Narcos

• USA Narcos
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (viac)

Životopisný príbeh neslávne známeho kolumbijského drogového dílera a teroristu Pabla Escobara... Narcos je skratkou španielskeho slova "narcotraficante", čo znamená pašovanie drog. Seriál sa chronologicky venuje pôsobeniu kolumbijského drogového kartelu v Medellíne, ktorý založil neslávne známy drogový díler Pablo Escobar. Je známy ako Medellínsky kartel. Nakoľko koncom 70. rokov až takmer osemdesiat percent z celkového importu narkotík do USA pochádzalo z tohoto kartelu, Spojené štáty americké nasadili na dolapenie Escobara agenta špeciálnej protidrogovej jednotky DEA, Stevena Murphyho, ktorý nás sprevádza celým dejom. Agent Javier Peña tvorí jeho kolumbijského partnera, ktorý mu pritom pomáha. (RTVS)

klukluka

Civilní, uměřené, srozumitelné až školometské- na konci první série mám pocit, že jsem dokonale pochopil Kolumbii, její problém s USA, problém USA s Kolumbií, všechny ty průtahy a vynucená omezení ve vyšetřování, absurditu opakovaných setkání hlavy státu s poslíčky nejkrvavějšího mafiána, pohnutky jeho poskoků, spolupracovníků, konkurentů, zhrzených milenek i láskou zaslepených bližních. Každý z nás má svůj vlastní svět, své zájmy, svá pravidla... Tvůrci tohoto mimořádně precizního seriálu vědí, o čem je život, a dokázali to přenést na televizní obrazovky. Toť vše. Žádná kouzla. Atraktivní příběh v civilním balení. Vražedná kombinace- aktuálně uživateli ČSFD oceněná neskutečnými 95ti procenty! ()

Nassau

"Imagine you were born in a poor family, in a poor city, in a poor country, and by the time you were 28 years old, you have so much money you can’t even count it. What do you do? You make your dreams come true." 1. série 9/10, 2. série 8/10. ()

joora1

Jeden z nejlepších seriálů co se dá vidět a navíc je i podle skutečných událostí. Pablo je znamenitě herecky vyobrazen a celkově v hercích je zde opravdu velká síla. Líbí se mi dvě roviny děje podobně jako třeba v True Detective. Zde je to jen většinou v té samé časové rovině. Jedna dějová linka "španělská o počínání "narcos" a druhá linka "anglická" z prostředí DEA, jenž nemilosrdně loví narkobarony. ˇVšude vidíme špinavý a zkorumpovaný svět plný nástrah a počínání mladého agenta DEA, který se do tohoto světa naplno ponoří. Výborný je i agent Peňa a další herci. Mě osobně zaujal plukovník Carillo, který ztělesńoval nezkorumpovatelného drsňáka, který se s nikým nemaže a jde si tvrdě za svým.První série pecka. ()

Dánek

Zacatek me uchvatil a plne naplnil moje ocekavani. Mel jsem tuseni, kdo byl Pablo Escobar, ale pribeh me ihned vtahnul do deje. Tohle trvalo tak do pulky serie, 6-9 dil mi prisly takove slabsi a zbytecne natahovane. 10. dil opet perfektni, ale i vzhledem k prehnanemu hodnoceni na csfd davam jenom 4****. Druha serie: zase mi prislo, ze tvurci serial zbytecne natahuji a tim jsou v nem zbytecne hlucha mista... Kdyby byl serial o par dilu kratsi, tak by to bylo mnohem lepsi. Hodnoceni stejne jako v prvni serii. ()

wooozie

„Za mrtvýho agenta DEA je běžně odměna 350 tisíc dolarů, ale jsi v bezpečí...díky Kikimu.“ Kiki, o kterém Peňa mluvil, byl Kiki Camarena, agent DEA, který šel v Mexiku po Guadalajarském kartelu. Kiki byl zajat a mučen. Z nohou mu stáhli kůži, střelili ho do obou končetin a do hlavy ho pak vrtali vrtačkou, dokud nezemřel. Na co sakra mysleli? Že zabijou agenta americké vlády a projde jim to? Strýček Sam se s tím nepáře. Ti zmetci zaplatili vlastní krví. Šli po nich tak tvrdě, že každému překupníkovi na světě vyslali zprávu, že DEA je zakázaná oblast. Kiki byl pro nás něco jako Ježíš Kristus. Skvělý televizní pomník, kterému "škodí" jenom ten hype okolo, ale jinak mu není moc co vytknout. Tvůrci se nebojí vyprávět příběh s veškerými detaily a navíc nezapomínají na skvělou akci (především v druhé polovině série). Jednoznačné potvrzení toho, že v současnosti Netflix vládne, v roce 2015 prostě nebylo na seriálové půdě nic lepšího k mání. S01: 10/10. ()

