Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Insanerider

Dalo by se říci film mého dětství. V televizi s rodinou jsem ho viděl nesčetněkrát, ale vždy jsem se na něj s chutí podíval. Herecké výkony svěží s humorem, tempo bezva a drive ten film prostě má, to se musí uznat. ()

Drslw odpad!

So spolužiakom sme sa v kine celý čas neveriaco chechtali, až sa na nás obracali ľudia s "Pšššt!" Najviac asi pri scéne, kde ide o osud ľudstva a planéty a nejaký vôl sa pýta, či dostane zdravotné poistenie v prípade, že sa milostivo uvolí zachrániť svet.... Zhodou okolností sme na tom boli zadarmo, inak by som dodnes ľutoval, že som za to vyhodil prachy. ()

Kuthy1

Jak to popsat...být to jakýkoliv jiný film, dal bych mu sotva 3 hvězdy...jenže tady jsou Bruce willis, humor, smutek, bolest, radost, nádherná hudba, Aerosmith, Michael Bay, "ten ruský kosmonaut" atd atd. Možná je to pro někoho nepochopitelné, ale pro mě je to prostě srdeční film. A že je tu trocha toho patriotismu? NO A CO! nám by ho taky trocha neuškodila... ()

ma2sko

Príjemná oddychovka v štýle "We love America", ktorú som ako malý sledoval s úžasom, a aj dnes sa k nej rád mnohokrát vraciam. Sci-fi popretkávané vtipnými hláškami a nádychom typického amerického patriotizmu. Odpočet na poslednú sekundu, technické nezrovnalosti a oheň vo vesmíre sa v tomto prípade dá prehliadnuť. Na rok '98 nadpriemerný vizuál. ()

fuskoric

Neviem či gýč je to správne slovo na popísanie tohoto filmu, každopádne miestami bol Armageddon dobrý a miestami dobre smiešny : ) ()

jlevcik

USA!!! USA!!! USA!!! Tak bych pojmenoval žánr, do kterého bych tento film z fleku zařadil. Spojené státy opět zachraňují lidské pokolení a parta naftařů kolem Bruce Willise se vydává na oběžnou dráhu zlikvidovat asteroid, který podle všeho vyhubí veškerý život na zemi. Psát tu, jak film skončí určitě není třeba a celé to vypadá na první pohled imbecilně až trapně, ale ono to tak kupodivu není. Film je zpracován výborně se skvělou hudbou a hereckými výkony. ()

Necrophobic

Film plný patosu a USA propagandy. Používá snad všechny filmové klišé využívané hlavně americkými režiséry ,pro tvorbu takovýchto blbovin pro tupé nejen americké popcornové masy. Chvílema mě bylo do breku a chvílema jsem uchcával smíchy co ty paka manipulátorský jsou schopni zmatlat. To že ruský kosmický modul musí držet jen silou vůle a ovládá ho exot co snad ani neumí zapnout televizi,to jsem upřímě čekal.V kontrastu s tím výbavení NASA na nejvyšší možné úrovni.Michael Bay zcela určitě dostává scénáře upravené CIA.Studená válka nikdy neskončila.Dosti politiky ,film mě iritoval i z mnoha jiných důvodů a bylo jich tolik ,že to snad ani nejde rozepsat detailně. Prostě kýč ,patos ,propaganda,nesmysly a třeba Willis s tím jeho pohledem jakoby do nikam.Za co 3 hvězdy? Za meteority masírující města a krásu Liv Tyler.Před zhlédutím vypnout mozek a budete spokojeni. ()

pantokrator

Mě se to nelíbí, já mám rád sci-fi. Tohle je uslintaná, vlastenecká, přeromantizovaná hrdinská rádoby vtipná sračka. A kdo má jakési elementární znalosti o skutečné astronautice/kosmonautice, trpí jak bité hovado (což samozřejmě není u hraného filmu nic vyjímečného). ()

