Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Fooaxe

Nedávno jsme se na něj po dlouhé době díval, a musím přiznat, že je to super film, plno skvělejch hlášek..samozřejmě hodně patriotismu..a amerických vlajek(ale to k takovým filmům prostě patří),ale taky nabušená akce, která mi i po deseti letech přišla stále fajn. Musím také zmínit soundtrack, kterej je vážně super (ale ten má Bay vypiplanej v každým svým filmu). Nesouhlásím s názory, které říkají že je to poměrně nudný film pro někoho hlavně v poslední třetině. Pro mě bude Armageddon film, kterej dokáže vždycky pobavit a kdo po něm na DVD šáhne nemůže udět chybu;) ()

MaryLou

V mých mladších letech jsem to "děsně žrala". Už jenom kvůli těm hercům. A taky proto, že to je věčný téma - záchrana lidstva a podobně. Čtyři, bez diskuze. ()

pavont

Ako zaryty Bayov fanatik musim povedat, ze som si maximalne prisiel na svoje. K tomu spusta skvelych hercov filmovych momentov a nezabudnutelnych hlasok. A ze je to plne patosu a klise? Na to serie pes. ()

montel

Obrovský asteroid velikosti Texasu míří k naší planetě a jakmile dopadne, zničí na zeměkouli veškerý život. NASA povolává do akce vrtaře Harryho (Bruce Willis), který má dát dohromady tým, který poletí na asteroid,vyvrtá 800 stop hlubokou díru a odpálí jej. Harry si svůj tým vybere ze svých vlastních řad...Směsice akce,humoru,vzrušení,citu a lásky ve filmu Michaela Baye. Film, který si můžu pustit kdykoliv. Lepší je ovšem v originále. Škoda jen toho přílišného patriotismu. Přesto 90% ()

james11

Asi jsem si při koukání moc neuvěmoval stáří filmu přes deset let, ale prostě mě nijak zvášť vesmírné prostředí nenadchlo. Pak bych u filmu omezil pár vtípků a scény z náruče do náruče... Jinak po tom, co jsem viděl třeba 2012, se mi tenhle "konec světa" líbil víc. ()

Lorkis

Tomu vlastenectví se můžete opravdu jenom smát... Té aroganci taktéž. "Dnes před vámi nevystupuji jako prezident USA, ani jako vůdce Země, ale jako člen lidstva" :D Jako tenhle film pobavil víc než leckdejaká komedie... ()

miromir

tento film mam moc rad uz od puberty, je tam napeti, humor, akce a dokonce me to sem tam i trosku dojalo, skvele obsazeni a Bayovske spomalene zabery zeru, pro mne je tento film klasa. ()

romanz123

Já vím, že z vědeckého hlediska je to jeden nesmysl za druhým a že celý film je v podstatě jeden velký patetický kýč, ale nemůžu si pomoct - mně se to prostě líbí. Nejlepší scéna je pro mě nástup "kovbojů" do raketoplánu s písní "Leaving on a jet plane" (samozřejmě nutno vidět v původním znění, dabovaná verze je nejen v tomto momentě výrazně horší zážitek) a pak prakticky všechny scény se Stevem Buscemim - viděl už někdo někdy nějaký film, ve kterým by nebyl minimálně dobrý? ()

mimuzik

Velice zdařilé akční sci-fi , kde není nouze o efektní akční scény, výbornou hudbu, humor a kvalitní herecké výkony. Po příběhové, herecké a technické stránce nemám co vytknout ale plné hodnocení nedám kvůli jedné věci - a to díky tradičnímu americkému patriotismu. Ale na tom některým divákům nesejde a budou spokojení tak jako já. Takže **** zaslouženě. ()

Wildchild8

Americkým vlastenectvím je tenhle film cítit na stovky kilometrů, ale výjimečně mi to nevadí, má to drive, páru, hlavu a patu, ale hlavně geniální herce. Bruce Willis jako charismatický hl. hrdina nemá chybu a celá jeho partička je prostě famozní, tak jako krásná Liv Tyler ... Bay prostě blockbustery umí a tady to dokazuje, když se podívám na rok vzniku 1998, tak mě jako první napadne nadčasovost tohoto filmu. Filmy jako Jádro, nebo 2012 se Armageddonu ani nepřiblížily, protože ten je prostě jen jeden. Závěr snad ani nemusím komentovat, tak jako soundtrack od Aerosmith . Pro mě jako filmového fandu naprostá klasika a filmová povinnost :))) ()

Horácius

Ten film je jako zpočátku výborné jídlo, které vás postupem času tak nafoukne, až je vám z něj na blití. K tomu odporná ukňouraná písnička od Aerosmith...tak tu už nemůžu nejen slyšet, ale ani cítit. Obvykle klišé ve filmech nevnímám, protože žádný film se mu nevyhne, ale Bay je mistr v hnusně podaných klišé. Dám i přesto průměrné hodnocení, protože kdysi se mi film líbil, ale teď už by to bylo slabší. Jsou prostě filmy, které zapůsobí nesympaticky a je mi líto, pro mě je to například tenhle. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)