Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Yardie

Lepších 70%. Podívaná nabitá akcí. V podstatě neustále se něco děje a o napínavé chvíle není nouze. Sice je to dost nepravděpodobné a přitažené za vlasy, ale budiž. Dočkáme se i množství skvělých hlášek a situací. Prostě takový ideální mix akce a humoru, jak to mám rád. Kupodivu to nebylo ani moc přeslazené a milostný motiv tam nezabral příliš prostotu. Prostě takový solidní akčňák. Howgh! ()

Mikino00

Tak nevím jak to brát, pokud bych to bral vážně tak to bude velmi nízké hodnocení, tolik naprostých nemožností, neskutečných náhod a podobně to je opravdu lepší nad tím nepřemýšlet. Na druhou stranu pokud se na to podívám jako na akční komedii, tak je dost slušné, dobré vtipy, akčnost a neustále se něco děje. ()

petrskoc

Patetická ptákovina, při které je potřeba nemyslet. Na svoji dobu velmi dobře technicky zvládnutá záležitost, která byla v podstatě nadčasová. To, že Bay nebude nikdy režisér, který přinese divákům nějaký, řekněme vyšší emocionální prožitek s řádným filozofickým přesahem, bylo jasné již od začátku jeho kariéry. Vše zde ale funguje a správně se točí. Rozpočet 140 milionů dolarů je na 15 let starý film také neskutečné číslo, a je to na výsledku samozřejmě vidět. Popkornová extra třída, kterou si lze ale v podstatě velmi dobře užít, pokud přivřeme obě oči nad neuvěřitelnou hloupostí scénáře a amerického vlastenectví. Také je pozoruhodné, jaká herecká sestava se sešla u takto povrchního filmu. Komerční úspěch zdá se, byl zaručen i tenkrát. ()

Movie Gourmet

Velká romaťárna na pozadí záchrany světa nebo záchrana světa na pozadí velké romanťárny? To už nechávám na Vašem zvážení. Legendární film o záchraně naší planety se songem "I Don't Want to Miss a Thing" od skupiny Aerosmith jenž film provází (a dělá samozřejmě výbornou reklamu). Verdikt: 3* a 75 %. ()

Rufete

"We win, Gracie!" Komentář může obsahovat spoilery. Katastrofických filmů jsem fakt moc neviděl, něco neurčitého mi na nich vadí, ale tohle je pořádná bomba. Natočeno v dobách, kdy se do toho Michael Bay uměl opřít a kdy dokázal natočit neskutečnou akcí a city nabitou podívanou. Hrozně se mi líbí obsazení, to zaprvé. Bruce Willis je už pěkných pár let jistota filmových trháků a tady u mě naplno bodoval. Dále herci, které znám z mnoha vedlejších rolí i zde hrají svůj vysoký standart. Will Patton v roli Chicka, který svou účast na vesmírné misi využije k tomu, aby své bývalé ženě a synovi dokázal, že za něco stojí. Jeho úděl s rodinou a dlouholeté přátelství s Harrym na mě mělo silný vliv. Steve Buscemi ala Rockhound, první magor ve vesmíru, potvrdil, že tyhle výlety ještě nejsou pro každého a bez patřičného výcviku může člověku lehce přeskočit. Michael Clarke Duncan a jeho Medvěd, vhrkly mi do očí slzy, když jsem si při jeho cestě pásovcem uvědomil, že takovou roli už mít nebude. Byl to výtečný herec a milá, velká postava. Taky Ben Affleck mi přišel fajn, zejména když byl s Grace. Ta musela převelice trpět, když jí celá rodina odletěla a ona musela zůstat na Zemi a čekat. O ostatních postavách si můžete obrázek udělat sami, všechny přinesli do příběhu něco velkého. Já nejsem moc velký fanda techniky, ale tady bylo všechno tak nějak dobře. Do příběhu se vešly scény s vysvětlením plánu a divák se mohl snadno zapojit do vymýšlení všeho možného, co by mohlo nastat. Mám až moc myšlenek na to, abych je všechny dokázal v krátkosti vyjádřit, takže ve stručnosti ještě pár zážitků. Film je dokonalý minimálně po dobu trvání těžení ropy, informování těžařů a jejich výcviku. Obsahuje nespočet vtipných momentů, namátkou vybírám Harryho střílení z brokovnice, Lvovo ruské řešení problémů (vezmi tyčku a mlať do všech tlačítek), Maxovo vyjádření na téma "vesmír" a mnoho dalších. Konec je velmi smutný, doplněný o nádherné písničky z dílny Aerosmith. Tenhle film vstoupil do dějin a pochybuji, že někdy uvidím lepší film podobného tématu. Tahle posádka je nesmrtelná a doufejme, že až na nás jednou bude padat nějaký asteroid, povede se sehnat podobné lidi, kteří věří jeden druhému a dovedou zachránit lidstvo. Protože stále je za co bojovat. ()

