Hotel Mumbai

• Austrália Hotel Mumbai (viac)

Hotel Mumbai, poutavý příběh o lidskosti a hrdinství, živě líčí události v ikonickém luxusním hotelu Tádž Mahal v indické Bombaji, na který v roce 2008 zaútočila skupina pákistánských teroristů. Mezi oddanými zaměstnanci hotelu jsou proslulý šéfkuchař Hemant Oberoi (Anupam Kher) a číšník (Dev Patel, "Milionář z chatrče"), kteří se v zájmu ochrany hostů rozhodnou nasadit své životy. Před zraky celého světa je zoufalá dvojice (Armie Hammer, "Dej mi své jméno" a Nazanin Boniadiová, "Ve jménu vlasti") nucena učinit nepředstavitelné oběti, aby zachránila své novorozené dítě. (Cinemax)

Milodar

Terrorismus v praxi. Parta naivních blbečků s vymytým mozkem jde fanaticky za svou "spásou", k čemuž jsou nezbytná jatka v hotelu inkontinentál. ()

Schuldiner

Pákistánci se s tim teda vůbec nesrali, to je fakt. Je to chladný a drsný, i když je to samozřejmě film, takže občas sem tam něco na efekt, ale to nevadí. Trochu holyvůd, ale to taky nevadí. Mazec, jak to tady hoši teroristický měli jednoduchý, žádnej odpor, jen ovečky na porážku. ()

Rozjimatel

"They don't have any beef." "They've got everything here." "Honey, cows are sacred in India."     Dychberúca dráma, ktorá nesmierne intenzívne stvárňuje skutočné, veľmi tragické udalosti. To napätie je miestami až na nevydržanie, všetko pôsobí desivo realisticky (žiadne prikrášľovanie), postavy sú veľmi živé a skvelo stvárnené. Tá zostava je pritom taká pestrá medzinárodná miešanina. Máme tu Američana ("Dám si hovädzí hamburger."), inak ale sympaťáka, arogantného Rusa ("Tá vysoká, má veľké bradavky, alebo malé bradavky?"), vydesenú staršiu Angličanku ("Boji sa vašich fúzov a vašeho turbanu.") a pakistanských moslimov ("Veď je to bravčové, vypľuj to!"), ktorí sú nekonečne tupé (veria rozprávkam o rajskej záhrade) a strašne odpudivé kreatúry (ťažko ich nazvať ľuďmi). A napokon tu sú veľmi sympatickí Indovia, najmä úžasné postavy šéfkuchára a čašníka. Celý film je jeden veľký masaker s poriadne hustou atmosférou. A keď už sa zdá, že to napätie už nemôže viac kulminovať, dostaví sa záverečný nekompromisný nárez. Veľké prekvapenie od úplne neznámeho režiséra.     "F*ck your prayers. That's what started this shit." ()

mira007

Strhující filmová rekonstrukce teroristického útoku v Indii v roce 2008, kdy byli v Dillí vysazeny z Pakistánu skupiny střelců, kteří byli telefonicky koordinováni kýmsi z Pakistánu ( dodnes nedopadeným ), aby vystříleli určené cíle. Tento film se soustředí na útok na největší nejluxusnější hotel , kam napochodovali čtyři teroristi a několik hodin "čistili" hotel s tisíci hosty a indické bezpečnostní složky nebyly schopné dvanáct hodin zasáhnout. Na příběhu několika hostů a zaměstnanců z hotelu je skvěle, mrazivě ukázaný boj o holý život - napínavé, mrazivé, až děsivé ( skvěle vykresleni teroristi ). Jediné známé tváře jsou milionář z chatrče Dev Patel a Jason Isaacs, ale tento řemeslně špičkový film utáhne story vyprávěná poutavě od první do poslední minuty. ()

Mikino00

Docela povedený thriller mající dostatečný spád, napětí i sympatické postavy. Je vidět, že na působivé drama netřeba velkých rozpočtů a hvězd. ()

