Hotel Mumbai

• Austrália Hotel Mumbai (viac)

Hotel Mumbai, poutavý příběh o lidskosti a hrdinství, živě líčí události v ikonickém luxusním hotelu Tádž Mahal v indické Bombaji, na který v roce 2008 zaútočila skupina pákistánských teroristů. Mezi oddanými zaměstnanci hotelu jsou proslulý šéfkuchař Hemant Oberoi (Anupam Kher) a číšník (Dev Patel, "Milionář z chatrče"), kteří se v zájmu ochrany hostů rozhodnou nasadit své životy. Před zraky celého světa je zoufalá dvojice (Armie Hammer, "Dej mi své jméno" a Nazanin Boniadiová, "Ve jménu vlasti") nucena učinit nepředstavitelné oběti, aby zachránila své novorozené dítě. (Cinemax)

Micoldee

Teroristické útoky Islámského státu by se snadno mohly stát kdekoliv a kdykoliv. Příkladem je ne jen tato událost z Indie, ale i nedávné útoky v Evropě, až nebezpečně blízko od nás. Těžko říct, co se útočníkům a jejich šéfovi na telefonu přesně honí hlavou. Jestli jednají opravdu jen pro svou zvrhlou víru, nebo spíš pro vidinu peněz, které jim někdo za tohle slíbil pro jejich rodinu. Náboženství, podle kterého je v pořádku zavraždit stovky lidí, ale není povoleno jíst vepřové a sáhnout ženě na prsa, je přinejmenším bizarní. Útoky ve filmu začínají téměř okamžitě a děj Vás nechá napnuté od začátku až do konce. Celou dobu jste vděční, že bydlíte v zemi, která naštěstí nikoho moc nezajímá a přemýšlíte, jestli vlastně chcete ještě někdy cestovat. Velmi silný a děsivý snímek, který dává najevo, že stačí jen pár bláznů k šílené a nelidské katastrofě. ()

Ikedar

Hotel Mumbai je autentický film o šialenom útoku islamských radikálov, a o ničom inom. Nie o tom, čo mu predchádzalo, nie o tom, čo nasledovalo po ňom. Film je síce dobre a napínavo nakrútený, a to čo si berie na zreteľ robí naozaj výborne, no vzhľadom na danú látku to nestačí. Násilie tohto rozmeru netreba naťahovať na dve hodiny a už vôbec ho netreba týmto spôsobom prezentovať publiku. Viac v recenzii na: http://artyfilmbook.sk/hotel-mumbai-recenzia-napinave-no-neprijemne-na-sledovanie/ ()

DJ Kritik

Dusná atmosféra, hroznej tragédie, o ktorej som sa dozvedel až prostredníctvom tohto filmu. Desivé, že človek vrámci svojej bláznivej fanatickosti zabíja bezhlavo iných ľudí. Bohužiaľ vaťahy medzi jednotlivými náboženstvami a politickými stranami sa rok od roku stupňujú. ()

Seal269

Totálně zfušovaná práce policie, která v podstatě jen čekala a sledovala jak jsou hosté masakrováni, než konečně přijelo protiteroristické komando. Síla... Film celkem věrně zachycuje šílenou realitu a čekání na pomoc, která se nedostaví. Jinak komentáře, které dávají spojitost s teroristy a všemi muslimy nebo imigranty jsou tak stupidní že se musím ovládat abych nebyl sprostý. Těmhle bezmozkům asi nedochází že největšími oběťmi teroristů jsou právě muslimové. Já také nemám žádnou spojitost s neonacistickými vraždícími magory jenom proto, že jsem běloch. Celkem signifikantní je, že žádný z místních ímámů nechtěl vystrojit zabitým teroristům náboženský obřad, takže byli nakonec pohřbeni v anonymním hrobě. ()

Pete

Terorismus je rakovina moderní společnosti, lidstvo si s ním jako s chorobou neví rady. Teroristé jsou zrůdy, slaboši s vymytým mozkem, ubozí zbabělci, neskutečně zabednění a hloupí, slepí k tomu, že zabíjením nevinných jdou proti Bohu, kterému nerozumí. Bohužel proti ztrátám na životech není obrany. Najdou se jistě hrdinové, kteří se jim postaví, čest a sláva jim. Ale teror nutno utnout razantně už v zárodku, při vědomí, do jak extrémních vede konců. To všechno velmi potřebný film Hotel Mumbai skoro dokumentárně ukazuje, napětí pracuje na plné obrátky, je to však až devastující podívaná, kterou by mělo zároveň vidět co nejvíce lidí, ale málokdo si to dopřeje sebemrskačsky podruhé. ()

