Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Ivo

U těchto vznešených pseudovlasteneckých sr..ek si vždycky podvědomě přeju aby se to nepovedlo a nastala devastující katastrofa ... Bohužel nenastala a američtí bohatýři vše v poslední vteřině dojemně a překvapivě zachránili ... A my jim s vděčností (ne)děkujeme ()

Smidak

Chvílema film neskutečně přetéká americkými klišé, ale co naplat, film díky svému skvělému obsazení prostě baví a rádi se na něj podívate znovu a znovu. Rozhodně jedna z nejlepších akčních jednohubek. 80%. ()

Dimo

Do půlky filmu skvělé hlášky, výborné reálné záběry techniky NASA, ale v celku příběhově a propagandisticky příšerné. Liv Tyler pak totálně hrozná. Od určité délky je už hranice snesitelnosti překročena a film se bez pocitu trapnosti ani nedá sledovat. Tohle je přesně ten typ filmů US produkce, který si neumím užívat a nemám rád. ()

Tiffany

Američania opäť raz zachránili svet a viete čo? Ani najmenej mi to nevadí, keď z toho Michael Bay dokázal urobiť film, ako tento tu. Patriotistické referencie a americká teatrálnosť idú bokom – atmosféra Armageddonu je totiž tak intenzívna a neopakovateľná, že sa stačí pohodlne usadiť a ten filmový zážitok si jednoducho vychutnať. Bruce Willis sa pre tento typ úloh narodil, Bena Afflecka ako priemerného herca (ale o to krajšieho chlapa) vie Bay obsadiť do rolí týchto náhodných hrdinov, ktoré mu maximálne sedia a krásna Liv Tyler v spoločnosti svojho sympatického otecka v úlohe interpreta hlavnej piesne (ktorá je mimochodom fantastická)... Obsadenie a hudba na jednotku, humor viac ako chválitebný a tá atmosféra... Atmosféra je pre mňa pri filmovom zážitku kľúčová, a Armageddon ju má aj pri dvadsiatom pozretí rovnako úžasnú. ()

tranquill

"Na Zemi je 6 miliard lidí, proč jste si vybrali mne?" Až na ten extrémně patetický konec jsem si samozřejmě tuto katastrofárnu náramně užil. Sbírka hvězd v čele s Willisem herecky nezklamala a Bay dokázal napětí a přehršel speciálních efektů odlehčit i humorem, to se každému jen tak nezdaří. "Já jsem tady jediný kvalifikovaný kosmonaut a zachraňuju vaše americký zadky!" ()

katmandzoo

Po roku som si opäť vychutnal toto skvostné dielo od Michaela Baya. Zbytočne sa tu budem rozpisovať, pretože tento film je dokonalosť sama o sebe. Skvelá výprava s kvalitným hereckým obsadením (s Brucom Willisom na čele), nádherná pieseň od Aerosmith, postupná gradácia deju so skvelým vyvrcholením a dojímavým záverom radia Armageddon medzi moju top20 filmov. ()

Drom

Poslyšte příběh, jež v žulu má býti tesán, epopej přeslavnou a v každém koutě světa člověku každému známu. Byl to býval čas kdy pnulo se město převeliké národa z nejskvostnějších na vodami špinavými. Pnulo se a střechy jeho potýkaly se s nebesy. I rozlítila troufalost tato plemena Amériků božstvo nebesa obývající, to jalo se ztrestati hrůzou a zkázou drzostí těchto jejich. Však uzře pohromy na zem se řítící, v podobu božího vykonavatele pomsty Armagedóna vtělené, povolal král Amériků vědmy a stařešiny by vybrali nejschopnějších z řad rodu svého. Hrdiny bez bázně a hany, kteří v sázku dají životy své ku záchraně Kapitálu a mocného Trhu jakož i hlupáků podřadných co vůkol ve světě jsouc. Radil se výkvět plémě multikulturního a moudře rockoval. Předlouho sněm důkladně zvažoval, tu vzduchoplavců zkušených, tu válečníků chrabrých, tu učenců moudrých. Až padla volba na Bruceuse, staršího z rodu Vrtalů, a jeho družinu vrtáků chrabrých, mužů to pravých způsobů a hodnot, obdivu zasloužilých. Právě oni jsou těmi vyvolenými zapřahat ohnivý vůz a pohnat turbokoně vzhůru k oblakům, vstříc hrozbě Armagedónově. A nelitovali, když zřeli lehkost rozumu a způsoby vybrané jejich. Spolu s nejlepšími z mrakoplachů dnem i nocí budovali nebeský vůz a k cestě připravovali jej i sebe. Pak jednoho slunečného rána, když polaskali potomky své a ženy své potěšili, nasedli sebe, za zvuků velkolepých a před národem celičkým, na oblačný koráb. Posledních pohledů rodné hroudě věnovali a pak již ku pohánění oře oheň čpícího do říše nebeské se jali. Strhl se s větry a mraky zápas divoký, však vůz i přes obtíže malověrnými způsobený ku hvězdám šťastně dorazil. Zde utkali se se zákeřným Armagedónem, v bitvě slavné kde mnozí krve prolili či dokonce života svého položili, v čele se samotným Bruceusem jenž pro ostatní se neváhal obětovati. I přidal se bůh Pathós, zře boje lítého, na stranu hrdinných reků a v hodinu poslední vítězství rozhodné tak na svoji stranu získali a veškeré člověčenstvo před zkázou uchránili. Za veliké slávy navrátila se pak družina zpět do rodných luhů a hájů a pro udatnost jejich nechť v srdci i mysli velebí je každé dítě i stařec, muž i žena, chuďas i boháč. Na věky věků. ()