Zephyra

Od scény na pánských záchodech z toho mrazí dvě hodiny - skoro dvě hodiny jsem se nemohla pořádně nadechnout a i po shlédnutí se mi neustále zdálo, že slyším palbu. Šílený podělaný teroristi! A ta oddanost hotelového personálu své práci a hostům, dokážu se do toho vcítit. I já jsem hodně let pracovala ve špičkovém hotelu a řídila se heslem "Host je bůh", nicméně nevím, zda bych se zachovala stejně odvážně. Klobouk dolů, to je láska ke své práci. Nakonec jsem přemýšlela, zda bych se v tom hotelu nechala dneska ubytovat. Je nádhernej, ale asi nenechala. Stalo se toho tam příliš. ()

TheSpearCZ

Australani se s tím opět moc nepárali a po loňském skvostu Upgrade přináší další koukatelnou pecku, kterou je tentokrát skutečný příběh o sérii teroristických útoků na Bombaj a následném obsazení luxusního hotelu. Už od začátku se jde na věc, film si rychle nastaví svoje tempo a celé dvě hodiny se jenom střílí, vyprázdňují zásobníky samopalů a brutálně popravuje. Je to napínavé, autentické, kruté, mrazivé, ale hlavně pravdivé. Čisté 4* ()

petikacka

Film o tom, jak je džihád neustále v pohotovosti...A to nejen v Evropě...I v Indii, kde pro zaměstnance hotelu existuje pouze jedno heslo: host je náš pán...Myslím si, že kdyby se to stalo v Evropě, tak zaměstnanci by byli první kdo by zdrhnul...A třeba taky ne...Každopádně zcela nadstandartní čin indických člověků vůči cizincům z jejich hotelu...Muslimové běžte už s tou vaší nenávistí konečně do prdele! Za mě 90% ()

bolan

Realisticky vystavěné bez zbytečných superhrdinů. Za mě výborné překvápko. V Bombaji jsem byl dokonce u tohoto hotelu, takže k tomu mám i osobnější vztah. ()

warrenur

Drsny hotelovy survival podla skutocnych udalosti. Oddanost a vernost tamojsieho personalu ide mimo moje chapanie. Svinstvo, ktore robia zmanipulovane a vymlete hlavy na popud par chytrych je poburujuce. ()

Saur.us

Co zmůžou lidé proti bezohledné nenávisti? Působivá rekonstrukce jedné opomíjené tragické události, kde má hrdinský patos své zasloužené místo a sluníčkový konec se prodírá slušnou vrstvou mračen. ()

MickeyStuma

Teroristické útoky v Bombaji 26. listopadu 2008 uskutečněné muslimskými pákistánskými teroristy za pomocí automatických zbraní a granáty. Je to událost, která stále žije v paměti. Bylo uskutečněno celkem osm útoku a tento snímek nám přibližuje dění v hotelu. Začíná to samozřejmě už útokem na nedalekou restauraci, ale hotel je skutečně hlavním centrem dění tohoto vyprávění. A skutečně z toho až mrazí. Režisér Anthony Maras tímto přináší sice poněkud protáhlé, ale převážně strhující drama, které není z velké části zcela příjemným filmovým zážitkem, neboť využívá odvážnou násilnou senzibilitu. Spousta postav tu brutálně umírá ve zcela běžných situacích. Je to film, který nemá nijak ucelený děj, nemá hlavního hrdinu a vlastně se ani nic pořádného nedozvíme o daných postavách, které potažmo snímek sleduje, čímž se naprosto vymaňuje od podobných akčních či thrillerově dramatických snímků sloužící spíše k filmové dramatické zábavě. Tento film divácky naprosto usadí. Už od prvních minut šokuje absolutně nepředstavitelnými či neuvěřitelnými scénami . Opravdu je možné, aby se tohle stalo? Ale ano, je a svět s něčím takovým už má nejednu zkušenost. Z filmového hlediska ale jinak nejde o nijak výjimečné dílo. Žádné hlášky, žádný humor, žádná nadsázka, žádné umění, nic. Jen dramatická událost sledující kamerami a to je vše. V jednoduchosti je síla a tady to platí dvojnásob. Empatický zážitek plný emocí je zaručen. A když se na to podíváme z reálného hlediska, mějme na paměti, že něco takového se v dnešní době může stát kdekoliv komukoli a kdykoliv. ()