Hemlock

Neuvěřitelně napínavé a mrazivě reálné - toto jsou moje první dva dojmy po shlédnutí Hotelu Mumbai. Opravdu skvěle natočeno, film mě vtáhl do sebe a já celou dobu doufal, že ty muslimské zmrdy někdo naporcuje, zabalí do vepřových kůží a konečně poznají za co je anál akbar. Hodnotím plnou palbou - 95%. ()

oasismanik

Emocie stranou a pokúsim sa iba čisto a objektívne zhodnotiť tento film. Tvorcovia vedia veľmi dobre pracovať s napätím, počas celých dvoch hodín ani nedýchate a len cítite ako sa čoraz viac a viac potíte. Kamera je veľmi dobrá, doslova sa cítite ako uprostred toho šialeného diania...ale tu končia všetky plusy, celé je to akosi prázdne a ploché, špeciálne Armie Hammer hrá tak na úrovni priemerného slovenského herca z divadla a aj v tých najvypätejších scénach sa tvári ako keby išiel len tak náhodou okolo a hľadá záchody. Plus samozrejme tu máme asi tak milion náhod a skrátka celé to pôsobí ako americký film, čo je niečo, čo asi nechcete, ak sa pozeráte na rekonštrukciu skutočných udalostí. Ale aj tak, silné tri, nenudil som sa drvivú vačšinu filmu. ()

DonBraso

Z Austrálie a na první celovečerák to od rejži Marase je fakt pecka.Dvě hodiny to jede jak krevní oběh až do konce.Snímku možná chybí více se sžít s určitou postavou,takže mně občas bylo jedno kdo hodí bačkorama,ale napínavé scénky to mělo a přestřelky až nečekaně super.Autentické záběry dávají samozřejmě snímku šmrnc a i filmová vymyšlená teroristická stránka neuděla bordel,ale měla to,co hold už teroristi mají zažité.Nějaký gore efekty nečekejte,ale poctivou kameru,napínavé scény,uvěřitelný příběh i s tou policejní složkou,kdy nejspíš v Dillí nemají na policajní jednotku.Jeden by řekl,že to bude styl alá John McClane,ale tady doopravdy menších hrdinů je více a platí se zde daní nejvyšší a to životem.Zde doopravdy platilo."Host je bůh"..Velmi milé filmové překvapení.90% ()

srolyma

Kluci z party vyznavačů jednoho nejmenovaného a zcela mírumilovného náboženství si vezmou samopaly, pár granátů a vydají se realizovat svoji kulturní odlišnost a alternativní společenské návyky do luxusního bombajského hotelu, kde začnou postupně a systematicky vraždit desítky nic netušících hotelových hostů a personálu. Jedná se rekonstrukci události z roku 2006, kdy ještě indická policie nebyla vůbec připravená na ataky těchhle týpků s pokřiveným systémem hodnot, takže trvalo dlouhé hodiny, než se na místo dostaly speciální jednotky. Skvělý film, který ukazuje především na hrdinství a odvahu obyčejných lidí z personálu, kteří do poslední chvíle chrání hosty hotelu bez ohledu na svůj život. Parádní zpracování, napětí od začátku do konce. ()

solisoli

Hlboký pohľad do bezradnosti, oproti moci ozbrojených fanatikov, ktorí zákerne, zbabelo a zaslepene neľútostne vraždia ľudí, ktorých nikdy predtým nepoznali, ktorí boli v nesprávnom čase v ich zornom poli. O akých ľuďoch, vrahoch, o tvoroch, o ktorých sa nedá povedať, že myslením sú ľudia. Priebeh, ktorý nemá ďalšie opodstatnenie ho hodnotiť, pretože tu ďalší komentár je zbytočný. Do akého žánru tento dej zaradiť je priam nemožne, pretože na tento pseudonym neexistuje výraz, pretože teror by bolo slabé pridruženie. ()

heavy66

Hodně drsný bollywoodský dokument! Líbil se mi Jason Isaacs v roli ruského oligarchy, mezi jinak málo známými nebo úplně neznámými herci.A samozřejmě také ta krásná šíitka! ()

