes mnoho nedostatků, musím ocenit výkony, choreo a v podstatě veškerou i příběhovou snahu, která na filmu je. Protože přeci jen, já si film ve výsledku užil. Vlastně možná i více než druhé pokračování. A nakonec, možná bych tu čtyřku klidně i rád viděl v kině. ()

V.Silver

Výborné bojové choreografie, moc jsem si užíval akci... ale zatímco první díl měl vtip a i nějaký příběh, tento díl už se bral hodně vážně a z hlediska příběhu se toho moc neudálo. A to, co se událo, divákovi v pochopení "světa" Johna Wicka moc nepomohlo. To mě nakonec mrzí nejvíc - když se mě někdo zeptá "a o čem to bylo", vlastně nevím, co odpovědět... Za to jdou body dolů. ()

KASUGI

Parodie, cirkus, estráda. Wick jde do úplných hoven. Kdo si rval vlasy nad logikou dvojky (musíš splnit úmluvu, jinak tě Řád zlikviduje, když úmluvu splníš, tak tě zlikviduje taky, protože jsi zabil člena Řádu), tak u trojky nejspíš zhyne. Nebo alespoň vaše mozkové buňky. Ve světě Wicka už úplně zmizela policie, sniperské pušky a kreténi neustále nabíhají na odstřel, jak ovce. Hierarche Řádu už je totální tragikomická fraška. Všichni členové si dělají co chtějí, pravidla se tu neustále upravují, porušují, všichni furt máchají nějakýma cetkama a slibama , jednou jsme kámoši, pak zase nepřátelé na život a na smrt. Napřed vám Posuzovatel příjde říct, že jste na seznamu smrti a máte ultimátum se vystěhovat, ale pak stačí udělat bububu, tytyty, budeš poslouchat? Jo budu. Fajn všechno to smažem. Napřed si navzájem pozabíjíme půlku armád a bodyguardů, pak se poplácáme, že se vlastně dohromady tak moc nestalo a všecko fajn, ne? Ale kurva toho jediného Wicka prostě zabít musíme. Půl planety vymře kvůli štěnátku, co sralo CGI hovínka. Jenom by mě zajímalo, když ředitelce baletu komplet pozabíjeli bodyguárdstvo, čím bude Řádu nápomocná? Baletem? XD)))) Ultimátním WTF je zabíjení na nádraží, kde si dav lidí (zřejmě digitální z Matrixu) jen tak chodí s kufříkama, zatímco vedle nich (jako VÁŽNĚ!) umírají lidé. Co mě už mě taky nebetyčně sere, je ten Wickův "Cloack of Ability", který funguje přesně jako v rpg hrách, kdy vám nějaký magický předmět přidává tím víc síly, čím vít utrpíte damage. Je to sice klišé ze spousty martial art filmů, ale tady už fakt za hranicí únosnosti. Prostě: příjde týpek s mačetou - dokope, doseká Wicka a prohodí ho desetkrát sklem, příjde druhý týpek s mačetou - opět Wicka dokope, doseká a prohodí ho desetkrát sklem. Pak se Wick zvedne a OBA naráz zrube. Tož tak. Žádné fyzické vysílení, žádné finty a nápady, kdy z posledních sil něco vymyslí, využije. Prostě tvrdý reset zranění a jedem znova. Znáte tu klasickou scénu, kdy se po letech vidí přátelé a jeden je naštvaný, tak tomu druhému vlepí facku, nebo dá pěstí? No, tak tady naštvaná Halle Berry střelí Wicka do břicha. Fakt jsem čekal, kdy tam vyskočí (digitální)Leslie Nielsen, nebo Charlie Sheen. Vtipné je taky to ohleduplné jednání zabijáků, kteří, pokud je John neozbrojen, na něj jdou s noži (na motorkách vytáhnou mačety, zatímco mají za pasem bouchačky) a střelné zbraně používají teprve, až je John také ozbrojen. Muck. Třešničkou na dortu z exkrementů jsou zjevy v řadách Nejvyššího Řádu. Jeden ksicht vedle druhého. Ten chlapobab, co zvedal telefon, to už byla lidská zrůda. Mimochodem, takový zásadní dotaz. Nejvyšší řád je společenství zabijáků, páchajících nájemné vraždy, ano? Tak koho jako vraždí, když každý bezďák v New Yourku, každý taxikář v Egyptě a pomalu každá hajzlbába v Itálii patří k Řádu... ?! ()

Autogram

Krvavý balet so zbraňami Johnovi celkom ide, aj výber miest a situácií na boj je fajn. Horšie je to s príbehom, ak sa tak dá nazvať to, čo jednotlivé fighty spája. To už film nemá hlavu ani pätu, začiatok ani záver. Takže slabšie tri. ()

Dagoussek

Po shlédnutí dvojky jsem se na trojku i těšila a byla jsem zklamaná. Akční střílečky jsem čekala, ale ta neskutečná řezba už odtrhávala oči z obrazovky a ztrácela smysl myšlenky Johna Wicka. ()

Jello Biafra

Keď som pred štyrmi rokmi videl prvý diel Johna Wicka, vôbec by mňa nenapadlo že sa raz rozbehne úspešná trilógia a hlavne že ju tvorcovia dokážu tak zručne vyšperkovať. Ale zázraky sa dejú a už pri druhom diele mi bolo jasné, že sa tu rodí kultová séria. Režisér tentoraz nastavil pomyselnú laťku ešte do vyššieho levelu a paralelný svet mafie a nájomných hitmanov tu dosahuje galaktických rozmerov. Načo je tu nejaká vláda a úrady? Tajomný syndikát z tohto universa má svoje vlastné zákony a pravidlá, ktoré majú dosah na celý Svet a nielen zďaleka na newyorkský Continental hotel. :) Ale na prvom mieste tu samozrejme zostávajú akčné scény a prestrelky, ktoré jednoducho stále viac vyrážajú dych a ktoré zo série urobili kultovú záležitosť. Už úvodný fight s nožami naznačí že tvorcovia tejto série sa posunuli zase o kus ďalej a záverečná bitka či Johnove súboje s ninjami sú vyloženou pastvou pre oči. John Wick je bez výhrady kultová akčná séria, ktorá zásadne zmenila akčný žáner. ()

Hollohlaway

Nesmrtelný John Wick se vrací a celé dvě hodiny se nezastaví. Akční scény jsou alfou a omegou tohohle filmu, ale zároveň jeho plusem i mínusem. Logika hrdě padla za vlast a nesmyslné přestřelky s 5-6 kulkami na osobu, tvrdošíjné ponechávání zbraní na zemi, a někdy do očí bijící choreorgafické berličky. Nepřátelé pokorně čekající a nabíhající po jednom, maximálně po dvou, když mohou bodnout nebo vystřelit tak nesmyslně zaváhají...Určitě oceňuju dlouhé střihy a solidní nápaditost v bitkách v interakci s prostředím, to jo. Ale byť dlouhá akční jízda, tak například scéna se psy je nesmysl na entou. Vůbec téměř veškerá akce působí nereálně a vyumělkovaně, a hlavně už jsem v polovině zíval a ke konci přetáčel, protože je toho prostě moc. Vlny a vlny maníků nabíhají na Wicka a ten je více či méně nápaditě likviduje. Navíc wtf momenty typu vraždy v metru plném lidí a nikdo ani hlavu neotočí, lidé jdou dál a po dalším střihu na zemi neleží mrtvoly? Cože? Kromě boje film nemá moc co nabídnout. Někdo ocení, já byl zklamán. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (viac)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)