Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Ereniss

Já vám nevím, mám tenhle film prostě ráda a je mi jedno, že je to slátanina plná klišé a vlasteneckých keců. Dobře se na to dívá, herci jsou fajn a člověk se i pobaví (to by jeden neřekl u "katastrofického" filmu). ()

wanry02

Na to že to to je skoro 20 let starý film, tak mě velmi překvapili efekty a celkové natočení. Jinak si myslím že se jedná o velmi povedený snímek, takže rozhodně doporučuji.80% ()

STORM70

Nesnáším tento styl amerických filmových sraček. Normálně dvě hvězdy ale....... Bruce Willice zachrání svět, při tom mu hraje jedna z mých nejoblíbenějších písniček a dokonale krásné Liv Tayler stéká po tváři tak nádherná slza, že i já už asi po desátém shlédnutí nepokrytě slzím.... (uznávám, že tentokrát jsem si dal jenom posledních deset minut :-) ) ()

Eire

4 nominace na Oscara: Zvuk, Střih zvukových efektů, Vizuální efekty, Píseň - "I Don't Want To Miss A Thing INAK uplne na srot.... Co si pamatuji je jedine ten Rusak na stanici Mir, ktereho hral Sved. A neskutocne NESKUTOCNE neSKUTOCNE sexy kocicku LIV! suma somarum: zlahka nadpriemer 65% ()

Bbbulanek

Já nechápu komentáře typu "Je to patos" a "cliche" a tak podobně. Já myslím, že by na to měl člověk nahlížet z toho pohledu, že film byl natočen koncem 90. let. Stejně jako nemůžete srovnávat výpravu a závěr Blízkých setkání s dnešním pojetím filmových mimozemšťanů, nelze hodnotit míru patosu dnešními limity zde. Tenhle film je zkrátka naprostá klasika. Nedá se s ničím srovnat. ()

Wyorax

Tento film mám rád, protože tam hrají moji oblíbení herci...jenže kvalitativně, nikoliv efekty, ale scénářem a realistnoční je na tom lépe Drtivý dopad. ()

CocaCola

Klasika na kterou koukám pravidelně s mámou. Ale zatímco ona brečí pokaždé dojetím, já brečím, protože s každým dalším shlédnutím u mě film klesá. Trochu mě to mrzí, ale pro mě to asi není něco na co se můžu koukat do nekonečna. ()

Drozdo57

Independence, Freedom, Bruce Willis zachránil celý svet. Viac už sa dokázať nedá. Vrchol deväťdesiatkových akčných veľkofilmov. Liv Tyler je krásna. Celý ansábel posádky ropnej plošiny je fantastický. Znovu si prejdite tie mená. Polka z nich by mohla sama ťahať celý film ako lead. Dať každému dostatok priestoru a zároveň nezatieniť ostatných nie je ľahké. 180 stupňové zábery, vrtuľníky, rotačné guľomety, atómové bomby. A ja to PROSTE ŽERIEM! ()

Salus

Výborně jsem se bavil. Mozek musíte sice nechat doma, ale o něj tady nejde. Je to čistá zábava, velmi suché hlášky a Willis v podání prostého hrdiny. Trochu legrace, trochu napětí a moře slz na závěr, tak to to přece má být. ()

tee

Už jsme se s Armageddonem potkali mnohokrát, ale stále reaguji stejně, jako když to bylo poprvé. Zasměju se zdařilým vtipům, užívám si dokonale vybraného hereckého obsazení, od poloviny si začnu utírat slzy, a pak ještě několik minut po skončení v plném dojetí přemýšlím nad životem až nakonec opětovně vyřknu chválu zdařilému velkofilmu, u nějž nepochybuji nad důvodem natočení. ()

romulus

Hodně lidí tenhle film strašně odsuzuje!!!Důvodů je víc, že je v něm příliš mnoho amerického patriotismu nebo že ti herci nejsou nic moc atd. Abych řekl pravdu tak mi to vůbec nevadí. U Armageddonu jsem se bavil od začátku do konce úplně stejně (přiznávám že ten začátek byl lepší). MIchael Bay je pro tyhle filmy stvořený, nedokážu si představit že by někdy natočil něco jiného než akci a ještě v tak velkém stylu!!! A musím přiznat že ten konec tohoto filmu mě taky dostal, nebylo to sice originální, ale prostě já jsem si ty postavy v tomto filmu hodně oblíbil. Jen tak dál Michaele!!!! ()

Madax

Typický Bruckheimer. Co na tom, že je to plné nelogičností, nesmyslů a nemá to žádnou uměleckou hodnotu, hlavně že je to bombastické, plné "humoru", má to reklamu jak prase a vydělává to hromady peněz - to je motto tohoto producenta. Těmito filmy by měl každý soudný divák už z povinnosti pohrdat. Ty dvě hvězdičky jsou jenom za triky. ()

K.O.vi

Bruce Willis upsal duši ďáblu! To snad nemůže myslet vážně... Tenhle film je jeden z největších omylů kinematografie vůbec. Šovinistická podívaná... Neuvěřitelné, kam až Američané jsou schopni zajít... a nejhorší na tom je, že to snad i mysleli vážně. Jedna hvězda - za jednoho zemřelého amerického hrdinu :-( 20 % ()

sam_lowry

Je to americké každým coulem,ale tyhle hvězdičky se dávají za dětství..jeden z filmů mého mládí, kvůli tomu, se na něj vždy rád s úsměvem podívám..s úsměvem..:D ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)