Blazis34

Z filmu mám smíšené pocity, jelikož cítím velkou lítost nad všemi, kteří si museli onou situací projít a velkou bezmoc proti všem teroristům. Je šílené, že se něco podobného dělo a děje nadále. Vrátím-li se ale k filmu, tak ten byl natočen skvěle, možná až moc důvěryhodně. Šílené mrazivé scény vystřídala jiskřička naděje a zase se něco pokazilo. Hrdinům, hlavně tedy šéfkuchaři a číšníkovi, jsem věřil všechno a mají velký palec nahoru. Stejně tak muselo být složité zahrát nelidské postavy džihádistů. Film mě hodně chytnul, ponořil do příběhu a emotivně jsem byl rád, že do paláce konečně vtrhly speciálný jednotky. Hodnotím za lepší čtyři hvězdy - 85%, i když bych byl radši, aby podobné filmy ani nevznikly. ()

chrustie

Uvítal bych více takových počinů, které nám budou připomínat, proč tolik milujeme muslimy. SPOILER - K ději jako takovému mi přišlo naprosto absurdní jednání policie a čekání přes 12 hodnin na příjezd alespoň trochu odbornější ozbrojené pomoci (tu partu amatérů, kteří tam vlezli jak prasata na porážku nepočítám). U nás je policie na místě za 4 minuty a stejně někteří kňourají jak podsvinče :)) . Bylo i krásně vidět, jak pár zfanatizovaných opiček nakoukne do civilizace a něco, jako je splachovací záchod, je vede k úžasu. Postavy byly celkem uvěřitelné, taktéž banda muslimských opiček. Za mě palec nahoru a těším se na zfilmování dalších roztomilých příhod s našimi novými sousedy. ()

Dejf4

Intenzivní, nemilosrdné, přímočaré. Vtahující kamera, podpořená velmi solidním soundtrackem. Kvalitní a působivé drama. 7/10 ()

muti

Výborna rukojemnícka dráma bez zbytočných úvodných natahovaciek ako poznáme z Ameriky kde len hodinu predstavuju pozadie postáv. urcite sa to dalo spravit lepsie, ale to mi v tomto pripade vobec nevadilo. presne, uderne, nekompromisne. ()

Mikecat

Detailne a realisticky vykreslený teroristický útok zmanipulovaných otrokov vykonávajúcich džihád na "neveriacich" a zlodejoch krajiny a vrahov ich otcov a matiek - američanov. Útoky brutálne na stanici a hlavne verné popravy v hoteli Tai Mahal, kde je vidieť silu Akčka jedna guľka a ležíš. Po útoku hovorí mladá Indka mame, načo sú dobré tie modlitby; Budeme sa za vás modliť hovorí Ind šéfkuchár; američania: strčte si své modlitby nekam - všetci umreli, šéfkuchár prežil, podobne ako Indka po poprave ostatných rukojemníkov a pistoľou pri hlave nájde v hrdle slová motlitby, ktorú ju naučila matka; fanatik keď vidí že odrieka korán sa pýta šéfa ona sa modlí korán, ona je naša, nevadí-zabiju ju. Tu je vidieť rozdiel medzi naozajstným veriacim a zmanipulovaným fanatikom, ktorý vykonáva len pomstu a nie lásku k blížnemu, ktorú učí aj pravý korán. Je tu určite priestor na zlepšovanie - pobehujúci ľudia popred samopaly teroristov, druhá polovica stráca na akcii a dramatičnosti, ale celkovo veľká spokojnosť, hlavne obetavosť personálu hotela pri záchrane hosťov. ws ()

TesterX

Ačkoliv to řemeslně není žádná sláva, tenhle snímek má hlavně vypovídající hodnotu. Celý čas dokáže vyvolávat velmi nepříjemné pocity bezmoci spolu s oběťmi a ukazuje naprosto bezobalu jednání vymaštěných fanatiků. Snímek je zároveň zajímavý tím, že se odehrává jak z pohledu jedné, tak druhé strany, přičemž ale ve výsledku nejde ani na jedné straně víc do hloubky. ()