H4ku11

Som rád, že nás Bruce zachránil a vždy si s radosťou pozriem znova. Jeden z tých filmov, kde znášam americký patriotizmus bez ujmy na zdraví a celkom aj s úsmevom. ()

suzanne1997

Tenhle film mě překvapil, musím napsat, že jsem se vůbec neměla v plánu na něj dívat, ale když už ho v té televizi dávali, tak proč ne. Úplně mě pohltil, asi tak jako ostatní filmy podobného druhu, musela jsem se na něj dívat dokonce, to obětování, nasazení a rozhodnost ve chvíli, kdy se blížil konec světa. Výborně udělaný snímek, který si zaslouží jen to nejvyšší hodnocení, na nic si, alespoň podle mě nehraje a na rok, kdy byl natočen, vždyť já ani nepostřehla, že je z roku devadesát osm, opravdu dokonalé. O čem je si přečtěte v obsahu, já mohu jenom nalákat na strhující děj, kdy v několika okamžicích nevíte, co bude následovat, několik vtipných postav, jako například rusa na palubě a více než dvě hodiny, kdy se člověk prostě nedokáže odtrhnout od obrazovky. Rozhodnutí je však čistě na Vás, buď se na něj podíváte nebo ho oželíte. ()

Oxymoron

Jo tak tohle je typický americký popcorňák, natočený přesně tak, aby do kina dostal masy. Pěkné vizuální efekty a akce pro pány, love story s úlisným hitparádovým songem pro něžnější pohlaví a vlastenectví pro výchovu malých Američánků. Ale ať je to jaké chce, když nastupuje ta banda ropných vrtáků (vrtařů) do rakety, tak neskutečně mě mrazí po celém těle, že si to ty čtyři hvězdičky prostě zaslouží. ()

memoman

O pár měsíců později měl premiéru další snímek o hrozbě z vesmíru,tentokrát asteroid místo komety (ne že by na tom záleželo),ale hlavně příběh tisíckrát adrenalinovější než Drtivý dopad z téhož roku. A stejně sentimentální,bez čehož se obešel krátce po megaůspěchu Titanicu málokterý velkofilm té doby. Do povědomí se zapsal hlavně Michael Bay svým režijním stylem a citem pro bombastičnost. Jen škoda, že po první superzábavné půlce,kdy meteorické roje pustoší Ney York a "hrdinní" naftaři-astronauti hláškují o sto šest při svrázném výcviku v NASA,filmu dochází dech po odletu do vesmíru na asteroid ,především přehnanou stopáží a frenetickým střihem. Trikové efekty jsou však stále cool,krásná Liv Tyler a autoritatvní Bruce Willis pobáví svými (doslovnými i přenesenými) výstřelky pokaždé. Stejně zábavní jsou i Steve Bucsemi a Michael C. Duncan. A nepatřičný,ale tklivý song od Arrowsmith spolehlivě dojme. ()

Jožin

Tak toto je jeden z mojich najobľúbenejších filmov, v ktorom hraje Bruce Willis. Je to taká typická záchrana sveta, v ktorej Bruce sa ukáže ako ozajstný hrdina. okrem toho má tento film fakt dobré herecké obsadenie pod kontrolou Baya. U mňa bude tento film patriť medzi klasiku !!! ()

Emzet

Den nezávislosti 2. Snad ještě více patosu (je to vůbec možné?), ale hrdinové jsou tentokrát na nic a celá scéna s přístáním na asteroidu mi přišla dost chaotická. Dlouhý a nudný film. ()

JanPancir

Americký velkofilm se vším všudy. Na tento film se v kině povinně chodilo s colou, popcornem, pomodlení před filmem a po něm samozřejmostí a hlavně americkou vlajkou, čim větší tím lepší. Kdo neměl tuto povinou výbavu, film pro něj ztratil pojintu a jako kdyby ho neviděl. Navíc kdo jí neměl tak si ho FBI zavedla do své kartotéky jako potencionálního teroristu. Bruce Willis, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Paton a soundtrack Aerosmith nádherná americká kombinace, co víc si přát. Ještě, že ty amíky máme, protože ten ruský raketoplán to pěkně posral. Asi dozvuky studená války. Jedno se tomu nedá upřít a to je to co američani umí nejlépe. Udělat show. Když nechám mozek odpočívat a během filmu ho nezapojuji, tak je to zábavný, pohodoví snímek. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)