Hotel Mumbai

• Austrália Hotel Mumbai (viac)

Hotel Mumbai, poutavý příběh o lidskosti a hrdinství, živě líčí události v ikonickém luxusním hotelu Tádž Mahal v indické Bombaji, na který v roce 2008 zaútočila skupina pákistánských teroristů. Mezi oddanými zaměstnanci hotelu jsou proslulý šéfkuchař Hemant Oberoi (Anupam Kher) a číšník (Dev Patel, "Milionář z chatrče"), kteří se v zájmu ochrany hostů rozhodnou nasadit své životy. Před zraky celého světa je zoufalá dvojice (Armie Hammer, "Dej mi své jméno" a Nazanin Boniadiová, "Ve jménu vlasti") nucena učinit nepředstavitelné oběti, aby zachránila své novorozené dítě. (Cinemax)

jackalsc

Spoilery Brutální, ale dobře udělaný film. Vadilo mi zde ale ukázání kladných složek, jako skupinu těch největších patlalů. Čas zásahu speciálních jednotek je katastrofální a neomluvitelný, ale film vykresluje i místí policisty jako nějakou tlupu co snad poprvé drží v ruce zbraň. Aneb ta pasáž, kde vykouknou z poza rohu, mají tunu času na zamíření na střed těla a jediné co trefí je nějaký kotník. Zato na druhé straně teroristé to kosí jak se jim zlíbí a cíle lehají neustále k zemi. Se zbraněmi si nedokázala poradit ani ta speciální jednotka, cíle přímo před nimi, ani jeden zásah, všichni utekli. Ještě štěstí, že měli nakonec ty výbušniny, jinak by to asi dopadlo špatně i s tou speciální jednotkou :D ()

HennessyVSOP

Zcela zásadní na celém filmu je to, že se 10 blbečků s poloautomatickými zbraněmi zmohli na třídenní invazi v indické metropoli. Ta bezmoc se kterou to člověk sleduje je děsivá. ()

jizvoun

Pecka, která se jen tak vynořila odnikud. Info o tomhle filmu jsem zaznamenal úplnou náhodou. Až na některý dojemný scény dokreslující dramatičnost to pro mě nemělo slabý místo. Žádný dlouhý vykreslování postav, ale hned se šlo na věc. Až na postavu Jasona Isaacse, který byl vážně super, se o postavách nic nedozvíme. Jen další důkaz o tom, že na zemi žijí naprosto tupý a primitivní debilové, kterým i v dnešní době odcitujete něco z koránu a oni vás budou poslouchat na slovo. ()

BruceTichac

Není mnoho Australských filmů, které by mne zaujaly. Tento je však výjimkou. A to výjimkou za plných pět hvězdiček. Perfektně zvládnutá akce, emoce, vztahy, kulisy, ..... Všechna čest tvůrcům a doufám, že nám Australané podají další stejně kvalitní pecky. ()

jauahaoas

Verbale, jseš borec. Takto to neumím a už se nikdy nenaučím hodnotit a také nechci kopírovat protože, pokud dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Film má náboj a jde z něj strach. To vyšlo na "1". Mohlo by tam být možná o trochu více děje a ne 99 % střílení do bezbranných lidí, ale tak to zřejmě asi bylo v reálu. Možná neměli scénáristé dělat úplný negramoty z ovcí, které ovlivňoval dispečink na drátu z Pakistánu, ale i to asi tak bylo. Podle mě jim to až moc přesně střílelo. Co střela, to mrtvola, ale je to pouze film a v přímém přenosu to musel být hrozný masakr. ()

Georginek

Kurva, jak já ty muslimáky nesnáším, to je takovej odpad, že na ně jen pomyslím a zvedá se mi kufr.....a vlastně - ono veškerý náboženství je svinstvo........ ()

Jardatekk

Celkem solidní masakr. Indická police a armáda ukazuje svoji neschopnost , zatímco pár mladých Pakistánců s AK47 ovládne celé město a to doslova. Po shlédnutí jsem strašně moc rád, že žiju nás v Čechách. I přez toho kdo nám tu vládne je tu krásně :) ()

dinzbir

Jelikož jsem apriori proti vypatlaným slimákům, nemohu tento film objektivně hodnotit. Nicméně doporučuji kvůli pochopení mozkových průjmů těchto *ráčů a metodiky jejich operací. Prostě nevyjednávat a rovnou střílet. ()

Krupe

Velice dobré, snad až neuvěřitelně uvěřitelné drama, natočené podle true story ve velmi známém a luxusním hotelu a několika okolních místech v Bombaji. Smutné a poučné. ()

Royaldell

„Yeah, fuck your prayers. That's what started this shit.'' Hodně intenzivní a napínavý film. O této události jsem neměla z nějakého neznámého důvodu před filmem ani potuchy a jsem ráda, že se tvůrci rozhodli tuto příšernost rekonstruovat. ()

Sa.sa

Dobrej film, ale ta ječící kráva a dítě mě sralo více než těch pár mladíků co přišli umřít za svou víru! Holt tak to je, když si někdo myslí, že má vše pod kontrolou a je nad vším... Luxus bez pořádné ochrany je zbytečnost a jen marnivost... ()

vinducha

Zpracování 1 z útoků skupiny Lashkar-e-Taiba v Bombeji 26. listopadu 2008 . Z 12 míst útoku , zde v hotelu popravili teroristé nejvíc lidí a to konkrétně 167 . Je to teda řežba neskutečná , beznadějná situace hostů a personálu při tom řádění je zachycena velice přesvědčivě. A oblíbenost Pakistánu v Indii tímto aktem samozřejmě značně stoupla . ()

NikiVai

Velmi dobře zpracovaný film, který zprostředkovává divákovi oba protipóly této indické tragédie. Sledujeme jak oběti, tak útočníky, jejich emoce, reakce. Tvůrci nám tak pomáhají prožít ty hrozné hodiny téměř jako bychom byli přímými účastníky. ()

Harrman

Je třeba ze startu říct, že jsem byl v kině (GC, Austrálie) v den, kdy se stal teroristický útok na Novém Zelandu. Viděl jsem video z pohledu teroristy, jak vešel do mešity začal střílet do všeho, co se hnulo a tak to bylo i ve filmu. O to větší byl "zážitek". A teď přímo k filmu...To bylo něco! Napětí po celou dobu! Holka mi brečela na rameni celý večer. Perfektní střih, kamera, hudba. 5*. Proště neuvěřitelné! Musím říct, že jsem na tenhle teroristický útok úplně zapomněl a myslím, že i většina lidí. Nebyl, tak mediální jako NYC nebo Londýn. ()

ACE 2007

VŠICHNI A POVINNĚ se na tohle koukněte, co sem za zvěř chcete!!!! Neskutečné zvěrstvo díky náboženství a kecy o tom že se tak dělo si schovejte, až si půjdete někde sednout a nenormální smrad vás oddělá nebo to vyhodí do vzduchu ve jménu kohokoli!!! Jestli na ně budete mít čas...Film od 14.3 a tady ho nikde nedávali....???? ()