Hotel Mumbai

• Austrália Hotel Mumbai (viac)

Hotel Mumbai, poutavý příběh o lidskosti a hrdinství, živě líčí události v ikonickém luxusním hotelu Tádž Mahal v indické Bombaji, na který v roce 2008 zaútočila skupina pákistánských teroristů. Mezi oddanými zaměstnanci hotelu jsou proslulý šéfkuchař Hemant Oberoi (Anupam Kher) a číšník (Dev Patel, "Milionář z chatrče"), kteří se v zájmu ochrany hostů rozhodnou nasadit své životy. Před zraky celého světa je zoufalá dvojice (Armie Hammer, "Dej mi své jméno" a Nazanin Boniadiová, "Ve jménu vlasti") nucena učinit nepředstavitelné oběti, aby zachránila své novorozené dítě. (Cinemax)

rigby

Tak tohle bych povinně promítal všem, kteří je vítají s otevřenou náručí. Výborně natočené drama v hotelu. Divák se ani chvíli nenudí. Jako bonus ještě pěkný happyend po měsících. Jen prostě nechápu ten jejich důvod tohle dělat. ()

hony23

Když křesťan cítí nějakou nespravedlnost, Bůh mu nařídí 10x Otčenáš a má po trápení. To chudák muslim to má těžší. Aby nastolil spravedlnost a potěšil Aláha, musí si pořídit samopal a vystřílet nějaké to nádraží či hotel pro zazobanou klientelu. Pěkně natočeno, doporučuji všem vlasteneckým slušnočechům volících Okamuru a Zemana, aby viděli, jak by to u nás dopadlo, kdyby k nám Kalousek pustil ty hordy migrantů čekajících za Rozvadovem. ()

panki9922

Silný a surový film podľa skutočnej udalosti. To čo predviedli zamestnanci hotela si samozrejme zaslúži hviezd aj 10. Samotný film je dostatočne napínavý aby diváka držal v napätí, ja som mal tú výhodu, že si tieto udalosti takmer vôbec nepamätám. ()

StinkingPooh

Napínavé a autentické. Ještěže si nekoušu nehty, to bych to měl až na kost. Kdyby byly ještě víc rozvinuty charaktery a dějové linky postav, tak bych neváhal s plným počtem. ()

fafejt001

DEV opět skvělý . Jinak dost šílené , neskutečné , hrozné , tragické , strašné . A dost napínavé až do konce . Hrozný masakr nevinných lidí . Jednou to vidět stačilo . ()

Tomas_PO

Och, tak na tieto útoky z 2008ho človek už aj zabudol. Veľmi dobré filmové spracovanie, dostatočne autentické, primerane akčné, no neprehnane emotívne. Dev Patel a Anupam Kher hodnoverne stvárnili indické herecké obsadenie, za 'Európu' potešil Jason Isaacs. Spoiler: šokuje najmä bezmocnosť všetkých zainteresovaných, či už rukojemníkov alebo lokálnych záchranných zložiek, ktoré museli čakať neuveriteľné 3 dni na príchod zásahových jednotiek. ()

kolly13

Solidní vybíjená ostrými, s fanatickým klidem vrahů a pár bláznů, jenž nazýváme hrdinové. Ale má nespokojenost pramení z očekávaných kroků scénáře a zahalených vražd, jenž jsou právě silným mementem pro ty, jenž měli to štěstí tam nebýt. ()

Ace.A.T.L.

Hodně silně natočenej film. Atmosféra hustá, jako bramborová kaše a člověka to až vtáhne do děje. Ta bezmocnost lidí v hotelu se dá krájet a herecký výkony jsou vymasírovaný na max. Skutečná událost, realisticky natočenej film, klobouk dolu před tvůrci. Za mě zasloužených 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

daleba

Vůbec nic jsem o tomhle filmu nikdy neslyšel... Dnes jsem na něj narazil náhodou při hopsání v nabídce HBO GO - tak jsem to zkusil. A už je jisté, že na tenhle film do smrti nezapomenu! Je totiž naprosto skvělý! ()

bonovox

Strhujúcou formou podaný príbeh o masakre z roku 2008 z indického Bombaia. Od začiatku sme v centre diania a z pohľadu teroristov aj obetí sledujeme boj o prežitie a o svoje poslanie. Veľké prekvapenie vzhľadom na miestnu produkciu, vidno že keď danú tematiku točia domáci tvorcovia, vadia ju podať veľmi realisticky. ()

zodiak217

Tento film si nič iné nezaslúži len plný počet hviezd. Silný príbeh, skvelé spracovanie a Dev Patel v hlavnej úlohe, takže to nemohlo dopadnúť zle. Osobne som bol priamo pri tom hotely v Bombaji a bolo to silné vtedy a aj teraz keď som to videl v takomto spracovaní. Ten príbeh je tak silný, že aj keď bol určite upravený pre filmové účely je to veľká výstraha aj pre súčasnosť pre nás aby sa podobne veci už neopakovali. Snáď sa z toho poučili aj v samotnom meste, čo sa týka bezpečnostných opatrení. Doporučujem vidieť. Pre mňa to bolo silné a určite si túto snímku pozriem v budúcnosti znova. ()

Perunwit

Musulmanští lékaři a právníci čistí ulice Bombaje po svým. Rusák, zakousnutej do krvavý nohy toho kozomila byl naprosto geniální momentka, takto se s těmi S*ÁČI má jednat. Dávky ano, ale ne sociální, nejlépe z AKčka. Vyjebat je odtialto, z celé Evropy do toho jejich písečnýho ráje, ať se ráchají v těch zakuklenejch pannách. ()

Kozlowski8

Snímek, popisující události z roku 2008, kdy pakistánští teroristé zaútočili na několik cílů v indické Bombaji, zvláště na proslulý hotel Tádž Mahal. A představuje je způsobem, který v divákovi zanechává nesmazatelné stopy a ještě zintenzivňuje jeho vnímání a pohled na radikální extremismus. Tvůrci nám předkládají neobyčejně věrohodně působící drama, které obsahuje tolik emotivně silných situací a momentů, že by bohatě stačily na několik filmů. Napětí a emoce prostupují celým filmem od začátku do konce a některé pasáže jsou nezapomenutelné. "Může" za to perfektní scénář, který se, mimo samotné příběhové linii, dostatečně věnuje profilaci postav, které tak divák lépe pozná a může se hlouběji vcítit do jejich projevů a "můžou" za to i herci samotní, včetně těch v menších rolích (a vlastně i v těch úplně nejmenších), kteří jsou tak přirození a opravdoví, až to bere dech. Silný film a silný zážitek, který mi dopřál. 90%. ()