Všetko sa začína obyčajnou láskavosťou – Emily (Blake Lively) požiada svoju najlepšiu priateľku Stephanie (Anna Kendrick), aby vyzdvihla jej syna zo škôlky. Lenže Emily si po neho už nepríde. Nedvíha telefón a neodpovedá ani na esemesky. Stephanie sa preto spojí s manželom Emily, Seanom a spolu rozbehnú veľkú pátraciu akciu. S pribúdajúcimi informáciami postupne prichádzajú na to, že Emily bola v skutočnosti niekým úplne iným a jej pravú tvár vôbec nepoznali. V tej chvíli sa začína odvíjať príbeh plný šokujúcich zvratov, tajomstiev a odhalení, v ktorom majú hlavné slovo láska a pomsta. (Forum Film SK)

vesper001

Zpočátku slibné, ale od poloviny čím dál víc zamotané a na konci až psychedelicky překombinované. A Anna Kendrick zní v českém dabingu jako sbíječka. Ale naučila jsem se nové slovo. ;) ()

David.Darco

Odľahčená Gonegirl, ktorá dopĺňa žánrové klišé vtípkami. Jednohubka ktorá neurazí ale ani nijak nenadchne. Ale palec hore za pár naozaj úsmevných chvíľ. Byť tuctová filmová fanúšička so sklonmi k feminizmu dal by som tomu 5*... ()

Sell

Nie je to žiaden komplikovane originálny počin, ale mňa to naozaj bavilo! Proste som vypla hlavu, užívala si perfektné výkony - Blake Lively! - a nechala sa vtiahnuť do príbehu. Navyše skvele zvolený soundtrack, za mňa na výbornú. Nemám veľmi čo vytknúť. ()

BROKEN_

První polovina byla super, zajímavá, tajemná, a i lehkým humorem. Jenže pak nastoupí druhá půlka filmu, a jako by mi přišlo že režisér nevěděl co točí, jestli komedii, thriller, krimi a najednou se mu to všechno láme pod nohama. Závěr filmu se mi vůbec nelíbil. Anna Kendrick neboli Brotherfucker byla sympatická, pěkná, ale v druhé půlce filmu jí to všechno vycházelo a řikal jsem si to je ale Sherlock. Za to božská Blake Lively, z ní jsem nemohl spustit oči. Film je krásně natočen, ale scénář a režie průměr. Hodnocení 3,5. ()

Copacabana

Sofistikovaná, očarujúca dráma! Nič Vám tak nezmatie zmysly ako toto! Nebezpečná láskavosť má všetko, čo si je len možné od filmu priať. Tajomno, vzájomne prepletené vzťahy, sex, briliantné dialogy, napínavú zápletku, luxusné prostredie. Od samého začiatku človek sympatizuje s dobrými ale aj zlými postavami, najpríťažlivejšie na tom celom je, že nikdy sa nedá vedieť kto je v skutočnosti ten dobrý a kto zlý. Celkový dojem z filmu mi pripomína Gone girl, ktorá bola tiež fantastická a bez chybičky. ()

chelseaman22

Anna Kendrick je samoživitelka a iniciativní matka. A tudíž když se jí nabídne možnost nastěhovat se do paláce a sdílet tam lože s ťamanem, tak dvakrát neváhá. A vzhledem k tomu, že nechodí do práce, tak má spoustu času zevlovat a zjišťovat, kam že se vlastně poděla bejvalka ťamana. Po závěrečné klapce je nutno konstatovat, že film si hrál na Zmizelou, ale scénářem na ní jednoduše a prostě neměl. 65 % Celosvětový příjem k 18. 1. 2019: $97,125,323 ()