Kingjiri

Tak trochu blbina, ale jak už bývá u Bayovejch raných bijáku zvykem, hodně zábavná. Nechybí samozřejmě vypiplaná filmařina, vizuál, výbornej soundtrack nebo solidní casting (anticenám v týhle oblasti fakt moc nerozumim). Asi největšim plusem je, že i přes dlouhou stopáž nemá tempo vyprávění ani míra napětí tendenci výrazně klesat a nehollywoodský finále má potřebnou gradaci (dokonce i emocionální, byť předchozí občasný pokusy o emoce závaněly patetickym odérem). Zamrzel mě hlavně typickej americkej patriotickej podtext (katastrofickej film se asi bez pana prezidenta prostě nemůže obejít) nebo několik nepravděpodobnejch náhod, na který se příběh spolíhá (viz Pásovec č. 2), přičemž pomíjim hnidopišský drobnosti jako že ve vakuu hoří. Nebýt toho, možná možná bych utrousil hodně slabou pátou hvězdu. ()

FeriusParfax

Jistě. Poslání, kdy má skupinka buranů zachránit svět před zkázou je trošku hloupoučké. Ale provedení se mi vlastně i celkem líbilo. Konec filmu se mi vcelku zamlouval. I přes naprosté kýče jak biče to ale nebylo úplně nudné a dalo se na to dívat. Slabší 3 hvězdy. ()

Odpadlik

Pokud si člověk odmyslí příšerný americký patriotismus a soustředí se na akční scény (přistání na meteoritu), tak to docela jde. Zajímalo by mě ovšem co filmu říkají astofyzikové. ()

VerteX

Průměrná hollywoodská popcornovka s hvězdným obsazením plná patriotismu. Typický příklad filmu, kde Země = Amerika a Amerika = Bruce Willis. Scénář se naží rozvít děj o vztah mezi Willisem a dcerou (za Liv Tyler dávám hvězdičku), ale opět nejde o nic jiného než samá klišé. Trikoví experti se dostatečně vyblbli, takže druhá část filmu s meteoritem je pěkná podívaná (hvězdička no. 2). Ale kdo má věřit tomu, že USA vytasí dva supermoderní raketoplány, které si v klidu přistanou na letícím asteroidu, pár dělníků tam vydlabe ďolík a Zemi zachrání jak jinak než Bruce Willis? Konec konců, jde o slušně odsýpající akci... Abych nezapomněl, třetí hvězdička patří tomu Rusákovi na MIRu. ()

Hejsa

Přiznám se bez mučení, že Armageddon je moje oblíbené guilty pleasure při kterém je dobré mít po ruce dva a více kapesníků, jelikož zálivovej Míša servíruje kolosální drámo, kde nechybí vůbec nic. Plejáda excelentních herců, směsice akce a vtipu, ač nejsem fanda Aerosmith, tak hudební stránka filmu zdrcující, do toho 50 deka patosu a po záverečných titulcích mě dojme i reklama na tampony! Vyjímečně výborná i dabovaná verze ( dobré střídat .... sákriš! )Posádce Freedom a Independent děkuji za záchranu lidstva, díky HARRY!!! ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)