+sfinx+

Zemi hrozí zkáza ... Willis, černoch, Rus, a pár dalších odlétají ... něco se musí podělat ... hrdinský čin ... booom ... Don't wanna close my eyes. Člověk by řekl, jak se dá s touhle blbostí prorazit.. A ono jo. Kromě závěrečné písně je to sice stejné jako každý druhý díl Hvězdné brány, jenže tady není zelený mozek patriota, ale plešoun-sympaťák a jeho parta. Ten zbytek je zabalen tak, že to nepůsobí tupě a lacině, ale klasicky a zajímavě. Míra patriotismu je (právě na rozdíl od Hvězdných vrátek) únosná a nepřekáží zážitku. ()

kiwi88

Jeden z mála povedených katastrofických filmů, jinak je všechno ostatní "béčko", nebo rovnou odpad. Ještě bych přimhouřila oči u filmu Den Poté, ale to sem nepatří. Možná Bruce Willis a jeho parta působili trochu komicky, jakožto spasitelé planety Země, ale i tak si Armadeggon občas ráda pustím. Na konci vždycky ukápne slza a proti Aerosmith také nic nemám... ()

Pollini

Armageddon je film o patetickém vlastenectví. Nechybí padlí hrdinové, mladá láska a konec světa. Zajímavé je, ze pokud jde o konec světa, v takových filmech mají řešení jenom Američani a jejich bezchybná vláda a celý svět na ně spoléhá. Spasitele světa. Tyhlety propagandy značně snižují zážitek z filmu. Bylo by fajn víc apokalypsy, víc si prohrát s řešením likvidace asteroidu, trochu přidat na závažnosti situace. Jinak pěkné efekty, kterých ale bylo poskrovnu. Hudba dobrá, leč patetická, Bruce Willise jsem viděla už v lepších filmech, Liv Tylerove jsem věřila jenom když se navěky sloučila s otcem. Bylo to zřejmě myšleno jako velkofilm, ale já jsem ráda, ze jsem na to nesla do kina. ()

clubland odpad!

Neskutočná sračka nad všetky sračky, všade samé americké vlajky. Mám pocit, že aj tie herečky ich mali vytetované na pyskoch. No proste des a hrôza, kto tomuto dá viac ako "odpad", nemá asi všetkých päť pokope. Viac nemám čo dodať. ()

Macamica

Tak jasně, až bude nejhůř, zase nás zachrání ti američani no... ale některé ty hlášky jsou už teď nesmrtelné ("Ruskije komponěnty, amerikanskije komponěnty - vsjo iz Taiwana!") a když nebudou ten film dávat víckrát jak 1x za 2 roky, tak se i ráda znovu podívám... Ale jak už tu mnozí psali - ne jako na thriller, ale jako na takovou akční komedii s milým humorem. ()

quido.morava

Asi takhle - cca 20 minut začátku je slušný zážitek, ale pak, v očekávání něčeho dalšího úžasného, se najednou kouzlo vytratí a s ním se vytratí i zájem. V prostoru zůstane viset jen pár (téměř doslova pár) vtipných hlášek a unylá slaboduchá šablona akčních sci-fi béček, se spoustou hluchých míst postupně klouže dolů na jalové vlně amerického patriotismu až ke dnu naprosté nudy. Nemohu pominout ani celkovou nelogičnost a absurditu faktů ve scénáři. Mohu ocenit jen úroveň trikových efektů, což je trochu málo. ()

joffreydepeyrac

Včera jsem to zapnul v nějaké skvělé chvíli a říkal si, jestli jsem tomu náhodou se dvěma hvězdama nekřivdil - hláška stíhala hlášku a všechno vypadalo, že je vlastně myšleno s nadsázkou. No ale po nějakých patnácti minutách to sjelo tam, kde jsem si to pamatoval. Takže nekřivdil, je to strašlivá pitomost, ale fakt strašlivá. Místo hlášek stíhá jeden WTF moment druhý a třetí a nevímkolikátý... Spousta lidí tu píše: nutno vypnout mozek a je to fajn zábava - já nesouhlasím, protože to může platit u nějakého zfilmovaného komiksu, ale tohle si (bohužel) hraje na víc. Přesto jednu hvězdu přidám, protože jsem si uvědomil, jak je to skvostný po stránce výtvarný - místy hraničí s kýčem, ale hezkým :-) ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)