Triple H

Gone Girl light. Čistý duchovný príbuzný Fincherovho filmu, len odľahčenejší a menej prepracovaný (Fincher rýpal do vzťahov, médií a pod.). Feig žiadne prehnané ambície evidentne nemal, čiže filmu ich nedostatok nevyčítam - možno po prúsere menom Ghostbusters potreboval nájsť pôdu pod nohami v niečom striedmejšom. Tak natočil svižný, lightový, komediálny thriller, skoro by sa chcelo povedať až vzdušný (možno vďaka priestrannému, minimalisticky zariadenému domu, v ktorom sa veľká časť odohráva, vďaka celkovej svetlosti - minimum scén je v tme, a vďaka pestrým šatám, ktoré hlavné postavy striedajú). Blake Lively aj Anna Kendrick obsadené do svojich úloh typovo perfektne a obe zahrali všetky svoje polohy veľmi dobre. Prešľapy v logike tam určite sú, ale nechce sa mi nad nimi rozmýšľať. Nenazval by som to novodobou klasikou, ale vkusný a elegantne, s prehľadom, spravený filmík. ()

oveckaoa

Ten film se snaží být strašně inteligentní, ale když nad tím začne člověk přemýšlet zjistí, že je to děravé jak řešeto. Paul Feig si řekl, že zkusí napodobit úspěch Zmizelé, ale kvalit tohoto filmu to nedosahuje ani omylem. 2 hvězdy dole za pokus o humor a 1 dole za stupidní scénář (opravdu nikdo Vás v dnešní době nenechá mluvit na youtube o aktuálním případu, aby jste vykecávaly aktuální informace a , když už by ji teda nechaly tak by ti policajti byly na té stopě daleko dříve než ona o tom, že v dnešní době se o člověku jde dozvědět snad vše a tady nezjistí, že měl někdo sestru nemluvě kdybych měl napsat seznam blbostí bude to na dlouho ). Možná kdyby to přišlo po Zmizelé a Dívce Ve Vlaku (ta už se mě nelíbila) byl bych více nadšený takhle je to jen pokus o plagiát po několika letech. P.s. toho malého spratka bych mlátil 24 hodin denně.Nejsem vyloženě zklamaný, ale ani nadšený teda. P.s. 2 to je nyní něco moderního, že se bude každý thriller označovat žánrem mysteriozní i když tam nic takového není? ()

ivan_drago

...parádní úvodní část filmu pak jeho část druhá develvuje na svoji vlastní parodii a atmosféra se lehce vytrácí... i vztah obou hlavních představitelek svou nekonzistentností hapruje na hraně snesitelnosti... Závěr už je pak čistá snaha o šok... Blake Lively je nadpozemská... ()

viperDavid

Krásná Blake a neméně krásná Anna. Komedie jak vyšitá s kriminální zápletkou :) Bratršukna a sestrovrah byla skvělá dvojka, bohužel musím říct, že konec se mi moc nelíbil. Hodně lidí to tu přirovnává k filmu Gone girl, ale já tam podobnost nevidím a asi to ani neměl být záměr. Prostě brotherfucker comedy. ()

Tosi

Ani nevím, jak jsem to zvládl dokoukat do konce, protože kvalitního přechcávacího thrilleru se to nedotklo ani třímetrovým klackem. Celý tenhle ženský příběh působil strašně naivně a nepřesvědčivě a měl stejně daleko ke komedii jako k thrilleru. Navíc ženské role představovaly přesně to, co mně na ženských vadí. Tohle byla nepovedená fraška, kde se snad i herci museli těšit na konec. ()

kinghome

V jeden den jsem koukl na 2 filmy, jeden z nich byl novej Halloween a druhej právě A Simple Favor. Upřímně jsem si myslel, že Halloween bude pecička a Simple Favor bude sračka, no ale dopadlo to uplně naopak. Od Paula Feiga jsem opravdu nečekal dobrý film, vlastně jen průměr by byl obrovský úspěch pro tohoto režiséra, ale byl jsem mile překvapen, obsazení naprosto skvělé, Blake Lively je prostě nádherná ženská, i kdyby v tom filmu jen stála a nic neříkala, tak jsem spokojenej, ale ona umí i úžasně hrát a s Ančou se krásně doplňovali. Dokonce musím přiznat, že se mi do filmu Anča hodí jak prdel na hrnec a to jí nesnášim, vždy jsem měl za to, že neumí hrát a je prostě příšerná, ale zde to zahrála úžasně a změnil jsem na ní názor. Simple Favor je přesně ten druh filmu, který miluju, černá komedie/thriller. Celou dobu jsem hádal co se stalo a chvilkama jsem nechápal, co se tam děje, ale na konci do sebe všechno krásně zapadlo a já jsem spokojen, až do konce jsem nevěděl, jak to skončí. Objektivně to je na 4*, ale za Blake a Feiga, který poprvé ve své kariéře natočil dobrý film musím dát maximum. ()