Lukoboss

Tak jo, konečně jsem se na tu první sérii dodíval. A bylo to super, protože se jedná o neokoukaný téma a téměř bezednou studnici možností danou tamním prostředím. Je ale třeba říct, že pokud příběh a situaci kolem Pabla Escobara aspoň trochu znáte, má to dvě strany mince. 1. Výhoda - máte díky tomu přehled, co a proč se děje, na koho kde měl vlivy, proč to dělal tak nebo tak, prostě znáte spojitosti. 2. Nevýhoda - víte, jak to celý dopadne, takže přicházíte o některý momenty překvapení. Nicméně jako celek to působí velice dobře - je to drsný, nekompromisní, chvílema až šílený (propašovali jsme 200 tun koksu, pohodička), ale hledíte na to s jakýmsi úžasem, možná až obdivem, i když víte, že ten člověk byl vlasně padouch nejvyšší. Ale jednu věc tomu přece jenom vytknu - má to dvě roviny - gangsterskou a policejní. Gangsterská je skvělá, záživná a zajímavá, ta policejní je spíš nudná, s nesympatickýma postavama. A protože víme, jak to má celý dopadnout, čekáte celou sérii, kdy to přijde, kdy se něco stane. Nicméně tady tvůrci asi úplně nevěděli, jak ten konec uchopit, proto jsou poslední dva díly takový nějaký uspěchaný, prostě hrrr a už jsme v téhle situaci. Takže teď vlastně čekám, co předvedou v sérii druhé, a podle toho se rozhodnu, jestli nechám 5*, nebo to posunu o hvězdu níž. P.S.: "Ve Spojených státech mafie nechá zmizet svědky, aby nemohli u soudu vypovídat. V Kolumbii nechal Pablo Escobar zmizet celý soud." EDIT 26.9.2016: Po druhé sérii smekám a řadím tenhle seriál mezi nejlepší, co jsem kdy viděl. Propojení s dobovýma fotkama a videama je vynikající, má to neskutečný koule a graduje to a graduje. Osobně si myslím, že v tuto chvíli by měl seriál skončit, a pokud je zájem o nějaký pokračování, tak jedině jako spin-off. Nicméně je to fakt neskutečná podíváná, kterou můžu jenom doporučit. P.S.: "Plata o Plomo!" EDIT 23.10.2017 Třetí série je jasnej odklon od původní linky, což má pochopitelně logiku. Na scénu přichází nový kartely, který přebírají otěže a jedou dál. Nicméně agent Peňa nemá slitování a šlape jim tvrdě na paty. Je to napínavý, k novým postavám si nějakej vztah divák najde, i když už to není stejně silný jako u Pabla (podle mě teda!). I přesto ale nechávám hodnocení maximální, kvalita tam pořád je. Navíc je potřeba si uvědomit, že to je inspirovaný skutečností, což je teda dost velkej mazec! ()

KoRner

Tak José nám servíruje ďalší príbeh z vojnového prostredia Južnej Ameriky. Na niektorých scénach sa dalo dosť ušetriť, keďže sú tam autentické zábery a to vôbec nie je na škodu. Tá Kolumbia bola naozaj v riadnych sračkách a je pre mňa dosť šokujúce, že i tam sa našlo dosť ľudí, ktorí odmietli peniaze z drog a šli po Pablovi, neobmedzenému vládcovi štátu. Skvelý Wagner, ale aj ostatné postavy, ktoré môžete aj vidieť, že sa podobajú na svoje predobrazy. ()

radecacek

Když jsem viděl prvně hodnocení, pátý nejlepší seriál a velký hype okolo, bral jsem to na lehkou váhu. Nicméně po zhlédnutí musím přiznat, že se opravdu jedná o nejlepší seriál za několik posledních let široko daleko vůbec, doporučuju všemi deseti. ()

