Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

axiom

Jo to byla doba, kdy se ještě nikdo neobával natočit katastrofický film, kde dostává na frak americké velké jabko - New York. Ten film má historickou cenu. Ale vážně, líbil se mi. Je sice takový americký s velkým A, ale příběh není tak špatný herecké obsazení slušné, vizuálně zajímavý, happy end se koná jen tak trochu. Steve Buscemi je postaven proti svému obvyklému hereckému typu. V souhrnu - dalo se na to dívat. ()

Zeek

Ani nevím, jestli to mělo být spíše sci-fi, akční nebo romantické. Je to tak všechno dohromady a chvílemi trochu moc americké. Je to tak celkově trochu divnej film. Ale i tak jsem si ho docela oblíbil. Moje hodnocení: 70% ()

dvd-L

Přes světelné znečištění v městech kde bydlíme se jaksi stalo že jsme při našem astronomickém bádání nespatřili jeden takový větší šutr. No, a teď už se s tím nedá nic dělat. Ale kdepak pane prezidente, máme ještě Bruce! ()

RadimFišer

Pro mě první návštěva pořádné vesmírné lodi z budoucnosti a na to nezapomenu. Učitel nám to na základní škole pouštěl několikrát do takové míry, že mě to nudilo. Zbysik má pravdu, že film nepůsobí levně. Na začátku vydíte tvrdé těžaře, co si uršují svoje vlastní podmínky a postupně přicházejí vlivem vesmíru a s hrozící smrtí o své rozumné a společností vychované já. Mám na mysli toho blázna co tam střílí jak pominutý. Postupně film vyvrcholuje a nádherné záběry na shromážděné lidi u rádia tomu dodávají patřičný prvek, který jen tak neuvidíte. Náznakové ticho před smrtí dokresluje hloubku a na konci skončíte, tedy my emocionálně citlivý a vnímaví, jako smutní a chce se Vám dojmem brečet. Já jsem brečel dojetím několikrát. Tento film mě prostě neustále dostává. Je to film mého breku, těším se až ho uvidím znova. Vidím ho také jako poselství budoucnosti, neboli nahlédnutí toho, co budeme dělat za 50, 100 let. Ať se to stane. Východisko podle mě stejně jiné není. Zde stojím za uživatelem Zbysik, který hodnotil Ti druzí. Přečetl jsem si jeho komentář a zařadil bych ho do prvních 10 nejlepších v historii CSFD.cz. A závěrem... měli bychom se nechat unášet.. ()

Brusíček

Tenhle kousek s Willisem mě nějak moc neuchvátil, jednak proto že mi technicky naprosto nesedí objevený obří asteroid pouze 18 dní před dopadem, což je blbost, a potom tu ruskou orbitální stanici ve špatném stavu si mohly také odpustit. Sice je tu snaha o vtip, nicméně kladně povedený jen ve vedlejší roli Peterem Stormarem a to bravurně :-|) . Když porovnám Armageddon s Drtivým Dopadem což jsou filmy s podobným námětem, tak musím konstatovat že trocha vážnosti by tomuhle filmu jen prospěla. Ale za některé dobré efekty a ruského kosmonauta dám o hvězdu více. 60% ()

Silencia90

Je to klasika... Ale SPOILER - Ubírám jednu hvězdičku za smrt Bruce! - SPOILER... To nemůžou dělat. Hezký by to bylo i bez toho. Možná hezčí. Ale možná jsem jediná komu to vadilo. :) ()

Mallyyy

Jediný ''katastrofický'' film, na který se kouknu vždycky, když si na něj vzpomenu(docela často). Herecké obsazení SUPER, hudba SUPER, asteroid SUPER! ,,Houstone máte problém!'' ()

Druury

Z některých komentářů od ostatních uživatelů mě polévá horko. Chápu, že každý má svůj názor na tento film a může si ho tedy ohodnotit jak chce... ok.. ale ty argumenty ? bleju! Skoro to vypadá, jakoby tato stránka nebyla pro normální uživatele, kteří sem tam rádi očíhnou nějaký film.. ale pro hnidopichy jako jste vy.. někteří z vás.. Poradím vám jedno, dodělejte si dodatečně famu a natočte pro nás něco peckovýho, at se nenudíme:-) Já tento film hodnotím 5* protože bylo skvělé hvězdné obsazení, nechyběl tam vtip.. a napětí by se dalo krájet. luxusní soundtrack a dojemný konec, který útočil na mé slzné kanálky. Bravo :-) tenhle film je prostě klasa, která nikdy neomrzí. ()

Noomi

Ja viem, opäť raz amíci zachraňujú celú Zem (aby to vyjadrili, na jednu minútu zostrihali obrázky z Francúzska, Talianska, Tokia a ...Bangladéšu? Zvyšných 150 minút bojovali len sami za seba...). Ale aj keď je to tak okato americký film, páči sa mi. Má to výborné obsadenie, veď si len prečítajte kto tam hrá - začnite Bruceom Willisom a zastavte sa až pri Peterovi Stormare (už len kvôli nemu to stálo za to). Vlastne som polovicu filmu preplakala a nech je to už akékoľvek klišé a hlúpe a proamerické a neviem aké - hral tam Steve Buscemi a jazdil na jadernej hlavici... Nestojí vám to za ten pohľad? Okrem toho to má perfektný soundtrack, výborný koniec a nápad tiež nie je na zahodenie. Ako oddychovka geniálne. ()

cyphercz

Je to úplně ta samá stupidní kravina jako Pearl Harbor, akorát se sem tam povedeným vtipem, lepším hereckým obsazením a vizuální stránkou... To mi ale na víc než jednu hvězdu nedá. Filmy Michaela Baye jsou perfektně cílený na typickýho diváka 21. století, kterej se nechá dokola oblbnout plytkým love story, audiovizuálními triky a vůbec ho nezajímá, jestli film obsahuje nějakou myšlenku či hloubku (kterou Bayovy filmy prostě nemaj) ()

rexino

Ja si ani neviem pomôcť, ale asi po 10 zhliadnutí Armageddonu nadobúdam stále pocit že toto je nedocenené dokonalý film. Ale vážne. Splnenie Mišovho sna. Na to, aby bol ten film absolútne epicky, tak sa potreboval vykašlať na všetky zákony a urobiť z toho stupiditu. On to riskol a ono to vyšlo viac než dokonale. Film je každých 5 minút naplnený totálne epic scénami, geniálnou hudbou. A tie pohľady s pozadím na americkú vlajku tak trocha naozaj beriem ako paródiu, spolu s inými scénami s klišé, aké nájdete v každom druhom americkom filme. Naozaj mne je jedno čo si kto myslí, toto je čistá dokonalosť v 150 minútach. A rada na záver - nikdy v živote nepozerajte tento film v českom dabingu. Je to asi tá najväčšia flákačska práca, čo som kedy zažil a ono to úplne pokazí dojem z filmu. Vsaďte radšej na originál, alebo na mimoriadne kvalitný slovenský dabing(naozaj je super). ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)