Dado

Ako kuchár snažiaci sa svoje nepostačujúce schopnosti kompenzovať bezhlavým pridávaním jednej suroviny za druhou, pričom tajne dúfa, že to konzument nejako prežije. Asi takto sa mi pred očami vykresľuje prístup ľudí pracujúcich na Nebezpečnej láskavosti. K základu vypožičanému od omnoho šikovnejšieho kuchára nasypali za hrsť málo výdatnej drámy a napätia, následne pridali štipku nie práve najlepšie vystavaných zvratov a všetko to okorenili absurdným humorom, ktorý občas funguje a inokedy zase pôsobí ako výplod fantázie skrachovaného komika. Výsledkom je tak produkt, ktorý je síce stráviteľný, no nenesie so sebou jediný výraznejší moment, ktorý by ma donútil uvažovať nad tým, aby som si ho dal dobrovoľne aj druhýkrát. (50%) ()

Qitek

Do poloviny svižná i vtipná jednohubka bez ambicí, od poloviny to začne dřít a končí to jako úplná (sice neškodná) sračka, u které si můžete třeba plést svetr, nebo péct cukroví, nebo čumět z okna. A jestli vám něco uteče, vůbec nic se neděje. ()

Johnny.ARN

Feig vie ako točiť filmy, ktoré pri pozretí v kine nadhodnotíte, lebo máte feeling. Pri pozeraní doma už nie. Stále je to ale slušná jazda s opäť skvelou Aničkou, ktorú máme radi. Spočiatku prvoplánový príbeh sa neskôr pekne rozbehne a zamotá, miestami dáva priestor na tip na vraha. V konečnom dôsledku je to ale priamočiarovka, kde kladný hrdina musí vyhrať a mrcha musí byť potrestaná. Rozhodne som sa bavil a príjemne ma to prekvapilo. 3 z 5 ()

venison

Trošku bojuji s hodnocením mezi 3* a 4*.. Začátek filmu hodně připomíná seriál „Sedmilhářky" - maminy, hlídání dětí, luxusní sídla a jedovaté vztahy.. Postupem času je ovšem tlak odlehčen až na příjemnou nadsázku.. Místy na mě "Nebezpečná laskavost" působí jako celkem zdárně natočená inteligentní parodie.. 4* nakonec uhrála skvělá komediantka Anna Kendrick.. Blake Lively zase skvěle zvládá polohu thrilleru.. Prostě dobrej casting, který zvedá úroveň.. Jasně film je naprosto otřesně překombinovaný limonádovou detektivní zápletkou, kterou pravidelně 2x do roka vyvrhnou ze svých útrob řadoví pisálci béčkových braků, kteří mají knižní obálky jako přes kopírák, jenže film má své kouzlo a (troufám si říct) jistou formu roztomilého šmrncu.. Nebyla to nuda a sedl mi do nálady, i když podobné snímky běžně nevyhledávám.. ()

elanius

(110/2018) / Vyslovene herecký film ktorý potiahli Anna a Blake, tá druhá asi ešte viac. V skutočnosti vlastne dostávame menej ako sa film tvári a chce ponúknuť, robí to ale docela efektívne. Jedno ale treba uznať a pochváliť, nehrozí tu žiadna nuda. Na konci je ale jasné, že skôr ako o plnohodnotné áčko, máme čo dočinenia so slušnou žánrovkou. (7/10) ()

noriaki

Začátek byl skoro strhující a já jsem doopravdy věřil, že se dívám na výborný paranoidní thriller. Jenže pak panu režisérovi / scénáristovi zřejmě hráblo, začal do děje přidávat nehodící se humor, a tísnivou atmosféru rozředil nejapným vtipkováním a šílenými zvraty. Tohle není lehký odvar Zmizelé, tohle je rozpadající se mišmaš, který drží pohromadě jen silou vůle a brutálním charismatem Blake Lively. Postavy jsou papírové až to hezké není a všichni pevně vězí ve svých škatulkách. Jen Stephanie zřejmě vyniká ve všem. I když mám Annu Kendrick jako herečku rád, tak tady své oponentce nesahá ani po kotníky. Kdo ale taky jo, že. Ta by si strčila do kapsy snad i Emily Blunt. Ale dost rouhání. ()