Zagros

Seriály moc nesleduji, jednoduše protože na ně nemám dostatek času. Většinou zvládnu tak jeden ročně a proto si velmi vybírám. Letos padla volba na Narcos, dle zdejšího hodnocení je jedním z nejlepších a musím říct, že vysoké hodnocení má zcela po právu. O Pablu Escobarovi jsem věděl jen povrchně a úmyslně si nic nezjišťoval. Díky tomu mě seriál dokázal ještě více překvapit a uchvátit. To, co Pablo dokázal je až neskutečně a ještě neskutečnější je, že jej velmi dlouho nedokázali zastavit. Vysoce cením snahu tvůrců se přiblížit co nejvíce realitě. Občas jsou sice jednotlivé situace značně dramatizovány, nicméně je to děláno velice umě (scenáristicky i herecky) a Narcos dokáže o to více napnout. Drobná výtka byla snad jen k polodokumentární formě, která mě alespoň ze začátku vytrhovala z děje. Například prostřihy na reálné postavy vůbec být nemusely. Viděl jsem první dvě série, které jsou opravdu skvělým dramatizovaným dokumentem o Pablu Escobarovi a velmi rád je všem doporučím a přidám silné čtyři hvězdy. ()

Mistickzz

1.seria: 90%, 2.seria: 95% Skvely serial, ktory v druhej serii postupne eskaluje a nenecha vas napokoji pokym neuvidite ako to s Pablom nakoniec dopadne. Som zvedavy ci si serial dokaze udrzat nastavenu latku aj v 3. serii. ()

Retik

Vypjatá krimi-životopisná nadílka, která nám sype na talíř jenom to nejlepší ze svého žánru. Občasné prokládání historickými záznami dodává seriálu úplně jiný rozměr a navozuje silný pocit realičnosti . Dvojjazyčné drama, které nám přibližuje dění v Kolumbii v 80. létech 20. století, kdy celému národu ale také vládě USA dal zabrat Medellínský kartel v čele s Pablem Escobarem, vůdcem, jenž se dokonce ani neostýchal kandidovat na prezidenta Kolumbie. Tuny kokainu vesele putují do USA a zisky kartelu nabývají na objemu. O obchody se začíná zajímat vláda, která posílá agenta Murphyho a agenta Peňu, aby vyřešili celý případ. Kdo je ale vlastně Pablo a kam až je schopný zajít? O tom se všichni přesvědčí na vlastní kůži... 9/10 ()

Hanys_

Seriálová pecka letošního roku. Narcos je výživná lekce jihoamerického dějepisu v parádním balení, která možná není úplně dokonalá, ale je návyková jako prase. Padilha se po slabém Robocopovi vrací v plné síle. s01 5/5_Druhá série možná trochu slabší, ikdyž se silným finále a otevřenými vrátky pro pokračování. Otázkou je, jak moc bude chybět Wagner Moura. s02 4/5, s03 5/5 ()

Giggs

Netflix fakt vali. Nie že nie. Najviac rezonuje samozrejme to, že je to čiastočne založene na realnej postave svetoveho diania. Ale aj keby to bolo cele fiktivne, je to bomba. ()

Mičl

Výborná a díky seriálovému zpracování detailní a věrná biografie Pabla Escobara. Zatím nezařazeno mezi oblíbené snad jen kvůli datu nedávného vzniku. Po opětovném poučení se o životě a smrti kokainového krále určitě přidám do top of serials. Ač obchodník s tvrdou zabijáckou drogou si sám dával hlavně mini jointiky snad pro uklidnění, ale jejich efekt byl spíše nežádoucí a to v podobě paranoidních schíz končících dopadením, což je zde také skvěle zobrazeno. Herecké výkony netřeba jednotlivě hodnotit, všechny awesome. ()

HonzysKISS

Skutečně výborně zpracovaný seriál podle skutečných událostí. Několikrát jsem si i říkal, že to snad nemůže být pravda. Díky vypravěči má seriál dokonalou skutečnou atmosféru. Wagner Moura zahrál Pabla opravdu mistrovsky. Velmi málokdy takhle seriál prožívám s hlavní postavou, jako tento. Častokrát jsem si dokonce scénku přetočil znovu a znovu. Jenom mi přijde docela škoda, že nezačal příběh ještě více v minulosti Pabla, ale to už seriálu nemůžu vytknout. A i když třetí série už nebyla taková a přišla mi o něco nudnější, tak si určitě i tak zaslouží seriál plných pět hvězdiček. ()

aquiver

Kvalitní seriálová tvorba komplexně popisující události kolem jednoho z největších narkobaronů. Po stránce blízkosti realitě výborné, vše dává smysl a divák to docení s postupně dalšími zhlédnutými díly. Po 1. sérii: 95 % ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)